Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

• USA Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides (více)
USA, 2011, 131 min

Během pátrání po Prameni věčného mládí přišel nechvalně proslulý kapitán Jack Sparrow o celou posádku i o svůj pirátský koráb, Černou perlu. Nyní se vydává do Londýna, aby osvobodil ze zajetí svého věrného přítele Gibbse a zachránil ho před šibenicí. Od Gibbse se dozví, že se v Londýně objevil falešný kapitán Sparrow, který na svou loď pořádá nábor nových členů posádky. Cestou od soudu je Jack zajat britským králem Jiřím II., který mu nařídí, aby pro něj získal Pramen věčného mládí. Do cesty se mu připlete tajemná Angelica, která ho přinutí vstoupit na palubu lodi Queen Anne's Revenge. Té velí slavný a obávaný pirát Černovous. Jack se tak ocitá na neočekávaném dobrodružství, během kterého nemá tak docela jasno v tom, kdo je pro něj větší hrozbou: zda Černovous, či Angelica, se kterou sdílí tajuplnou minulost. (TV Nova)

odia

Dost Pirátů. Prosím, stop. Už ani Depp, pobíhající, křičící a zpomalený není vůbec vtipný. Po třech dílech už se nedá vytěžit nic nového a bylo to dost znát, konec Pramene nebyl také ničím výjimečný (hergot! vždyť je to Pramen života! ten by si zasloužil pořádný konec, ale tam přijde pár Španělů, udělají buch buch buch a čau!), viděné už bylo viděno... Až teda na ty mořské víly, ty byly nejzajímavější a bavily mě. Jedna hvězda za ně, druhá za krev Cruz. ()

BigPeta

Všechno vypadá tak hezky, jak už kostýmy, masky, prostředí a plno dalších věcí, ale ten nudný natahovaný příběh, který ne a ne skončit je nuda... Je hezký, že Johnny pronese pár vtipných hlášek a pak si odnese několik kapes plných peněz, ale peníze by se dali vyhodit jinam, třeba do scenaristů nebo pána co psal tuto natahovanou nudu. ()

Mazmen

Naštěstí jsem moc od tohoto filmu nečekal tak, jsem celkem spokojený. Zhodnotil bych to takto: mírně nadprůměrný dobrodružný fantasy film se slušným obsazením. S původním dějem to nemá vůbec nic společného. Jde znát že rozpočet byl docela slušný, tak to alespoň moc neztrácí po technické stránce. Některé scény byly zbytečně vytahovány za triko. Asi si režisér myslel že to dělá Sparrowa legendárním, ale zde už mi to přišlo docela trapné. Co se týče porovnání, tak s prvním nápaditým dílem se to srovnat nedá. ()

M4rty5

První část filmu ( nevim přesně kolik minut ) mi přišla sem tam lehce utahaná, ale pak nastoupila druhá a já se výborně bavil. O Hlášky nebyla nouze, souboje byly pěkně natočené a část příběhu s mořskými panami se mi velmi líbila. Herci podali podle mě dobrý výkon a společně se štábem nám naservírovali pěknou porci dobré zábavy. Hudba Hanse Zimmera opět dokonalá. Chápu že někdo má odlišný názor a že někomu se film nemusí líbit, ale někteří by se při psaní rádoby chytráckých komentářů měli zamyslet jestli si nehrajou na něco co nejsou. Dal bych za 4, ale vzhledem k některým hodnocením jednu hvězdu přihodím. ()

SK_sprco

Nadherne som si pospal. Dakujem Zimmerovi za hudbu, lepsia ako uspavanka od mamicky. Hercom za to, ze ma nerusili pri podriemkavani. Reziserovi za to, ze Piratov konecne zahrabal pod zem. Cela tato saga isla dole vodou. Pre mna urcite posledny diel a velmi subjektivne hodnotenie. Ak by som mal byt objektivny tak idem aj na **/***, len vdaka tomu, ze takato zlatanina naozaj bavi masy. ()

floppy4

Jack Sparrow ma proste stale styl a prave Johny Depp ako nezamenitelny kapitan drzi tento film ako tak na urovni. Ale Jackove pohyby, gesta a hlasky su stale to iste. A vlastne cely pribeh je stale o tom istom, nic nove. Dalsim plusom su skvele kostymy a kamera a to asi pre kinovu uspesnost tvorcom aj staci, bodaj by nie ked tazia z uspechu predchadzajucich dielov. Dufam vsak ze dalsi film o piratoch z Karibiku nebude, lebo uz teraz boli vsade mozne len nie v karibiku. ()

legenda2

To už nemalo čaro tých Pirátov z karibiku z rokov 2003-2006. Johnny Depp už Sparrowa nezahral tak presvedčivo a vtipne, ako v minulých dieloch. Prečo nenechali režírovať osvedčeného Gora Verbinského? Marshall urobil z tejto série nudnú frašku. Sklamanie roku 2011 a môj typ na získanie ocenenia Zlatá malina za najhorší film. P.S.: Penélope Cruz mi do koncepcie filmu vôbec nezapadla a jej postava bola príťažou deja. Nevýrazná postava bol aj Ian McShane, asi jeho najhoršie stvárnená filmová úloha v jeho kariére. Jednoducho, tvorcovia filmu sa spoľahli, že film bude komerčne úspešný napriek slabučkému deju a slabých hereckých výkonoch - tak to odflákli. A je to vidieť. ()

želvis

Serie bohužel pokračuje v sestupné tendenci kvality, jediné co stojí za řeč jsou mořské panny a pár dobrých hlášek. Přijde mi že cílovou diváckou skupinou jsou děti do 12 let, v tom věku se mi podobný filmy líbili. Změna režiséra asi nebyl úplně dobrý nápad, stejně jako nesmyslné natahování této serie........ ()

bartxxx

Práve som dopozeral pirátov 4 a pokiaľ by som to mal porovnať s jednotkou, tak by som to hodnotil tak na jednu hviezdu. Ale nakoľko okrem Deepa a Rusha to vôbec nemá s prvým dielom absolútne nič spoločné ( a samozrejme super hudby Hansa Zimmera ) snažil som sa to vnímať ako niečo nové. Film neurazí, ale ani nezažiari a pokiaľ sa séria dočká piateho pokračovania, dúfam, že tvorcovia nasadia vyššiu triedu. Dávam priemer tri hviezdy. ()

Hrmak

Kto moc nečaká, bude ako-tak spokojný:) Rozhovory medzi Johnny Deppom a Penélope Cruz , prekladané nie moc záživnou akciou. ()

Montmorency

Divák čeká od nového dílu, že bude (konečně) povedenější než ty předchozí pokračování, a není tomu tak - tak nějak se pořád vaří z vody a kde nic nového, tu nic nového :-).....takže snad 3* za Johnnyho, jinak slabší průměr. ()

Marshal22

Pirty z Karibiku mám rád, ale nechápu proč si tvůrci víc nepohralí z příběhem, když měli teoreticky možnost začít úplně od nuly ( po třetím dílu)...film nudný...ale za podívání stojí...dvě ** za film a třetí * za Jacka ()

dispokd

Už to bohužel není ono, chyběly mi tam nějaké ty pořádné příšery, 3D bylo využito minimálně, spíše bych řekl že vůbec. Spíše je to film na doma k televizi a ne jít na to do kina. ()

jobina

Absence strašidelných šerých potrhaných plachet, absence pohlcující mlhy, absence temné atmosféry i absence prvotních Deepových grimas (které oceňuji, ale nemiluji). Poněkud uhlazené, nasládlé, bez vtipu i bez emocí. Opakované téma Zimmerových melodií ztrácí dech v rozvětvenosti a únavou padá na kolena. Tak tohle si u mne zrovna nešplhlo. ()

arabrabka

Chtěla jsem bláznivou komedii s praštěným kapitánem v hlavní roli a taky jsem ji dostala… skoro. Neduh s předchozích dílů, který spočíval v nešťastném hereckém obsazení (lituji, ale kamenného Orlanda Blooma asi nikdy za herce považovat nebudu), se zde naštěstí neopakoval. Stejně tak se ale neopakoval Jack v „podroušení“. Škoda. I když byl Johnny Depp tentokrát relativně střízlivý, stejně dokázal s každé situace vytěžit maximum a hláškovat o sto šest. (spoiler)Ať už tancoval na jídelním stole nebo šplhal po kmenech palem. Vlastně již úvodní část Jacka rádoby soudce nastartovala svižný děj (konec spoileru). Jako i v předchozích dílech, i zde není nouze o působivé exteriéry, vše podbarveno výbornou hudbou od H. Zimmera. Kamera jednoduše neměla chybu. Pár nedostatků by se ale našlo. Sem tam se přeci jen vyskytlo hluché místo. Především si však nemůžu pomoct, ale Černovous by měl působit alespoň trochu strašidelně, a ne jako laskavý tatínek. (spoiler)Ještě že mu na závěr scénář povolil zachránit reputaci zlého hocha, který se opravdu nebude obětovat pro svou dceru…(konec spoileru) ()

Sorafay

Pri niektorých filmoch by bolo lepšie, keby skončili v tom "najlepšom", ako sa vraví. Dej nie veľmi zaujímavý, postavy mierne obohrané, jediné, na čo sa dívať, je Johnny Deep a "jeho" perfektný Jack a Geoffrey Rush. ()

Alpha69

Po nudné "Truhle mrtvého muže" a příšernému "Konci světa" je tohle zase o něco zábavnější. Pravda, celý příběh za moc nestojí, ale když se na to člověk podívá kriticky, tak to nestál u žádných pirátů. Rozdíl je v tom, že tenhle už aspoň není tak přitažený za vlasy (když Johnyho Deppa spolkl kraken a oni pro něj museli jet na konec světa na loď jménem Bludný Holanďan, no pardon...), jen na něm není nic převratného. Na druhou stranu se podobně jako v jedničce znovu objevuje ten skvělý styl humoru kapitána Jacka Sparrowa. Prostě jsou tam zase momenty, kdy se člověk náramně pobaví. A Penélope Cruz je navrch krásná ženská, a ne jen holka co působí jak ztracený šťěně. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

25.01.2015

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, takže bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme pátého dílu. Jerry Bruckheimer jej sice dávno udal Joachimu Ronningovi a Espenu Sandbergovi (Kon-Tiki),… (více)

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku