Epizody(7)

Bagdád, Irák 2003. Mise: nejasná. Nepřítel: nezjištěný. Délka mise: neznámá. Členové 1. rozvědky námořnictva nemohli předpokládat, co se v průběhu oněch prvních čtyřiceti dnů války v Iráku stane. Na každém kroku se potýkali s nedostatečnými zásobami, frustrací z nekompetentního velení a pochybnostmi o smyslu celé mise. Otevřený, zasvěcený pohled na výsledek moderní americké války byl natočen podle bestselleru Evana Wrighta v produkci Davida Simona a Eda Burnse, kteří se podíleli i na vzniku kriticky oceňovaného seriálu HBO The Wire. Generation Kill je nyní podobně úspěšnou sedmidílnou minisérii z dílny HBO Films. (Magic Box)

colonel89

Četl jsem knížku Těsně vedle od Nathaniela Ficka a musím říct, že se ve všem shoduje se zápiskama od Evana Wrighta. Skvělě a realisticky natočené, parádní vystižení charakterů, jen pořád nemůžu pochopit jak takovej čů*ák jako Captain America to mohl dotáhnout v tak elitním sboru až na kapitána. Holt v každé profesi jsou ve vedení jak schopní, tak totální zmetci. P.S. Iceman rules!! ()

Mira00

Svým způsobem skvělé, ale svým způsobem také komerčně zabité, ale na to kašlu mě se seriál líbil a parta dementů, která podniká válečnej nájezd na irák je neskutečně zábavná, ale naštěstí ne akcí, které je tu skromě, ale především přisprostlejma dialogama, který stojí za to dát seriálu šanci. ()

only_serials

S01E01: 4/5 Super rozjezd, ale bohužel mám zatím trochu problémy s poznáváním jednotlivých postav, což se ale časem stopro zlepší.. Jinak ale příběh ubíhal a kulisy, kostýmy a vůbec všechno jsou na tak vysoký úrovni realističnosti, že byste klidně mohli uvěřit že se to natáčí v reálným Iráku mezi reálnýma vojákama.. S01E02: 4/5 Fajn díl. Já si původně po prvním díle nebyl jistej jestli je jen omyl, nebo tvůrčí záměr, že je zde US armáda vykreslená jako banda totálních tupounů... teď už vím že záměr- a to hodně uvěřitelně udělanej! ()

m.xFuck

Já vlastně ani nevím, jestli se mi to líbilo. Ten dokumentární look je divácky disfunkční, ale o to je to drsnější. ()

smarkus

Nerozumiem tak vysokému hodnoteniu. Celý čas sa len zajebávali v hummeroch po púšti a nič sa nedialo. Iritovali ma kokoti vo vedení.Nefungovalo to ani ako satira navyše žiadna akcia a debilné kecy...45% ()

Pepe1783

Chvílemi nudný, chvílemi zábavný, chvílemi napínavý. Bratrstvo neohrožených to každopádně není, ale to neznamená, že se jedná o špatné dílo. I když je pravda, že sledovat to podruhé, potřetí... tak jako Bratrstvo rozhodně nebudu. ()

sAreOn

Váhám, jestli rovnou nedat 5* ! Tohle je další z řady příkladů, že se dá skvělý válečný film//seríál natočit i bez nekončících akčním sekvencí a hektoitrů krve (ikdyž i té si v Generation Kill užijete dost, ale asi ne tak, jak mnozí čekáte). Velice podobné jako Jarhead, tedy jak už bylo řečeno akce zde moc není, ale tolik ironie, napínavých scén a emocí. Navíc se tvůrci nebáli ukázat válku bez obalu, tedy tak jak to opravdu vypadá (tedy asi vypadá, ve válce jsem nebyl, takže posoudit nemůžu :-D). Oceňuji také obsenci toho typického amerického syndromu - USA is the best - ten zde chybí a to je jen plus. Pro milovníky akce asi zklámání, pro ty kterým se líbíl Jarhead, Olověná vesta je to povinnost. ()

mgm-grand

Nejsem žádnej velkej fanda filmů z válečnýho prostředí. Ale tenhle seriál mě vážně vzal. Neukazuje vám to hrdiny ani jasný záporáky. Ze záčáku mi připadalo, že mi pořád něco uniká protože nevim kdo je ten zlej a kdo ten dobrej. Časem jsem pochopil, že takhle to tady prostě neni. Jako v životě. I když je to celý o válce, tak vám připadá jako by tam válka vůbec nebyla to hlavní. Je to nenucený a podle mě i dost realistický. Nesnaží se vás to pohltit, nesnaží se u vás vyvolávat city nebo paradoxy. Prostě je to reportáž z války. Asi proto se mi to tak líbilo. Jediný co mi trochu vadilo, bylo to, že jsem špatně rozeznával postavy - pletly se mi jména, hodnosti i obličeje. Ale to je prostě daný tim, že je tam spoustu postav a všichni jsou po vojenku ostříhaný. Generation Kill něco uplně jinýho a neni to vůbec laciný. Možná tam chybí silnej děj, akce nebo záplet. Ale v normálnim životě přece tyhle věci stejně moc nejsou a přitom je život tak zajímavej. ()

RomaS

Celé to na mě zapůsobilo spíše jako válečný dokument, taková sonda mariňáků při obsazování Iráku. Vše vypadá maximálně realisticky až cynicky. Žádné pocity při zabíjení civilistů nebo vojáků vám nikdo nebude chtít vnutit. Nikdo tady není vyložený klaďas ani záporák, zato blbců ve velení je dost. Akce (ikdyž skvělé) je zde poskrovnu, ale vše vynahrazují bezvadné dialogy vojáků mezi sebou. ()

gresa

bomba nářez faktdosthustá síla! :-D a teď vážně ;-) na poli válečných seriálů může tomuhle konkurovat jedině bratrstvo neohrožených, na poli ostatních seriálů tak 3, možná 4 další ()

aannemer odpad!

Neveřím svým očím... Pominu-li jakousi imaginární stopu po skutečném válečném konfliktu, který jsem, jako mnoho jiných, vnitřně odsoudil, co nám vlastně tvůrci tohoto díla nabízí. Osmihodinový slovní průjem namachrovaných mariňáků, bezduché tlachání o souložení, vyměšování, o tom, kdo je jaké zvíře atd. Občas se debata přesune do oblasti vojenské a zjistíme, že velitelé US Army jsou podobní gumáci, jako ti, které jsem za Husáka měl zavelitele já při své základní službě. Bojové akce nečekejte, těch se v pravém slova smyslu nedočkáte. Občas tam někdo vystřelí, většinou na bezbranné civilisty, ale tak to při podobných agresích asi chodí. No, nebyl jsem divákem Vyvolených, na to je můj osobní život příliš bohatý, abych při takových show mohl ztrácet čas. A nebudu propříště ani divákem Generation Kill. Krom pocitu promarněných osmi hodin mi tato série nic nedala. ()

Hubna

Válka taková, jaká asi opravdu je. Realističtěji už pocity vojáků nasazených do bojových akcí zachytit nešlo. ()

ReplayCZ

"Peace sucks a hairy asshole, Freddy. War is the mother-fucking answer." aneb na tomhle počinu jsem se učil anglicky. HBO rulez! - 28.11.2012 Masterpiece, i po několika letech nepřestává bavit. - 21.1.2015 ()

Kalda69

Vyborne zobrazeni americke intervence v zahranicnich konfilktech. A presne v tomto duchu probihaji americke akce kdekoliv jinde. Snowdenovi se to nelibilo a nejspis nemohl prekousnout oficirskou lhostejnost k nehumannim cinum v prubehu konfliktu a i pres svoji prisahu vse zverejnil. Generation kill nam stejne jako film JFK ukazuje jak to tak ve svete chodi aby se po nekolika letech ukazalo, ze to neni jen film nebo serial ale ryzi skutecnost pred kterou vetsina zavira oci a nechce ji videt. Navic kdyz si vezmeme jako volne pokracovani Zelenou zonu tak uz pomalu neni co dodavat. ()

SelfishMan

Střízlivý pohled na válku v Iráku, kterému světe div se nemám sebemenší problém uvěřit, že takhle nějak to tam fungovalo a funguje. Žádná přepálená akce ( v konečném důsledku tam nějakých výraznějších akčních scén v 7 hodinových epizodách bylo opravdu absolutní minimum ) a po většinu času jen cestování sem a tam a snaha zabít nekončící čekání na vytouženou, ale nepřicházející misi. Řekl bych takřka až dokumentaristický náhled do ( v absolutní většině případů ) totálně dutých palic, kde se pouze na dně schovává přilepený k lebce maličký zelený mozeček. Tak jako už mnohokrát mě udivovalo praktický po celých 7 epizod, jak můžou takový psychopatičtí nevybouření magoři dostat do ruky zbraň a vypustit je do cizí země jako elitní vojenskou jednotku? Takový frajeři jako Trombley nebo Kapitán America patří do svěrací kazajky a klecového lůžka s velkorysými dávkami sedativ a ne aby o sobě měli pocit jací jsou hrdinové, bojovníci a válečné nástroje ale ti co to z nich udělali jakbysmet . Zbylou armádní strukturu a hlavně "velitelstvo" schovávající se někde za stolem daleko od linie a rozhodující v klimatizované místonsti a bezpečí o cizích životech raději nekomentuju. Nejsem rozhodně žádný pacifista, ale blázni prostě patří do blázince a ne za kanón nebo AK. I přesto, že většinu času byly veškeré konverzace prakticky o ničem, že pořádné akce se člověk takřka nedočkal a že k žádné postavě jsem si za celou tu dobu nevybudoval nějaký hlubší vztah, přes to všechno mě tento seriál čímsi těžko popsatelným dostal, že jsem ho zkouknul tak rychle, jak už dlouho nic a těšil se na každý další díl. Možná to bylo tím, že jsem měl pocit, že si na nic nehraje, že mi nic moc násilně nepodsouvá a snaží se to prostě ukazovat, tak jak to je se vším všudy (civilními obětmi, řetězcem vedení i tou nudou). (Respektive aspoň více než se o to snaží nebo snažily jiné projekty.) A udělejte si pak vlastní názor. Fakt dost dobře natočeno se vší tou technikou a exteriéry. Pro mě 90% jak vyšitých. ()

Ace.A.T.L.

Rozhodně je to hodně zajímavý zpracování. Sleduju to už asi po 10 a pokaždý si najdu něco novýho. Rozhodně víc věřím tomu, že to tam fungovalo takhle, než ty hrdinský žvásty. Líbí se mi, že tam lidi hrajou spontálně a přirozeně. Přestřelky taky fungujou věrohodně a celkově je to hodně koukatelný. Za mě 5* a DOPORUČUJU ()