Zrození šampióna

The Blind Side

Drama / Sportovní / Životopisný

USA, 2009, 123 min

• Jacinda

je docela směšné pozorovat v obří neotesané gorile výraz ukňouraného chudáčka. Zároveň má však schopnosti (nikoli charisma) tlustého čínského mistra z Ip mana 2. To ani nepočítám, jak mě neskutečně - téměř k smrti - unudila analýza Sandry hned na úvod. Jak už řekl arachneuss. Americkej fotbal je fakt ta nejdebilnější hra. V tuposti tenhle film předčí jen Vzepřít se obrům. p.s. scéna s knihovnou byla jen proto, aby Mike mohl říct, že mu maminka nikdy nečetla. druhou hvězdu dávám za toho chlapečka s prořízlou pusou(1.3.2013)

• choze

Líbivá křesťansko-oscarová citová vydíračka o tom, že pomáhat druhým je přece hrozně snadné. Dá se nato koukat, pokud to nemíníte brát vážně. Doufám, že vznikne pornoverze, protože jak je v samotném filmu naznačeno, spojení velkej černoch + prvotřídní bílá MILFka + její neviňoučká teen dcerka, to má rozhodně potenciál. Sandře Oscara přeju, ale zas až tak to tu nerozčísla.(4.5.2011)

Cekal jsem nejaky fajnovy sportovni drama a misto toho jsem dostal dojak o velkym cernym klukovi z ulice, trochu troubovi, co neustale nestastne cumi a z nejakyho duvodu jsou na nej vsichni hodny, ujme se ho hodna sporadana americka rodinka a s pomoci vsech pratel, ucitel a rodinky dokonci skolu a stane se skvelym sportovcem. Ja si nemuzu pomoct, ale film ma jediny stesti v tom, ze je podle skutecnejch udalosti, jinak bych to musel oznacit za neuveritelnou uslazenou optimistickou blbost. Ale jedeme podle skutecnyho pribehu, tak nezbejva nic jinyho, nez rict, ze to je hodne prijemne natoceny, nijak to netlaci na pilu a spis se hraje na pohodovou atmosferu a je tu fajnovy herecky obsazeni v cele se Sandrou, ktera hraje prirozene a ta razna zenska, co umi vse zaridit a kazdyho uzemnit ji skvele sedla. Nerek bych, ze hrala vylozene oskarove, nicmene oproti jejimu standartu fakt hrala lip. Ale toho oskara ji preju. No takze proste povedeny drama, ktery ale fakt neni sportovni film.(21.3.2010)

Soundtrack Carter Burwell: 1. To Protect His Blind Side ,2. Cello Song ,3. All Things Are Possible / Your Father ,4. Osmosis ,5. Hang Of It ,6. Unsquare Dance ,7. Eviction ,8. Summer Training ,9. Moms ,10. Thank Me Later ,11. Part Of The Family ,12. The First Game ,13. Gridiron Machine ,14. Inspired Play ,15. Taming Lions ,16. The Art Of Recruiting ,17. The Light Brigade ,18. Michael Graduates ,19. It's Your Life ,20. My Son Michael ,21. Goin' Up The Country ,22. Chances,(14.6.2011)

Umelo našróbovaná americká sentimentalita plná divných úkazov, nedôverčivých charakterov s neobyčajne bizarnou postavou veľkého muža so srdcom nevinného dieťaťa. Kresťanské motívy sú na zamyslenie, ale svojrázna Sandra Bullock je až príliš (ne)dokonalou kreatúrou. Tvorcovia sa všemožne snažili dohnať divákov k slzám, až som mala pocit, že nehľadia na pretekajúci pohár mojej trpezlivosti, ktorú vonkoncom nezlomí úbohý chalan bez domova schopného uskutočniť svoje sny vďaka milosrdnej americkej rodinke. A to sa považujem za veľmi emocionálnu osôbku.(10.4.2010)

• - Do kin byl film rozesílán po označením „Wonderbar“. (HellFire)

• - Vo filme je odkaz na snímku Šofér slečny Daisy (1989), konkrétne v scéne, keď Michael (Quinton Aaron) šoféruje a jeho nevlastný brat mu povie: "Šoféruješ ako slečna Daisy". (ShortyIC)

• - Sandra Bullock původně roli odmítla, protože nechtěla hrát postavu zbožné křesťanky. Po setkání s Leigh Anne Tuohy, kterou ve filmu měla ztvárnit, podmínku podílu na zisku a dokonce se sníženým honorářem roli přijala. (Kamiiik)