Fairy Tail (TV seriál)

フェアリーテイル

Fairy Tail

Animovaný / Akční / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2009, 175x24 min

Aja Hirano, Daisuke Namikawa, Mamiko Noto, Mijuki Sawaširo, Rie Kugimija, Jui Horie, Ajako Kawasumi, Džun'iči Suwabe, Ken'iči Suzumura, Kendžiró Cuda, Norio Wakamoto, Rie Murakawa, Tomokazu Seki, Charles Baker, Monica Rial, Jonathan Brooks, Tecuja Kakihara, Eidži Sekiguči, Eri Kitamura, Jukana, Júiči Nakamura, Šinpači Cudži, Masahito Jabe, Jú Kobajaši, Saori Gotó, Satomi Sató, Sajaka Óhara, Juka Iguči, Hiro Šimono, Miki Narahaši, Satomi Kórogi, Wataru Hatano, Cubasa Jonaga, Hidekacu Šibata, MAKO, Megumi Nakadžima, Jukijo Fudžii, Anri Kacu, Takaja Kuroda, Hiroki Jasumoto, Nacue Sasamoto, Rjóko Ono, Šóko Cuda, Šóta Jamamoto, Júiči Iguči, Šó Hajami, Kazuhiko Inoue, Bandžó Ginga, Tecu Inada, Kacujuki Koniši, Daisuke Kišio, Marija Ise, Ako Majama, Masaši Hirose, Jošimicu Šimojama, Fujuka Ono, Satomi Arai, Šiori Izawa, Naomi Šindó, Harumi Sakurai, Mai Nakahara, Eidži Mijašita, Kanami Sató, Kazuja Ičidžó, Hiroki Tóči, Saori Seto, Kazuja Tatekabe, Širó Saitó, Kaori Nazuka, Júja Učida, Saori Hajami, Masaja Macukaze, Takaši Kondó, Jošihisa Kawahara, Kikuko Inoue, Takaši Macujama, Tecu Širatori, Kóiči Tóčika, Džundži Madžima, Kazuma Horie, Masaharu Sató, Seiró Ogino, Acuši Imaruoka, Sajaka Narita, Rjóko Tanaka, Šúhei Sakaguči, Masafumi Kimura, Hiroki Gotó, Ikumi Hajama, Masami Kikuči, Rjúzaburó Ótomo, Ringo Aoba
  • KKlein

Nezvládl jsem to. Vím, že hlavní berličkou všech fanoušků je, že se to nesmí brát tak vážně, že je to hlavně pro pobavení a má to být klasický Shounen... ja nevím. Přišlo mi to hloupé a unylé. Asi mi tu chybí nějaký nadhled, který mi pomohl u Soul Eatera. Fanservis buší do všeho, co se hýbe, příběh mě nijak nesebral a snad se to ani nikam nehýbe. Přišlo mi to dětské a hloupé. Dvě hvězdičky za prvotní nápad a za prostředí.(17.11.2013)

• Radek.SCH

Vydržel jsem přesně 2 díly. Není to strašné a dementní jako Pokémoni (i když se tu taky vyřvávají blbé názvy technik), ale jen neskutečně jednoduché a triviální. Ať už po dějové stránce, nebo (nejspíš v budoucnu) vývoji postav. Prostě šablonovitá záležitost, kterou můžu doporučit tak maximálně lidem do 15-ti. - 50 %(14.8.2011)

Hiro Mashima se nesnaží přijít s ničím moc originálním, ale nevadí to. Naopak ve Fairy Tail chytře kombinuje moderní trendy (ano je přítomné Ecchi), částečně vykrádá "One Piece" (designem některých postav, humorem) a místo detailního popisování magického světa se spíše zaměřuje na dobrodružství se skvěle napsanými postavami (o žádné postavě nemohu říci, že by mi vadila, jednoznačně miluji všechny. Předně ženské postavy jsou skvělé). Příběhové zvraty tu hrají velkou roli (i když je Mashima jistě nemá vymyšlené dopředu a spíše si je vycucává z prstu, tak mi stejně vždy vyrazili dech). A často hrající na city - minulost postav bývá srdceryvná (což na mne taky zabírá). Atmosféra světa hodně připomíná Irsko, i skvělý metalově-irský soundtrack od mistra Yasuharu Takanashiho, tomu velice napomáhá. Hlavní partička postav je přehlídkou "přátelských" charakterů (jedny z nejlepších co znám) a je genderově vyvážená: Horlivý Natsu, Drsný Grey, Roztomilá Lucy, Charismatická Erza (moje favoritka .) a Kocour Happy. Jistě si každý vybere svého oblíbence. Hodnocení arců: Macao arc: 70% / Daybreak arc: 75% / Lullaby arc: 65% / Galuna Island arc: 76% / Phantom Lord arc: 85% / Loke arc: 88% / Tower of Heaven arc: 90% / Battle of Fairy Tail arc: 80% / Oración Seis arc: 85% / Edolas arc: 100% / Tenrou Island arc: 100% / X791 arc: 80% / Grand Magic Games arc: 95%. Fillery přeskočeny. Počet dílů (bez Fillerů): 137. Pokračování naleznete Zde(17.3.2016)

Fairy tail splňuje všechno, co si jako fanoušek můžu přát. Postavy vykreslené čistým anime - dokonalé a jednoduché tahy dělající z postav živé osoby. Hudba impozantní, příběh hodný závisti, humor ochromující. Fairy tail mě pohltil a já zase závidím a dupu vzteky, že neumím čarovat. Jako obvykle jsem se zabouchla (je to vůbec možný do animovaný postavy?) hned do tří kluků - Natsu, Gray a Loke. Erza je ztělesněním všeho, čím bych chtěla být. A pak je tu přátelské zázemí, které mi znovu připomíná, že tohle v realitě nemám. Vůbec celkové vykreslení postav je úžasné. Natsu jako ohnivý mág se i chová jako oheň. Nezkrotný, neústupný, destruktivní, odvážný. Všechny vlastnosti, které na muži obdivuju. Proto mě ta postava neuvěřitelně imponuje a přeju si, aby mě taky zachraňoval jako Lucy. Pak je tu Gray. Krasavec s ledovým humorem a vnitřní sílou. A Erza. Krásná, silná, odvážná, obětavá. Lucy se chová úplně mimo mé myšlení, proto jí moc nemusím (ale za některé činy ji obdivuju). Příliš skuhrá a co úplně nesnáším, je to její šílenství ohledně kluků ("proboha oni jsou v mém bytě" versus já: "kéž by byl v mém bytě"). Série krasavců pokračuje Mystoganem, Alzackem, Gajeelem a Freedem. Co dělá obrázky tak krásné? Asi už jsem se za ta léta naučila rozlišovat jiný typ vzhledu...Loki -Leo - Lev v obleku - dvojitý zásah. I když má tenhle seriál i několik slabin - zbytečné prodlužování a "nechání se rubat", absence romantiky a lásky - je pro mě nyní objektem číslo jedna. Soundtrack hraje ve smyčce, stále pokračuju v učení japonštiny a zároveň přemýšlím, jak se stát mágem světla :-) Pozn. Gang povyslých zadků považuji za omyl(21.5.2012)

Všech 175 dílů FT jsem stihla během necelých dvou týdnů a z vlastní zkušenosti mohu říci, že je velmi těžké přestat. Zvlášť když se příběh vleče přes 20 dílů. Musím uznat, že občas mě už štvalo, jak v několika po sobě jdoucích dílech se jen rvali s těmi samými zloduchy pořád dokola, pak když se Natsu stále bezhlavě vrhal na každého, kdo se na něj zamračil a to, že během každé dívčí rvačky zůstaly z jejich již tak sporých oděvů ještě víc odhalující cáry... Přesto mi to nedá a musím hodnotit plným počtem. Tohle už k FT prostě patří stejně neodmyslitelně jako dokonalá hudba mého oblíbeného japonského skladatele Yasuharu Takanashiho, bez jehož soundtracku by bitvy nepůsobily tak epicky a vypjaté chvilky by nebyly tak emocionální... Konečné hodnocení: 90%(25.1.2015)

• - Gray Fullbuster v manga předloze často kouřil, v anime ale nikdy. (Draconic)

• - Lucyina sférická duše Plue je původně postavou manga od stejného autora Hira Mashima "Rave Master". (Ivanka...)

• - Lucy Heartfilia, jedna z hlavních postav, je pojmenována podle písně od Beatles "Lucy in the Sky with Diamonds". (Natami)