Během řádění hurikánu Katrina zachrání neworleanský policista Terence McDonagh (Nicolas Cage) trestance ze zatopeného vězení, ale sám si poraní záda a vytvoří si závislost na utišujících lécích. V průběhu následujících šesti měsíců si však vypěstuje i závislost na drogách, hlavně kokainu, který získává z policejního depozitu. Také mu k němu dopomáhá prostitutka Frankie (Eva Mendesová) se kterou udržuje partnerský vztah. I přes tuto stinnou stránku své osobnosti je Terence jedním z nejlepších místních vyšetřovatelů a je povolán objasnit pětinásobnou vraždu senegalské rodiny. Stopa vede k vůdci drogového gangu s přezdívkou „Velký Fate“ (Xzibit). (Česká televize)

Mauric

Lístek do kina: 130Kč, pití: 25Kč, 2 cheeseburgery v klokánce: 40Kč, výrazy ve tvářích černochů, když se k nim připotácí zfetovanej Cage: K nezaplacení. ()

Disease

Vzhledem k avizu remaku se nevyhnu srovnání: Zatímco poručík Keitela/Ferrary se během filmu vyvíjí a má nějakou psychologii, ten Cageův/Herzogův je prostě jen vychcanej hajzl. Úlitba pro puberťáky v podobě jakéhosi "děje" celkem v pohodě, až tedy na ten hollywoodský závěr. Herecky je to Cageova světlá chvilka. ()

Crackonosc

Nicolas Cage s klasickym příčeskem tentokráte ale v dobré roli. Špatnej polda je sakra těžko uchopitelnej kriminální film o ehm... špatnym poldovi. Cage roli zvládá jak mu scénář dovoluje a i když to neni vyloženě zábavný pokoukání, nudu jsem nepociťoval. Některé techniky vyšetřování a "hrdinovi" mimopracovní aktivity neotřelostí velmi potěší. Leguáni a krokodýl kující pomstu za přejetého kamaráda rulezz! ()

Harapes

Vysoká výhra pro Nicolase Cage.Tento herec po velmi dlouhé době dokázal ,že hrát umí...i Eva Mendes.Jen tak dál.. ()

Prochy38

Film se mi líbil a hodně. Ale bylo to celé takové v tom mně neoblíbeném drogovém prostředí apod. Na mě dobře působilo zpracování. N. Cage je ve své roli výborný. Po dlouhé době jsem viděl V. Kilmera a E. Mendes nešetří svým sex-appealem. Bylo na co koukat. Celkově lepší průměr. ()

Milodar

Nuceným sledováním televize jsem shlédl tento nekonečný film. Nicolas Cage zde používá velmi působivou hereckou finesu (zdvihlé rameno). Také Herzog se snaží a (možná po vzoru jiných filmů?) umisťuje do děje vtipné halucinace. Samozřejmě špatnej polda je velmi dobrej. Toť vše. ()

Tomin88

Tak, tohle je šílená ujetina. Chápu ty maximální i minimální hodnocení. Je to psycho než thriller. Ty šílený fetyšistický táběry na zvířata jsem nějak nepobral. Jediný, co ten film ukázal je, že Cage na to ještě pořád má, protože tady pořádně válí. Ale to je asi to jedinný, co si z toho filmu vezmu a vlastně pamatuju. ()

MkSallam

Šokuje mě, kterak zábavný a hustě natočený scény dokáže Herzog servírovat a zároveň k tomu přidávat šílený množství hlušiny, kdy fakt neděje vůbec nic. Bolí to o to víc, že je tu Cage dost dobrej (víceméně hraje svoji "klasiku", k postavě která je víceméně celej film na drogách to sedí) a že si to naplno užívá. Bohužel děj je jen třetiřadá záležitost a film nedrží pohromadě. Spíš je rozsekanej na kratší úseky který fungujou hlavně díky Cageovi a jeho drogovým úletům ("f**king iguanas"). ()

Charon11

Co k tomu filmu napsat. Když jsem ho dokoukal, tak jsme nevěděl jestli je to myšleno vážně či ne. Pokud to měla být černá parodie, tak slabé! Pokud to bylo myšleno vážně, tak dost ujeté, ale jako celek divné. Hodně se tu chválí herecký výkon N.Cage, ale mně se zdá, že hraje pořád stejného chlapíka (trošku se obávám, že nehraje nic, hraje jen sebe a pořád stejně ...) ()

Isobell

Tohle me pobavilo ...a co vic si od takoveho filmu prat? Terence McDonagh: [Hallucinating] What are these fuckin' iguanas doing on my coffee table. Stevie Pruit: There ain't no iguana. Terence McDonagh: ...Yeah, there are. Stevie Pruit: There ain't no iguana. Terence McDonagh: What the fuck is that? Terence McDonagh: Fuckin' iguana... ()

Oralfabet

Herzog je asi docela krutej dědek, zdá se. Tohle pravděpodobně byla trochu zvláštní volba pro seznámení s tímto režisérem, ale po původním filmu s Harveym jsem chtěl prostě hned zkusit novější verzi s Nicem (i když jsou to vlastně úplně jiné filmy, co sdílí jen název). Bohužel mě tohle úplně nenadchlo, děj samotný mě vůbec nezajímal a Cageovo řádění sice nebylo vůbec špatný, ale oproti takovému Upírovu Polibku je tady trochu moc vaty. Potěšily scény s krokodýli a leguány (v takovým tom "co to do prdele bylo" smyslu) a i všechno to Cageovo šňupání, zneužívání svého postavení a ohrožování života bezbraných babiček mě bavilo, jako celek ale prostě trochu zklamání. Silných 6/10 ()

Klajnik

Tenhle film má pár skvělých scén, na nichž to docela stojí. Kvalita Bad Lieutenant není tažena silným detektivním příběhem, úchvatnou režií nebo čímkoliv dalším, ale sjetými výlevy Nicolase Cage, který v roli poručíka s bolavými zády obírá fetky o kokeš a herák, aby onu bolest otupil. To je sice škoda, protože kdyby film měl víc, byl by možná šíleně dobrej a Cage by podal svou životní roli. Přesto mám ten film rád, páč ony skvělé scény, jsou tak bizarně zábavné, že se mi z hlavy nevypaří. Jako celek je to ale bad-cop thrilleru s takové poněkud staromilské formy. ()

Wancohoff

(20.12.2009 DVDRip) priemerna kriminalka s este priemernejsim, x krat videnym dejom...jedine plus je tu konecne opat dobre hrajuci nicolas Cage...keby sa to aspon tak nevlieklo.... priemer .. 55 % ()

Sundance23

Po dvou dnech co jsem to viděl, musím změnit hodnocení ze tří na čtyry hvězdičky.Sláva-Leaving Las Vegas pokračujel!!!!!!!!! ()

(Z)denny

POZOR obsahuje spoilery!!! Snímek Špatnej polda vypráví o dobrým poldovi, který zjišťuje, že za vším v životě stojí karma. Takovej Earl Hickey si tuto skutečnost uvědomil hned v prvním dílu svého seriálu. Ale takovýmu poručíkovi Terenci McDonaghovi v podání Nicolase Cage, to ve filmu trvá neuvěřitelných 110 minut.. Na začátku udělá dobrej skutek (který je mimo jiné po zásluze potrestán) a na konci filmu mu to karma všechno vrátí.. Nevím, jestli byl Nicolas Cage celou dobu natáčení opravdu sjetej, ale já jsem mu tu jeho roli uvěřil.. ()

panmroz

životné, záhadné, zábavné a rozverné. druhá polovina je o něco zábavnější než první. v porovnání se stejnojmenným filmem s H. Keitelem v hlavní roli je patrné, že film by měl vznikat kvůli režisérovi, nikoliv kvůli herci. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Nicolas Cage přichází o zrak

Nicolas Cage přichází o zrak

26.01.2014

Těžko říci, jestli má Nicolas Cage špatného agenta, nebo už o něj přední hollywoodští filmaři nemají takový zájem, pravdou ale je, že v poslední době jde oscarový herec z jednoho průměrného žánrového… (více)