Ta paní byla moc hodná, že černochovi takhle pomohla, ale kvůli tomu to přece automaticky není dobrej film!!! Ze začátku dobrý. Čekal jsem, že se tam vyskytne nějaká dramatická linka, ale ono prd. Jen se všichni usmívají a mají se rádi. Postava Sandry Bullock už mě chvílema srala, jak všechny furt komandovala včetně manžela, totálního podpantofláka. Koukat se na to ale dalo díky titulnímu sympaťákovi. Klasickej obří dobrák, co by ani mouše neublížil a zaslouženě ke štěstí došel. 50%(23.3.2010)

Americký sen, který se stal. Nekompromisní Sandra Bullock si bere velký kus filmu sebe, ale Michael zase srdce diváka. Někdo řekne typicky americký slaďák, ale tohle je víc. Tohle není žádný rasismus, žádné vnucované poučení, jen prosté zamyšlení, že svět není tak špatný, jak se zdá a že se jen lidé nechovají tak, jak by měli. Velmi jemné naťuknutí akutních amerických sociálních problémů v pozadí velkého životního příběhu. Nedivím se, že tento příběh má v Americe úspěch, vždyť je to až neuvěřitelné... Emoce se spojují v silném a skutečném příběh mladého černocha, který měl hodně talentu, ale potřeboval pomoct. Jako fanoušek amerického fotbalu jsem si nepřál více. Tady máte skutečné postavy tohoto příběhu originály. PS: tělo Sandry Bullock nezestárlo za posledních 15 let ani o den... jak to dělá?:) A její peroxidní hlavinka? Bylo by i na Hollywood dost hloupé, kdyby hrála peroxidní blondýnu s černými vlasy...:)(28.1.2010)

Polozte si kazdy jednu otazku. Byt na mieste Leigh Anne Tuohy, urobili by ste to iste? Prichylili by ste neznameho mrznuteho velkeho cierneho chlapca vo svojom dome? Leigh Anne ano a za to si jej pribeh a Michaelov pribeh zasluzi 5 hviezd. A nielen za to. Za vyborny Sandrin herecky vykon, za styl, akym bol film ponaty, aj ked sa vam na jeho konci bude lepit vsetko, co vas len napadne, budete vediet, ze to za to stalo a zaverecne fotografie a kratka pasaz z draftu vas v tom len utvrdia, ze ste boli svedkami vynimocneho pribehu.(8.12.2009)

Velký černý kluk s nevelkým IQ, velkými problémy s vlastním životem, velkým sportovním talentem, velkým ochranným instinktem, velkým srdcem, velkým bachorem a velkou řití, konečně zažije velkou z prdele kliku, když ho na svá (velká? jak lentilky pod kobercem) ňadra přivine nová bílá mamka s vekým egem, nový bílý bráška s velkou hubou, nová bílá ségra s velkým obočím a nový bílý taťka s velkou, ale fakt VELKOU prkenicí. Prakticky všichni ve filmu jsou tak ušlechtilí a ochotní pomáhat zakomplexované pologorile, až by z toho jedna cynická čůza blila. Takhle to na světě nechodí a můžete u toho milionkrát napsat "podle skutečného příběhu", stejně je to jen hóóódně přibarvená hollywoodská bajka. Naštěstí mám pohádky ráda a téhle nechyběla spousta úsměvných situací, takže čtvrtá hvězdička filmu utekla jen o chlup z brežněvovského obočí Majklovy step-sister. 69%(3.3.2013)

Sandra Bullock je krásna. Ehm OK, k filmu. Dráma ako má byť. Smial som sa, bol smutný, napnutý a dojatý tam kde to tvorcovia chceli a na mňa to fungovalo spoľahlivo. Dobrý výber hercov, z ktorých i malý chlapec nelezie na nervy, práve naopak, sestra tiež sympatická, manžel trošku v ústraní, mamina tomu šéfovalo so železnou rukou a Big Mike, ehm Mike tiež nie je len trtko ale práve ten chlapec s veľkým srdcom ochrancu svojej rodiny.(13.12.2009)

• - Postava z filmu Big Tony (Omar J. Dorsey) je založená na skutočnej osobe s menom Tony Henderson. (TomasB.)

• - Collins Tuohy pomáhala často Michaelovi s domácím studiem a vzdala se tak mnoha příležitostí k postupu ve škole. (HellFire)

• - Při záběru na test z historie je u otázky "kde se odehrála bitva u Waterloo" zaškrtnuta možnost "D - Německo". Otázka je vyhodnocená jako správně zodpovězená, přestože správná odpověď je "C - jižně od Bruselu v Belgii". (jorginho89)