Fairy Tail (TV seriál)

Fairy Tail

Fairy Tail

Fairy Tail Zero

Animovaný / Akční / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2009–2019, 121 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Hiro Mashima (komiks)

Tecuja Kakihara, MAKO, Aja Hirano, Daisuke Namikawa, Mamiko Noto, Mijuki Sawaširo, Rie Kugimija, Jui Horie, Ajako Kawasumi, Džun'iči Suwabe, Ken'iči Suzumura, Kendžiró Cuda, Norio Wakamoto, Rie Murakawa, Tomokazu Seki, Charles Baker, Monica Rial, Jonathan Brooks, Eidži Sekiguči, Eri Kitamura, Jukana, Júiči Nakamura, Šinpači Cudži, Masahito Jabe, Jú Kobajaši, Saori Gotó, Satomi Sató, Sajaka Óhara, Juka Iguči, Hiro Šimono, Miki Narahaši, Satomi Kórogi, Wataru Hatano, Cubasa Jonaga, Hidekacu Šibata, Megumi Nakadžima, Jukijo Fudžii, Anri Kacu, Takaja Kuroda, Hiroki Jasumoto, Nacue Sasamoto, Rjóko Ono, Šóko Cuda, Šóta Jamamoto, Júiči Iguči, Šó Hajami, Kazuhiko Inoue, Bandžó Ginga, Tecu Inada, Kacujuki Koniši, Daisuke Kišio, Marija Ise, Ako Majama, Masaši Hirose, Jošimicu Šimojama, Fujuka Ono, Satomi Arai, Šiori Izawa, Naomi Šindó, Harumi Sakurai, Mai Nakahara, Eidži Mijašita, Kanami Sató, Kazuja Ičidžó, Hiroki Tóči, Saori Seto, Kazuja Tatekabe, Širó Saitó, Kaori Nazuka, Júja Učida, Saori Hajami, Masaja Macukaze, Takaši Kondó, Jošihisa Kawahara, Kikuko Inoue, Takaši Macujama, Tecu Širatori, Kóiči Tóčika, Džundži Madžima, Kazuma Horie, Masaharu Sató, Seiró Ogino, Acuši Imaruoka, Sajaka Narita, Rjóko Tanaka, Šúhei Sakaguči, Masafumi Kimura, Hiroki Gotó, Ikumi Hajama, Masami Kikuči, Rjúzaburó Ótomo, Ringo Aoba, Rikija Kojama

Fairy Tail je pro mě zatím těžké hodnotit. Nečtu mangu a tak nerozeznám fillery, ale tipuju, že ty nejslabší díly jimi budou. Nebo v to aspoň doufám. Nebýt pár slabších dílů, dal bych tomu plný počet. Zatím jsou to hodně silné 4*, protože u ostatních se bavím výtečně. Moje hodnocení se zatím vztahuje k 48 dílům a může se kdykoliv změnit.(13.10.2010)

Není to špatné, třeba se - ze stránky humorné - u toho bavím víc jak u Bleache nebo Naruta. O Rebornovi nemluvě. Ale zase u toho neřežu jako u One Pieceu. Líbí se mi, že hlavní hrdina dokáže přemýšlet (teda to už se naučil i Naruto, ale že mu to trvalo... :-D) a není slabej; už od samého začátku patří k těm silnějším. Příjemná změna. Je tu spousta sympatických postav (např. Gray ^^) a holku tu nejsou (většinou) takové ty uřvané typu Inoue = další kladné body pro FT. Ale má to jednu zásadní chybu - prostě to není dostatečně napínavé a nezaujalo mě to natolik, abych se třásla na další díly. Když Nacu bojuje, tak vy podvědomně nějakým způsobem víte, že vyhraje, tak kde pak máte vzít to napětí? Prostě tak nějak cítíte, jak to dopadne. A souboje také nejsou kdovíjak skvělé. Což pro mě znamená bodíky zase dolů. Horší jak Naruto a One Piece, ale rozhodně lepší než Bleach. No, třeba mě to v budoucnu ještě překvapí (pozitivně). A třeba taky ne.(6.1.2011)

Někdo toto anime popisuje jako Dragon Ball Z a One Piece dohromady (nebo One Piece + něco dalšího). Já bych to tak žhavě neviděl. V každém díle je akce, dialogy, zábava, má to hlubší podtext a velmi! povedenou grafiku. Ale příběh je tam natolik jednoduchý a předvídatelný, že tomu víc jak 3* prostě nedám. Shlédl jsem 40 episod a hlavní hrdina vše vyhrává jen tím, že "jsem naštvanej!" a hned mu to jde líp. I když padlo pár náznaků, prozatím nevidím žádný možný vývoj hlavní postavy a to je prostě škoda. [Edit po cca 150. díle]: Shlédnuto prakticky až do toho tournamentu. Vývoj příběhu je vcelku hezký, zábavný, líbí se mi, jak se tam "změnil" Laxus, avšak Natsu a zbytek jsou stále stejní, každý z nich umí nový "trick", jak už to bývá, ale vyloženě "vývoj", tam nevidím. :-) Na druhou stranu - kouká se na to stále dobře, vůbec to není špatný, proto ten průměr i nadále. Možná i lepší 3* oproti minule. ^_^ Na OP to zkrátka nemá.(29.11.2010)

Zpočátku mě to tolik nezaujalo, teprve až postupem času si mě to začalo získávat víc a víc. Především napětí mi tak nějak chybělo, což se pak změnilo a každou další bitvou to bylo napínavější. Co se mi hlavně líbilo, byly postavy. Mým oblíbencem je už od začátku Natsu, na Fairy Tail je ale hlavně super,, že čím víc dílů jsem měla nakoukaných, tím víc se začal prohlubovat můj vztah k jednotlivým postavám a tudíž i k celému seriálu. Humor tu nechybí, u nějakých scének se dá dobře zasmát a rozhodně se u toho dá zabít spoustu času, protože od toho nejde odejít.(18.7.2016)

Při zhlédnutí prvních dílů mi bylo jasné, že tohle asi není nic pro mě - pohled na nějaké rádoby namakané postavy (typuji tak věkem pohybující se kolem 14 let) a děj, který nevypadá, že by k něčemu spěl. Teda hlavně celá myšlenka anime mi přišla jak Slayers přes kopírák - parta mágů někam furt jde, má neustále hlad a kam příjde, tam půlku města srovná se zemí,ale Slayers je moje srdcovka, tak těch 20 min čas od času obětuju. Rozhodně to není však něco, co bych vyhledávala, ale je to nakresleno dobře a je to takové ztělesněné milé "nekonečné" anime, kde jsou všichni sympatiční a v podstatě diváka ničím neštvou, ale také ničím neohromí.(1.7.2014)

• - Lucyina sférická duše Plue je původně postavou manga od stejného autora Hira Mashima "Rave Master". (Ivanka...)

• - Lucy Heartfilia, jedna z hlavních postav, je pojmenována podle písně od Beatles "Lucy in the Sky with Diamonds". (Natami)

• - Pečlivý divák může v každém díle spatřit minimaskota ukrývajícího se na pár vteřin náhodně v příběhu. Příkladem je japonský králíček vykukující za stromem či vznášející se medvídek v lacrimě. (Leachim_)