Ocitáme se na zdánlivě opuštěné palubě vesmírné lodi. Dva členové posádky se právě probouzejí z hlubokého umělého spánku a s hrůzou zjišťují, že trpí podivnou ztrátou paměti. Nemají nejmenší ponětí, kdo jsou a co na palubě vesmírné lodi vůbec dělají. Jediným zvukem je skličující rachot a skřípot ozývající se z centra lodi. Jediný způsob, jak se dostat ven z této cely, je úzký a tmavý světlík. desátník Bower (Ben Foster), mladší z dvojice astronautů, vleze dovnitř, zatímco druhý, poručík Payton (Dennis Quaid), zůstává a snaží se navázat rádiové spojení. Bower proniká hlouběji a hlouběji do centra lodi a odhaluje děsivou realitu. Astronauti si brzy uvědomí, že oproti původnímu zdání nejsou jedinými pozůstalými na kosmické lodi a rozmotávají její šokující a strašlivé tajemství. Přežití lidstva záleží jen na nich. (HBO Europe)

Chudák

Já se bavil dobře, herci byli výteční a klasika ženská pěkná a k tomu i brunetka sice pořád špinavá od krve, ale pěkná. A námět není špatný, ale konec??asi bych je radši nechal všechny umřít... ()

konysua

Psychedelické, dobře natočené, kvalitní kulisy a dostačující příběh, které tohle všechno semkne. Herci zahráli co měli a tudíž nevidím na co si v tomhle filmu stěžovat. 8/10 ()

Stejšn

Film má tři základní klady: Bena Fostera s Dennisem Quaidem, kulisy a námět vesmírné lodi po katastrofě (to já rád už od dob komiksu Galaxia). Jenže tím to tak nějak končí. Zaznělo to tu už mockrát - kamera a dialogy překotné, střih zmatený, spousta klišé a atmosféra, kterou si film tak pečlivě buduje na začátku, zahozená po dvaceti minutách, když se to zvrtne v obyčejnou akční vyvražďovačku. A ten konec mi k tomu teda taky neseděl. Za mě tři a ani o chloupek víc. K připodobňovaným filmům bych krom Horizontu událostí přidal také i Ztraceni ve vesmíru (kteří mě bavili víc). ()

Brano

Neznášam tieto horory točene v tme, v ktorých sa za celý film dokopy nič neudeje a akurát sa parkrát ukáže nejaká smiešna digitálna figúrka. Neskutočne nezáživný film, s nie príliš presvedčivými hercami. Podobné filmy točené na kozmickej lodi už dávno stratili svoje čaro. Časy Votrelca sú preč. ()

Nalimator

Nezačalo to vůbec špatně, mělo to docela působivou vetřelčí atmosféru - nejistá situace, divné zvuky, "co se stalo" zjišťování. Jenže pak se to zvrhlo ve vyvražďovačku typu Mumie s milionem digitálních monster a bylo po atmošce. Alespoň závěr se docela povedl. Holt by to chtělo předělat tu nudnou hodinu v prostředku filmu. ()

Pitryx

Naprosto skvělý film, u něhož mi vadí jen dvě věci. Tmavé prostředí, skoro celý film, a blikání v závěru, bolí z toho oči. Děj je prakticky bez hluchoty. Drobná překvapení zde jsou také. Tak proč nedat hodnocení v tom skoro nejvyšším levelu, že jo. **** A PŮL ()

Olafsson

Mysteriozní sci-fi horror thriller se zapeklitou zápletkou, rychlým tempem, dobrými efekty a nečekaným koncem. Pro mě příjemné překvapení a zasloužené čtyři hvězdy. ()

adamix

Pohodová hororová sci-fi izolačka do súčasnej izolačky :). Málokedy sa vidí takáto podarená polobéčková odroda, pretože narozdiel od tých zlých vie strhnúť a vtiahnuť diváka do deja okamžite, pretože každému pár takýchto podobných námetov už zapríčinilo strhujúce momenty. S postavami som problém nemal, až na charakterizáciu tých vedľajších. Z nebezpečnej divožienky sa z pohľadu na hlavného hrdinu stane zraniteľná osôbka, ktorá chce odrazu svojmu novému priateľovi pomôcť za každú cenu. Bojovník aziat je nemý spoločník, ktorý iba bojuje a neberie sa naňho pozornosť. Charaktery zvyšných dvoch doplňujúcich postáv sú predvídateľné a nepracuje sa s nimi. K záveru je tu sympaťák Quaid, perfektný spoločník na diaľku, z ktorého zlý scenáristický zvrat urobí hlavného záporáka. A tu v tomto bode to poriadne zakolíše, pretože vysvetlením jeho pôvodu sa zrýchli mobilita celého filmu ako v zrýchlených záberoch z Chaplinoviek, zistíte, čo sa s loďou skutočne stalo a máte odfláknutý happyendovský koniec, pri ktorom mi akosi unikla pointa. Nechcem byť proti tomuto filmu, ale našlapoval si na plyn od samého začiatku. Od stiesnenej hororovej atmošky sa to prevrhlo v naturalistický triler, pri ktorom má nepriateľ väčšiu šancu na prežitie ako tí dobrí. Ale ten záver sa mi naozaj nepáčil. A to patrím k fanúšikom, ktorého koniec Spielbergovej VOJNY SVETOV prekvapil. Moje hodnotenie je niečo medzi 3 - 4, ale nechám to na tom lepšom, ak si odmyslím ten zvyšok z toho skvostného. ()

ShotgunED

Z mého pohledu to má ten samý problém, jaký jsem měl se Sunshine. Začátek buduje parcně a krásně atmosféru, která je pak totálně zabitá myšlenkou s mutanty (v Sunshine to byl šílený kapitán). Tady bohužel zvrat přišel brzy a tak celkový dojem mi to zachránil ještě konec filmu. Takže jsem spokojen i když s výhradou. To, že si vypůjčili pár věcí a nápadů mi nijak nevadí, když si nabraly ty dobrý, ale ten prostředek bych fakt změnil. ()

oliveros

Priemerná sci-fi jazda s veľkým Béé a rovnako tak veľkou tendeciou siahať po použitých nápadoch a postavách. Pre milovníkov sci-fi možno jeden z nepriehladnuteľných snímkov, no pre ostatných len 100 minútová markizácka zábava. Lacné, videné a naivné.. ()

sirrgulo

Tak sem se poděli skřeti poté co Frodo zničil prsten a oni se rozprchly. Pandorum, je opravdu směsící několika žánrů a člověk se v úvodu dočká pár hororových momentů, ale zbytek snímku je pěkné dobrodružné objevování tajů vesmírné lodi. Všichni herci jsou v pohodě a hlavně Ben Foster svou rolí dokáže upoutat. V závěru jsem trošku nevěděl, co vše je skutečné, když dvojice z hlídky 5 začne podléhat Pandoru, ale nakonec se vše vyjasní a překvapí. Očekával sem sice víc děsívých prvků, ale film má skvělou atmosféru, takže zklamán jsem rozhodně nebyl. ()

White-Man

Zážitky z tohoto filmu mám trochu smíšené. Přišlo mi, že mnohé věcí, které ve filmu zazněly, nebyly zcela vysvětleny. Po skončení filmu jsem si tedy nebyl moc jistý, k čemu všemu vlastně došlo. Konec mi přišle trošku méně přehledný, scény se příliš rychle střídaly a nebylo moc jasné co je realita a co přelud. I přes výtky ale musím hodnotit film jako povedený. ()

Humprt Pum

Nedělá ze sebe víc než co je a baví. Klasicky vystřižené sci-fi od začátku do konce. Vzdálená variace na kultovní román Non-Stop od Briana Aldisse - kdo nečetl, musí přečíst. ()

Aywes

Sci - fi snímky opravdu nemusím, avšak zde bylo něco díky čemu jsem zůstal přilepený u obrazovky. Bohužel po 20 minutách přibližně ztrácel film svou opravdu pěknou atmosféru. Nevím čím to bylo, ale mě to trochu připomínalo takové ztvárnění Dead Space hry na filmovém plátně. Celkem se povedlo a překvapilo napětím. Škoda řadového scénáře, který není ničím vyjimečný. Režisér prostě asi nechtěl vymýšlet ledajaký děj s mnoha překvapivýmy zvraty. Napětí to prostě mi ( i když po 20 minutách značně upadá ) a toho si prostě cením. Jenže tento snímek nemá více co nabídnout kromě napětí prvotních minut. Možná mírně přeplácané těmi tzv. survival nápady. Myslím, že přesto všechno si tento film určitě 3* zaslouží. ()

Space opera vrací úder

Space opera vrací úder

22.03.2010

A to hned ve dvou zajímavých filmech. Mezigalaktický Interstellar je jedním z mnoha projektů, jejichž režii zvažuje Steven Spielberg. Někteří tvrdí, že se nakonec rozhodne právě pro vesmírné… (více)

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

28.01.2010

Není snadné se v těchto dnech vyhnout narážkám na Avatara či přímému srovnávání s ním, ale dnes se ho pokusím nezmiňovat ;-). Budu dělat, že „lovestory ve vesmíru“ nazvanou Passengers považuji za… (více)

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...