Fíha, a to jsem myslel, že patřím mezi uživateli CSFD k těm, co se poslední dobou nechávají příliš snadno dojmout a jsou příliš hodní k americkému klišé. Narozdíl od hromadě jiných, kteří jsou na takovéhle věci alergičtí... No a pak přijde tenhle film, kde je to jedna obrovitánská hromada klišé a amerického vlastenectví, a 82 %. Copak o to, hlavnímu hrdinovi jsem fandil a žádná postava mě nijak zvlášť nerozčilovala, ale že v tomhle filmu není snad NIC originálního? Že v něm všechno zlé zůstává v náznacích (snad nejnegativnější věc je, když mají kámošky Sandry Bullock starost o zdraví její dcery, když s nimi bydlí tak velký afroameričan)? Že mladší synátor byl vytáhnut z nějaké mizerné rodinné komedie? Že drsňáctví a frajerství Sandry Bullock bylo tak vyhrocený, že se to blížilo parodii? To mě občas trochu štvalo. Celkově by tenhle film bylo tak hrozně snadné sestřelit... Pro zlé cynické kritiky, samozřejmě. Já jsem hodný a proto říkám, že je ten film fajn, jen mě překvapuje, že nebyl mnohem víc "fajn". (6/10)(24.1.2013)

To bylo drama? Já si na žádný dramatický chvíle nějak nepamatuju. Vždyť jsou tam celou dobu všichni na všechny strašně hodný. Nikdo se tam na nikoho ani křivě nepodívá. Dokonce si hodná pani Tuohy z nějakýho těžko pochopitelnýho důvodu vezme domu bezprizorního afroameričana, naučí ho jíst vidličkou a nožem a z něho se stane nejlepší quaterback (nebo co) široko daleko. Kdybych si nepřečet, že je to natočený podle skutečnosti, tak si řeknu, že takový pohádky můžou vzniknout fakt jenom v Hollywoodu. Otázkou zůstává, jestli skutečná pani Tuohy k tomu opravdu měla pouze ten důvod, že se chtěla zachovat jako správná křesťanka, nebo snad občas Majkl zaskočil v posteli za manžela, když ten spal za trest někde na kanapi. Celkově bych to označil jako takovej lehce nadprůměrnej rodinnej film (nesnášim rodinný filmy), kterýmu dominuje Sandra Bullshit. I když to ocenění Osralem moc nechápu. Né, že bych ho Sandře nepřál, ale že by tohle bylo na Osrala? No nevim, nevim... Se zavřenejma očima hodně slabý 3 hvězdy.(31.12.2014)

• charlosina

Ani po dvou hodinách mi nedošlo, jestli koukám na životopisný filmek o jednom fotbalistovi, nebo na reklamní spot na ideální americkou rodinku jako vystřiženou ze zásilkového katalogu o ideálech (jež najdeš jen v zámoří), který vám doručí do vašich domovů s cukříkem a příjemnou (a podmanivou, of course!) můzičkou. // Věřím tomu, že tenhle "americký sen" se vyplnil, ale tahle forma zpracování mi přijde téměř neúnosná.(13.3.2013)

Americký sen, který se stal. Nekompromisní Sandra Bullock si bere velký kus filmu sebe, ale Michael zase srdce diváka. Někdo řekne typicky americký slaďák, ale tohle je víc. Tohle není žádný rasismus, žádné vnucované poučení, jen prosté zamyšlení, že svět není tak špatný, jak se zdá a že se jen lidé nechovají tak, jak by měli. Velmi jemné naťuknutí akutních amerických sociálních problémů v pozadí velkého životního příběhu. Nedivím se, že tento příběh má v Americe úspěch, vždyť je to až neuvěřitelné... Emoce se spojují v silném a skutečném příběh mladého černocha, který měl hodně talentu, ale potřeboval pomoct. Jako fanoušek amerického fotbalu jsem si nepřál více. Tady máte skutečné postavy tohoto příběhu originály. PS: tělo Sandry Bullock nezestárlo za posledních 15 let ani o den... jak to dělá?:) A její peroxidní hlavinka? Bylo by i na Hollywood dost hloupé, kdyby hrála peroxidní blondýnu s černými vlasy...:)(28.1.2010)

• Ducharme

Odbarvená Sandra Bullock v uplé sukni a vypasované košili. Obří černoch (jméno jsem už stačila zapomenout) bez mimických svalů, s pohledem ztýraného štěněte. Perfektně fungující rodinka (in god we trust) s krásnou dcerou (roztleskávačkou samozřejmě) a geniálním, obrýleným synkem vtipálkem. Love...love...love... A tohle všechno v hyperkontrastu (jak pro naprosté dementy) s černošskou chudinskou čtvrtí, kde gangstaz neudělají bez "dvaadvacíky" (přinejmenším) ani krok a jsou každou vteřinu svého marného bytí fakt megahustý (you bitch). Od poloviny jsem se těšila, jak si zase na konci všichni pobrečí a já si tím přitluču další z nesmyslných filmových hřebíků do rakve. Hvězda za celá dvě uchechtnutí, která jsem ze sebe v průběhu filmu vysoukala.(22.1.2010)

• - Dva týdny poté, co Sandra Bullock obdržela Oscara pro nejlepší hlavní herečku, vyšlo najevo, že její manžel Jesse James má jedenáctiměsíční vztah s modelkou Michelle McGee. Následující rozchod byl nejrychlejším „pooscarovým“ koncem vztahu. (Mafyn)

• - Vo filme bol zámerne zmenený názov školy z Briarcrest na Wingate. (TomasB.)

• - Sandra Bullock obdržela Oscara za hlavní herecký výkon ve filmu Zrození šampiona a dokonce i Zlatou malinu za film Slečna zamilovaná (2009) - stalo se to poprvé v historii, že by herec získal obě ceny v jednom roce. (Yardak)