Přání smrti

• USA Death Wish (více)

Lékař Paul Kersey (Bruce Willis) má všechno, co si jen člověk může přát – zajímavou práci, krásnou rodinu a nádherný domov. S násilím se setkává pouze na operačním sále pohotovosti, kde pracuje jako chirurg. Jednoho dne se však všechno změní. Po brutálním napadáním v jeho vlastním domě, manželka (Elisabeth Shue) umírá a dcera (Camila Morrone) zůstane v nemocnici ležet v kómatu. Hroutí se mu celý svět a policie jen bezmocně krčí rameny, protože podobných případů řeší desítky denně. Poháněný touhou se pomstít, Paul vezme zákon do vlastních rukou a ozbrojený vyráží do ulic, aby nevinným životy zachraňoval a zločincům je bral. Chicago má nového hrdinu, který věří, že spravedlnost ještě existuje. (Forum Film CZ)

bourec

Konečně zase Bruce dostal roli,která mu tak neskutečně sedí.Mám ho moc rád,a když k tomu dodám,že Bronson můj oblíbenec zrovna není,tak tahle verze mě dost bavila.navíc si Eli Roth,kterýho považuju docela za břídila,pohrál s těma vraždama,který jsou pěkně peprný,vychází mi z toho pohodový béčko za pět hvězd.Miluju tyhle filmy.100%. ()

laik_60

Návrat Brucea ako sme ho poznali, ležérna lenivá chôdza a "spravodlivosť v jeho rukách". Dalo sa na to pozerať. ()

fugazi

Roth opět potvrzuje, že je extrémně neschopnej režisérskej patlal a zase nám servíruje totální trapárnu bez napětí, gradace, emocí a neni ani schopnej udělat aspoň jeden hezkej záběr. No a Willise nevzkřísí ani další Die Hard ... 3/10 Mimochodem James Wan zremakoval Death Wish v roce 2007 pod názvem Death Sentence, tak se podívejte, jak se to dělá a co znamená režie. ()

Juto

,, Prianie smrti" je pre mňa veľké prekvapenie. Bruce Willis sa vracia ako neohrozený hrdina. Finálne krviprelievanie je fajn a má skvelú atmosféru. Réžia Eliho Rotha je štandardná, keby to zrežíroval lepší režisér mohlo to byť lepšie. 6/10 ()

PROCESOR

Snímek v rámci žánru bohudík -bohužel, dle toho, jak k tomu přistupujete nenabízí nic nového. Naštvanej občan co bere zákon do svých rukou, jsme viděli asi … A přesně tak s ničím převratným nepřichází, takže tak. ()

AD P

Posledne Bruceove filmy staly tak za ....( nechcem pouzit slovo ktore by si zasluzili ), tak konecne po case tu je celkom podareny kusok. Aj ked stale pouziva ksicht " mam vsetko v p...", aspon je to v celku pozeratelne a aj ked atmosferu originalu to nema kludne tomu davam 4*. ()

FAITH.BABE

Perfektní pokoukání na páteční večer. Když si konečně rozvalíte prdel do gauče po tejdnu v práci a nemáte náladu na sračky typu Nit z přízraků, nebo přeháňky jako Atlas mraků. Skvěle brutální na mainstreamovku, často i brutálně vtipný - běžte se bodnout všichni hovnařský balíci, co se serete, že se za váma někdo v kině směje ,,face palm"... Ideální oddychovka, ale určitě ne pro pičinky co brečí u každýho vystřelenýho mozku a černýho vtípku. Howgh ()

SHI-SHA

Eli Roth je zpátky a přináší pořádný guilty-pleasure akčňák s Brucem Willisem v hlavní roli. Zápletka okoukaná, vývoj příběhu lehce naivní, ale funguje to. ()

dr.fish

Koukám na Willise jak hraje doktora, jí způsobně v rodinném kruhu večeři. Říkám si, kdy už začne konečně zabíjet. A začal. Takže všecko v pořádku. Nic nechybí, ale taky bohužel nic nevyčnívá. 60% ()

mortak

Starý film, přesněji řečeno první díl, s Bronsonem byl reakcí na zhoršující se bezpečnostní situaci na předměstích amerických velkoměst. Odkazoval na westerny, na dobu, kdy v případě nevymahatelnosti práva musel vzít muž spravedlnost do vlastních rukou. Roth se pro remake bere spíše příklad z následujících dílů, které byly obyčejnými béčky. A tak Willis v akčních scénách nehraje Kerseyho, ale je prostě ten Bruce, jak ho známe z Die Hard. Proto ten film nefunguje. Bronson byl Kersey, Willis je prostě Willis. ()

SeanLSD

Po všetkých stránkach perfektné remeslo, prekvapivo civilné a umiernené a výborný príspevok do neprestajne prebiehajúcej debaty o práve držania strelných zbraní. Keďže takýchto filmov už bolo kvantum, Eli Roth a Joe Carnahan, ktorí sa radi hrajú, na to šli trochu z iného konca. Áno - presne tak - z pohľadu hravosti. ()

Deyw

Ha! Rothovo nejlepsi rezijni pocin a willisum nejlepsi film po strasne dlouhy dobe.. :D naposled red - a ne sracka direct to dvd, ale velka produkce a do kina..preju to klukum, pokud je ale pravda to co se rika o willisovi tak to musel mit roth tezky.. :D super je, ze film je Rko a Roth tohle umi (inferno) takze gore luxusni..celkova zapletka klasika..filmu skodi nazev protoze to kazdej porovnava s klasikou.. ale pro me to bylo hrozne fajn a tezko se to hodnoti..3 sou malo a 4 zase moc.. je to takovych 75% :D ale je to fakt dobry vole koukni na to! ()

sator

Scénář tisíckrát viděný... Od první vteřiny béčko...😢 V roce natáčení filmu 2017, bylo ve městě Chicagu (které má 3 miliony obyvatel) kde se snímek odehrává spácháno 650 vražd, objasněno bylo 17,5 %...Pro srovnání v ČR bylo ve stejném roce 146 vražd a jejich objasněnost je  97 %... ()

Sabrewulf

Roth vůbec nepochopil podstatu originálu a v téhle verzi tak podělal hned 3 klíčové věci. 1)Absolutní zlo vs absolutní dobro. V Bronsonovkách stáli proti sobě totální grázlové na straně jedné a slušnost a nevinnost (manželka, dcera) na straně druhé. Co máme tady? Hodné zloděje - ne násilníky, vrahy, ale JEN zloděje, kterým jde čistě o krádež, na což sám šéf slušne upozorní a i když si jeden brousí zuby na dcerku, další ho upozorní na totéž - "Pro tohle tu nejsme". Ale hovno. V Bronsonovce by dceruška dostala ránu a hned by si ji vzal, zatímco druhý by je sledoval a řechtal se, jak by s ní byl první hotový, tak by si ji vzal do parády druhý. No ale aby to Roth zprasil ještě víc, tak proti těm Mirkům Dušínům stojí "násilnická" dcerka, co útočí nožem a hyperaktivní matka, co rozdává lokty. Proč?! Vždyť už se ti zloději chystali odejít! Beze srandy - vždyť ti zloději se jen bránili. Působí to tak, že je postříleli v sebeobraně, až takhle to Roth zmrvil! 2)Budu nosit dříví do lesa, ale ano, zmíním to tu po milionté. Bruceova změna z tatínka na mstitele je idiotská. Lusknutím prstu. Bronson jel ve stylu herních RPG, v podobě postupného vylepšování postavy. Scéna, kdy si poprvé vyzkouší provizorní zbraň - drobáky v punčoše - a doma pak v nadšení, že to funguje, rozmetá ty drobáky po pokoji, je jednoduše geniální. Nic takového v téhle verzi není, protože to Roth posral. K tomu připočtu čím dál víc otravnější "herectví" Willise (který už tak 10 let hraje stylem "mě to vůbec nebaví, ale navalte mi ten honorář") a umělou postavu, které nefandím, máme na světě. 3) Co ale Roth zkurvil nejvíc a vzdaluje se tím od prvních dvou Bronsonovek na míle daleko, je to, že všichni grázlové, kteří v původních verzích dělají zlo, jsou ten největší póvl ulice - socky, houmelesáci, nefachčenka, smažky, prostě ultimátní kreatury, mající pro tento svět naprosto NULOVOU hodnotu! A tady jeden ze záporáků normálně PRACUJE v autoservisu. Ty vole! PROTO měl člověk ten pocit, že Bronson opravdu čistí město od ksindlu. PROTO Bronson působil jako deratizátor, nebo zahradník, co kolem kytek vytrhává plevel. Naopak Willisův útok na drogového dealera do dění tak nějak nezapadá, je to strašně nesmyslné a idiotské a Willis z toho vychází spíš jako nějaký psychopat. A co měl být ten úvod na hřišti? Jakože předkrm toho, jak se Kersey setkává se zlými lidmi? Kdyby to Roth nedojebal, tak by byl předkrm nějaká socka, co by somrala o drobáky a když by je nedostala, začala by po Kerseym třeba plivat. A ne pouze sprostě nadávající OTEC jedné z hráček. Prostě dejte kokotovi látku, kterou VŮBEC NECHÁPE, a dosere vám to. A to nemluvím o genderově vyvážených zvratkách, jako dcerka hrající FOTBAL, nebo modelka jako prodavačka v obchodě se zbraněmi. Pat & Mat policajty radši ani nezmiňuju. Mimochodem, to fakt existuje někdo tak tupý, že si vystaví bowlingovou (!!!) kouli nad hlavou, byť by byla zajištěná? A jestli se chcete pobavit nad Rothovým neumětelstvím, tak ve scéně, kdy dcerka útočí na zloděje a šéf přivede Shue, tak v záběru z dálky se Shue napřahuje k útoku loktem a pak střih, záběr zblízka jak se Shue rozhlíží a znovu se teprve napřáhne. Ale co čekat od režiséra, který to dopičil, že? () (méně) (více)

vnimatkrasu

V kině za dva, v televizi za čtyři. Death Wish je film, ke kterýmu se hodí pár piv, 🍕a vypnutej maják. Willis v něm hraje, Carnahan občas procedí fór a Roth režíruje rutinně, ale hladce. A mně prostě asi sedlo, že je to snad po dvaceti letech první film s Brucem, ze kterýho mi necukají oči, a ve kterým si překvapivě užívám, když natáhne kapuci a popadne kvér. ()

Johnny.ARN

Vždy je to tá pekná šablónka. Ideálna rodinka, trochu bohatší, dobrá práca, krásna dcéruška. Potom prídu zlí mexikánci, lúpež sa zvrtne, niekto umrie a otec ako hlava rodiny sa vydá na stezku pomsty. Trochu som čakal, že Willis bude mať ešte k tomu aj nejakú minulosť z Iraku alebo tak a bude ich vypínať jednotkami na hlavu. To sa mi nesplnilo. Čo je však podstatné, šablónka je uplatnená aj na dej, preto sa tam nič prevratné neudeje a miestami je to len umelo naťahované. Banda vyšetrovateľov, niečo ako Pat a Mat, len Pat je obstarožný dedko a Mat čierna žena samozrejme nevyšetria ani hovno, preto Bruce bere spravodlivosť do svojej ľavej ruky a vydáva sa do temných nočných ulíc mesta. Áno, máte pravdu. Ultra B-čko, ktoré by možno zbúralo kiná v hlbokých osemdesiatkách, preto nerozumiem, prečo to Willis zobral. Jednu za peknú dcéru a druhú za taktický nábytok. 2 z 5 ()

Mrkvič

Protože tu má Přání smrti tak mizerné hodnocení, budiž můj komentář jeho obhajobou. Willisova postava má od začátku působit jako drsňák, schopný všeho, když bude zahnán do kouta. Jeho krásně realistické reakce na zjištění, že byl při zajišťování pořádku na ulicích natočen a je toho plný internet. Což je na jednu stranu průser jak hrom, ale vypadal u toho sakra dobře a drsně. Místo trapného natahovaného finále s ukecaným záporákem jsem si jen řekl "JO! tak on si to nakonec přeci jen koupil!". Divák si může přidat další položku do seznamu velmi bolestných mučivých praktik. A snad jen Vincent D'Onofrio mohl mít větší úlohu při páchání "dobra". ()

ivan_drago

...Obvinění násilí... obhajoba zbraní... obvinění zbraní... obhajoba násilí... film si neumí vybrat a pohybuje se v rozsahu závažného problému s držením a přístupností zbraní v Americe až po neúmyslně parodickou agitku osobní tragédie a ztrátou kontaktu s realitou... Srovnání s originálem nelze, filmy jsou přespříliš odlišné a spojuje je pouze námět... ()