Sundance23

Tak deset rozdílu od prvního dílu bych asi nenašel, ale když jsem viděl trailer na třetí díl určitě si ho nenechám ujít,docela jsem se u něho pobavil a to svatební prostředí. ()

Skarface

Stejný blbost jako 1. díl s rozdílem toho že v tomto díle se aspoň dozvíte jak to všechno vzniklo čímž si film zasloužil o jednu hvězdu víc než díl první . Jinak stejná nuda jak u 1.dílu ()

laFei

Jednička se recepty na mazlavou výstelku trenýrek jen hemžila. Tady už jsem ty prasečinky naštěstí očekával a užíval si správnou demenci náctiletých ženoucích svá křehké dušičky a tělíčka za mrzký mamon do náručí perverzních přisluhovačů sexy démona. Kamera fajn, nápad se dá sežrat, ale hercům bych zaplatil tak maximálně dvě housky s vysočinou v nádražním bufetu. ()

psychous3

Dokud to celé nezkazila ta podivná "náboženská" tématika, byl to celkem super film... (stalo se tak asi po 20 minutách mmj.) ()

TheSpearCZ

Tam, kde nám skončila jednička (v tom nejlepším) nám začala dvojka a tenhle sequel musím říct, je opět masakr. Znovu se tu vyobrazují výborné postavy (kněz top) a zabití rachejtlí taky pobaví. A myslím si, že dvojka v některých momentech dokonce předběhla jedničku například příběhem nebo krvavostí. No zkrátka určitě se (i přes ne moc dobré hodnocení tady) podívám na další díl a už teď mohu s klidem napsat, že první dva díly REC jsou jedni z mých nejoblíbenějších hororů vůbec. 5* ()

Money_too

Už to nemělo tu atmosféru jako jednička. Chybělo napětí a krize lidí v tísni. Cyběla ta surovost! Na druhou stranu je to pořád o 60% lepší horor než jaký poslední dobou dělají v Hollywoodu. REC2 nepostrádá ani prvky černého humoru, ale co je potřeba vyzdvihnout je akce, které je tam opravdu víc. Nejspíš dáno jednotkou SWAT. Sem tam skvělé scény,sem tam WTF momenty...Jako celek ovšem potěšilo. REC1 98% REC2 78%...;) ()

KOZEL84

Po dobré jedničce přichází zbytečná a hlavně neuvěřitelně hloupá dvojka.Hodina a půl sledování hysterických reakcí snad všech zúčastněnych.A že teda španěláci umí otravně hysterčit.Sem tam zkrvavený komparzista vyskočí na nezkrvaveného komparzistu (komparzisti sou tu všichni).Zásahové jednotce Čítající 4 lidi někdo zapomněl vysvětlit k čemu je taková flinta dobrá.Asi 4x během filmu sem křičel''střílej debile střílej na co čekáš'' (natrénováno při sledování českých hokejistů na ZOH Vancouver).No a konec?Opakovaný vtip není vtipný.A rádoby překvapivý konec sem sice nečekal,ale to neznamená že mě překvapil.Zvesela na zbytečnou trojku. ()

dawe787

Sice dávám čtyři hvězdičky, ale mohlo to mít navíc, tu čtvrtou dávám pouze za tolik netřepající se kameru, jako v prvním díle, čímž odradili mnoho diváků. Děj se otvírá skvěle hned od začátku, jsou vysvětleny dvě základní věci, jako původ hnusného děcka v podkroví a možnost přenášení nákazy. Velká změna přichází v momentě, kdy se dozvídáme pravou příčinu této nákazy od kněze a zcela se tak film i žánr dostává na jinou výhybku. Bylo to překvapení, ale naštěstí to zpracovali docela dobře a dali tím i možnost třetímu dílu, který si vůbec neumím představit. Jak říkám, nebýt kamery, tak dám za tři, protože vyjeli na jinou hororovou výhybku. ()

MAJkLSON

Oproti jednicce, ktera byla "svezi" je tohle uz jen opakovani stejneho. Navic chybi gradace napeti, ktera byla prostoupena celou jednickou. Dale je zde nudna linka teenageru a na muj vkus snad jeste vice roztrepana kamera. ()

Ulrich

Po skvělém prvním díle a hlavně oslavných ódách nejen na csfd, jde pro mě o dost velké zklamání. Odklon od hororu k akci jsem čekal a proto mi nevadí, ale doufal jsem, že skutečnost, že mají větší možnosti (víc vojáků - víc kamer) využijí lépe. Spousta scén jsou samy o sobě opravdu vynikající, ale tak nějak mi to nedává dohromady atmosféricky kompaktní celek, jako jednička. Stejně tak žádná pasáž, nemá tak vygradované napětí, jako posledních deset minut prvního dílu. Režiséři rozhodně natočili dobrý film, a líbí se mi kam posunuli příběh, místo toho aby jen slepě chodili v kruzích vyšlapanými prvním dílem. Jenom mě to nesmetlo, jak jsem doufal. ***1/2 ()

warrenur

Pre obcerstvenie pamate a suvislosti som si najskor zopakoval vybornu jednotku. Hned, ako som postrehol, ze dvojka priamo navazuje, bol som velmi zvedavy na konecne odhalenie a hlavne potvrdenie osudu chutnej reporterky. Skutocne, dvojka je podstatne akcnejsia a kedze tento zaner zasadne pozeram na sluchadlach a v noci, cakal som, ze mi parkrat vyskoci srdce z hrude. No kym jednotka budovala atmosferu a zdala sa mi viac "strasidelna", v dvojke som sice bol v napati uz od zaciatku, ale nejaky strach som nepocitoval. Mnohych Vas rozladilo vystupenie pubertiakov. Osobne si myslim, ze bol zamer, aby herci jednali tak, ako vystupovali, co pri tom strachu, ktory mali realne zazivat, nemal byt problem. Co ale mne po case zacalo vadit, boli ich vresky znejuce v mojich sluchadlach, az v prilis dlho. To pani reziseri trochu prehnali. Myslienka posadnutosti ma oslovila a v pohode ju akceptujem. Tieto pripady su zname z realneho sveta a nie len v "nabozenskom" kontexte. Taktiez ten temny svet bez svetla je fajn spestrenie. Co ale takmer sposobilo, ze som dal nizsie hodnotenie bol ten "parazit". To zvyknem vidat v B-ckovom horrore, kde ma to neprekvapi v negativnom zmysle slova nie v kultovych zalezitostiach. Kazdopadne REC ako celok prispel k tomu, ze spanielsky horror, sa stava v divackom svete pojmom. Mal som tu cest ich za posledne roky par vidiet a tak sa tesim na to, cim dalsim nas spanielsky reziseri "vystrasia". ()

jorgus

o chlup slabsi nez jednicka..hlavne poslednich patnact minut uz se mi zdalo pritazenych za vlasy..jinak celkem hodne casto jsem se nudil a byla to opravdu spis strilecka nez horror..no a tupa zasahova jednotka tomu dala korunu.trosinku zklamani:( ()

Všežrout

První díl byl jednoznačně za plný počet, na dvojku jsem se proto těšil nemálo, ale bohužel se dostavilo zklamání. Už "zásahová jednotka" mě vyvedla z míry (žádné taktické postupy, žádné vzájemné krytí a podlehnutí panice stejně rychlé jako u bandy puberťáků). Samotné vysvětlení původu nákazy mě taky dvakrát nevzalo, uvidíme, s čím se tvůrci vytáhnou v následujících dílech... ()

PanPes

Díky tomu, že chybí aspekt gradace, který posunul jedničku na úroveň na jaké je, se stal tento kousek spíš "volným" pokračováním. Absolutní nedostatek atmosféry spolu s nulovou profesionalitou zasahující jednotky, podtrhuje snad jen potřeba náboženství a kněze jako ambasádora absolutního dobra v jinak mrzkém hororu. Prvek náboženství a pozice dobré církve, která nás všechny ochrání se objevuje ve filmech čím dál častěji - stačí vytvořit imaginární zlo a znovuzrození tisícilété církve může začít - už mi to leze krkem. ()

Gastovski

Na rozdíl od prvního dílu, který byl působivý jako celek,dvojku už je možno rozdělit na tři části. 1.: přímá návaznost děje na jedničku. V tomto případě se octneme za zády speciálního komanda. To jsem byl ještě nadšen, protože se to neslo v duchu jedničky. 2.: Přichází bod zlomu - dementní omladina, která neustále vřeští, brečí apod. Podle mě v rámci příběhu absolutně zbytečná veličina, která hodnocení sráží směrem dolů. 3.: Tato část posílá první díl a vše ostatní nemilosrdně do kytek. Je to spíš jakýsi pokřivený vymítač ďábla a pěkně trapný, zvláště s "realitou nočního vidění". Jedničku jsem si oblíbil pro svou autentičnost, atmosféru strachu a děj, jež se klidně může odehrát i ve skutečnosti. Dvojka je naopak (pominu-li vynikající první část) jen uřvaným a zmatečným gulášem, kterému jsem neuvěřil ani prd. Slabé 3* ()

Eragon93

No, už to není takovej fičák jako jednička, ale pořád to má co říct. S jednotkou rychlého (a taky posledního) nasazení to nebyl špatný nápad. Tři děcka byly kouzelně debilní. Jsou to takové 3,5 *. ()

rusty09

Jako jednou z mála je tady u těchto dvou dílu pro mně lepší 2. Jednička nudila, moc tlachání o ničem. Tady prvních 40 minut uteklo jak nic a stále se něco dělo, pak sice kvalita upadla. Průměrnej horor. ()

Helldo

Rec2 je tak trošku parodie na tiky-vyvolávající jedničku. Vizuálně jsme se sice posunuli, lekačky také zůstaly, ale… všechno ostatní bída. Děj plný nelogičností o supertajné jednotce, která má, ale psychologický blok ustřelit kdejaké obludě hlavu, vše založené na klero-nesmyslech o jakési krvi, ďáblovi a já nevím čem ještě. Člověk si spíše připadá, jak když hraje nejnovějšího Feara, nebo jinou stejně pošahanou gamesku. Na druhou stranu když to budu brát jako vtip, tak jsem se dobře bavil - zombie ohňostroj, fireman kill a komický scénář. ()