Přenašeči

V tomto apokalyptickém příběhu postihla Spojené státy americké děsivá virová pandemie. Čtyři přátelé (Piper Perabová, Chris Pine, Emily VanCampová a Josh Berry) se jí snaží uniknout, ovšem brzy zjistí, že jsou si navzájem nebezpeční více než nákaza hrozící ze vzduchu. Čtyři přátelé jedou napříč pouští na pláž. Ovšem tohle není radostná oslava konce semestru. Snaží se utéct konci světa a také jeden druhému. Aby unikl smrtícímu viru, který nemilosrdně zabíjí všechny kolem, se Danny s bratrem Brianem, přítelkyní Bobby a kamarádkou Kate vydávají na cestu napříč jihozápadem USA. Hrají o čas a každá minuta je velmi drahocenná. Během čtyř dnů se skupinka studentů potýká s těžkými morálními rozhodnutími. Přátelé nakonec zjišťují, že největším nebezpečím nejsou smrtelní mikrobi, ale temná stránka jich samotných. (HBO Europe)

Dragoni

Zběžně podle traileru jsem očekával slabou road zombie na motivy podobné 28 Days Later, ovšem dostalo se mi nečekané podívané v podobě psychologicko-morálního Dramatu, který v sobě skrývá již od začátku silné emoce. Rozhodně se nejedná o běžný postapokaliptický film na jaký jsme zvyklý jak již napsal Shit, ale jedná se především o otázku života a smrti při záchraně vlastní kůže. Zvukový doprovod a video sekvence z rodinného video-alba bratrů jen podtrhují celkový zážitek z filmu. 80% ()

Gilmour93

Nasadit stavbařský "virus friendly" respirátor, posypat se chloraminem a hurá k moři! Prázdná města, prázdné ulice, prázdné nádrže, prázdná, stokrát viděná pandemická story. Přívlastky jako tlumené, minimalistické, či komorní mohou být při bližším pohledu jen mimikry nudy k uzoufání - až takové, že bych raději sledoval film o přenašečích syfilisu ve francouzském bordelu. Nehledě na to, že herecký projev C.Pinea je mi sympatický jako noční procházka konžským územím moskytů - podotýkám v období rozsáhlé malarické epidemie a obmotán blikajícími světly z vánočního stromečku.. ()

Aluska88

Docela vydařená ukázka toho, jak přežít na planetě, jejíž obyvatelé byli již téměř všichni vyhlazeni zákeřným smrtícím virem. Takže, za prvé: Nakažených se zbavujte za jízdy, v úvahu připadá je nechat odejít či vystoupit a poté odjet. Nesmíte brát ohledy na žádné příbuzenské či emoční vazby. Za druhé: Zahrajte si golf. Uvolňuje napětí a zbavuje strachu z nákazy:) Carriers mohli být rozhodně více propracováni, mohli jsme se dozvědět více o samotném viru. Jak, kde a proč vznikl. Jelikož je však film zaměřen na skupinku mladistvých cestujících pustou krajinou, a ne na nějaké vědce či vládní organizace, o jeho původu se tak vlastně nedozvíme nic. Celkově se tak jedná o slušně kvalitní podívanou, s nenásilným klišé a snesitelnou hlavní partou. Především Piper Perabo je kočka:) ()

genetique

Neviem na základe čoho sa zverujú do rúk rozpočty začínajúcim režisérom, ale títo dvaja španielski bratia urobili svojím náčrtom príbehu na producentov asi veľký dojem. Čo je ale v súčasnosti pomerne už len trendová záležitosť. Chcete kvalitný napinák? Zverte ho do rúk Španielom. Finálnou verziou celého výrobného procesu urobili nakoniec dojem aj na mňa a prejavili sa veľkým tvorcovským potenciálom, ktorý treba rozvíjať a okresať. Treba však uchopiť príbeh pevne za pačesy, pretože miestami som mal dosť rozhádzaný pociť, že ktorou cestou vlastne títo dvaja kormidelníci svoje dielo pošlú. S konečným rozhodnutím nesnažiť sa spraviť nasilu dieru do sveta a radšj stáť oboma nohami na zemi, som nakoniec veľmi spokojný, pretože tu by stačila malá chybička a celé sa to mohlo kompletne vykoľajiť a skončiť kvalitou o dve triedy nižšie. Cit pre detaily a načasovanie majú však títo páni neskutočný a konieckoncov tie sú v podobnom type filmov nesmierne dôležité. Film veľmi stráca na uhladenosti hereckého prejavu a na pomalšom rozjazde, ale inak v rámci možností veliká spokojnosť. 75%. ()

sniper18

Je to celkom dobrý postapokalyptický thriller. Má veľmi dobrý príbeh odohrávajúci sa v dobe, keď ľudstvo postihla mimoriadne nebezpečná nákaza, proti ktorej nie je liek a tak vyhladila takmer celú populáciu. Štvorica mladíkov nechce nič iné, len sa dostať na veľmi vzdialené, ale bezpečné miesto na pláži s motelom, kde by mohli v pokoji žiť, ale cesta je dlhá a na nej ich čaká aj mnoho problémov. So spracovaním som celkom spokojný, ale stále sa z toho dalo získať aj viac. V prvom rade trochu zamrzí, že dej je až príliš jednoduchý a úplne priamočiary a navyše aj v dosť komornom podaní, takže to najlepšie sa divák dozvie skôr z rozprávania. Ale zase ani takto si rozhodne nemôžem moc sťažovať, tento typ zápletky mám rád, aj vďaka krátkej dĺžke to má veľmi svižné tempo, tie jednotlivé, prakticky epizódne udalosti sú celkom zaujímavé a hlavne v druhej polovici to už začne byť trochu dramatickejšie, keď sú postavy nútené robiť aj ťažké rozhodnutia. A tak aj v tomto prevedení ma to bavilo, pričom ani úplný záver nesklame, niečo podobné som aj čakal. Čo sa týka tradičných žánrových prvkov, najviac sklame, že atmosféra je veľmi slabá, prakticky som ju ani nepocítil, ale aspoň sa nájde pár trochu napínavých scén a aj tie akčnejšie situácie ma bavili, aj keď nemuseli byť až tak veľmi komorné. Čo sa týka hereckého obsadenia, očakávane tu vystupuje len pár postáv, štyri hlavné a pár epizódnych a síce nie sú zlé, ale zároveň si ma nikto z nich výraznejšie nezískal, za čo môže aj ich časté veľmi hlúpe správanie a to nie práve v situáciách, keď ide o život, nad to sa dá ľahko povniesť, ale aj vtedy, keď o nič nejde. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, páči sa mi vizuálna stránka, či už kamera, prostredie alebo kulisy, len by to chcelo aj nejakú atmosféru. Takže Carriers v rámci žánru síce neprinieslo vôbec nič nové, prakticky je to taká menej výrazná žánrovka, ale aj tak nemôžem hodnotiť horšie, dosť ma to bavilo a aj po opakovanom pozretí. 70% ()

LihO

Trochu otrepaný nápad so smrtiacim vírusom. Celé mi to pripadalo dosť nedomyslené, chýbalo mi tam viac akcie... od podobných filmov čakám rozhodne viac. A ten koniec filmu, to bolo dosť lacné. ()

3DD!3

Svědectví light. Steve King by z toho filmu byl nadšený. Skvělá atmosféra, která se pohupuje mezi pohodovým si užíváním a naprostou beznadějí mi prostě sedla. Obsazení se povedlo na jedničku (kraluje Chris Pine) a postavy se chovají pěkně realisticky a když se náhodou nějáká chová lidsky je po zásluze potrestána. Jediná výtka. Trošičku bych prodloužil konec a nechal skápnout i zbytek posádky. Ale lidi holt maj radši štastný konce. P.S: To se na to podívejme, Steve z toho opravdu nadšený byl, dokonce se o tom rozepsal v jednom článku v Entertainment Weekly. ()

Le_Chuck

Teenageri filozofujú. To ne. Scéna na benzinke má silu (aj keď som jej musel silno asistovať), ale na viac ako na unavený postapocalyptický chillout sa táto sympatická partička nezmôže. Atmoška veľa utiahne, ale nie všetko. 65% ()

Krouťák

Pravda, tohle jsme už viděli mockrát.. Tohle post - apokalyptické, mírně depresivní drama ale mělo svou atmosféru, příjemné obsazení i hudbu. Jen škoda, že tyhle konce jsou vzaté jak přes kopírák - 70% je tak akorát. ()

Falko

Neviem, ci sa mi to len zda, ze sa za posledne roky natocilo nejako vela postapokalyptickych filmov, kde sa ocitne par ludi na Zemi, ktori este bojuju o zivot, pokial ich nieco ine nezabije. Len nedavno som videl horor ZUBY NEHTY (2007), kde kvoli nedostatku ropy prezilo len par ludi a par kanibalov = zbytok si viete domysliet, co sa tam dialo. Will Smith musel bojovat vo filme JA, LEGENDA (2007) proti virusom nakazenym ludom alebo Denzel Washington pre zmenu musel putovat opustenou Amerikou vo filme KNIHA PREZITIA (2010) a je ich omnoho viac vratane TERMINATORA 3: VZBURE STROJOV (2003). Avsak v tomto filme nemuseli bojovat proti ziadnym kanibalom, inym monstram alebo robotom, len proti ludom, ktori taktiez bojovali proti zakernemu virusu, na ktory neexistuje liek. Myslim si, ze atmosfera bola dost dusna, len niekedy som sa naozaj cudoval, ako si niektori hrdinovia vobec nedavali pozor a zbytocne riskovali vsetko, co by ich mohlo nakazit. Avsak uz len ten pocit alebo myslienka, ze by sa naozaj taketo nieco mohlo stat, ze by cely svet napadol akysi nevyliecitelny virus, bol neprijemny a aj ked na konci nebola ziadna nejaka finalna vyvrazdovacka, len taky pokojny neprijemny zaver filmu, davam teda 80%. _________ Lou Taylor Pucci - (Danny Green) +++ Chris Pine - (Brian Green - Dannyho brat) +++ Piper Perabo - (Bobby) +++ Emily VanCamp - (Kate) +++ Christopher Meloni - (Frank Holloway) +++ Kiernan Shipka - (Jodie Holloway) +++ Mark Moses - (Doktor) +++ Hudba: Peter Nashel +++ ()

*CARNIFEX*

Partia kamarátov cestuje naprieč vyľudnenou krajinou, ktorú postihla záhadná infekcia. Všetci umierajú, nikto nevie prečo, neexistuje vakcína, ktorá by ju zastavila. Podarí sa im dostať do bezpečia? V ceste im stojí nie len vírus, ale aj niekoľko preživších s vlastnými pravidlami, ako prežiť. Je to dobré, poctivé, post-apokalyptické psycho thriller drama bez mimoriadnych hororových prvkov s celkom logickým návodom ako zostať na žive. A dobré je na trojku - 60%. ()

Spooner

Svým způsobem taková vážnější verze Zombielandu. Opět tu máme čtveřici postav na cestě po světě, kde už moc živých nezůstalo. Postavy jsou i zde skvěle napsány, obsazení je taky slušné a Chris Pine svým výkonem výborně završuje už tak pro něj velice úspěšný rok. Atmosféra se také velice povedla. Jenom škoda, že tempo je místy až moc pomalé a ke konci se to už dosti táhne. A konec samotný na mě nepůsobil asi tak, jak zrovna měl. I tak ale dosti příjemné překvapení.70% ()

petero

Post apokalyptický KNOCKIN' ON HEAVEN'S DOOR prináša osvedčené klišé sveta zamoreného vírusom len v jemných dávkach. V tomto subžánri sa nájdu projekty ktoré dávkujú beznádej, atmosféru zamorenia, psychológiu postáv, zlých vojakov, pokusné firmy, výskyt mŕtvol v pôsobivejšom podaní. Nič to však nemení na tom, že táto vyvážená road movie je pre fanúšikov príjemným spestrením a taký predskokan Romerovho remaku THE CRAZIES. ()

Davies182

Krásný příklad svižně odsýpajícího filmu. Od první do poslední minuty je snímek tak fikaně zrežírovaný, že je v něm téměř každý okamžik velmi napínavý, a nuda z hluchých míst v tomto případě zdaleka nehrozí. Další, čím jsem byl mile překvapen, bylo inteligentí chování většiny postav. V hororu prosím pěkně! I když, v hororu... on to je spíše takový hodně povedený postapokalyptický snímek. Je sice pravda, že slabší povahy se občas slušně leknou, ale na to se tady nehraje. V téhle kruté grotesce vyhrávají jen ti nejsilnější - po Star Treku další cool namachrovaná role Chrise Pinea. Je to frajer! ()

Xmilden

Bráno čistě jako psychologický film Carriers fungují, přestože v poslední době mi již tohle téma, kdy lidé vymřeli na nějaký vir, začíná znít proklatě povědomě. Čert ví kolik se podobných filmů ještě natočí. Ale na druhou stranu si dovolím podotknout, že tady se v žádném případě nejedná o hororový počin. Spíše je to jakási sonda jak si divák stojí při vědomí že musí zabít nevinného člověka, nemocného člena rodiny, dokonce i svého bratra, jen aby se sám zachránil. Takže nakonec zůstavá úplně osamocen. PROČ TEDY VŮBEC BOJOVAT O PŘEŽITÍ ? Opravdu dost nelehké dilema. Nejsou nakonec většími šťastlivci mrtví? PS: Za pozornost určitě stojí frajer Chris Pine. ()

darkrobyk

,,Život bývá někdy jen bolestivější forma smrti..." Podobných apokalyptických filmů o virové pandemii máme již přehršel a byl by z nich slušný telefonní seznam. V čem je tedy tenhle zajímavý? Pominu-li příjemnou kameru, dobrou hudbu, ale nepříliš originální příběh, pak je to stále předkládaná otázka: Kam až zajde člověk, chce-li přežít? Kde je ona pomyslná hranice, kterou by neměl překročit? Tvůrci nám ukazují, že hranice nemusí vůbec existovat, a jde-li o život, pak zcela ztrácí význam pojmy jako láska, bratrská láska, pomoc bližnímu, nepokradeš, nezabiješ... Největší nebezpečí tak nepředstavuje nemoc, ale samotní lidé, kteří v touze přežít se dopouštějí těch nejstrašnějších zvěrstev. Divák jistě odsoudí chování některých postav, leč, jak by se zachoval na jejich místě? Provokativní otázka povyšuje příběh a nutí, pokud to divák umožní, k přemýšlení o sobě, světě a hrůze, která ho může potkat. Jak se správně zachovat? ()

Hrabka

Průměrný thriller s poměrně zajímavým nápadem, který není tak využívaný jako např. zombie tématika. Nijak zvlášť mě ale nezaujal. Příběh mě nedokázal oslovit a já se občas i nudil. Autoři to mohli udělat zajímavěji, čekal jsem nějaké vysvětlení nákazy, ale nedočkal jsem se. Napětí chvílemi solidní, jindy zase nudný "roadtrip". Pár zbytečných scén a pár nejasností se taky našlo. A konec mě měl jako nějak rozbrečet nebo tak něco? Tak to se bohužel nepovedlo... 40% ()

juta

Není to špatný film o infekční nákaze, ale zase na druhou stranu se zde nic významnýho nestalo, jako to je třeba u jiných podobných nákazofilmů. Ono je těžký, když máte spolucestujícího, který je nakažený, aby nenakazil i ty ostatní. ()

Niles

Vôbec to nebolo zlé, niektoré akčné a dramatické scény boli veľmi vydarené. Od hororu to má ďaleko, ale ako post-apokalyptický thriller pôsobia Carriers veľmi dobre. Potešil ma aj napínavý záver a dĺžka filmu. Myslím si, že 80 minút je tak akurát. Postavy boli taktiež dobré a čo je najdôležitejšie nenudil som sa. ()