Legendární Barbar Conan je zpátky! Z kultovní komixové postavy se Conan vypracoval na ikonu stříbrného plátna, nové nadupané zpracování navíc uvidíme v kvalitním plnohodnotném 3D. Conanova touha po pomstě za smrt jeho rodičů se záhy změní v krutý boj za záchranu národů Hyborie před mocnými silami zla, ve kterém se bitvy s nelítostnými nepřáteli proplétají se souboji s odpornými monstry. Jedinou nadějí na vysvobození Hyborie ze spárů zla je Conan a jeho síla a odvaha. (oficiální text distributora)

alchac

Hmmm, tak opravdu ne. Se skřípěním zubů na druhý pokus dokoukané, byť ke konci už jsem skutečně usínal nudou. Jaksi na mě toto z mého pohledu brutální prznění Howarda působilo dojmem, že se jedná o lehce vizuálně vytuněný díl Xeny nebo Herkula, a to se všemi nectnostmi těmto dílkům vlastními. Jenže tady se to hovno rozpatlává dvakrát tak dlouho. Musím ovšem současně podotknout, že Sorbo by mi jako oblíbená cimmerská mlátička vadil daleko méně než můj oblíbenec Jasoň Homoa. I když s mírným odstupem času musím chca nechca uznat, že volba protagonisty zas až takový průser nebyla a za tu urputnou snahu přesvědčit diváka, jaký to byl Conan vlastně citlivý, emocemi rozervaný hoššan, by zasloužili polechtat obouručákem na koulích spíše scénárista s režisérem. Zkrátka se sword & sorcery má tahle věc, kterou by nespasil ani Basil, společného opravdu pramálo. ()

Radiq

Ach, jak jsou všichni klaďasové krásní, čistí, silní nebo kozaté a všichni asi používaj kondicionér a vytrhávaj si obočí. Na druhou stranu záporáci maj všude kérky, škaredy zuby, jizvy a jsou plešatí a krutí a řvou jak zvířata, když jsou nasraní. A tohleto striktní rozdělení se mi nelibi. Zabíjení a vraždění existuje sice na obou stranách, ale taky nijak neohromí. Takovyhle řežby už nejsou nic neobvyklyho a přehnany chrstance krve to nevytrhnou. A když to nejsou chrstance, tak je to digitální, s čimž můžou jít někam. Taky jsem nevěděl, že dredy by mohly byt tak populární ve fantasy světě... Dějově v podstatě nesmyslné i na fantasy a co se tam někdy děje za kraviny, to musí urazit i blbce. A čím víc se blíží konec, tím víc klišé se tam nabaluje a je to čím dál dementnější. No nevim, prišlo mi to spiš jak nějaky béčko nebo televizní film a někdo pod vidinou velkyho zisku chtěl znovuoživit známý jméno. Bohužel nepovedlo se mu to. ()

Gonzi

Momoa neumí hrát... ani Conana. Meč mohl být větší. Akce nemusela být stříhaná jak u blbečků na dvorečku. Co se ale stavby děje, vývoje charakteru(v rámci žánru samozřejmě), výpravy apod. týká, tak jsem byl spokojený. Být tam trochu lepší a mnohem líp stříhaná akce, tak tomu dám 7-8*, takhle je to asi 6-7*. Nutno dodat, že je to nesrovnatelně lepší než loňský Souboj Titánů či Princ z Persie. ()

Hafran

Conan splnil veškeré očekávání i když jde jen o sled epizod spíše než o výpravnou ságu. Akční scény jsou surové a netypické, na hony vzdálené modernímu filmovému kung-fu. A krásné prostředí Conanova světa člověka učaruje. Bonusem je i kvalitní 3D v kombinaci s originálním zněním. Arnolda v Conanově formě už nám nikdo nevrátí, ale Momoa je slušný nástupce. ()

Estrellita

Typická americká pohádka pro dospělé, ještě více sražená plochým dějem a vyznačující se absencí jekéhokoli příběhu a zmateným pobíháním postav sem a tam. Hlavní hrdina se sice umí úžasně mračit, ale vlastně vůbec neví, co chce. Nejdřív nahání vraha svého otce, ale najde ženskou. Když má ženskou, dál hledá vraha. Jakmile najde i toho, uteče ze souboje, aby zachránil sebe i ženskou. Opět má ženskou a nemá vraha. Vydá se hledat vraha. Pak najednou nemá ženskou. Okamžitě zapomene na vraha a hledá ženskou. Když ji najde, najde s ním i vraha a konečně jsou všichni šťastní a spokojení, jak se sluší na správný happyend... PROBOHA! A mimochodem, opravdu jsem se divila, že z pocty americkému "velkolepému" zpracování ten převrácený dřevěný kočár při Tamařině útěku z kláštera neexplodoval. 3* - za líbivé masky, dobré triky a zlý pohled Jasona Momoa. ()

filmmovier

Povedený remake a to je asi všechno. Originál s Arniem to nepřekonalo, ale i tak to dobře funguje jako samostatný film. Dívat se na to dá velmi dobře a celkově je to jen mírně nadprůměrné. Triky jsou na nejvyšší úrovni a rozhodně velmi povedené, svět Hyborie byl uchvatný, bitky velmi dobře natočené. Jason Momoa je průměrný herec a ani jako Conan nepředvedl nic extra. Výborné role tu ovšem měli Ron Perlman a čím dál co se filmových rolí týče, lepší Rose McGowan. Příjemná fantasy se slušným scénářem a i v tomto případě dávám stejně jako u Souboje titánů přednost originálu. 65%. ()

Woody77

Dejovo obrovsky potencial ,ktorý sa dal nadherne vyuzit na dnesné možnosti.Tesil som sa na film pretoze cakal som novodobý narez Conana. Dostal som vsak nemastný neslaný pribeh , z ktoreho som bol velmi sklamany. Skoda tento film som si odkladal dost dlho a uplne zbytocne. Suma Sumarum Filmu chyba dusa a je uplne prázdny! ()

eye candy

Chápu, že tvůrci mířili touto tupou slátaninou na poměrně specifické publikum, to jest na ty, kdo se zrovna probudili z kómatu a neviděli holywoodskou tvorbu posledních dvaceti let a pravděpodobně i na fanklub Jasona Momoi, který má sice coby herec, docela omezenou škálu projevů (dominuje zejména zhulenecký úsměv, který jakoby se snažil zamaskovat herectvím) a co hůř, libuje se v prznení ultimátních mačolordů (Conan, Drago). Abych mu ale jenom nekřivdil, mračit se dokáže opravdu roztomile a když se usměje, tak se nejspíš mnohým ženám otřese svět. Jako ne že by to nebyl sympaťák do nějaké romantické komedie klidně, ale role drsného barbara tak to fakt ne. ()

DJ Rocco iNc

Už od samého začiatku, keď som sa dopočul, že nového Conana bude hrať trápny ,, záchranárko,, z pobrežnej hliadky Jason Momoa, tak som hneď vedel, že to bude prepadák roka. Lenže po zhliadnutí traileru som sa rozhodol, že aj napriek tomu si film pozriem. A radšej som ani nemal pozerať. Trapas, trapas, trapas. Takto zmrviť legendárneho Conana je do neba volajúca hanba a neslýchanosť. Z kina som vyšiel maximálne vytočený už len kvôly tomu filmu ale aj kvôly tomu, že som zbytočne vyhodil peniaze, za ktoré som si mohol kúpiť radšej cigarety.O ničom dej, o ničom akčné scény, o ničom herecké výkony,akurát začiatok sa dal pozrieť. Inak bieda.Som veľmi sklamaný ani nie kvôly tomu,že ten film tvorcovia zbabrali ale kvôly tomu, že vlaste prišli na nápad vkriesiť Conana. Ak by Conana hral Roland Kickinger, tak by sa to ešte dalo. ()

Johnnas

Na nic si to nehraje. Stejně jako v původním snímku jde hlavně o řežbu, namakaný borce a pěkný holky, žádnou velkou výpravu ani spletitý příběh (to byl čekal snad jenom blázen), ale jednoduchý fantasy s jasnou linkou. U takovýchto filmů se mi nechce přemýšlet, chci vidět pořádnou akci. Samozřejmě se to dalo celé natočit i filmařsky lépe, ale myslím, že to nebylo nepovedené. Rozhodně mnohem lepší než nový Souboj Titánů. Jinými slovy, dostal jsem, co jsem od tohoto filmu chtěl i čekal. Vzhledem k příliš slabému hodnocení některých zaujatých diváků, jsem nucen jednu hvězdu přidat :) ()

Jizni Tlapa

Barbarsky pohádkově mýticky vyladěné dobrodrůžo, které je obrovským překvapením, kde skřeti, hadi stvůry a jiné potvůry dávají dobrou noc, Momoa jim u toho za zvuku smyčců seká palice, McGowan se sexy natřásá a Nichols má opravdu dokonale hnusně úchylný make-up, celé to působí..............no prostě fantas(y)icky!!!!!! Pátou nedám z jednoho, -vlastně ze dvou důvodů. Barbar Conan je jen jeden (Arnie) a místy byla kamera škodlivě přetmavená! ()

ivan_drago

Filmu lze věřit jen, než se Conan probojuje z děcka na to dospělé hovado, pak se z toho stává mix Prince z Persie, kde Conan nesmyslně skáče a máva mečem jak nějakým tintítkem a přehlídkou poloefektních scén na 3D efekt s ubohou počítačovou animací... Chápu, že film tvůrci chtěli inovovat a nemohli jen slepě napodobit originál, který má taky samozřejmě své mouchy, ale tímto způsoben se mi to zdá značně nešťastné... Nehledě na to, že hlavní hrdina narozdíl od Arnolda nemá... prostě nemá. Záporáci tak stojej za hovno a o nějakých emocích či atmosféře si mužeme nechat jenom zdát. ()

Mrkvič odpad!

Nečekal jsem, že se budu tolik smát. Film narvaný akcí, kterou ale tvůrci neumí natočit ani sestříhat. Marcus Nispel má neskutečný talent udělat z filmu něco, co člověku potom způsobuje přímo fyzickou bolest. Hodně tomu pomáhala příšerná hudba, která byla v původním filmu tím nejlepším. Jason Momoa je na celém filmu ještě asi tím nejlepším. Jen těch lesklých kudrlin bylo fakt moc. Celou dobu ale bylo cítit, jak velký má film rozpočet, a kolik tam toho ještě mohou nacpat. Tak je to asi nejpřeplácanější film všech dob. Žádná atmosféra, jen plno stupidností. Na dialogy jsem rezignoval, protože to se fakt nedalo. Na konci hlavní záporák nasadí tolik obávanýho kulicha a ... nic se nestalo :) Dcera čarodějnice, co byla (až na písečné mužíčky) kouzelná asi jen nasazenýma drápama. Ve filmu je jediná světlá chvilka (se šťouráním v "nose"), ale ta za to určitě nestojí. ()

Shetland

Originál je jen jeden, poslední dobou se to remaky ve fillmovém světě jenom množí. Překvapilo mě i pokračování nepříliš povedeného remaku Souboj titánů. Mám obavy i z filmu Věc: Počátek, ono film s atmosférou 80.let je nesmyslné natočit znova, digitální technologií příjde film o své kouzlo. A tak se horrory jako Věc či Noční můra v Elm Street se stávají v součastné filmařině pouze ždímačkou peněz. Snad budou filmaři natolik rozumní, že se nepokusí o remake gangsterek, které proslavily například Al Pacina či Roberta De Nira a další... ()

Bobik9

Neviděl jsem původní film s Arniem, takže nemohu posoudit o kolik je tento remake lepší či horší. Ale pokud by tento film existoval samotný, tak si nemyslím, že je to takový propadák. Příběh plyne vcelku rychle, skoro pořád je nějaká akce a je stále na co koukat. Efekty a celková vizuální stránka jsou naprosto v pořádku. Jediným, ale o to větším, mínusem tohoto filmu je obsazení hlavního hrdiny. Jason Momoa byl sice výborný ve Hře o trůny, no Barbar Conan mu tolik nesedl, přesto, že se jednalo o dosti podobnou roli. ()

ecceHOMMO

Obrovské sklamanie......Toto nebol ten Barbar Conan čoby nasledovník Arniho v novodobom šate...Takmer nič nebolo také ako byť malo, snáď nesklamal len Barbar Conan v detskom veku. ()

potas

Conan...určitě se najde spousta lidí co nepřekousnou, že se někdo pokusil o zfilmování jejich díla a to bez starého, dobrého Arnolda. Taky miluju původní klasiku, ale byl bych sám proti sobě, kdybych řekl, že nový Conan je zlo. Nový Conan je jiný, dokonce i Jason Momoa mě jako barbar mile překvapil. A na Rachel Nichols se taky dobře koukalo:-) Zaujalo mě to i víc než nový Souboj Titánů. ()

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (více)

Hezoun z Twilightu jako Herkules Conanovič

Hezoun z Twilightu jako Herkules Conanovič

09.04.2013

Tohle je „ten druhý Herkules". Jak už víte i z našich novinek, momentálně vznikají dva filmy o nejslavnějším starořeckém gerojovi. Ten prestižnější má Dwaynea Johnsona, kupu hvězd ve vedlejších… (více)

Rockův Herkules má konkurenci

Rockův Herkules má konkurenci

06.02.2013

A je to tu zas. Naposledy jsme se dočkali souboje dvou Sněhurek, Burton a del Toro natáčejí konkurenční adaptace Pinocchia... a dočkáme se i dvou hromad starořeckých svalů. Už víte, že Brett Ratner… (více)