Gangsteři

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2010, 103 min

Elegance až na prvním místě, scénář na tom posledním, aneb nameleme do 100 minut úplně všechno, co kdy žánr přinesl, poslepujeme šokujícími náhodami a občas hlasitě dupnem do akčních pedálů, aby o zbytku nikdo moc nepřemýšlel. Takové to švihácky nablyskané slo-mo hov*o, které klouže po cool povrchu, ale nikdy se do něj skutečně ambiciózně nezakousne. Vpravdě debilní, ale pořád o stupeň zábavnější než třeba Armored (podobná poloosa obrněné auto - Matt Dillon - herecká parta k pohledání). 50%.(20.12.2010)

Prtička zlodějů, kteří si potrpí na stylově zvládnutou práci, se pouští do nebezpečné loupeže obrněných vozů převážejících balík peněz. Když jsem slyšel hlavní námět, nemyslel jsem si, že by mě film nějak překvapil. Protože něco podobného jsem viděl třeba v Ozbrojených a nebezpečných, kde hrál taká Matt Dilon. Ale řekl jsem si, že to zkusím a uvidím. Už jen proto, že kromě Dilona zde hraje spousta příjemných herců. A jak to dopadlo? No rozhodně lépe než jsem čekal. Žádné nervy drásající promyšlený převraty tu nejsou, ale co dělá tento film lepším než průměrným, je právě ta elegance a stylovost, s jakou si hrdinové dokonale pohrávají. Začátek sice pomalejší, ale od půlky to nabere neuvěřitelný spád, který trvá až do konce. Není to rozhodně film pro ty, kteří od toho čekají bůhví jakou chytrou loupeživou akci. Pro mě je to ale snímek, který je v žánru na výšším levelu.(9.2.2011)

Dostal jsem přesně to, co jsem od tohohle filmu očekával. Docela hvězdně obsazený akční film, který chvílemi nabízel docela atraktivní a napínavé scény, ale takových podobných filmů už tu bylo docela dost. Nečekejte žádný velký přemýšlení a dokonalou zápletku, spíš pěkný odreagování u akčního thrilleru. Prostě střílečka a malinkej pofuck. Filmů na takový způsob je nespočet a tohle je klasický průměr.(2.5.2015)

Celý film se pohybuje v rámci žánru na velice dobré úrovni, není to sice nic převratného, ale přestřelky a honičky stojí opravdu za to. Ale kompletně celé se to v mých očích pohnojilo závěrem, to si autoři myslí, že je divák stupidní nebo co? Proč? Osmdesát procent film ze začátku jsem chtěl dát 4 hvězdy, ale přišlo dost pozoruhodných nesmyslů, které jsem nedokázal skousnout. P.S. Díky přestřelce za zvuku hudby jsem si dokonale vzpomněl na Johna Woo.(27.11.2010)

Dobře natočená gangsterka. Partička hlavních zlodějů vybrána dobře. Walker a Dillon opět nezklamali a Zoe Saldana byla fakt sexy (škoda, že nedostala více prostoru). Filmů o bankovních lupičích bylo natočeno hodně, k nejlepším řadím Bod zlomu nebo The Town (Ben Affleck), ale i tento nebyl špatný. 4 hvězdičky dám, protože jsem se dobře bavil a líbila se mi ta přiměřeně chaotická kamera. 75%(12.2.2011)