Fairy Tail (TV seriál)

フェアリーテイル

Fairy Tail

Animovaný / Akční / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2009, 175x24 min

Aja Hirano, Daisuke Namikawa, Mamiko Noto, Mijuki Sawaširo, Rie Kugimija, Jui Horie, Ajako Kawasumi, Džun'iči Suwabe, Ken'iči Suzumura, Kendžiró Cuda, Norio Wakamoto, Rie Murakawa, Tomokazu Seki, Charles Baker, Monica Rial, Jonathan Brooks, Tecuja Kakihara, Eidži Sekiguči, Eri Kitamura, Jukana, Júiči Nakamura, Šinpači Cudži, Masahito Jabe, Jú Kobajaši, Saori Gotó, Satomi Sató, Sajaka Óhara, Juka Iguči, Hiro Šimono, Miki Narahaši, Satomi Kórogi, Wataru Hatano, Cubasa Jonaga, Hidekacu Šibata, MAKO, Megumi Nakadžima, Jukijo Fudžii, Anri Kacu, Takaja Kuroda, Hiroki Jasumoto, Nacue Sasamoto, Rjóko Ono, Šóko Cuda, Šóta Jamamoto, Júiči Iguči, Šó Hajami, Kazuhiko Inoue, Bandžó Ginga, Tecu Inada, Kacujuki Koniši, Daisuke Kišio, Marija Ise, Ako Majama, Masaši Hirose, Jošimicu Šimojama, Fujuka Ono, Satomi Arai, Šiori Izawa, Naomi Šindó, Harumi Sakurai, Mai Nakahara, Eidži Mijašita, Kanami Sató, Kazuja Ičidžó, Hiroki Tóči, Saori Seto, Kazuja Tatekabe, Širó Saitó, Kaori Nazuka, Júja Učida, Saori Hajami, Masaja Macukaze, Takaši Kondó, Jošihisa Kawahara, Kikuko Inoue, Takaši Macujama, Tecu Širatori, Kóiči Tóčika, Džundži Madžima, Kazuma Horie, Masaharu Sató, Seiró Ogino, Acuši Imaruoka, Sajaka Narita, Rjóko Tanaka, Šúhei Sakaguči

Někdo toto anime popisuje jako Dragon Ball Z a One Piece dohromady (nebo One Piece + něco dalšího). Já bych to tak žhavě neviděl. V každém díle je akce, dialogy, zábava, má to hlubší podtext a velmi! povedenou grafiku. Ale příběh je tam natolik jednoduchý a předvídatelný, že tomu víc jak 3* prostě nedám. Shlédl jsem 40 episod a hlavní hrdina vše vyhrává jen tím, že "jsem naštvanej!" a hned mu to jde líp. I když padlo pár náznaků, prozatím nevidím žádný možný vývoj hlavní postavy a to je prostě škoda. [Edit po cca 150. díle]: Shlédnuto prakticky až do toho tournamentu. Vývoj příběhu je vcelku hezký, zábavný, líbí se mi, jak se tam "změnil" Laxus, avšak Natsu a zbytek jsou stále stejní, každý z nich umí nový "trick", jak už to bývá, ale vyloženě "vývoj", tam nevidím. :-) Na druhou stranu - kouká se na to stále dobře, vůbec to není špatný, proto ten průměr i nadále. Možná i lepší 3* oproti minule. ^_^ Na OP to zkrátka nemá.(29.11.2010)

Mám rád Fairy Tail a zatím mi neušla jediná episoda. Jistě, za tu dobu co to sleduji jsem postřehl pár názorů na to, že to vlastně není ani moc vtipné, že je to jen hloupý příběh s hromadou levného fanservisu, že je to kopírka nejrůznějších anime jako třeba One Piece a že zde jsou ty nejhorší fillery, co spatřily světlo světa. S názorem na fillery bych se v některých případech dokázal sžít a některé filler arcy jsou opravdu úmorné. Na druhou stranu i u těch nejhorších mi to bylo vynahrazeno tím, co mám u tohoto konceptu rád. Mám rád jednotlivé charaktery, které jsou sice poměrně šablonovité a člověk už po nějakých sto dílech přesně ví co které postava v který moment udělá, ale mě to pořád baví. Spousta vtipů se dá předvídat a některé se objevují až moc často.Opakovaný vtip přestává být vtipem, ale pokud se umí i při stém převyprávění dobře podat, stejně dokáže vyloudit úsměv na tváři. Příběh není na první pohled nijak hluboký, ale mě se líbí a z dlouhodobého hlediska se ukazuje, že první pohled může někdy klamat . Některé motivy jsou určitě převzaté z jiných konceptů, ale proč se rozčilovat, když to funguje. Co se fanservisu týká, ano je tam a kolikrát skoro až zbytečně, že to až působí, jako by se autoři chtěli zavděčit všem, ale mě osobně nijak neruší. Když si to shrnu, vlastně jsem ani jednu z výtek, které jsem v úvodu nastínil nepopřel, ale zároveň chci jen naznačit, že mě osobně příliš nezajímají. Fairy Tail je pro mě osobně sympatická hezká pohádka s velmi pěknými souboji, u které se víc jak jednou za díl pousměji a kde se především v těch velkých příběhových sekcích těším na každý díl. Mám zde své oblíbence i postavy, bez kterých bych se obešel, ale nikdo mi tam vysloveně nevadí a i ta Lucy je pro mě mnohem lépe snesitelnější, než třeba Sakura z Naruta, nebo Orihime z Bleache. Takže já si to pořád užívám a na názory ostatních nehledím. 9/10(10.1.2016)

citace z mého deníčku: "Co k Fairy Tail říct - snad jen to, že je to super.. konečně dlouhé anime o něčem. Natsu, Lucy, Gray, Erza a samozřejmě Happy s mnoho dalšími postavami mě snad nikdy neomrzí! Je tedy fajn vidět, že jsou i anime kvalitních rozměrů na dýl, a to je právě FT. Pokud jde o příběh, je to tak, že se všechno může roztahovat.... někdy až moc, ano, i FT má své "fillery", ale těch je jen pár a jsou k věci, či se to tak na první pohled může jevit. Nicméně, pokud jde o hlavní příběhovou linii, je to bomba. Řeknete si, tak, a teď je Natsu a ostatní v prdeli, jenže ono ne. Někdo je přijde zachránit, někdo se zase hecne (většinou tedy Natsu) a vydá ze sebe úplně to nejlepší... A všichni vyhrajou, jenže problém je v tom, že si toto řeknete 2x-3x, a pak už vás pomalu začne nudit fakt, že to stejně vyhrajou a že není důvod se stresovat nad tím, že Natsu nemůže zrovna spolikat oheň, či že Lucy nemůže např. otevřít bránu. Je to problém, protože je to dokolečka a jedno a to samé. Nicméně, nejsem hnidopich a FT mě baví, protože tempo, jakým ho sleduju, je vážně obrovské (cca 10 dílů za den, což je pro představu 240 minut, což jsou 4 hodiny!!!). Závěrem, Fairy Tail je fakt super a doporučuju!!! Sic jsem u 125. dílu, ale myslím si, že už mě nic nepřekvapí a že se v poklidu dodívám na zbylých 50 dílů."(26.5.2013)

Fairy Tail je pro mě zatím těžké hodnotit. Nečtu mangu a tak nerozeznám fillery, ale tipuju, že ty nejslabší díly jimi budou. Nebo v to aspoň doufám. Nebýt pár slabších dílů, dal bych tomu plný počet. Zatím jsou to hodně silné 4*, protože u ostatních se bavím výtečně. Moje hodnocení se zatím vztahuje k 48 dílům a může se kdykoliv změnit.(13.10.2010)

Bezkonkurenčně nejlepší a mé nejoblíbenější... Anime... V mnohé překonávající takové legendy jako je BLEACH, ONE PICE (ze kterého trochu neparaziticky čerpá) nebo NARUTO... Naprosto originální a jedinečné, příběhově mistrovské dílo, založené na jednoduchých obvykle rychle končících pompézních soubojích.. ale až neobvykle výbušných... nejen po té humorné stránce, kdy mě "hrdinové téhle anime pecky dostávají smíchy do kolen! Zkráceně řečeno_ Jestli bych měl někdy umřít, tak ať se POROSÍM PROBUDÍM VE FIORE! XD(29.1.2016)

• - Gray Fullbuster v manga předloze často kouřil, v anime ale nikdy. (Draconic)

• - Autor mangy požaduje, aby Plue (bílé stvoření, které může Lucy přivolat) mělo vždy přesně 5 čar na svém nose. (Harroc)

• - Pečlivý divák může v každém díle spatřit minimaskota ukrývajícího se na pár vteřin náhodně v příběhu. Příkladem je japonský králíček vykukující za stromem či vznášející se medvídek v lacrimě. (Leachim_)