Fairy Tail (TV seriál)

フェアリーテイル ゼロ

フェアリーテイル

Fairy Tail Zero

Animovaný / Akční / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2009–2019, 121 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Hiro Mashima (komiks)

Tecuja Kakihara, MAKO, Aja Hirano, Daisuke Namikawa, Mamiko Noto, Mijuki Sawaširo, Rie Kugimija, Jui Horie, Ajako Kawasumi, Džun'iči Suwabe, Ken'iči Suzumura, Kendžiró Cuda, Norio Wakamoto, Rie Murakawa, Tomokazu Seki, Charles Baker, Jonathan Brooks, Eidži Sekiguči, Eri Kitamura, Jukana, Júiči Nakamura, Šinpači Cudži, Masahito Jabe, Jú Kobajaši, Saori Gotó, Satomi Sató, Sajaka Óhara, Juka Iguči, Hiro Šimono, Miki Narahaši, Satomi Kórogi, Wataru Hatano, Cubasa Jonaga, Hidekacu Šibata, Megumi Nakadžima, Jukijo Fudžii, Anri Kacu, Takaja Kuroda, Hiroki Jasumoto, Nacue Sasamoto, Rjóko Ono, Šóko Cuda, Šóta Jamamoto, Júiči Iguči, Šó Hajami, Kazuhiko Inoue, Bandžó Ginga, Tecu Inada, Kacujuki Koniši, Daisuke Kišio, Marija Ise, Ako Majama, Masaši Hirose, Jošimicu Šimojama, Fujuka Ono, Satomi Arai, Šiori Izawa, Naomi Šindó, Harumi Sakurai, Mai Nakahara, Eidži Mijašita, Kanami Sató, Kazuja Ičidžó, Hiroki Tóči, Saori Seto, Kazuja Tatekabe, Širó Saitó, Kaori Nazuka, Júja Učida, Saori Hajami, Masaja Macukaze, Takaši Kondó, Jošihisa Kawahara, Kikuko Inoue, Takaši Macujama, Tecu Širatori, Kóiči Tóčika, Džundži Madžima, Kazuma Horie, Masaharu Sató, Seiró Ogino, Acuši Imaruoka, Sajaka Narita, Rjóko Tanaka, Šúhei Sakaguči, Masafumi Kimura, Hiroki Gotó, Ikumi Hajama, Masami Kikuči, Rjúzaburó Ótomo, Ringo Aoba, Rikija Kojama, Kóhei Amasaki, Taiši Murata, Acuši Tamaru, Kaede Juasa, Aiko Ninomija, Júki Sanpei, Eimi Okada, Rjóko Maekawa

Dostal jsem se k tomuto anime když to mělo přes 120 epizod. Z okolí jsem o tom slyšel, občas zahlédl modrou kočku s křidélky a tak jsem si řekl, že to zkusím. Docela rychle mě to chytlo a tak jsem skoukl prakticky všechny díly najednou. Bylo tam pár příběhu, který nebyli až tak zábavný ale do ostrova to bylo slušný. Po ostrově, kdy se posunuli v čase mě to přestalo bavit ale nějak jsem to dokoukal až k olympiádě cechů, kde mě to zase nehorázně chytlo a o to víc mě naštvalo, že to v tom nejlepším zrušili. Ke konci roku by mělo anime pokračovat, tak snad se pokračování dočkáme a nedopadne to jako s Bleach. Rád bych se totiž dozvěděl, co se stalo s těmi draky.(17.6.2013)

Zpočátku mě to tolik nezaujalo, teprve až postupem času si mě to začalo získávat víc a víc. Především napětí mi tak nějak chybělo, což se pak změnilo a každou další bitvou to bylo napínavější. Co se mi hlavně líbilo, byly postavy. Mým oblíbencem je už od začátku Natsu, na Fairy Tail je ale hlavně super,, že čím víc dílů jsem měla nakoukaných, tím víc se začal prohlubovat můj vztah k jednotlivým postavám a tudíž i k celému seriálu. Humor tu nechybí, u nějakých scének se dá dobře zasmát a rozhodně se u toho dá zabít spoustu času, protože od toho nejde odejít.(18.7.2016)

Fairy Tail. Tolik jsem o tomhle anime slyšel dobrého, že mi to nedalo a začal jsem ho taky sledovat. A musí se mi nechat, že jsem vydržel dlouho, 78 dílů! Ale myslím, že pro mne to teď na nějakou dobu stačilo. Tyhle nekonečné seriály s dalším nekonečnem pokračování... Aby mohly běžet dál, vždycky se musí objevit něco nového a většího, co do té doby ultrasilné hrdiny překvapí a naznačí jim, že vlastně nejsou ultrasilní, maximálně tak supersilní, i když proti tomu novému zlu jen tak lehce silnější, že ano, naštěstí hrdinové se nezaleknou a během několika dílů zjistí, že jsou opravdu ultrasilní a ... zííííív. U prvních pár desítek dílů jsem oceňoval třeba i to neustálé bourání čtvrté zdi a komentáře přímo k divákům nebo parodické momenty, kdy se postavy přímo vyjadřují k nesmyslnosti toho, co dělají, ale i to se za chvíli přejedlo... Takže díky, Natsu, Grayi, Erzo a další, ale bohužel se asi nedozvím, jestli mají víly opravdu ocasy.(6.7.2016)

Svět, postavy, dějové linky a souboje jsou fajn, ale globální děj se moc nesune a ty lokální, asi 20 dílů dlouhé začnou být silně repetetivní a přestává být o co stát. Nejvíce mě asi mrzí, že i zvraty jsou tahané z paty a Natsu (či kdokoli jiný) dostává na prdel od mnohem silnějšího nepřítele, pak se naštve, udělá nemyslitelné a vyhraje, což naprosto zabíjí jakoukoli gradaci děje. PS:Má to skvělý soundtrack.(17.1.2013)

Všech 175 dílů FT jsem stihla během necelých dvou týdnů a z vlastní zkušenosti mohu říci, že je velmi těžké přestat. Zvlášť když se příběh vleče přes 20 dílů. Musím uznat, že občas mě už štvalo, jak v několika po sobě jdoucích dílech se jen rvali s těmi samými zloduchy pořád dokola, pak když se Natsu stále bezhlavě vrhal na každého, kdo se na něj zamračil a to, že během každé dívčí rvačky zůstaly z jejich již tak sporých oděvů ještě víc odhalující cáry... Přesto mi to nedá a musím hodnotit plným počtem. Tohle už k FT prostě patří stejně neodmyslitelně jako dokonalá hudba mého oblíbeného japonského skladatele Yasuharu Takanashiho, bez jehož soundtracku by bitvy nepůsobily tak epicky a vypjaté chvilky by nebyly tak emocionální... Konečné hodnocení: 90%(25.1.2015)

• - Erza Scarlet má přezdívku Titania. Tato přezdívka je převzatá ze "Snu noci svatojánské", kde je Titania královnou víl. (Harroc)

• - Lucyina sférická duše Plue je původně postavou manga od stejného autora Hira Mashima "Rave Master". (Ivanka...)

• - Seriál je založený na manga předloze, kterou od roku 2006 kreslí a píše Hiro Mašima. (koxin)