Jak jsem přežil (TV seriál)

Ako som prežil

Slovensko, 2009, 9 h 1 min (Minutáž: 12x45 min)

Slavo Solovic

Elena Podzámska, Marián Miezga, Eva Matejková, Zuzana Mauréry, Pavol Višňovský, Henrieta Mičkovicová, Ľuboš Kostelný, Matej Landl, Lívia Bielovič, Alfréd Swan, Dana Košická, Judita Hansman, Dominika Kavaschová, Klára Dubovicová, Zuzana Fialová, Jaroslav Mottl, Kristína Turjanová, Oľga Solárová, Ivan Romančík st., Alexander Bárta, Anna Maľová, Jevgenij Libezňuk, Ivana Kuxová, Peter Kočiš, Štefan Kožka, František Kovár, Viera Topinková, Alžbeta Stanková, Peter Oszlík, Eva Večerová, Dušan Kaprálik, Dušan Trančík, Soňa Norisová, Marko Igonda, Bohunka Vanková, Lukáš Trnka, Dagmar Abrahamová, Henrieta Jančišinová, Laco Hrušovský, Jana Kolesárová, Laura Hritzová, Juraj Hrčka, Michaela Čobejová, Martin Mňahončák, Marián Prevendarčík, Karol Čálik, Ján Gallovič, Lucia Hurajová, Adriana Vallová, Katarína Brychtová, Ivo Gogál, Andrej Ranenik, Marián Viskup, Miroslav Babják, Michal Soltész, Andrea Karnasová, Laura Kovalová, Anna Višňovská, Vladimír Kittler, Ivan Šándor, Vanda Ružičková, Andrea Kiráľová, Jakub Lorencovič, Zuzana Šímová, Juraj Šimko, Lucia Vráblicová, Emília Došeková, Juraj Kemka, Štefan Hric, Andrej Palko, Soňa Valentová, Milan Chalmovský, Gejza Benkő, Lenka Barilíková Spišáková, Tibor Vokoun, Dušan Vaňo, Vasiľ Rusiňák, Miroslav Beňuš, Juraj Ulický, Ivan Gontko, Alena Ďuránová, Ladislav Kerata, Sebastian Bobál, Zuzana Vačková, Erika Lásková, Ján Greššo, Milada Rajzíková, Štefan Richtárech, Olga Illiková, Ľubica Očková, Ján Slezák, Beata Hileková, Ladislav Neshyba, Ľudovít Vörös, Zuzana Porubjaková, Erik Peťovský, Lucia Lapišáková, Beáta Dubielová, Eva Landlová
  • Alex696

Ja fakt neviem čo sa stalo so slovenským herectvom. Starší herci sa dali na peniaze a je im jedno do čoho ich obsadia , hlavné sú peniaze . No tomu by som sa až tak nedivil, ale horšie je , že tí mladí sú absolutne neschopný hrania. Mne to všetko pripadá ako divadlo. Kde sa stratila prirodzenosť. Kde je umenie Kvietika, Rajniaka, Horvátha, Dočolomanského, Ivana Mistríka, Machatu, Dibarboru, a samozrejme ďalších. Na súčasnú tvorbu sa skutočne nedá pozerať. Po prvom diely mám dosť.(20.9.2013)

Po dnešním prvním díle dávám 4 hvězdičky. Možná se hodnocení změní, ale nemyslím si to. Opět se utvrzuji v tom, že Slováci točí lepší seriály než Češi. Ako som prežil je seriál krutě realistický. Depresivní, příšerně depresivní a srdcervoucí. Ale je to dobře. Je obohacující prožít si alespoň část té bolesti, kterou mnozí lidé s podobnými příběhy trpí.(2.1.2012)

• Lewisek

Je to "pro dobrou věc"; náměty jednotlivých dílů jsou jako taková malá dramata ze života zdařilá, někteří herci ještě obstojí, ale to provedení? Scénáře jsou psané tak hloupě, že to snad ani není možné, většinou jste během 20min pořadu prolétli několik měsíců (možná i let) života hlavních postav, aniž by vás na to kdokoliv jakkoliv upozornil. Navíc okatost s jakou se snaží ve vás vyvolat nějaké emoce je tak zřejmá, až z toho srší kýble patetičnosti. Není to v principu špatné, ale provedení je příšerné.(25.2.2012)

TV JOJ pokračuje v multi-tvorbe seriálov. Veď keď sa na to ľudia pozerajú... V prípade projektu Ako som prežil by ale bolo neférové stavať ho po bok jojkárskeho odpadu á la Panelák. Vážne scenáre, miestami až príliš. Pedofília, falošné obvinenie, vysiľujúci dedinský život zbavený súkromia, synove dlhy, bezdomovci, bezmocnosť obyčajných ľudí voči systému, byrokracii, mafiánom. Ani štipka nadhľadu. Výsledný relatívne dobrý dojem však nevytvárajú ani tak zjednodušujúce (miestami až primitívne) scenáre, ale kvalitní herci.(22.5.2009)

• Snake.Charmer

Hodnotím zatím jen díl o domácím násilí s Ľubošem Kostelným. Jeho herectví je v podstatě jedinou nadprůměrnou složkou tohoto dílu. Jinak se jedná o rutinní až podprůměrné zpracování, které je i na dnešní průměrnou televizní tvorbu až moc televizní. Scénář na tom není o moc lépe, něco je značně vykonstruované a o nějakém hlubším prokreslení postav nemůže být ani řeč. Na mě osobně to působilo celé značně povrchně. Problémem může být i celkem krátká stopáž, která nějaké hlubší rozvinutí rozhodně nepodporuje. Kdybych měl srovnávat s našimi Soukromými pastmi, tak z toho vycházejí o dost lépe.(11.1.2012)

• - Tvorcovia používali pri snímaní záberovú technológiu, čiže nakrúcanie jedného obrazu z rôznych uhlov. (ludovit14)

• - Ivo Gogál sa v projekte TV JOJ objavil znovu po troch rokoch. (Marchelinko)

• - Záverečná epizóda sa nakrútila za 4 dni. (Marchelinko)