Moon

• Velká Británie Moon

To nejtěžší, co tě může potkat 250 000 mil od domova, jsi ty sám. Astronaut Sam Bell (Sam Rockwell) je jediným zaměstnancem pobývajícím na měsíční základně firmy Lunar Industries, se kterou uzavřel tříletou smlouvu. Jeho úkolem je kontrolovat jinak plně zautomatizovanou těžbu vzácného plynu Helium-3, který je na Zemi používán jako palivo. Spojení mezi základnou a Zemí není kvůli pravidelným poruchám téměř možné, a tak je Samovým jediným společníkem a zároveň pomocníkem inteligentní počítač Gerty (jeho hlas namluvil Kevin Spacey). Po téměř třech letech v izolaci si Sam nepřeje nic jiného, než být zpátky na Zemi se svou ženou a malou dcerou, která se narodila těsně před jeho odjezdem. Do návratu na Zemi mu naštěstí zbývají už pouhé dva týdny. Samův zdravotní stav se ale začíná zhoršovat. Bolesti hlavy a halucinace, kterými trpí, způsobí při rutinní prohlídce jednoho z těžebních strojů téměř fatální nehodu, při které je Sam zraněn. Následně překvapivě zjišťuje, že na Měsíci není sám a co víc, že jeho svět možná zdaleka není takovým, jak se zdál být… (oficiální text distributora)

Bilky

Pri trikoch bola použitá klasická metóda malých modelov a je to dosť vidieť ale príbehu to vôbec neublížilo na rozdiel od predvídateľného scenára. Ten je naozaj neoriginálny a vykráda Sunshine, Oblivion, Gattacu a ďalšie sci-fi. Všetko našťastie zachraňuje onemanshow Sama Rockwela a pre neho je hviezda navyše: 72% ()

Marcas

Neslaná, nemastná a nevýrazná one-man show v podání Sama Rockwella, ačkoliv on samotný tomu dává všechno a je jednou ze světlých stránek filmu. Stejně jako Kevin Spacey. Film má sice 97 minut, ale pocitově to bylo tak 2x více. Děj je pomalý, táhne se a když se ke konci začne konečně něco dít, tak je to pozdě, protože film už dávno ztratil moji plnou pozornost. Samotný koncept a základní myšlenka se mi ale líbí a kdyby to bylo provedeno o něco lépe, mohlo to být velmi solidní sci-fi. Takhle to je jen další průměrný film, na který velmi rychle zapomenu. ()

Lina

Zajímavý a dobře natočený nápad, osamělý horník na Měsíci. Přes mírně optimistický konec mi to zůstalo v paměti jako jedno z nejsmutnějších sci-fi, jaké jsem kdy viděla. ()

(=LIFTY=)

Některé scény, hlavně ty exterierierní, jsou tak nádherně natočené a dokonale podbarvené hudbou, že je nestačí vidět jenom jednou. Na druhé shlédnutí přidávám hvězdičku do pětice. Soundtrack patří k nejlepším, jaké se letos ve filmu objevily. Jeho ústřední motiv je nezapomenutelný a klavír hrající ve vážných scénách překrásný. Sam Rockwell byl famózní! Je nepsaným pravidelm, že nenápadné filmy, které shlédnu kolikrát jen ze zvědavosti, bývají lepší než ty, které si pouštím s pocitem očekávání. Hodně mě mrzí, že film úplně ostrouhal na Oscarech. ()

Insomniac

Za málo peňazí veľa muziky. Pomerne originálny sci-fi s jedným hercom, ktorý ale ani na chvíľku nenudí. Akurát pointu mohli držať dlhšie v tajnosti a záver mi tiež nejak nesadol. Navrch skvelá hudba a skvelý Rockwell. ()

Rodriguess

Velmi posobivy film najskor som cakal ze tam bude jeden herec cely film ale nakoniec to bolo posobice dielo. Atmosfera skvela kusok temna! Nenudil som sa ani minutu len zaver mohol byt iny! Inak super film odporucam. ()

alica009

da sa pozriet. ale nic extra necakajte. má to zaujímavý nápad, ale spraviť z jednej myšlienky celý film mi príde príliš. je to veľmi predvídateľne, nulové napätie - vlastne najviac stojí zato psychologická stránka a plus/míus vizuál. inak dosť nuda. ()

Killik

Vcelku zvlastni film. Chvilkama nudny, ale castecne i zajimavy. Velice ocenuji zvladnuti scenare pro postavy v druhe polovine filmu. Co me zklamalo jsou nevyslovene otazky, i kdyz jsou ve filmu zodpovezeny. 4* ()

ElKamil

Nejdřív jsem si říkal, proč je hlavní hrdina tohoto snímku na svůj job na odvrácené straně měsíce sám a na pomoc má jen pozoruhodného hranatého robota s displejem s emotikony, pak mi to ale došlo. Film měl určitě zaděláno na zajímavou podívanou a atmosféru, která pro mě bohužel uhořela v zemské atmosféře jako meteor. Čekal jsem nějakou akci v jakékoli podobě, ta se ovšem nedostavila, od robota jsem si alespoň něco sliboval, ale pravda, to bychom tu už měli dalšího terminátora. ()

Sethlans

Pro milovníky sci-fi, je tento film je opravdovou lahůdkou. Bere inspiraci od takových klasik jako "2001: Vesmírná odysea", "Outland" a další, ale přesto to dokáže být jedinečný a originální film, což se stalo.s. "Moon" má velice příjemnou atmosféru a navíc skvělou hudbu. Mužu doporučit každému fanouškovi Sci-fi. ()

john986

musim rict, ze za me super...! a taky navod pro rezisery, jak se da usetrit na platech pro herce (tz. snizit jejich pocet) :o) ()

Alfonso198

Mno... Přiznám se, že sem naprosto neodhalil poentu. Hereckej výkon Rockwella moc dobrej, hudba se mi zdála na Mansella trochu slabší. !!!SPOILER!!! - Ale jak řikám - nevim, co mi měl ten film dát. Nevim, jestli sem se měl zhnusit nad klonovánim člověka, nebo se nad nim rozbrečet, že je tři roky na měsíci jen za společnosti umělý inteligence, dva tejdny před koncem smlouvy "sám se sebou" a pak mu fandit, že vzal čáru na Zem. !!!KONEC SPOILERU!!! Krom toho se mi nelíbily exteriéry - snad každá novější hra má lepší videa mezi levelama, nemluvě o dost chatrnym robotickym pomocníkovy, od kterýho sem každou chvilku čekal, že se utrhne ze stropu. Nezaujat a emocionálně nepoznamenán odešel jsem od tohodle filmu. Škoda, filmy z vesmíru mám rád... 52,666% ()

Davemix

Úžasný sci-fi, skvělej nápad. Udrží vás to v napětí od začátku až do konce. Spousta zvratů a jedna hlavní postava. Výborně natočený, pro fanoušky žánru zásadní věc ! 85% ()

gu-staff

Hodně kvalitní, nenápadná a neprávem opominutá sci-fi jednohubka, která mne velmi mile překvapila...mimojiné další skvělá role Kevina Spaceyho...:-) ()

david666

Atmosféra samoty je zde vykreslena slušně. Jinak ale by filmu přidalo na zábavnosti prošku větší gradace. Vše je takové zpomalené a nudné - na druhou stranu to asi tak tvůrci chtěli. ()

Ruadek

Tento nový přírůstek do pro mne nejoblíbenějšího žánru ze srdce potešil. Jak málo film stál a jak velký nakonec je. Vyrostl a dospěl bez blockbusterových částek, bez megalomanské reklamy, s důkladně vybranými herci v čele se Samem Rockwellem. Pointa očekávaná, klaustrofobické, sterilní a " měsíční " prostředí. Vše přesně v rytmu, v jakém má film tohoto druhu být. Nespěchá a neředí napjatou atmosféru, naopak stupňuje a nesází na zbytečnou akci. Film využívá prostředků, jakých se držel třeba Soderbergh ve svém Solarisu. Není to film pro každého, někoho ukolíbá ke spánku, jiné nabudí. Milovníci hodně zajímavých sci-fi, jdoucích svou cestou mimo běžný standard, budou nadšeni. Ostatní nepochopí ( tak jako mnoho lidí nepobere Blade Runner ) . ()

Mute už je za rohem

04.05.2014

Filmový Warcraft našel režiséra

Filmový Warcraft našel režiséra

01.02.2013

A je to velmi zajímavá volba. Brit Duncan Jones (jen tak mimochodem, je synem Davida Bowieho) se prosadil působivou psychologickou sci-fi Moon, kterou pořídil za skromných 5 milionů dolarů. Na… (více)