Hlavním hrdinou tohoto filmu, inspirovaného skutečnou událostí, je sedmnáctiletý kluk z ulice. Michael byl jako malý odebrán své drogově závislé matce a poté vystřídal několik pěstounských rodin. Přežívá odkázaný sám na sebe, prakticky bez domova, když si ho na ulici všimne Leigh Anne Tuohyová. Dozvídá se, že chlapec je jedním ze spolužáků její dcery. Pozve ho, aby zůstal v jejich domě na noc, protože venku je třeskutá zima a on je oblečený jen v šortkách a tričku. Co začalo jako gesto milosrdenství, se změní v něco víc, když se Michael přes rozdíly v jejich původu stává součástí rodiny. Leigh Anne naráží na nepochopení u svých bohatých kamarádek. Michael musí v novém prostředí překonávat naprosto odlišné problémy, než které řešil dříve. Rodina se mu snaží pomoci, aby naplno rozvinul svůj potenciál, a to jak na fotbalovém hřišti, tak i mimo něj. S jejich pomocí a díky trenérům a učitelům může naplno využít svůj talent a stát se skvělým hráčem amerického fotbalu. (TV Nova)

Lottr

Já jsem se s tím filmem tak úplně neztotožnil. Postava Sandry Bullock mi byla chvílemi opravdu hodně nesympatická, ovšem po herecké stránce super. A obřího natvrdlýho černocha z ulice bych si asi doma taky neubytoval, ani kdyby se jmenoval John Coffey a já věděl, že už nikdy nebudu mít ani chřipku :) Příběh není dramatický, příliš dojemný a nejedná se vlastně ani o sportovní drama, ale stejně je na něm prostě něco, co mě zaujalo. Možná to bylo tou pohodou a jakousi nadějí, kterou film přímo sálá. Nehledě na to, že se jedná opravdový příběh. ()

Wbcko

Fajnové sportovní drama, které se bohužel zvrhne až v moc velkou pohádku. Přesto jsem si ho fakt užil, ale to asi jen proto, že mam tenhle žánr fakt rád. ()

Jackie16

Jeden z mála filmů, který mě hned od začátku vtáhl tak do děje, že jsem se prostě nemohl přestat dívat. Sandra Bullock je naprosto skvělá a úžasná, film mě dojal a nemůžu jinak než dát 5* s tím, že jsem dlouho neviděl tak pěkné životopisné drama. ()

made1

Nevím přesně, co to způsobilo. Červené moldavské - Cabernet, upřímně, nebo Sandra Bullock, kterou prostě jako herečku obdivuju, ale tenhle film byl tak nádherný jak jen mohl být. Přesně to, co od něho čekáte, když si přečtete stručný obsah. Díky, TRK, bez tebe bych se o něm dozvěděla od dost později. ()

Mr.Jackass

Až na jednoho jsem vyděl již všechny nominované Oscarové snímky pro tento rok a The Blind Side, by pro mě osobně byl zatím největším favoritem.Ano je to americká pohádka o černém tlustém nemluvném a takřka hloupém klukovi, kterého si všimne jedna veleúspěšná máma (mimochodem Sandra Bullock zahrána neskutečně a přeju jí Oscara všema deseti...) a začne mu pomáhat, nastěhuje si ho k sobě domů a tak dále a tak dále až do NFL...ač nesnáším NFL a dejme tomu že 150 kilový černoši mě taktéž zrovna nedojímají, tenhle film mě dostal... ()

Soweek

Blind Side je sázka na jistotu. On se takovýto film snad špatně ani natočit nedá. Abych zase nekřivdil Sandře, kterou tu všichni tak obdivují. Sandra doopravdy s postupem věku spěje do prvotřídní herečky, která by si zasloužila více takovýchto obsazení. ()

ZkuKol

Zcela určitějde o nejlepší herecký výkon Sandry Bullock v její dosavadní kariéře (konečně jí to nabídla předloha a konečně si uvědomila, že existuje i jiný žánr než romantické komedie, bylo na čase;-). Na Oscara to ale nemá, není to dost kvalitní film, dost kvalitní role a ani dost kvalitní výkon, ale ta soška by Sandru mohla posunout k rolím, kde si tu sošku časem obhájí. Teď k filmu, je to peklo; teda pro lidi jako já, naprosto americký sladký, kýčovitý, neoriginální, na srdíčku hřející a politicky korektní příběh "from zero to hero on the wings of perfect family!" Divím se, že to netočil Spielberg. Ale i takováto "dramata" se dají natočit tak, že neiritují, jenže John je sterilní rutinér a ani ty emoce neumí pořádně vyhrotit, takže to všechno zachraňují herci při úsměvných dialozích, hezká kamera a fakt, že se vychází z opravdového příběhu, což se mi chvílema zdálo až neuvěřitelné. Každopádně si myslím, že letos si Oscara zasloužily jiné dámy a Sandra mohla být potěšěna nominací a vzít ji jako motivaci. Mike je velký, moooc velký, ale jeho život stojí za starou belu, naštěstí je v jeho okolí spousta lidí, jež jsou ochotni udělat všechno proto, aby prožil pravý americký sen... 50% ()

Maynard.

Páni, Sandra v tomto kousku naprosto převálcovala všechny, dovolím si tvrdit, že i samotného režiséra. Ještě se musím vrátit k Oskarům, rozhodně by se mi na prvním místě líbil tento filmek, daleko víc než-li ta srač.. z Bhagdadu. Divák hned od začátku parádně vpluje do děje. Ke konci mi už přišel poněkud zbytečně zdlouhavý, ale úplně v pohodě se to celé nechá. Stejně mám ale pocit, že z potenciálu tohoto filmu se dalo vytěžit ještě kousek víc. Kdybych seděl na režisérským křesílku, tak bych tam určitě píchnul více dojemných scén (něco jako ve Forrestovi), kterých je zde poskromnu. No zkrátka sem si u filmu nepobrečel, a vím, že si to o to vyloženě říkalo :o). Mít doma takovou Sandru, to by chtěl asi každý flegmatický chlápík. No, já bych Vám o tom mohl vyprávět :o)). Oskar je v tomto případě ve správných rukách. Ještě mě na konci dostaly skutečné fotografie hlavních aktérů (povšiměte si váhový rozdíl mezi skutečným a filmovým manželem Sandry :o)) Ve filmu mi bylo jakési divné, že by majitel velkého řetězce Fast Foodů byl takový střízlík :o). Teď sem si přečetl zajímavost, že byla hlavní role nabídnuta Julii Roberts, díky bohu to tato nehérečka odmítla, a hned je na tom Světě líp :o). ()

Looser

Takový normální sentimentální americký snímek. Výjimečný je tím, že za něj Sandra dostala Oskara nic jiného jsem na něm nenašel. ()

fruitbueno

Už jsem dlouho neviděla tak dobrosrdečný, laskavý, milý a každým coulem hodný film. Toto je balzám na duši, toto je film, který vás pohladí a potěší v jakémkoli rozpoložení. A nejhorší je, že jsem celou dobu čekala, kdy se něco posere, kdy přijde něco zlého, kdy se něco stane. Sakra, to je zlý zvyk. O to víc potěší, že se nic takového nestalo... ()

femme fatale

Smekám před Sandrou. Nikoho nenechá ani na chvíli na pochybách, že si toho Oscara (ale stejně tomu nemůžu věřit, kdyby mi někdo ještě před rokem řekl, že tu budu vychvalovat Sandru Bullock do nebes, asi bych si myslela že se zbláznil) zasloužila a navíc musím přiznat, že přesto jak neuvěřitelně ten příběh vypadal mě skutečně dojal. ()

slovan1

Z ulice na výsluní. Aneb perfektní zfilmování příběhu o obrovitém, sportovně nadaném černochovi. Herecké super výkony Sandry Bullock a hlavně Quintona Aarona. Bullock zde jasně ukázala, že nepatří do šrotu ale že si pozlacenou sošku opravdu zasloužila. Příběh je dojemný, místy i hodně usměvný. Asi to tak mělo být natočeno, ale místy mi zde vadilo tolik "křesťanstvismu" a všeho spojování s Bohem. Pravda, že se to ztratí, ale aspoň zmiňuji jednu věc, která mi zde trochu vadila. ()

Houda666

Miestami poriadne presladený snímok ale fakt, že ide o skutočný príbeh dodáva filmu kvalitu. Taktiež ma potešila Sandra v role dobrosrdečnej rakety Leigh Anne, ktorú zahrala znamenite. Moje hodnotenie: 80% ()

Arius

Ďalší Americký true story s ktorého sa stal doják. Bohužiaľ alebo možno chvalabohu to však v mojom prípade neplatilo. Súcit s prostoduchým Aaronom platil hlavne v úvodných sekvenciách filmu no postupne ako sa začleňoval až úplne padol do lišty normálnosti stratil film svoju hlavnú zbraň. Útok na citlivú strunu zlyhal(aj keď nie úplne) a zo silného filmu sa stávala skôr pohodová rodinná záležitosť ktorá už len dohrávala v pokojnom tempe len s miernym vlnobitím. V konečnom dôsledku sklamanie, zaostalo za očakávaniami, veľmi slabé štyri. ()

Lenka_J

V hlavní roli skvělá Sandra Bullock troufám si říct ve své životní roli, za kterou také byla náležitě oceněna. To úžasné na tom je,že je tento příběh inspirován příběhem skutečným a je neuvěřitelné, co rodina pro prakticky neznámého chudého mladého chlapce udělala. Myslím si, že opravdu málokdo, ač si možná říkáme, že bychom se zachovali stejně, tak myslím, že málokdo by se tak zachoval. Je to neuvěřitelné a právě toto dělá film ještě úžasnějším. ()

alexaa

Neskutočne skutočný dojímavý príbeh o ľudskosti a podaní pomocnej ruky a už len ten pocit, že takýto príbeh vymyslel sám život vás dostane. Strhujúci príbeh Leigh Anne Tough, ktorá prekoná spoločenské konvencie a ujme sa športovo nadaného, ale plachého čierneho chlapca, ktorý vďaka jej podpore začne žiť plnohodnotný život a dosiahne top v športe. Naozaj jeden z mála skutočných príbehov, ktorý ma štastný koniec. ()

sedm.1

Já nechci tvrdit, že nejde o dobrý film, na který by se nepříjemně dívalo.Naopak, je to moc milé,herci výborní (stejně jako ostatní, i mě velmi oslovila především Sandra) a z celého filmu od první do poslední minuty sálá jen a pouze optimismus a pozitivismus. A zde u mě nastává největší problém. Toho optimismu a pozitivit je tu na mě totiž až krutě moc. Všichni jsou hodní, milí, laskavý, ochotní, mají se všichni navzájem rádi a je jedno, jestli jde o chudáka, boháče, nekňubu, génia, losera nebo krále parketu. A toto vše má být podle skutečné události? Třikrát hahaha. Ani náhodou. Navíc, ikdyž se tu po celou dobu snaží hrát autoři na co nejhlubší emoce a city, příliš zde ani jedno nefunguje a opět je to způsobeno právě všudepřítomnou láskou a porozumněním, což mi začlo snad už v půlce filmu vážně vadit. Nikde žádný zádrhel, žádný konflikt, absence dramatických scén je tu zkrátka skutečně výrazná, s čímž jsem se nedokázal bohužel úplně vyrovnat. Překvapilo mě ještě, že jsem od Zrození šampiona očekával sportovní drama, ovšem ono se z něj naakonec vyklubala čistě rodinná povídačka o hodných lidech, což asi též na mě nemělo příliš dobrý dopad. Já si zkrátka nemohu pomoci, Zrození šampiona je dost dobrý film, pěkně se na něj koukalo, ale ve výsledku mu nevěřím ani slovo a jeho přeoptimizovaný výraz mě fakt štval.A nebo že bych byl já zas až takový pesimista :) ? ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných