Hlavním hrdinou tohoto filmu, inspirovaného skutečnou událostí, je sedmnáctiletý kluk z ulice. Michael byl jako malý odebrán své drogově závislé matce a poté vystřídal několik pěstounských rodin. Přežívá odkázaný sám na sebe, prakticky bez domova, když si ho na ulici všimne Leigh Anne Tuohyová. Dozvídá se, že chlapec je jedním ze spolužáků její dcery. Pozve ho, aby zůstal v jejich domě na noc, protože venku je třeskutá zima a on je oblečený jen v šortkách a tričku. Co začalo jako gesto milosrdenství, se změní v něco víc, když se Michael přes rozdíly v jejich původu stává součástí rodiny. Leigh Anne naráží na nepochopení u svých bohatých kamarádek. Michael musí v novém prostředí překonávat naprosto odlišné problémy, než které řešil dříve. Rodina se mu snaží pomoci, aby naplno rozvinul svůj potenciál, a to jak na fotbalovém hřišti, tak i mimo něj. S jejich pomocí a díky trenérům a učitelům může naplno využít svůj talent a stát se skvělým hráčem amerického fotbalu. (TV Nova)

Mr.Dogman

Český název je trefný. Opravdu se díváme na zrození šampiona, a to velmi příjemným způsobem. Se všemi neúspěchy i úspěchy, se všemi ztrátami a dary. Je to až moc americké, ale i tak, je to reálné. Sandru Bullock jako Leigh Anne jsem si oblíbil. Je to rázná žena, která ale miluje svou rodinu. Ze začátku jsem ji ale opravdu nemohl vystát. Sandra ji prostě zahrála perfektně. Blinde Side je oscarový film, který ale není v přímce ostatních oscarových filmů Zaplať pánbůh za to. Aspoň jednou za čas. ()

strelenaL

Film mne zklamal, čekala jsem něco extra a dostala jsem jen průměrný film. Sandra Bullock byla hlavním tahounem celého filmu, dostala oscara, ale upřímně viděla jsme jí i v lepších filmech než je tento. ()

blackJag

Bullocková dala s tímto titulem podobné terno, jako svého času Robertsová s ERIN BROCKOVICH (Bullockové to přeji o dost víc, Robertosová mi vždycky lezla krkem). Zasloužený Oscar? Asi stejně jako s tou Brockovichovou, ale jako tehdy ani tady si nemyslím, že v daném roce nebyl v mainstreamu žádný lepší ženský herecký výkon. Akademie ale tyto filmy miluje, sám k nim nejsem lhostejný a tím spíše ne většinová divácká obec. Skutečnost dojímá (po patřičné filmové doúpravě, samozřejmě), vždycky to tak bylo a vždycky to tak bude. ZROZENÍ ŠAMPIÓNA to v mých očích kazí jen maličkosti a jedna vedlejší role, konkrétně Ray McKinnon, představitel kouče Cottona, opravdový křenílek jak Vochomůrka, který ty ksichty nepřestane nahazovat, co je film dlouhý. Jinak ale spokojenost. Ani toho patosu tam není tolik, co u americké produkce bývá zvykem :-) 70% ()

Kurikmoon

Ako som sa bál, že padnem do medu a kričal som strachom z tej predstavy, tak som sa v ňom nakoniec v spokojnosti vyváľal. Páčilo sa mi. Občas i poriadne pozitívny film o 98% obrancovi poteší. A ja som bol spokojný i s výkonmi. ()

Kosmik 1

Měl jsem strach, jestli neuvidím přespříliš amerického fotbalu, kterému vůbec nerozumím, z toho filmu bych pak totiž moc neměl. Naštěstí k tomu vůbec nedošlo, nedalo se mu moc prostoru, a to je dobře pro všechny stejné nezasvěcence tohoto sportu jako jsem já. Zbylo více prostoru pro samotný příběh Michaela Ohera, jak žil, jak se vypracoval a jak to pro něj bylo těžký. Jedná se sice o americký příběh a všichni víme, jak musejí tyhle příběhy končit, aby zvýraznily ten pravý americký sen. Ale tohle je jiný, měl jsem po shlédnutí takový zvláštní pocit. A pak jsem přemýšlel, co všechno jde v životě dokázat. Prostě příběh s dobrým koncem a trochu i k zamyšlení. ()

mkubalikova

Místo Zrození šampióna jsem chtěla koukat na Jak ztratit kluka v 10 dnech. Vážně jsem neměla chuť na sportovní drama a ještě se Sandrou Bullock v hlavní roli. Samozřejmě, že jsem věděla, že za tu roli získala Oscara, ale pánům akademikům občas ujede ruka, takže to neberu jako záruku kvality. Stačilo prvních deset minut, protože jsem kvůli reklamě musela přepnout na jiný program, a už jsem zpátky nepřepla. Sandra odehrála životní roli s takovou lehkostí, že jsem chvílemi koukala s otevřenou pusou, a ten na první pohled neuvěřitelný, přeslazený příběh mě několikrát dojal k slzám. Jo a toho Oscara schvaluju :-) 90% ()

Autogram

Americký sen je vždy splnený sen, hoci bude vyzerať úplne vymyslený a pritom vraj nie je. Sandra Bullock už z missiek dospela do vážnejšej role matky veľkej rodiny a to jej celkom pristalo. Menej tomu filmu pristala slabá vierohodnosť a pridlhé trvanie. ()

Ravi

Je až zarážející, jak dobře umí Američané točit biografie, obzvláště jedná-li se o sport, ale mám podezření, že to je spíše příběhem samým, který napsal sám život, než filmovým umem. Film není o sportovním drama, ani o rodinných vztazích, ale o tom, že některé příběhy dětí jako Michael Oher, mohou skončit dobře, když je poblíž pomocná ruka. Pouze ve chvíli, kdy dostal Michale auto, jsem si říkal, že to rodina Tuohy docela přehání, ale pokud to byla realita, tak to pardon. Nepřestane mě udivovat americký školský systém, ale co už. Kluk měl talent a štěstí, budiž mu přáno. 85% = 4/5 ()

Roseinka

Tohle je přesně ten pravdivý příběh co jich svět potřebuje mnohem víc. Film byl neskutečně krásný a dojemný. Nemám mu absolutně co vytknout. Zpracování bylo prostě skvělé, obsazení výborné. A na konci ty fotky skutečného Michaela a jeho rodiny mi daly další důvod proč věřit, že dobro fakt ještě někde existuje. Škoda, že není takových lidí víc. Třeba těch bohatých, co pomohou těm, co jsou na tom zle... Fakt nádhera, ráda se k tomu ještě vrátím. ()

Dagoussek

Životopisné drama. Nikdo by to nejspíš z nás neudělal, ale je pěkný se na to dívat a říkat si, jak je to krásný doják. A ono se to opravdu stalo...Sandra Bullock je skvělá. ()

jamalka

Velký, ale křehký obr a malá žena s velikým srdcem. Herecké obazení skvělé; S.Bullock, která se konečně vymanila ze škatulky "zamilovaných" . Prostě film, u kterého se pobavíte, ale i posmutníte. Škoda jen, že Oskary nejspíš ovládne komerční Avatar, protože tenhle film by si sošku rozhodně zasloužil. ()

zolo23

Krásny príbeh o Big Mikeovi som si teraz pozrel a musím povedať, že neľutujem. Aj keď filmy z prostredia amerického futbalu nemusím (aj keď v tomto prípade oňho ani tak nešlo) tak toto bola paráda 1 triedy. Aaron Quinton zahral Michaela Ohera dokonale a ja som mal počas celého filmu namále, aby mi nevytiekla slza:) ()

Philoun1

Je pěkné, že takovýto film může pořád vzniknout podle skutečných událostí, dodává to trochu optimismu. Výkony dobré Sandře oscara přeju. ()

Madlene

...chápu všechny ty zmatky kolem hodnocení, ale sama prostě nemůžu jinak... Už kvůli Sandře Bullock, kterou moc nemusím, ale tady tedy fakt perlí. Až se člověku nechce věřit, že to je podle skutečnosti. ()

jenik71

Taková americká lidová pohádka o tom, jak prosťáček černoušek ke štěstí, sportu, vzdělání a nové rodině přišel. Amerikanismus z toho doslova prší, proto jenom za tři. ()

Kangaxx odpad!

Reklama na ideály, kde sú všetci cool, všetko je super, no proste parádička. Aha, černoško, ktorý nemá kde spať - vezmime si ho domov, dajme mu posteľ, adoptujme si ho - aha on je vlastne rodený futbalový šampión, len má hlavu prázdnu a nespĺňa priemer na štipendium - nevadí doučovateľka a nejaký ten tlak na učiteľov to spravia a hneď máme ašpiranta na červený diplom - vidíte aký je svet jednoduchý? Vážne - ktorá chorá duša mohla takúto presladenú blbosť nominovať na Oscara za najlepší film mi uniká, rovnako ako nechápem, ktorý blbec navrhol scénu, kde sa rozmaznaná milionárska panička vyhráža vodcovi pouličného gangu, že mu rozkope prdel a on vyľakaný emigruje do Kanady... Ach jaj, súčasná kinematografia je vo väčších sračkách, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. A pomýlené to majú všetci tí, ktorí neuveriteľne vysoko hodnotia snímok, ktorý nepozná slovo "realita" a pritom sa tvári ako generálne zrkadlo spoločenských vzťahov. ()

ImNotThere

Rasismus naruby. Pro jednou nemusíme být xenofobní pokrytci, když naše sociální cítění zašlo tak daleko, že si můžeme vydržovat třeba černouška. Na bílý váguse se vykašleme, protože o ně se média nezajímají. Když už si utrhnete od huby, tak ať se o tom pořádně ví. Jó, to je potom ovací, zachráníte-li prdel jednomu individuu z minority. Mno... nechť si to každý přebere dle svého, ale mě tyhle americký 'happily ever after' vážně neberou, ať už se dotýkají jakéhokoliv tématu. The Blind Side je přesně ten prototyp filmu, který sledujete dvě hodiny a přesto vám po něm nezbyde ale zhola nic, kromě bulíkovského úsměvu na tváři a falešné blaženosti na duši. Sto dvacet minut o dobrosrdečnosti a obětavosti americké křesťanské rodiny, která se rozhodla světu ukázat, že šanci na úspěch má každý. Ale... to už tu bylo nesčetněkrát! Ono stačí přidat nálepku 'podle skutečné události', přihodit do titulků pár foteček z rodinného albátka a patriotičtí Američané vás poctí, a to rovnou Oscarem. Ale abych nebyla tak zlá - Sandře to slušelo děsně moc a sama jsem se překvapila, že mi výjimečně nelezla na nervy. Toho Oscara si asi zaslouží, ale kdyby záleželo na mě, ne za tuhle navoněnou estrádu. ()

tommmy89

Niet divu, že Sandra dostala Oscara za herečku v hlavnej úlohe. Chválim scenár, her. výkony a dej filmu. Obyčajný černošský chlapec bez ružovej budúcnosti dostal príležitosť angažovať sa v neznámej rodine, ktorá ho svojou dobrosrdečnosťou prichýlila pod strechu, vychovávala ho a starala sa oňho. V hlavnej úlohe S. Bullock, veľmi vkusne zahrala náhradnú matku chlapca, ktorý sa neskôr prepracuje na špičkového hráča amer. futbalu prostredníctvom univerzity. Uplatnil sa ako v rodine, tak aj svojim potenciálom hrať profesionálne futbal, tobôž chrániť svojich bratov / sestry a rodinu. 4 z5 ()

Almásy

Či sa za takéto výkony dávajú Oscary, o tom by som rád diskutoval, ale keď je to niekto tak strašne pozeratelný a priznajme si vôbec nie herecky prúseroidný ako Sandra Bullock, tak to celkom radi prepáčime. Inak akože taká práva poctivá americká sračka ktorá vám lezie doriti takým dobrým a dojímavým spôsobom, že to celé zožeriete aj s navijakom. Ale jediné čo po tom ostane je jeden popiči rugbysta a ten jeden pohľad Sandry Bullock, za ktorý dostala Oscara odo mňa. ale lahky nadpriemer urcite. ()

earl hickey

Tohle je možný jenom v americe.Pochybuju,že by někdo z nás, by si vzal do rodiny úplně odlišné dítě. Je to velice motivující příběh. Sandra předvádí jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů,né-li nejlepší. Jakožto fanoušek sportovních filmů, dávám 5 *. ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných