Bella byla vždy trochu jiná. Když se její máma znovu vdala, Bella se rozhodla sblížit se svým otcem a nastěhovala se k němu do malého deštivého městečka Forks bez toho, aniž by čekala, že se její život změní. Na první hodině v nové škole si k ní přisedne tajemný a okouzlující Edward Cullen, kluk, který je jiný než všichni, které doteď potkala. Ve škole se o něm šíří zvláštní zvěsti, stejně tak o jeho sourozencích, se kterými vždy sedává osamocený u jednoho stolu ve školní jídelně. I navzdory varování kamarádů Bellu Edward neskutečně přitahuje, zdají se jí o něm sny. Postupně začne mít však podezření, že Edward není úplně obyčejný kluk... (oficiální text distributora)

rigby

Sladká nevinná pohádka pro malé holčičky. Ale na tento první díl se naštěstí ještě mohou dívat i dospělí, další díly už budou pro ně nepřístupné. Hlavně nepřemýšlet. 3- ()

libca100

Tak láska na první pohled jako u Edwarda a Belly to u mě nebyla, to je fakt..Nicméně když jsem se na celou sérii podívala po několikáté, už jsem v tom lítala a od ježíška už jsem si objednala i knižní vydání a koupila si propisku s Edwardem (přiznávám se) B-).Ty filmy mají prostě atmosféru, říkejte si co chcete.I když už mám pubertu nějakých pár pátků za sebou a na romantické filmy si teda nijak zvlášť nepotrpím, tenhle film mě prostě drží. Hezké prostředí, hezký upír, hezký vlkodlak, hezké dilema,žádná načančaná bloncka, ale sympatická obyč hlavní hrdinka, do které se dá dobře vžít, příběh klišé,ale co naděláte..romantika prostě táhne pořád... i když na druhou stranu chápu, že chlapskou část to asi zrovna nenadchne a je vidět, že to točila ženská:-D já dávám 4 z 5 a těším se na poslední díl do kina.btw. perfektní soundtrack ()

moviefilms

Když jsem si to pustila poprvý, myslela sem, že se mi to nikdy nebude líbit a přišlo mi to divný, po dvou letech sem se k tomu dostala znova, hned si stahla druhej díl a nadšeně běžela na trojku. Po dalšim roce sem se koukla na všechny tři díly a těšila sem se na čtvrtej, ale na druhou stranu nechápu, co se mi na těch prvních třech tolik líbilo. Ale i když do toho už nejsem zažraná, tenhle díl pořád za něco stojí. Asi to bude tim, že to neni o tom, jak se přetahuje Jakob s Edwardem kdo "získá" Bellu. Jo a upřímně, máme dabing čím dál tím horší, takže každýmu doporučuju, aby se na to díval radši v originále. Když sem uslyšela Edwardův "smích" myslela sem že asi vyletim z kůže :D ale i tak je to něco mezi 3* a 4* ()

ElKamil

Nejsem cílovka, shlédnul jsem kvůli své drahé polovičce všechny díly, a když se tak na to koukám, je právě první díl asi ten nestravitelnější. Jeho ponurá atmosféra městečka uprostřed ničeho alespoň skrývá všechen ten patos a ta klišé, které se pak objevují čím dál tím více v každém dalším díle. Když si člověk zvykne, tak film docela ubíhá, Jacob ještě nevypadá jako metrosexuál a Edward nechrlí hlášky, při kterých našim ženám skáče srdce, s kadencí kulometu. ()

komediant

Nikdy jsem to neviděl celé a ty scény co jsem viděl mě dost nudily. Hvězda za píseň od Linkin Park u závěrečných titulek. ()

zodiak217

Je prekvapujúce ako jedna knižná/filmová sága môže spôsobiť taký obrovský ošiaľ, naviac keď jej hlavným motívom je akési súžitie upírov, ľudí, láska...no v podstate nič čo by ma malo ako diváka nejako zaujať. Musím však uznať, že ako divák, ktorý predtým ani nečítal knižné námety som bol celkom milo prekvapený, síce nie uchvátený, ale aj ja som si prišiel na svoje. Malo toto z každého niečo, akúsi tajomnú atmosféru ľudí a upírov. Bolo to na hranici únosnosti v mojom pomyselnom sci-fi-mystery rebríčku a celkom ma to zaujalo. Hlavne Kristen Stewart o ktorej si myslím, že je famozná budúcnosť a patrí jej budúcnosť holliwoodskych filmov. Možno to bolo aj v tom, že prvé časti sú vždy dobré a potom to už upadá. Pri tomto filme a v mojom prípade je tomu určite tak, keďže ďalšie filmy sa ani z ďaleka nevyrovnajú tomuto a ja osobne ich pokladám za podpriemerné. Aj keď som nebol ohúrený, dalo sa na to pozerať a dá sa na to pozrieť aj dvakrát. ()

HennessyVSOP

Nejsem cílovka, al přesto musím uznat že v tom filmu něco je, protože to jednoznačně ještě nebyl odpad. Herci průměr nebo hůř, scénář plný cukrové vaty, nelogičností a debilit. Na druhou stranu ta atmosféra lesů je fajn a kdyby ty dialogy o ničem nebyly tak neskutečně zdlouhavé (vážně do romatické scény použili bullet-time?), tak bych ke konci neusnul. A Bella by nemusela vypadat jako ten nejhorší vidlák. Když se zamyslím, tak vlastně Ashley Greene (holka jako lusk) a Peter Facinelli jsou jediné dvě normální postavy v tomhle filmu. Nicméně jsem stále ještě viděl podstatně horší filmy, takže pro mě dvě hvězdy. ()

JackieBliz

Teď se musím k něčemu přiznat - četla jsem tu knížku, a docela se mi líbila. Dodávám docela, číst to podruhé asi se zblázním z té její nerozhodnosti a mladičké romantické lásky, to téma mi leze na mozek! Rozhodně se mi líbila víc - o mnoho víc než film. Tento film je nudný, zlý, špatný - (nelíbí se mi bezduchý pohled Kristen Stewart alá chytím si do pusy mouchu - postupem času nabývá intenzity...všimli jste si?) - a přece jsem mu dala dvě hvězdičky. Hlavně za to, že knížka je opravdu docela čtivá a druhou za to, že R. Pattinson a Kristen Stewart (!) nejsou špatní herci. Jen jsou ve špatném filmu. A za hudbu, za tu taky:) Jen ,kdyby byl určený i nám a nejenom mladým pubertálním holkám, co věří na toho svého "Edwarda". ()

annash

Vábivý zevnějšek, dutý vnitřek. 117 minut pomalého odhalování pravé identity toho siláka s barvu měnícíma očima a následného rozpačitého sbližování. Něco, co si absolutně nezaslouží všechny ty ovace, které to sklízí, ale to nehodnotím... Herci vesměs průměrní až podprůměrní, vyjma snad Charlieho, který byl asi jedinou opravdu sympatickou postavou filmu. Pattinsonovi nevěřím ani jedno jeho vytrhané obočí, Stewartová hraje slabě slabý charakter, takže to v závěru zase nevypadá až tak špatně. Všichni jsou pohlední, zmalovaní a jinak načančaní a pohybují se po nádherných lesích. Co bez keců chválím je hudba. A baseballová scéna (s hudbou), jinak příběh nula nula nic nic, bohužel. Ovšem četla jsem i první knihu a z té mám podobný dojem, takže režisérka dostává zdvižený palec. ()

marrrrian odpad!

Videl som len pár scén a prial som si, aby mi niekto vypichol oči.... A keď už som pri tom, tak asi aj uši. Alebo mi rovno uťal hlavu. ()

vrba68

K tomuhle filmu jsem se dostala asi později než většina filmoých fanoušků.Na jistém televizním kanálu na mne ve 20.00 vyskočilo něco, o čem jsem věděla jen to, že je o upírech, všichni o tom mluví a je už to staršího data. Rozhodla jsem obětovat tomu pár minut. A u obrazovky jsem už zůstala. Když jsem se později ptala svých dcer, které už práh plnoletosti překročily, jestli tohle znají, sdělily mi , že ano, film se líbil,ale potřebu jej vidět podruhé nemají. V tom jsme se tedy neshodly. Abych to celé strávila, musela jsem jej vidět ještě párkrát. Takže o co jde ? V prvé řadě to není ani horor, ani drama ani dobrodružný film. Je to čistá fantasy romance a tak je nutné k ní přistupovat. Film je jednoznačně určen pro ženské publikum (nejen pro teen). Tímto skládám poklonu všem mužům, kteří jsou natolik empatičtí a objektivní, že jsou schopni film akceptovat a pochopit jeho atmosféru a dokonce to dát veřejně najevo. Je to hodně těžké, protože si dokážu představit, že by mně někdo nutil dívat se a hodnotit např. Transformers-pro mne osobně ptákovina prvního řádu, ale pro davy mužů kult. Přestože Transformers nejsou můj šálek kávy, nesnížila bych se k tomu, abych své negativní pocity sdělovala fanouškům , pro které je to srdeční záležitost v diskusích o tomto filmu (jak se to někdy děje u Twilight). Stmívání má skvělou atmosféru, nádherné přírodní scenérie, úžasnou hudbu (mimochodem otevřelo mi dveře k hudebnímu stylu, který by mě jinak nenapadl poslouchat.) a krásný romantický příběh rozvíjející se lásky . Výběr herců je skvělý , oba hlavní představitelé Stewartová (Bella) i Pattinson (Edward) se pro hlavní role hodí geniálně. Jestli jsem si někdy představovala upíra ztraceného ve světě lidí , který se odmítá smířit s tím co je, pak Pattinson ho svým bolestným pohledem vyjádřil naprosto úchvatně. Ano, podle mě by měl takhle vypadat. (bylo by to stejné, kdyby rodinu Cullenových nahradili rodinou s Marsu - prostě bytosti nucené, žít jinde a jinak než by chtěly.) Stewartová se k němu výborně hodí jak fyzicky (drobná a křehká) ,ale i psychicky (silná a odvážná osobnost , naprosto ovládaná citem k Edwardovi). Oba herce jsem předtím vůbec neznala, ale díky filmu jsem začala jejich snímky cíleně vyhledávat. Resumé : okouzlilo mne to a na otázku proč je Twilight sága takový fenomén si musím odpovědět jednoznačně , kromě neskutečně charismatického R.P. který má obecně přijímané fyzické předpoklady být ženský idol (vysoká štíhlá postava, výrazné lícní kosti a brada, nádherné zuby a úsměv, něžné oči, mimořádně krásná barva hlasu.....) je to hlavně vztah mezi těma dvěma. V dnešní době naprosto nevídaný způsob chování Edwarda k Belle - citlivost, ohleduplnost, starost a péče o ni, gentlemanské chování. A musím přiznat že přesně tohle dostalo i mne . Pro náctileté patrně sehraje svou roli vlasový styling nebo vozový park , ale tohle už jde nějak mimo mně. Po následném shlédnutí všech ostatních dílů ságy jsem si půjčila a následně koupila i knihy. Jsou stejně skvělé jako filmy a při srovnání jsem musela uznat, že skutečně typově lepší představitele nemohla Hardwicková vybrat. Tahle naivní pohádka pro dospělé má u mne plný počet. () (méně) (více)

klapqua odpad!

NIEEEEEE.... toto fakt nie... 117 minút čistého utrpenia... radšej budem 117 minút čumieť doblba ako tento "skvost" vidieť znova... okrem dvoch skladieb nemám čo pochváliť... fakt nič ()

Veeria

Možná můj názor bude ovlivněn tím, že jsem vášnivá čtenářka a po přečtení všech dílů jsem byla nadšená! Nádherný příběh. Knihy se mi četly jedním dechem a ráda se k nim i po letech vracím. Po shlédnutí filmu jsem byla ale zklamaná! Ano, vím, že se do filmu nevejde vše a musí se dodržovat časové rozhraní, ale chybí mi tam TO, co jsem nalezla v knize... Přečtěte si prosím i knížní zpracování! Můžete rozvíjet svoji fantazii a vytvořit si obrázek své Belly, Edwarda, Jacoba....A nejdůležitější je, že pochopíte souvislosti, které ve filmu nejsou detailně rozebrány. 3 hvězdičky dávám příběhu a autorce knihy, která si je právem zaslouží (+ část hvězdy dávám i hereckému ztvárnění Carlisleho, který se mi líbil ze všech nejvíc). ()

Šošia

To, že má celá sága a toto téma takový úspěch rozhodně tou dementní předlohou a scénářem. Něco tam je - a proto prostě vyzdvihnu líbivé herce, jejich docela slušnou interakci (ta jediná líbací scéna byla docela příjemně živá), námět (bohužel strašidelně zpracovaný, ale téma "nemožné" lásky je aktuální vždycky), to že Patizónovi to tady sekne (pouze v tomto dílu) a nakonec fakt, že celý snímek byl docela milou oddychovkou. Za každý důvod jednu hvězdu. ()

Mathyen

jedním slovem děs... znesvěcení všech dobrých filmů o upírech, mezi kterými u mě kraluje Interview s upírem, kde funguje všechno to, co v Twilightu NE... zápletka, příběh, sexualita postav, jejich rozpolcenost (myšleno u upírů), napětí, hororové prvky, ...prostě všechno je tu zle. Pattinson není zlý herec, zkouší ze sebe udělat něco mezi Joe Blackem a střihorukým Edwardem, ale nejde mu to a jeho tajemnost je strašně průhledná, i tak mu ale fandím v kariéře. Kristen je celkem dobrá, snaží se, věřím ji... a oba jsou skutečně talentovaní herci, ale talent potřebuje dobré režijní vedení a tady to Cate fakt nevyšlo. Jedna věc je kasovní úspěch, ale u mě je to jen zhnusení nad filmem, kde se donekonečna chodí kolem i tak né moc horké kaše a který měl mít max. 35 minut a mohli ho zařadit do série stupidních Upírských deníků. Pro teens budiž, pro mě upírské faux pas a 4/10 ()

RealHonza

Nemůžu si pomoci, ale ten film se mi líbí. Spousta lidí si myslí, že se jedná o typický film pro "třináctky", což možná je i pravdou, ale pokud se na to podíváte nezaujatě, tak moderní zpracování příběhu o upírech je naprosto jednoznačně nejlepší (čert vem klasiku - tu moc nemusím). Tohle se Stephenie Meyer povedlo a zfilmování příběh nijak nekazí. U filmu jsem se nenudil ani chvíli i přesto, že jsem spíše na lehce akčnější filmy. Předsudky stranou a uvidíte, že se jedná o kvalitní film. A Kristen je jako vždy výborná ... ()

kety85

Mnohými nenáviděný a zatracovaný film, přesto není tak špatný, jak ho spousta lidí popisuje. Jednu hvězdičku navíc dávám za filmové prvenství. A to, že je to první upírský film, na který se mohou dívat také nefanoušci hororů. Samozřejmě je určen především pro dámské publikum, protože hlavním motivem je romance. Knižní předloha je mnohonásobně lepší, ale to bývá u většiny filmů. Velmi zásadní pro celou ságu je nekoukat se na filmy s českým dabingem, protože ten je naprosto příšerný a rozhovory postav zní opravdu stupidně. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

07.02.2022

Režisér a ilustrátor Peter Ramsey natočil v roce 2012 svůj animovaný debut Legendární parta, pak si pár let dával pauzu, a teprve v roce 2018 poslal do kin dnes již oscarový a přelomový animák Spider… (více)

Kdo si zahraje Batmana?

Kdo si zahraje Batmana?