Ztracena v pustině

• USA And Soon the Darkness (více)
Krimi / Thriller / Mysteriózní / Horor
USA / Argentina / Francie, 2010, 91 min

Čerstvé dvacátnice Ellie a Stephanie se odpojí od svého cyklistického družstva, aby si projely Argentinu na vlastní pěst - Ellie prahne po úchvatných přírodních scenériích, dobrodružství a zábavě, kdežto Stephanie hodlá uzavřít jednu neúspěšnou kapitolu ve svém romantickém životě. V malém městečku Alemana na ně číhá mnoho nástrah, čehož si však Ellie pohlcená flirtováním s místním pobudou Chuchem ani nevšimne. Dalšího dne zmeškají dívky autobus zpátky do civilizace - a po hádce se rozhodnou jít si každá po svém. Hned nato však Ellie zmizí - a Stephanie ji musí najít, než se setmí a naplní se její nejhorší obavy... (Canal+ Action)

S.Quentin QUALE

Tohle bohužel nemá, čím by to zaujalo, protože krom sympatického hereckého obsazení je k vidění pouze ohraný příběh bez špetky nápadu. Slovo napětí se zde zmínit dá, ale takový film je víceméně ztrátou času. 45% ()

kingik

Je třeba vycházet z toho, že se jedná o remake argentinského filmu pojednávající o dvou kamarádkách, které se oddělily od své skupiny a rozhodly se ve dvojici na kolech sjet Argentinu. A při té příležitosti, když už takové dvě atraktivní holky jako jsou Amber Heard a Odette Yustman zavítali do takové exotické země, si místní pánové řekli, že je unesou a vydělají na nich peníze. A jak řekli, tak udělali, ale to dá rozum, že obě současně unést nemohli, a tak unesli brunetu. Blondýna však nebyla tak blbá a brzy jí došlo, že by měla svoji kámošku jít hledat než bude pozdě. A bude pátrat, ječet a zběsile utíkat před svými pronásledovateli. Trojlístek ještě doplní Karl Urban v roli tajemného cizince, u kterého není jisté, jestli hraje dobrého nebo hajzla. Představte si horor, z kterého někdo vystříhal všechny drsné scény a ponechal tam hodně záběrů na lepé představitelky, okolní malebnou krajinu a aby se neřeklo, tak pár scén, kdy dívky utíkají před svými únosci. Zdráhám se označit film za horor a nejprve jsem myslel, že subžánr torture porn bude mít nový přírůstek, ale horor bez pořádných hororových scén prostě není horor. Je to příliš uhlazené, ale na vizuální stránku, hudbu nebo herecké výkony si nelze stěžovat. Odškrtávám i přesto další zemi, do které se nikdy nepodívám. Sbohem, má Argentino. A příště prosím o hororovější přístup. ()

Omnibus

Ne že bych od tohoto filmu čekal něco víc než jen trochu té plytké zábavy. Plán byl jasnej - buďto ty dvě kozaté pipiny, unesená i zachraňující, projeví aspoň ždibec inteligence a budu jim fandit při záchraně, a nebo budu naopak fandit únosci, snad to aspoň bude nějaký zajímavý úchylák ze života. Ale užiju si tak či tak. Chyba lávky! Sice kozaté, ale nudné slepice, odfláknutý děj, nezáživný únosce, poctivá porce stupidních nelogičností. Film se potácí od ničeho k ničemu... Původně jsem nechtěl ztrácet čas komentářem. Napsal jsem ho „u sousedů“ v den, kdy jsem slyšel upoutávku, že to poběží v TV. A jelikož to vedle mělo nepochopitelných 62%, cítil jsem morální povinnost včas před tou hrůzou varovat lidi! Jedna hvězda za ty dvoje kozy, to je tak maximum, co můžu dát. ()

Kudly4

Prvních třicet minut si děvčata užívají, Amber a Odette jsou kurevsky sexy, takže první půlhodinka, která končí v plavkách u vody s následným únosem, byla hodně fajn. Jenže pak přijde další půlhodina, kdy se jenom pátrá a v té poslední jsem zažil doslova šok. Očekával jsem nástup Hororové atmošky, nějaké mučení a následně krvavou pomstu na únoscích, ale ono nic ? O Horor se nejedná ani zdaleka, je to obyčejný, televizní Thriller. Karl Urban, ten je tu jenom do počtu a jeho chování je naprosto tragický. Tři * jen proto, že dát dvě, mi přijde líto, ale jsem fakt zklamaný. ()

teutates

V prvom rade by toto mala vidieť každa naivná hlúpa krava, taktiež by mala vidieť ako sa krava nechová... to všetko je tuna pekne znázornené. Nepochopil som však o čo sa snažil Urban, WtF?... Začiatok sa vyvíjal sľubne, nooo to čo sa dialo neskôr, nechcel som sa smiať... no nemohol som inak. 4/10 ()

Ant

Tak tenhle film asi zrovna argentinský turismus nepovzbudí. Upřímně jsem po tom úvodu čekala větší hardcore, ale vyklubal se z toho jen obyčejný thriller bez nápadu, který se hodí akorát tak pro bezpohlavní večerní program Novy. ()

mil@n.fanatik

Ale tak mě se to docela líbilo, nenudil jsem se, fajn příroda, napětí nechybělo, i přesto že akce bylo pramálo tak dramatické a napinající to bylo, já jsem spokojený... 3* ()

Campbell

Nedávno jsem viděl originál, a asi po měsíci a pár dní jsem viděl i remake a.....Dopadlo to uplně stejně. V původním jsem se dost nudil a celej film mi připadal neuvěřitelně zvláštní, a divně natočenej. Tohle mi přišlo natočené lépe ale zase dost vykleštěné. Třeba Urban mohl dostat více prostoru a hlavně hlavní herečka mi přišla poměrně nesympatická. Z čehož je tu další negativ v původním filmu se postavy chovaly poměrně rozumě ale tady jsem se kolikrát chytl za čelo abych zjistil co to ta ženská zase dělá. A to nemluvím o naprosto idiotským hlavním hajzlovy kterej měl za svý chyby chcípnout hned v prvních 10 minutách. Kdybych se musel rozhodnout co je lepší jestli remake nebo originál tak říkám tohle. Ale tak o 10%. ()

predators

Jako v mnoha jiných, i zde se nás snaží nalákat vábničkami v podobě vzhledných modelek, které jsou posléze buď masakrovány nebo distribuovány. V případě AStD je to rozděleno přesně na dvě poloviny, kdy ta první je celkem nudná, holky si užívají sluníčka a nasávají alkoholu s argentinskými chlapci a v té polovině druhé už přece jen přituhuje. Občas se vyskytnou nelogické situace a chování, ale dá se to překousnout a závěr...závěr? Tak ten dopadne dobře...a nebo špatně, to už se nechte překvapit. 55% ()

SeBig

Dvě holky si vyjedou na výlet jedna se ztratí druhá ji začne hledat a takhle hledá celý film...nenechte se zlákat je to děsná nuda a celkem blbost. ()

Yardak

Dvě pěkné holky, argentinská příroda a ve vedlejší roli Karl Urban, člověk by si řekl, že to bude hodně dobré! Jenže film je bohužel srážen dosti nezajímavým dějem (pořádně se to rozjede až v posledních 20 minutách), ale pozor - objeví se tam i pár "ne-cliche" scén (což v tomto žánru oceňuji) a ještě jedno velké plus to má, neboť mě to 100 minut nečekaně bavilo! Karle po Star Treku a Redu takové role fakt brát nemusíš - přemýšlej příště! :o) Argentiský "hostel" bez krvavých scén má ode mě 60 %. ()

VenDulin85

Ztracena v pustině by se mohlo jmenovat i Ztraceny v pustině, popřípadě Totálně v pr.de.li. Hororové to sice nebylo, ale i tak mi to stačilo. Charaktery všech postav jsou jasně čitelné- HodněHodná, HodněVyzývává, JasněZlý, HodněMocZlý, až na Karla Urbana- ZachránceNeboTenZlý, jehož popadne na konci morální dilema, které mě asi na 10 minut přinutilo přemýšlet o tom, co je dobré a co špatné rozhodnutí.. Nicméně si cením krásné scenerie, úžasně mrtvého města a poselství filmu- nejezděte do Argentiny, pokud máte kamarádku, která se chová jako ..., ledaže byste měli s sebou aspoň dva Karly Urbany, z nichž aspoň jeden by vlastnil mozek a napadlo by ho, že HodněMocZlý u sebe bude mít druhou zbraň. ()

mat.ilda

Dobré leda jako demonstrační video pro dobrodružné povahy s mírami 90-60-90 předtím, než si sbalí kufry do argentinské pustiny, jen vtěsnat do pětiminutové stopáže, což by, myslím, neměl být problém... ()

SOLOM.

Film samotný mě zaujal především nádhernou krajinou, kvůli které bych se chtěl někdy do Jižní Ameriky podívat. Jenomže pěkné hory a vodopád ještě neudělají z filmu parádní podívanou, zvláště když se tvůrci pokouší o „remake“ snímku, který jsem viděl zrovna nedávno. I zde se může pán režisér opřít o dvě pohledné herečky, které zachraňovaly, co se dalo. Pravda především svými ladnými křivkami. Efron se nesnažil pouze kopírovat, ale divákům chtěl nabídnout i něco navíc, jenže právě zde byl největší kámen úrazu. Přesun z Francie do Argentiny by vůbec nevadil, protože oba venkovy působily docela drsným dojmem – všudy přítomná chudoba, špína, nevlídní obyvatelé, podivné chování pánů policistů, jenže zde se tvůrci snažili být až příliš moc akční a nadělali spousty viditelných chyb. Nechtěl bych pouze poukazovat na zaryté žánrové klišé, protože to se objevuje snad v každém druhém filmu a zvláště v těch amerických. Už jsem si na to tak nějak zvyknul a spíš by mě překvapilo, kdyby se neobjevilo. Nestartující auta, divné chování hlavních postav, atd.- to není nic nového, spíše jsem téměř po celou dobu postrádal nějakou pořádně ponurou atmosféru s větší dávkou napětí. Snad až ke konci filmu přišlo menší zlepšení, ale nebylo už pozdě? Slabších 50% -spíše tak 45% ()

Thomick

Přehrávající (hot) pipky plus přehrávající dabérky, ugh … jednu žhavější scénu, jednu v bikinách, k tomu směsku nelogických, potažmo ukrutně primitivních událostí (slovo "zvratů" mi prostě nešlo do klávesnice) – a jsme doma. Ale ten únosce byl fakt milej kluk, když Odette vysvlékl z plavek a půjčil jí radši ještě míň cudný kalhotky (který si samozřejmě divák pozdějc mohl pěkně zezadu prohlédnout). Achjo, doopravdy ze mě ještě žádnej režisér nedělal většího trotla než teďka Efron. Třeba vata typu „To je let číslo 6 v 16 hodin? To je … čtyři odpoledne, že?“ nebo děsně topornej Urban, to si zaslouží přímo gigantickou malinu. PS.: Baví mě, jak se to tu hemží dvěma hvězdičkama a komentáři ve stylu "donebevolající hovadina" zároveň ... chlapi, je mi uplně jasný, za co ty dvě hvězdy jsou. Ta moje patří Odette. ()

ARI50

Příjemné ženské herecké obsazení, jednoduchý scénář a obyčejné místo dokáže aspoň uspokojit diváka. ()

veru_needy

Jde o příběh dvou kamarádek, které se vydávají do Argentiny. Obě se ubytují v jednom místním hotelu a vydávají se do baru, kde poznají místní lidi. Pak se jedna z nich ztratí a ta druhá se jí rozhodne na vlastní pěst za každou cenu najít - policie to má totiž jako vždy na háku. Když ale kamarádku objeví, zjistí, že situace, ve které se obě nachází, není žádná sranda. Prostě jeden z lepších filmů o pohřešování. Už dlouho jsem neviděla něco tak napínavého. Kdybych se měla zaměřit na pár chyb, tak by film dostal o něco míň, ale vzhledem k tomu, že jsem se rozhodla neprudit, skončilo to tak, že si zaslouží něco málo přes 80%. Amber Heard mi do hlavní role sedla hodně. Co se týkalo její filmové kamarádky, ta fungovala převážně jako nějaká sexbomba a chlapík, který byl ve filmu za hrdinu, se objevil snad jen dle libosti. Ale pořád stojí za shlédnutí. ()

becki_tu

Nic nového pod žánrovým sluncem. Dvě krásky, tajemný chlap odvedle, zlý policajt a podezřelý a otravný neznámý mladík. Kromě Odette a Amber tedy nic zajímavého k vidění. ()

JASON_X

Kristova noho a k těmhle dvěma vymaštěným frivolním fuchtlím že by měl divák chovat empatii, nebo je snad dokonce litovat?? Už po deseti minutách jsem je obě upřímně nenáviděl! Tedy hlavně brunetu, pro kterou by bylo zavlečení do Paraguaye naprosto adekvátním trestem za její bezostyšnou kurviditu. Nakonec se vše vyvine trochu jiným směrem a scénář se stane malinko košatějším než divák možná čekal, takže je to jen tak tak na malou ušmudlanou třetí hvězdu. A několik záběrů ze začátku by se dalo docela dobře použít v reklamě na turistiku v severní Argentině. ()