Dosti typický a prakticky nepřekvapivý hollywoodský slaďáček, který je ovšem, na rozdíl od svých mnoha předchozích variací, schopen do diváka skutečně zatnout své mainstreamové drápky soucitu, slziček i štěstí a udělat z něj blbečka v tom nejlepším slova smyslu. Člověk se jen nesmí vzpírat, chce to vhodnou "I need a proper hug" náladu a pak tento film muže, i navzdory všem svým klišé, skutečně oslovit a pohladit... Navíc jsem se zde doslova zamiloval do Sandry Bullock, její svěže napsaná postava a excelentní herecká performance mě pobavila, rozesmála, uhranula, stejně jako vzbudila ve mě respekt... 8/10(20.12.2009)

Překrásný film! Důvodem k tomu, abych si sehnal The Blind Side byly ohlasy na výkon Sandry Bullock. Přeci jen, kdyby se někdo před pár lety pokusil dát do souvislosti "Sandra Bullock" a "oscarový výkon", stal by se zřejmě terčem posměchu. Jenže, časy se mění. Sandra přešla od trdlování ve Slečně drsňák do mnohem vážnější podoby, která je pro ni jako stvořena. Ano, je to pravda. Dejte Sandře příležitost a ona vám ukáže, že umí. Budete jí věřit každičký pohyb, každičké gesto. A i když jsem ji pokládal především za herečku komediálních rolí, tak musím vážně přiznat, že příště raději Sandru uvidím v nějakém dalším dramatu, než v komedii. _____ Tomuto filmu bych mohl vyčítat cokoliv. Od náboženského podtextu (který tu byl snesitelnější, než jsem čekal) až po předvídatelnost jednotlivých scén. Ale já se ptám proč? Proč bych měl něco vyčítat tak krásnému filmu, který ve mně vzbudil hodně emocí? Který mě ani na vteřinu nenudil? A který se zřejmě stane mou stálicí, když budu chtít vidět něco fakt krásného? Tohle se mi často nestává, ale hned po prvním zhlédnutí tento snímek miluju. A Sandře minimálně tu oscarovou nominaci přeju.(19.1.2010)

Cekal jsem nejaky fajnovy sportovni drama a misto toho jsem dostal dojak o velkym cernym klukovi z ulice, trochu troubovi, co neustale nestastne cumi a z nejakyho duvodu jsou na nej vsichni hodny, ujme se ho hodna sporadana americka rodinka a s pomoci vsech pratel, ucitel a rodinky dokonci skolu a stane se skvelym sportovcem. Ja si nemuzu pomoct, ale film ma jediny stesti v tom, ze je podle skutecnejch udalosti, jinak bych to musel oznacit za neuveritelnou uslazenou optimistickou blbost. Ale jedeme podle skutecnyho pribehu, tak nezbejva nic jinyho, nez rict, ze to je hodne prijemne natoceny, nijak to netlaci na pilu a spis se hraje na pohodovou atmosferu a je tu fajnovy herecky obsazeni v cele se Sandrou, ktera hraje prirozene a ta razna zenska, co umi vse zaridit a kazdyho uzemnit ji skvele sedla. Nerek bych, ze hrala vylozene oskarove, nicmene oproti jejimu standartu fakt hrala lip. Ale toho oskara ji preju. No takze proste povedeny drama, ktery ale fakt neni sportovni film.(21.3.2010)

Ze začátku jsem tomu nedával moc nadějí, i když to hodnocení mělo dost slušný. Ale po skončení už chápu, proč jsou z toho Američani tak vytřískaný. Naložili si totiž neskutečně neuvěřitelný životní příběh jak z té nejfantastičtější knihy a vrazili to na bedra nejpodceňovanější herečce Hollywoodu, Sandře Bullock. Já se přiznám, že jsem tu ženskou do tý doby nijak moc nemusel. Její filmy mě nebavili a nebyl jsem jedinej. Jenže co předevdla v tomhle filmu, to si musela připravovat celej život. Každá její věta mě neskutečně oddělávala. A když utřela černošskej gang v jeho epicentru takovým způsobem, že ani černoch neměl nárok na odpověď, tak jsem pochopil, že ta ženská má takový koule, že mě až mrzí, proč nehraje ve více takových filmech. Tímhle filmem to natřela jak mně, černošskýmu gangu, tak všem, kteří o ní pochybovali a já uznávám, že tady to fakt zmákla. Krom toho přebrat za jeden rok Zlatou Malinu a tejden na to Oskara je fakt unikát a Sandra Bullock, ať už je jakákoliv, sama sebe v tomhle případě už asi nepřekoná, protože asi nejspíš bude pokračovat v podobných filmech, které točila. Jenže Blind Side je skutečně trošku mimo. Ze začátku mi to totiž přišlo jako průměrný životní dráma, kterých už je všude tuny. Ale bylo to hezký, moc mile se na to koukalo a ten hora chlap si ten film skutečně zasloužil. Malý zázrak z Ameriky, o kterém se ještě nedávno nevědělo a pak se najednou objevil na Oskarech. Překvapení, který mě skutečně potěšilo. I když je to ze světa americkýho fotbalu a všecko je tam hrozně americký. Nevadí, bylo to moc hezký.(10.3.2010)

Ta paní byla moc hodná, že černochovi takhle pomohla, ale kvůli tomu to přece automaticky není dobrej film!!! Ze začátku dobrý. Čekal jsem, že se tam vyskytne nějaká dramatická linka, ale ono prd. Jen se všichni usmívají a mají se rádi. Postava Sandry Bullock už mě chvílema srala, jak všechny furt komandovala včetně manžela, totálního podpantofláka. Koukat se na to ale dalo díky titulnímu sympaťákovi. Klasickej obří dobrák, co by ani mouše neublížil a zaslouženě ke štěstí došel. 50%(23.3.2010)

• - Quinton Aaron se v přípravě na roli Michaela účastnil tréninků s týmem Georgia Tech (technické univerzity v Georgii ve státě Atlanta). (HellFire)

• - Počas prvého zápasu si môžeme na tabuli so skóre všimnúť označenie pre hostí "VISITOR", no o chvíľu už tam je "GUEST". (ShortyIC)

• - Collins Tuohy pomáhala často Michaelovi s domácím studiem a vzdala se tak mnoha příležitostí k postupu ve škole. (HellFire)