Sebestředný a poněkud arogantně vystupující režisér Guido Contini se pokouší v prostředí krásných Benátek dokončit svůj nový film. Čerstvému čtyřicátníkovi jeho natáčení kazí jak nastupující krize středního věku, tak nedostatek potřebné tvůrčí inspirace. Nemá hotový scénář a vlastně neví o čem přesně psát, i když celý štáb přesvědčuje o pravém opaku. Bohužel při tom všem podléhá vlivu mnoha žen, které ho dvacet čtyři hodin denně obklopují. A každá má svoji vlastní vizi, přání a touhy, ať je to matka, manželka, milenka, celoživotní múza, kostýmní výtvarnice či módní redaktorka... (Česká televize)

Goodmen

Velké zklamání. Nebýt úžasného hereckého obsazení, tak by mohlo dopadnout ještě hůř. Tento film by o sobě neměl moc prohlašovat, že je to muzikál. Jen jedna dobrá píseň (Cinema Italiano – bravo Kate Hudson), tak to je trochu málo. 50 % A to mám muzikály rád. ()

Orhalmi

Výborná reminiscence na italský film 60. let, Fellini, Cinecittá, La Bella vita atd., Bianco - Nero. Itálii řídí muži a muže řídí ženy, skvělá a pravdivá myšlenka. Daniel Day Lewis byl nepřesvědčivý. Všechny ženské představitelky byly skvělé. Penelope neměla chybu a klobouk dolů před Sophií Loren - 76 let - není co dodat. Na její věk dost neuvěřitelné. ()

migsee

Žádná z obsazených hereček ani Daniel Day-Lewis nezklamal. Někteří dokonce překvapili. Třeba Kate Hudson nebo Fergie - to mělo grády! Těch spoustu výborných kousků se ale nějak nepodařilo dobře slepit dohromady a celej ten film působí roztekle a pokud se zrovna nezpívá, tak je to fakt nuda. Takže moje hodnocení je kompromis mezi pětihvězdičkovýma výkonama jednotlivých herců a hvězdičkovým zbytkem. Druhý Chicago tohle prostě není. ()

x_ander

Příjemný muzikál bez větších zádrhelů. Neurazí, nenadchne a rozhodně pobaví. Penelope dokazuje , že nejen dobře vypadá, ale taky výborně hraje (nejen ve španělských nízkorozpočťácích a vyjímky v podobě Vicky Cristiny s Oscarem). A mě se (narozdíl od názoru většiny) velice líbil i Daniel Day-Lewis. ()

Kopecky4

Priznam se, ze jsem velky fanousek Chicaga, ale timhle filmem me Rob Marshall docela zklamal. Felliniho 8 1/2 jsem videl a Nine se ho docela verne drzi. Jenze mne vsechna ta tanecni cisla prisla proste nudna, pisnicky vicemene o nicem a cely film zbytecne dlouhy a natahovany. Pro me velke zklamani. ()

PJacobson

Chicago to není, ale i přesto mají tyto dva snímky cosi společné. Místy mi to přijde jako naprostý opak Chicaga, tam v myšlenkách hlavní hrdinky pozlatili "všední život", tady udělali pozlátko šedivým... Nine sice postrádá nějakou pořádnou melodii, pokud ovšem nepočítám "Be Italian", která nic moc extra není, zato je ale oslavou bohémství a ženských křivek ve velkém stylu. Hlavní hrdina je tak trochu rozmazlený fracek, kterého by asi mělo být člověku líto, mně ale přišel spíše k smíchu! Nebudu zapírat, že to bylo zklamání, ale poté, co jsem slyšel nejdříve reakce ostatních, tak jsem na to byl připraven. Největším a nejpříjemnějším překvapením byla Marion Cotillard, při jejímž čísle mi v mysli vytanuly vzpomínky na Catherine Zetu-Jones v Chicagu. Myslím, že obě dvě tyto hvězdy jsou stejně zářivé! ()

situs

Tento film mi prostě "sednul". Nebudu a ani nechci hledat nějaké racinální zdůvodnění: vyzdvihovat herecké výkony, příběh, choreografii, atd. Prostě jsem celou dobu seděl a nedokázal se od něho odtrhnout. Pocity, které ve mě vyvolal, jsem ještě dlouho nosil v hlavě. I přes nízké hodnocení doporučuji, může se Vám stát to samé. 100%. ()

dzules

ačkoliv miluju vše kde se tancuje a zpívá tohle bylo nezajímavé, nezáživné nudné...příběh byl sice zajímavý, ale film neměl grády ()

Lucie27

Na tento film jsem se velmi těšila... :o) Trailer chytlavý, recenze dobré a Penélope Cruz, Sophia Lore.... nebyl důvod si to nepustit. Ovšem... viděla jsem prvních 15 minut a pak mě ten film začal tak nudit, až jsem ho znechuceně vypla a pustila si jiný. Do dnešního dne jsem se na něj nedodívala a přestože by se tento film mohl v dalších minutách změnit v něco skvělého, nedala jsem mu po tom začátku příležitost mě přesvědčit a asi ani nedám. ()

Blazis34

Od muzikálového drama jsem čekal mnohem víc. Už při shlédnutí hereckého obsazení jsem se na film těsil, ale musím říct, že Rob Marshall mě zklamal a vůbec nevyužil potencionál hereckých es. Snad jen Penélope Cruz byla okouzlující. Děj, který stále někam přeskakoval mi taky na spokojenosti nepřidal. Celkově jsem se tedy nudil a úplně jsem nepochopil všechny scény. Nejen proto dávám slabých 30%, převážně za herecké obsazení - dvě hvězdy. ()

nikkittka

Strašlivě jsem se těšila na tuto felliniovskou variaci od režiséra geniálního Chicaga,s brilantním hereckým obsazením a hudbou.Vždyť Nicole,vždyť Penelope,vždyť Daniel! To zklamání bych nepřála zažít nikomu,Nine je film tak chladný,až to bolí.Nedokáže diváka ani na chvíli dostat do svého světa a to,jak se o to navzdory tomu neustále snaží,je hodně smutné.Nemám tušení,co se vlastně pokazilo a jak se vůbec na takovém projektu něco mohlo pokazit,ale tento film pro mě představuje důvod,proč raději mírnit svá očekávání před vstupem do kina.Protože sebevětší jistota stejně nakonec může selhat.A je to velmi nepříjemný pocit,jak pro tvůrce tak pro diváka. ()

elanista1

Slecny Cotillardova, Kidmanova a Cruzova su pre muzske oko odmenou, ale ako muzikal to nema stavu. Na rozdiel od nepochopeneho Felliniho 8 1/2 su tu aspon piesne. ()

Gig

Film zacraňuje pouze Sokolí oko tedy Daniel Lewis. Mám rád muzikály, obzvlášť pokud jsou podle původní divadelní "šou". Ale tady se to opravdu nepovedlo, takže ne Nine ale "Nein!". Pamatuju se, 6e tenkrát jsem na tom v kině byl pouze já s přítelkyní. ()

blondboss

Asi som trošku komerčnejšie ladený divák a táto verzia Felliniho príbehu mi viac sadla a celkom som sa aj bavil. Nepáčilo sa mi síce až moc divadelné prevedenie, avšak odhliadnuc od toho to božské ženské herecké obsadenie jednoducho dalo zabudnúť na nedostatky. Pesničky nič moc, avšak vyčnievala jedna....Cinema Italiano bol slušný nárez a v prevedení Kate Hudson ešte aj brutálne sexi. Daniel Day-Lewis ako vždy bravúrny a dokonca tu prekvapil aj tancom a spevom. Celkovo ale u mňa len priemer, ktorý mi vyšumel z hlavy dostatočne rýchlo. 50 % ()

Iswet

Osobně mě to přišlo poněkud nezajímavé a lehce zapomenutelné. Pořád tam něco chybělo, ale ani teď (zhruba po 3-4 týdnech) jsem nepřišla na to, co "to" vlastně bylo. Uznávám, hvězdné obsazení bylo skvělé, ale pokud člověku nesedne scénař a ani písně, tak herci to už bohužel nespraví. ()

Leyla

Překrásný film, chytl mě za srdce. Poprvé, co jsem si výrazněji všimla Daniela Day-Lewise...a Marion zazářila (obou si ted musím všímat víc), pro mě byla ze všech těch krásných hereček tou nejlepší, i když jsem předem počítala s tím, že tou mou hvězdou tu bude moje oblíbenkyně Nicole. Stejně se však ostýchám dát plný počet, možná po druhém shlédnutí:) ()

Sethlans

Jsem opravdu zklamán, tešil jsem, že by to mohlo být pododne Chicagu,ale to zdaleka nikoliv. Hudba se mi vubec nelíbila,spíš mi nějak nesedla... Herci jako kdyby nevědeli co mají dělat. Jsem opravdu zklamán. Jediné co se mi na tom líbilo, byla překrásná Penélope, Daniel Lewis a dobrá kamera. ()

Meleth

Tak takhle jsem u hodnocení už dlouho neváhala. I když mi muzikály nevadí, naopak... tento byl trochu zklamáním. Takové hvězdné obsazení, kdo by nebyl natěšený už dopředu. Narozdíl od Chicaga se ale na tenhle kousek podívám kdykoliv znovu a songy jako Cinema Italiano či Be Italian mi budou znít v hlavě ještě hodně dlouho (mimochodem v Chicagu se pělo o čem?). Pravda, mám neuvěřitelnou slabost pro Daniela, ale jeho zpěv s italským přízvukem rozhodně nebylo to "pravé ořechové". Takže sice 3*, ale opravdu hodně dobré 3*. ()

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

18.05.2011

Na režisérské židli čtvrtého dílu slavné pirátské série vystřídal Gore Verbinskeho Rob Marshall. Mamutí natáčení snímku Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, které trvalo 107 dní, zavedlo Marshalla a… (více)

Penélope, Tom a čtyřky

Penélope, Tom a čtyřky

12.02.2010

Kdysi spolu randili. Teď budou soupeřit. Cenou pro vítěze bude přízeň diváků. Kupodivu v obou případech půjde o čtvrté díly úspěšných filmových sérií. U Cruise to není těžká hádanka – o Mission:… (více)

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

08.02.2010

Město Brno a Jihomoravský kraj budou mít konečně velký filmový festival. Cinema Mundi 2010 se uskuteční 24. 2. – 3. 3. 2010 v Palace Cinemas Velký Špalíček. Přichází nejen s unikátní dramaturgií, ale… (více)

Režisér pro čtvrté Piráty?

Režisér pro čtvrté Piráty?

03.08.2009

Studio Walt Disney Pictures a Jerry Bruckheimer chtějí odplout do Karibiku už na jaře příštího roku (první klapka by měla padnout v dubnu, nejpozději v květnu) a Gore Verbinski všude, kudy chodí,… (více)