Když čtyřletá Amanda McCreadyová zmizí ze svého domova a policie není schopná nalézt žádné stopy, dívčina teta Beatrice najme dva soukromé detektivy Patricka Kenzieho a Angie Gennarovou (Casey Affleck a Michelle Monaghanová). Detektivové otevřeně přiznávají, že s tímto typem případu nemají téměř žádné zkušenosti, ale rodina o ně stojí ze dvou důvodů – nejsou to policisti a znají poměry drsné bostonské čtvrti, kde všichni žijí. Jakmile se Kenzie a Gennarová začnou o případ zmizelé dívky víc zajímat, odhalují temné dorchesterské podsvětí plné drogových dealerů, podvodníků a pedofilů. A když už se zdá, že se případ chýlí k vyřešení, jsou postaveni před morální dilema, které je rozdělí. (HBO GO)

Blackberry

Gone Baby Gone je v podaní debutanta Bena Afflecka zvládnutý na jednotku. Nesnaží sa byť precitlivený, lebo citlivý je. Nesnaží sa byť dramatickým, lebo dramatický je. Nesnaží sa byť realistický, lebo realistický je. Chcel by som takýto film režírovať, a keby mám na to prostriedky a možnosť, veru prizval by som si Bena ako režijnú výpomoc a Caseyho ako hlavného herca. (Som sklamaný z hlasovania niektorých mojich TOP-károv, zrejme ale nechápu film v globále). Každý kto robí, robí chyby - ale kto niečo robí prvýkrát a podarí sa mu to, si zaslúži obdiv... ()

Jacob23

Necekane vyborna detektivka s dobrou atmosferou a zobrazenim americkeho predmesti.Rodina Affleckovcu ukazala ze je fakt dobra a Caseyho jeste urcite uvidime v mnoha filmech.Konec je velmi podareny a dilema jake tu snad jeste nebylo ()

svobik

Pro mě zatím film roku. I kdyby Ben Affleck už nic dobrého nenatočil, má u mě vybudouvané slušné renomé. Netradiční scénář, parádní Casey Affleck v hlavní roli a především bezchybné technické zpracování. To vše v neskutečně vtahující atmosféře, která vás za těch 120 minut skvěle semele.Víc takových filmů. ()

Pupidyk

Morálně 100%. Aflleck tu sice hraje dobře, ale silně pochybuju, že se mu podaří odhodit tu jednu držku, kterou z Oceans 11/12/13 zopakoval i tady. Bude to takový dramatický Pavel Liška Hollywoodu. P.S.: Hrozně žeru ten poslední záběr ()

Ichabod

Tak teda Affleck brothers mi zde naprosto vyrazili dech a to nejednou... Úžasně skromná a civilní detektivka, která staví jen na emocích, napětí a příběhu funguje výtečně. S každým zvratem mne tento film dostal do kolen a to naprosto poctivě. Vůbec jsem nečekal, že by Ben Affleck byl tak zdatným režisérem a ještě méně, že by z Caseyho bylo tolik cítit odhodlání a jistota se kterou se vrhá do případu. Ze závěru filmu jsem byl opravdu dost "sejmutý" a hlavně jsem měl i dokonale rozporuplný pocit a to je prostě to nejlepší co se asi mohlo stát. ()

jitrnic

Bylo to dobré, ale něco mi tam neštymovalo, nevím přesně co. Nijak zásadně mi nevadí totálně zbytečná postava hrdinovy přítelkyně (herečku jsem spíš litoval, než by mi vadil její mdlý výkon) ani lehce překomplikovaný děj. Spíš bych možná řekl, že tomu filmu trochu chyběla lehkost, je tam vidět, jak moc nám chtějí tvůrci říct něco chytrého. ()

MI-380

Obvyklá směs (zločin, feťáci, poldové) v extra balení (výborný scénář, režie, kamera i střih). Nezvyklá dvojice soukromých detektivů a vývoj jejich vztahu. I tady platí naplno dávné marlowské: soukromý čmuchal musí mít známé všude, jinak nemá šanci. 90%. ()

blackJag

Ben Affleck se docela vyznamenal. Já sice nejsem z těch, co by Afflecka zatracoval a za jeho hereckou práci ho nenáviděl, dokonce bych řekl, že herec je to v pohodě, ale je pravda, že šťastnou ruku na projekty moc nemá. Coby režisérovi se mu ale podařilo neudělat žádný přešlap, hlavní herecký part svěřil svému talentovanému sourozenci, který jeho důvěru nezklamává, ba naopak, je společně s nepřepjatou režií hlavní devizou filmu. Abych ale neubíral na důležitosti i ostatních charakterů, musím zmínít minimálně Morgena Freemana, z něhož přirozená a nejednoznačná autorita přímo sálá a zapáleného Eda Harrise. I scénářem film zajímavě cloumá zažitými postupy a to ani neoplývá žádnou zásadní pointou, naměty k přemýšlení Vám ale určitě poskytne. Tak uvidíme, jestli svým dalším filmem Affleck své nově získaná uznání potvrdí. 90% ()

FrajerTom

Strhující kriminální drama, od kterého jsem nemohl odtrhnout oči. Prvnotina Bena Afflecka, jejíž pomalu, nenásilně ale jistě gradující atmosféra vytvořená s citem a zručností zkušeného režiséra mě doslova pohltila. Casey Affleck s Morganem Freemanem byli opravdu výborní, ale oba je zastínil úžasně charismatický Ed Harris. Jasných 5 hvězd a jeden z nejlepších filmů roku! ()

toyrider

Affleckovy kvality pořád někde shazují, ale tohle se mu vážně povedlo.Čistě natočeno, tak jak si námět zaslouží. ()

fojty

Naprostá nuda u které jsem usnul. Světe div se ale posledních 20 minut je opak! Konec je naprosto uchvatný a člověka donutí uvažovat co je dobré a co zlé. Ale jinak krom závěru nic moc. ()

Guzo

Trošku mi to připomnělo Street Kings, které jsem viděl tak před rokem, a oboje hodnotím 4 *. Nádherný příběh s velmi dobře natočeným koncem a se skvělými herci (až na některé vedlejší role, kde mi někteří nevyhovovali). Že by se Ben Affleck vydal na režijní dráhu? Proč ne, tenhle film se mu opravdu povedl. ()

zigíš

mystic river II. (s klady i zápory) dennis lehane má vskutku hvezdých obdivovatelov ale ani jeden ma nepresvedčil, že ide o niečo viac ako žánrový štandart ..uvidíme, kto ďalší číta jeho knihy ()

Warsheek

Několik nejasností a Casey Affleck. To josu dvě věci, které poslali tohle zajímavé drama blíže k průměru něž ke špičce. Lepší 3* ()

mirec88

Emocionálne veľmi silný film, ktorý svojou dilemou na konci rozdelí ľudí na dva tábory. Film so zvratami, ktoré by ste len tak nečakali a KAŽDÁ jedna osoba v tomto filme vás svojim počínaním prekvapí, pretože na hollywoodske pomery, kde väčšinou je každý dokonalý, perfektný v skutočnosti všetky postavy sú niektoré viac, iné menej v skutočnosti zlí alebo nespravodliví. Veľmi silné psychologické zobrazenie postáv a aj kriminálna zápletka je taká zapletená, že si vás získa. Ben Affleck ma prekvapil perfektnou réžiou, jeho brat Casey svojim hereckým výkonom. Úžasný film, ktorý ak vás nerozplače, tak vás na konci minimálne donúti postaviť sa na jednu z dvoch strán a sakramentsky silno pouvažovať nad tým, čo by ste urobili vy. Ja osobne by som sa asi nezachoval tak ako Casey. ()

R1CH1E

Nikdy bych nevěřil, že budu za něco Bena AFflecka chválit..Ale tady to prostě jinak nejde. Skvělý scénář, dokonale vybrané postavy a příběh vyprávěný tak obyčejně, až je neuvěřitelně zvláštní mě velmi mile překvapily. Už dlouho se mi také nestalo, že bych na konci měl chuť hlavního hrdinu nakopat do prdele za to, jak se zachoval. Bohužel k dooknalosti mi tu chybělo trochu víc z minulosti hlavního páru a trochu větší prokleslení postav, díky kterému by byl film mnohem víc nabitý emocemi. ALe i přesto to byla skvělá práce. ()

Scar

Ak takto vidí svet Ben Affleck, tak podľa mňa nepatrí pred kameru, ale za kameru. Pozitívne hodnotím strih a hru s atmosférou. O vzťahu Affleckovcov k Bostonu som čítal ešte skôr, ako som videl film. Mal som teda možnosť si ten vzťah všímať a neskôr aj užívať. Rovnako to bolo aj s hudbou, ktorá vynikla len občas, ale konečný pocit z nej je dobrý. Obrovské plus je herecké obsadenie. Casey Affleck je najslabším článkom teamu, ale nie kvôli výkonu, ale kvôli sympatiám a protekčnému castingu. Casey sa mi jednoducho na túto rolu veľmi nehodil. Našťastie ho neposúvajú ro roly neporaziteľného bitkára. ()

Gallagher

Sakra. 5 hvězdiček, 10 bodů z 10ti. Absolutorium. Z tuctové detektivky se vyklubala jedinečná zápletka plná morálních dilemat a otázkách o životě. Brilantní. Must see! ()

Roseinka

Film se mi líbil a to je asi můj jediný pocit. Konec mě zklamal. Rozhodovat se mezi principy a zákony oproti tomu, co je opravdu správné... Není snad zřejmé, jak by se měl rozhodnout? Nedělá tohle rozhodnutí film právět tím jiným, tím pádem lepším filmem? Podle mě ne. Alespoň Ben Affleck ukázal, že umí i místo hraní natočit kvalitní film.... ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby