Moon

• Velká Británie Moon

To nejtěžší, co tě může potkat 250 000 mil od domova, jsi ty sám. Astronaut Sam Bell (Sam Rockwell) je jediným zaměstnancem pobývajícím na měsíční základně firmy Lunar Industries, se kterou uzavřel tříletou smlouvu. Jeho úkolem je kontrolovat jinak plně zautomatizovanou těžbu vzácného plynu Helium-3, který je na Zemi používán jako palivo. Spojení mezi základnou a Zemí není kvůli pravidelným poruchám téměř možné, a tak je Samovým jediným společníkem a zároveň pomocníkem inteligentní počítač Gerty (jeho hlas namluvil Kevin Spacey). Po téměř třech letech v izolaci si Sam nepřeje nic jiného, než být zpátky na Zemi se svou ženou a malou dcerou, která se narodila těsně před jeho odjezdem. Do návratu na Zemi mu naštěstí zbývají už pouhé dva týdny. Samův zdravotní stav se ale začíná zhoršovat. Bolesti hlavy a halucinace, kterými trpí, způsobí při rutinní prohlídce jednoho z těžebních strojů téměř fatální nehodu, při které je Sam zraněn. Následně překvapivě zjišťuje, že na Měsíci není sám a co víc, že jeho svět možná zdaleka není takovým, jak se zdál být… (oficiální text distributora)

brodži

Film jenž ani nepotřebuje herce. Za herce tady museli ušetřit pěkný balík. Muž na měsíci, co se snaží dostat domů ale není sám. Stejně zjistí kolik jich je. Zajímavá myšlenka. Na sci-fi velice povedený kus.5* ()

veverysiak

Očakával som temne klaustrofobický kúsok, ale spracovanie je dosť mäkké, a je na zváženie a diskusiu, či je to pre film prínosom alebo naopak, v tomto prípade sa radím k tej druhej skupine, Sam sa síce snaží ostodesať, ale scenár mu veľa možností na adrenalínovejšie scény nedáva, takže 65%. ()

bonovox

Tajuplné sci-fi s výbornou atmosférou a skvelým naklonovaným Rockwellom. A aby som nezabudol s famóznym hudobným motívom. ()

vlasto24

Zvláštny film. Veeeľmi rozvláčne tempo nám pomaličky odkrýva, ako to môže dopadnúť s detským snom byť raz kozmonautom. Pretože to nemusí byť vždy zrovna veľké dobrodružstvo, ale len ďalšia rutinná nudná práca, naviac v úplnom odlúčení od sveta, kde si musíte vystačiť akurát tak s hlasom Kevina Spaceyho. A táto myšlienka, Rockwellove sólo a pekná smutná hudba sú tie klady robiace tento film zaujímavým. Škoda ale, že najväčší zápor -riedky dej- ho ťahá do vôd priemeru a šedi. ()

wray

Moon je po dlhej dobe, vybornym scifi filmom a tak nejak mam pocit ze trosku nedocenenym. Hlavna myslienka (bez toho aby som prezradzal) nie je zase nic tak prevratne, ale - cele to zavana scifi klasikou. Minimum postav, izolacia, pomaly dej a stale je vo vzduchu citit ze sa "cosi stane". Vizualne je to tiez prijemne (napada ma porovnanie s Kubrickovou 2001), a hlavna (a jedina) postava je tiez vyborna (plus samozrejme Kevin Spacey ako pocitac - opat ma napada HAL z 2001, ale tento aspon nie je "zly" :))) Zaver/Vyvrcholenie - zaujimave je ze odhalenie nastava uz priblizne v polovici filmu, ale napriek tomu ze druhu polovicu divak uz "vsetko" vie - stale je to zaujimave! Celkovo teda mozno za 3, ale kedze sa mi zda dost nedoceneny, dam este jednu extra hviezdcku... Sucasna generacia ktora si pod scifi predstavuje bitky kozmickych lodi, laserove prestrelky, alebo cosi ine, hlavne nech je to rychle a akcne, bude mozno trosku sklamana. Avsak ak ste scifi fanusik typu "rad si precitam Bradburryho alebo Heinleina - Moon vas urcite potesi. V tom pripade urcite doporucujem. ()

Ace.A.T.L.

Hodně hodně zajímavej nápad, kterej absolutně nezklamal. Záhada byla sice milovníky Sci-fi v jednu chvíli, naprosto jasně odhalitelná, ale pořád lepší, když člověk přes půlku filmu ví o co se jedná, než, když to sjede k tématu prapodivný vesmírný psycho motanice, plný přeludů, vidin a kdoví čeho ještě. Za mě jsou 4* zcela právem. Konec byl zajímavě vymyšlenej a podle mě dotaženej do konce. VŘELE DOPORUČUJU. ()

Weehaa

Mne se to teda libilo moc. Jako napsany od Clarka a rezirovany od Kubricka (Gerty byl, chudak, trochu opisovac od HALa, nejlepsi by bylo ho v tom filmu vubec nemit, ale na druhou stranu, nekdo tam s tim clovekem tri roky byt musel, ze jo?). A je to natoceny pomerne originalne, ale musite jit vic do hloubky a nezastavit se prvnim srovnanim se Sunshine nebo prave s Odysseou. Mirny SPOILER, ale nevim, jestli jsem nekdy predtim vubec videl film, kde se takhle plynule a nadherne hladce meni hlavni hrdinove... Chvili je divak tim zranenym, chvili novym a pak zase zpatky, pricemz tito dva spolu neustale spolupracuji. To se Duncanu Jonesovi teda povedlo. ()

KKOALA

Ani nevím jestli 4* nebo 5*. Už je to půl roku co jsem film viděl (a určitě si ho znovu pustím),ale vím že mě nenechal usnout a ještě teď jsem z něj divnej...jako bych to nebyl já :-) ()

gpx

Hodně mrazivá atmosféra společně s nepříjemně realistickou vizí vás připoutají ke křeslu až do závěrečných titulků. ()

dthwinter

Solidní drama, které je, co se příběhu týče, do poloviny nesmírně zamotané a ve zbytku opravdu průhledné. Umístění na Měsíc tomu dodává tu odtažitou depresivní atmosféru. Hodně se to vleče, což pro celkové vyznění někdy nemusí být na škodu, ale tady se to vleče opravdu pomalu. Musím pochválit robota, výborný prvek. Po pár dnech se mi film v hlavě pěkně rozležel a s klidným svědomím dávám lepší hodnocení. 80 % ()

DonFrolimo

Přes spoustu logických lapsů a nesrovnatelností silný příběh a silné téma, akorát je to poněkud chladné a jednotvárné jako měsíční krajina. ()

Zelda knihkupec

Herecký konzert pána Rockwellla. Moon je film, který neuráží žánr, jedná se o čistokrevné sci-fi. Muž uzavřený na důlní stanici Měsíce čeká až mu skončí smlouva a bude se moct vrátit domů k dceři a manželce. Asimovsky a Dickovsky (hutně atmosféricky, těžce klaustrofobické) není ale něco v pořádku. Totiž, když najde svého ehm dvojníka... Velmi nenápadný film jenž si své místo na ,,měsíci´´ rozhodně zaslouží... ()

Jack_F.

S přibývajícími minutami se příběh mění a mění. Ze začátku si říkáte, že pujde o schýzu, aby vám pak scénář velmi mile naliskal a vysvětlil, že opravdu ne....triky levnější, ale nebylo to špatné. Sam zahrál dobře a polidštěný robot taky potěšil. Bohužel nic, co by ohromilo. ()

DexMASTER094

Mysteriózní Sci-fi? To pravé pro mě! Film mě celou dobu neskutečně bavil a nechával váhat skoro až do konce. Celý program Lunar Industries byl velmi šikovný a propracovaný nápad, který mě také velmi bavil. K celkové atmosféře také příspívala ta práznota na začátku a následné soužití obou klonů. Ovšem konec bych si přál aby byl více konkrétní a rozebraný. Reakce Lunar Indurstries by mě velmi zajímala. Moon má ode mě zasloužených 5*. ()

Scaevola

(možný výskyt spoileru) Přes všechny nápady, kvalitní zpracování a překvapivě hodný počítač je to nesmírná a předvídatelná nuda. ()

Dášenka

Mám ráda scifi filmy.A obzvlášťe ty,které se většinu doby odehrávají ve vesmíru.Byla jsem plna očekávání.Téma i hlavní představitel slibovali zajímavou podívanou.Bohužel od začátku jsem bojovala s hlasem v hlavě,který říkal "Má cenu ztratit hodinu a půl u tohohle,když si můžu pustit Sunshine?" . Nakonec jsem film dokoukala.Rozuzlení mě nepřekvapilo.Tak nějak jsem to očekávala.Pár hvězdiček za Sama ()

Mute už je za rohem

04.05.2014

Filmový Warcraft našel režiséra

Filmový Warcraft našel režiséra

01.02.2013

A je to velmi zajímavá volba. Brit Duncan Jones (jen tak mimochodem, je synem Davida Bowieho) se prosadil působivou psychologickou sci-fi Moon, kterou pořídil za skromných 5 milionů dolarů. Na… (více)