Nikdy bych nevěřil, že pochválím herecké umění Sandy Bullock a už nikdy bych si nepřipustil její šarm a sexy vystupování. Tohle snad není ona, tahle ženská zahrála prvotřídní výkon, který ani samotný vrchol, Oscar, nemá šanci docenit. Ta ženská zraje jak víno, ve všech ohledech! Film je na tom stejně, naprosto krásná, jak už bylo řečeno, amerikánská podívaná, ale nu což, není to přeplněno sentimentem ani vydíráním diváka. Nemám rád tyhle sociální dramata, ale tohle, tohle bylo jiný! Pro mne horký adept na TOP ve svém žánru :-)(20.12.2009)

• FlyBoy

Nesúdim. Prečo by som aj mal keď sa kedysi jeden sociálne zle zabezpečený černoch/velikán reálne popasoval s nešťastím a zrejme vopred zbrane nezložil. To sa cení. Hrozba gýčovitej rekonštrukcie sa však naplnila a kresťanský brainwashing s menovateľom duchaplnej adopčnej otvorenosti sa domáha porozumenia. Napriek mojej neznášanlivosti si Sandra Bullock aspoň na zlomok svojho kariérneho šaškovania siaha na imaginárny vrchol nevtieravého herectva a rolu matky/boháčky zvláda s gráciou. Žiaľ vypočítavá zvieracia kazajka, ktorou ma John Lee Hancock v istých pasážach zväzuje je faux pas povážlivého rangu a nevytrhne to ani ukazovák na portrét cudzoložného Busha. Takže je na každom či chce byť "znásilnený" alebo "radodajný". Inu uhol pohľadu, že ano.(13.3.2010)

Z dnešního zkoušení omlouvám černochy, Američany, černošské Američany a členy akademie. Vy ostatní ale koukejte rozumně uznat, že tohle je pěkně vyhrkaná limonáda. Příběh sice založený na nějaké té pravdě (ty nejméně pravděpodobné věci se přece jen stávají nejčastěji), ale převyprávěný tak suše, že sušené ovoce by se mohlo stydět. Všichni tady americkým srágorám vytýkáme patos, klišé nebo citové vyděračství, ale když film nic z toho nemá, jakpak by asi mohl oslovit moji duši? Buldoková po dlouhé době zase jednou hraje a hned má plešouna, no to mě podrž.... Ale okay, její výkon byl rozhodně to nejzajímavější, co mi film nabídnul.(3.3.2013)

Po dlouhé době pravdivý životní příběh, který i s dvouhodinovou stopáží, dokázal zabodovat. Tenhle film mě vážně bavil po celou dobu, nepociťoval jsem přehnaně velké vžití do filmu, ani bezhlavé fandění hlavní postavě. Film jsem si vychutnával s odstupem a sympatií vůči pěstounské rodině a "Big Mika". Sandra Bullock byla neuvěřitelně dobrá, hrála snad nejlíp, co jsem kdy viděl. Na "stará kolena" dokonce začla být sexy. Právě ona udělala tenhle film a zaslouží si za to plné uznání. Quinton Aaron hrál rovněž seznačně a skvěle se, se Sandrou doplňovali. Líbily se mi dialogy a rozvržení děje. Možná bych jen chtěl více fotbalových utkání a trochu záběrů z tréninku. Docela mě udivilo, že film je natočen na základě pravdivých událostí a "reálný" "Big Mike", byl draftován do NFL v tom samém roce, jako byl natočen film. To je snad poprve, kdy něco podobného vidím. Skvělý film, plný skvělých výkonů a zajímavých dialogů. 90% 17.01. 2010(17.1.2010)

Ze začátku jsem tomu nedával moc nadějí, i když to hodnocení mělo dost slušný. Ale po skončení už chápu, proč jsou z toho Američani tak vytřískaný. Naložili si totiž neskutečně neuvěřitelný životní příběh jak z té nejfantastičtější knihy a vrazili to na bedra nejpodceňovanější herečce Hollywoodu, Sandře Bullock. Já se přiznám, že jsem tu ženskou do tý doby nijak moc nemusel. Její filmy mě nebavili a nebyl jsem jedinej. Jenže co předevdla v tomhle filmu, to si musela připravovat celej život. Každá její věta mě neskutečně oddělávala. A když utřela černošskej gang v jeho epicentru takovým způsobem, že ani černoch neměl nárok na odpověď, tak jsem pochopil, že ta ženská má takový koule, že mě až mrzí, proč nehraje ve více takových filmech. Tímhle filmem to natřela jak mně, černošskýmu gangu, tak všem, kteří o ní pochybovali a já uznávám, že tady to fakt zmákla. Krom toho přebrat za jeden rok Zlatou Malinu a tejden na to Oskara je fakt unikát a Sandra Bullock, ať už je jakákoliv, sama sebe v tomhle případě už asi nepřekoná, protože asi nejspíš bude pokračovat v podobných filmech, které točila. Jenže Blind Side je skutečně trošku mimo. Ze začátku mi to totiž přišlo jako průměrný životní dráma, kterých už je všude tuny. Ale bylo to hezký, moc mile se na to koukalo a ten hora chlap si ten film skutečně zasloužil. Malý zázrak z Ameriky, o kterém se ještě nedávno nevědělo a pak se najednou objevil na Oskarech. Překvapení, který mě skutečně potěšilo. I když je to ze světa americkýho fotbalu a všecko je tam hrozně americký. Nevadí, bylo to moc hezký.(10.3.2010)

• - Skutečný Michael Oher se neztratil ani v NFL, kde získal se Seattle Seahawks Vince Lombardi trophy (vítězství v Super Bowlu).
    Jeho kariéra v NFL skončila v sezóně 2016–2017, kdy utrpěl těžký otřes mozku a před následující sezónou byl propuštěn z týmu Carolina Panters. Samotný film rád nemá a byl i díky němu terčem posměchu od spoluhráčů a protihráčů. (Martinicus)

• - Počas prvého zápasu si môžeme na tabuli so skóre všimnúť označenie pre hostí "VISITOR", no o chvíľu už tam je "GUEST". (ShortyIC)

• - Collins Tuohy pomáhala často Michaelovi s domácím studiem a vzdala se tak mnoha příležitostí k postupu ve škole. (HellFire)