Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

Ondatra

Takovéhle kriminálky já můžu. Atmosféra, která nechává mráz po zádech, spolu se sychravým počasím tomu dodává ještě větší zážitek. Do toho moji dva oblíbení herci (Jake Gyllenhaal a Hugh Jackman), spolu se skvělým režisérem. Film má sice přes 150 minut, ale zrovna u tohoto mi to fakt nevadilo. Příběh nemá ani jednu nudnou pasáž, takže jsem se vůbec nenudil. Spolu s filmem Sedm asi jedna z nejlepších kriminálek, co znám. 9,5/10 ()

wohna

Film to není úplně špatnej, to rozhodně ne. Přišla sice chvíle, kdy jsem vylezl z kina a myslel si, že už natočili druhý díl, kterej dávaj ve vedlejším sále. Bohužel se tak nestalo. Ano, tempo pomalé, ale co. Herecké výkony byly skvělý, to se musí nechat. Ale celkově kdyby měl film o hodinu a půl míň, bylo by to o něco lepší. ()

starbrejkr

Chvílemi jsem přemýšlel, jak se filmu s tak banální zápletkou povedlo, že neskončil jako televizní titul zapadlý někde ve videopůjčovně. Pak ale stačilo, aby Hugh Jackman párkrát zařval, Gyllenhaal zamrkal a bylo to jasné. Titulní dvojice, neustále deštivá atmosféra a motiv vlastní pomsty pozvedává jednoduchou zápletku až kousek pod Fincherovy thrillery. Přestože film zrovna nečekanými zvraty neoplývá, přiznávám se, že hlavního padoucha jsem odhalil až pár sekund předtím než vytasil pistoli. Pokud hledáte film, který vás napne, nadchne hereckými výkony a přitom u něho nemusíte tolik přemýšlet, vzhůru do Zmizení. ()

laik_60

dobrý "napinák", trocha pridlhé, miesto nie príliž vydarenej sondy do správania sa rodičov strativších deti mohol sa scenár troška pohrať s otetovaným a Gyllenhalom , tie jeho "tiky" dávali tušiť jeho nedávnu minulosť, tiež dĺžka väznenia unesených deti nemala príčinu, načo únosca čakal ? aby sa naplnil dej filmu a nakoniec ich polícia a otec našli ? no a tie kiksy polície s Alexom a tým druhým "mentalňákom" to bolo predsa len troška plytké. Napriek tomu si film zaslúži pekne hodnotenie a Jackman snáď to najvyššie. Určite sa k filmu oplatí niekedy zas vrátiť. :) ()

bourec

Přiznám se ,že sem čekal hodně hutnou,napínavou,emocema našlapanou věc s trochou tý povedený akce.Navíc sem se těšil na drsnou až brutální krimošku..Hovínko.Herci jsou v tomhle filmu to nejpovedenější,a bejt tam horší squadra,tak to tady prudce padá.Hudba zahuhlaná,hóóódně komorní.Emoce ve filmu taky jsou,ale prostě já chci něco víc hlasitýho.Děj.Pomalounký pátrání po holčičkách,uspávající,něco jako když chcete naladit rádio s nějakou říznou hudbou v celym spektru českejch stanic,a vono jen samý trdlikání.Asi proto se to tady tak líbí.A konec.Pche.S vodřenejma nosama tři.50%. ()

Joges

Strhující, výborné, napínavé a téměř dokonalé. Doprovodná hudba nemá chybu. Zmizení jsem už viděl dvakrát. Vadili mi pouze některé nedotažené věci, které ve filmu prostě neseděly, škoda. Jinak by to byl plný počet bodů. ()

dubinak

Nemám k tomuto snímku nějak slov. Příběh mě absolutně strhnul, drásal mi nervy, znechutil mě, dojal mě. Asi takto si představuji čirou kriminálku, kde nechybí spousta emocí, ale i hnusu. Je fakt, že v závěru to trošku začalo smrdět klišovitostí a bylo tam opravdu pár průlomových a až nápadně šťastných náhod, ovšem to dokážu odpustit, vzhledem k tomu, jak šíleně jsem se u projekce bavila. Naprostou špičkou jsou tu samozřejmě i herci. Pro mě opravdu kultovka. Nakonec jsem vyhodnotila, že delší stopáž prospěla. Vlastně jsem ani nechtěla, aby film vůbec skončil. ()

C0r0ner

Nádhera. Villeneuve (do té doby pro mě neznámý) dokázal z dobrého scénáře udělat špičkový film. Sice jsem před začátkem nevěřil, že by mě mohlo takové téma dvě a půl hodiny zabavit, ale bylo tak zajímavé a spletité, že o napětí rozhodně nouze nebyla. Do žebříčku bych to asi nedal, ale velmi nadprůměrný zážitek to určitě byl. 90% ()

Cheeter

Mysteriózní detektivka to nebyla špatná, ale místy to bylo za mě dost přitažené za vlasy a přemýšlel jsem, jestli se nám tvůrci ve scénách jenom nesnaží ukázat něco, co tu ještě nebylo. Navíc některá místa byla za mě jaksi nelogická, ale to může být jenom můj osobní dojem, těžko soudit. ()

asinus

Možná to po příběhové stránce není nejlépe vypointovaná kriminálka, atmosféra si mě ale podmanila dokonale. Každý záběr na svém místě, skvěle střižené i rámované. Místo napětí graduje beznaděj, v závěru nezbývalo, než zatnout nehty do opěrek, doufat, že to nějak dopadne. A ono to nějak dopadlo. Oblouk se podařilo dotočit a happy end to stejně není. V Lucerně fakt vynikající zážitek. ()

johanka.g

Chtěl být připravený na všechno. Slíbil, že ochrání rodinu před vším. Stačí ale jen chvilková nepozornost aby se spustila noční můra všech rodičů.... Zmizení není jenom další z řady filmů o únosu dítěte. Není to ani (překvapivě) honba za únoscem ale rozplétání nitek, vedoucí k rozuzlení více jak 20 let starého případu,součásti kterého se nakonec stává i samotná hlava rodiny. ()

campix

Nenápadný a zároveň také neprávem opomíjený film za velkou louží, což brzy uvidíme na Oscarech. Zmizení je opravdu vynikající drama stojící na perfektních hereckých výkonech celého hereckého obsazení. A tady musím podotknout, že opravdu hvězdného obsazení. V jakém dalším filmu uvidíte např. Violu Davis, Paula Dana nebo Melissu Leo v menších rolích. Denis Villeneuve si u mě pomalu, ale jistě buduje pozici mezi velikány u nichž s napětím očekávám každý jejich další film. Škoda konce, který nebyl až tak vybroušený a trošku pošramotil výsledný dojem. A to už jsem si skoro myslel, že udělím plný počet. Velká škoda, protože ten by si jistě tento film zasloužil. ()

Andre3000

Tak především, neočekávejte, že filmy splní to co si podle názvu myslíte. Ano čekal sem bláhobě nějaká filmový Prison break a ne nervy drásající missing child thriller. Hlavně v první polovině se emoce daly krájet. Skvělé hlavní kladné postavy a v celku i zápletka. Jen mě na tom štvalo, že celý závěr bylo jasné jak to dopadne (tedy alespoň z části). P.S. doporučuji nepouštět si tento film na štedrý den jako jsem to já bláhově udělal. ()

Pajky3

Prisoners byl dobrej film, celým filmem se nesla nepříjemně pochmurná atmosféra, která stála za to. Škoda jen závěru, nemám rád, když se tvůrci zbaví odpovědnosti a nechají rozhodnout mě. Chtěl jsem jít až do plnejch, ale za tohle prostě nemůžu. Jackman i Gyllenhaal se mi fakt zamlouvali a jejich postavy mě bavili. ()

zette

Tak zpusob vysetrovani je hodne zvlastni i na americke filmy, ve kterych o ego kriminalistu neni nouze. Presto, zrovna Gyllenhaal v roli vysetrovatele z hercu zaujme nejvice. I pres svou delku me film nenudil a diky slusne rezii a doslova perfektniho zvuku ma film vice nez dobrou atmosferu. Skoda jen nekterych dejovych zvratu a chovani postav. Pokud ale nad touto kriminalkou nebudete moc uvazovat, ceka vas nadprumerny thriller. ()

Wormboy

Temna, uprsana kriminalka az so severskou atmosferou, ktora prezentuje normalnych a omylnych ludi v situacii, na ktoru sa neda pripravit. Skoda, ze chyby vo vysetrovani zo strany postavy Jake Gyllenhaala, ktore vyrazne ovplyvnovali cely pribeh, boli omylmi sposobovanymi najma jednotlivcom v situaciach, ktore v realnom zivote presne z tohto dovodu riesia v drvivej vacsine pripadov dvaja ludia, nehovoriac o situaciach ako je ta vo filme, kedy na veci v prvych dnoch pracuju cely vysetrovaci tim. To je vec, na ktoru by si v takto silnych filmoch, mali dali tvorcovia pozor. Inak samozrejme velmi velka spokojnost :) ()

Martrix

Žádné serepetičky, přikrášlování, nebo nesmysly, ale poctivá detektivka s parádní atmosférou, kde se dlouho neví, kdo je viník. Herecky, režijně i scénáristicky skvěle zvládnutý thriller, který působí velmi uvěřitelně a i když je stopáž smrtící a tempo rozvláčné, tak si vaši pozornost udrží až do konce. Není co vytknout. ()

necisty

Dost nevděčné téma zpracované na jedničku s hvězdičkou. Atmosféra by se dala krájet a alespoň já do konce nevěděl. ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina