Černošský seržant Roger Murtaugh (Danny Glover), který má pár týdnů do důchodu, dostane za parťáka bílého seržanta Martina Rigse (Mel Gibson), jenž chtěl po smrti manželky spáchat sebevraždu. Z počátku si nepadnou do oka, společně však budou muset vyřešit případ nebezpečného gangu pašeráků drog. Úspěch filmu zaručil další tři pokračování. (Magic Box)

Fujin

Vyborne namixovano z hlavni porce akce, spetky komedie a par lzicek kriminalniho drama. Koktejl by vsak nestal za moc, kdyby se do nej nepridalo duo tak skvele napsane a jeste lepe zahrane. Lepsi obsazeni opravdu neexistuje a ustredni dvojice tahne cely film. Suma sumarum je to na 4,5*. ()

Avventurato

Na to jak je film dobře hodnocený je děj nic moc. Vypnul jsem film asi v půli nebo před koncem. ani už sám nevím. Zápletka byla nemotorná. Děj byl nudný a vlastně se nic nedělo. Akce byla až moc s nadsázkou a hrdinství ve filmu bylo klišé. ()

Slavusko

No... tak cca 4,5 hviezdiciek, ale takato moznost nie je : ) Perfektny film, ktory dokonale odraza kriminalny svet Ameriky v obdobi, kedy my sme zial nevideli nic ine ako len hlboke prazdno, hlboku izolaciu, hlboku dezorientaciu, hlboku neinformovanost, hlboku zaostalost... (hlboky komunizmus). Rok 1987. Cernosky policajt, ktory ma par dni pred dochodkom a popri nom mlady, blaznivy a na tu dobu frajersky Mel Gibson. Napriek rozdielnosti svojich povah a policajnych metod, spolocne zlikviduju kriminalnikov na cele s Gary Buseyom. Vo filme nechybaju super akcne sceny popretkavane miernym humorom... Jednoznacne odporucam. ()

Vindemiatrix

Chápu. Buddy movies jsou specifický žánr. Není na místě kroutit hlavou nad tím, jak se averze dvou protikladných policajtů změní v dojemné přátelství v důsledku jediné krátké přestřelky. Je zbytečné přemýšlet na tím, jak lehce "ten zodpovědný" z téhle dvojky přejímá potřeštěnost svého kolegy, pokud to prospěje prvoplánové akci. V tom případě bych ale té akce prosil víc - nebo aspoň v rovnoměrnějších porcích. Za scénu v poušti a výslechovou metodu pana Enda můžete přičíst půl hvězdičky navíc. ()

Majkee.S

Nesmírně zábavná akční jízda s perfektně se doplňující a jako o život hláškující dvojicí parťáků. Určitě jeden z nejlepších zástupců tzv. „buddy movies“. ()

Socirel

Mel Gibson a Danny Glover jsou jako oheň a voda, akční klasika, kterou každý zná, se vším všudy. Mel Gibson je blázen, ale sakra dobrý střelec, nechtěl bych ho potkat někde na ulici. ()

martan1

Výborná dvojce hlavních hrdinů a skvělé zápletky činí z této série akčních filmů jednu z nejlepších v historii. ()

cachanell

Krimi komedie - vtipná a příjemná. Se zápletkou a se vším, co má tento žánr mít. A není zde černoch, který stále a rychle mluví. Je to takový klid ... Kombinace Mela Gibsona a Danny Glovera je naprosto geniální. ()

pan Spock

Kdykoliv se na obrazovce objeví tahle geniální dvojice detektivů, usedám do křesla a musím se dívat. Sice znám každou scénu nazpaměť, ale to vůbec nevadí. Je to prostě klasika všech klasik mezi akčními filmy (spolu se Smrtonosnou pastí samozřejmě). Výborný mix akce a humoru, a asi nejlepší dvojice parťáků ve zbrani co znám. A nejlepší scéna filmu? Samozřejmě grandiózní triumf Martina Rigse na střelnici, ten nemá chybu :) ()

Dante16

Som veľký fanúšik celej série Smrtonosná zbraň, každá časť je perfektná a vždy sa skvelo bavím. jeden z filmov ktoré môžem pozerať stále a nikdy ma neomrzia :) ()

padlar

Tak takto má vypadat kombinace akčního filmu s komedií. Bylo úžasné sledovat sžívání Rigse (lehký psychopat se sebevražednými sklony) a Murtaugha (usedlý tatík před důchodem). ()

mezonek

Geniální kombinace akce a vytříbeného humoru s dobrou zápletkou. Tuhle policajtskou dvojku si prostě snad každý zamiluje. Naprosto skvělá kombinace, smekám před režisérem. Už jak jsem tenhle film viděl poprvé jako malé děcko, hltal jsem každý záběr. ()

Pátou Smrtonosnou zbraň natočí Mel Gibson

Pátou Smrtonosnou zbraň natočí Mel Gibson

16.11.2021

Bautista s Momou v akční komedii

Bautista s Momou v akční komedii

13.11.2021

Vzniklo to původně jako vtip, jenže pak se hercům Daveovi Bautistovi a Jasonu Momoovi nápad zahrát si společně v akční policajtské komedii ve stylu Smrtonosná zbraň zalíbil natolik, že ukecali… (více)

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner