Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

Nin

Dlouho se mi do toho filmu nechtělo, protože mi nějak splýval s jinými temnými filmy z podobné doby... Velká chyba! Tenhle snímek je zcela výjimečným kouskem. Prisoners nabízejí napínavé a komplikované vyšetřování detektivního případu, zatímco taky velice intenzivně vnímáme emoce rodičů, kteří doufají v nalezení svých dětí - a celé to působí překvapivě realisticky. Kromě sebevědomé režie Denise Veilleneuvea tomu napomáhají úžasné herecké výkony. Nejsem si teď jistý, co se všechno dělo v roce 2013, ale minimálně Hugh Jackman by si za tuhle roli zasluhoval Oscara nebo Zlatýho Glóba. I jiní herci jako Gylenhall a Paul Dano jsou na jedničku s hvězdičkou. Tohle je film, který mě opravdu ohromil. I se závěrem jsem spokojený. Detektivka zase malinko jinak. (9/10) ()

Madsbender

Villeneuvovi postupne v mystériu uniká rozprávačská niť a napokon zostáva ambiciózny film so snahou o psychologicky terorizujúci presah, ktorý však neprerazí hladinou mainstreamu. 70% ()

Indiana

Zas takovej nářez jako Sedm nebo 8 MM to neni, určitě by tomu prospělo zkrácení aspon o 20 minut, neboť v polovině to celkem drhne. Atmosféra pěkně ponurá, herecky zahraný skvěle, ale něco tomu prostě chybí. 7/10 ()

Pilda17

Bezesporu excelentní atmosféra, která od začátku neměla žádnou chybu a přesně takhle nějak mají vypadat kvalitní thrillery. Hugh Jackman otce zahrál dobře a stává se dalším viditelným kladem. Zapomenout nesmím samozřejmě Jakea Gyllenhaala, který do role policisty seděl, působil jako klidný člověk, ale jeho tiky dokazovaly své. Zmiňovaný scénář dává od začátku hlavu a patu. Příběh diváka zasadí a po celou dobu s napětím sleduje události, které se odehrávají. Už dlouho jsem nebyl unesený z téhož typu filmu .. 9/10 = 96% ()

salahadin

Být v kůži rodiče, taky by mi dělalo problém vyslovit "...jako i my odpouštíme našim viníkům..." 'Mateřským' pudem vyhecovaný rodič dokáže věci,za které by se nestyděli ani kluci bachařští v Dachau. Takže mé veškeré divácké sympatie patřily skvělému Gyllenhaalovi. Jak málo mi stačí ke spokojenosti: tajemná a ponurá atmosféra, déšť a detektiv, který umí řídit i s krvavým okem. Uvědomme si, že brutální mučírník se může skrývat v každém z nás, slovutní nacističtí zločinci nebyli psychopati, ale lidi jako my. ()

Disk

Stále geniální snímek. Je to především díky fantastické kameře Rogera Deakinse a geniálnímu doprovodu Jóhanna Jóhanssona. Smetlo mě to, stále to má sílu. ()

Aky

Je-li člověk spravedlivý a není-li zaujatý proti žánru Thriller / Krimi / Drama / Psychologický, těžko tomuhle filmu může něco vytknout. Příběh se hemží pokroucenými psychopaty, leč všechny úchylky jsou uvěřitelné, policajt není neomylný superman, ale obyčejný kluk, který se trápí, plete, neví kudy kam, co se odehraje v příští minutě a jak to celé skončí se jen stěží odhaduje, zkrátka radost. ()

Cappuccino

Aj vzhľadom na pomerne dlhú stopáž sa mi Prisoners páčilo od začiatku po koniec. Hutná atmosféra, skvelí herci, kvalitné rozuzlenie a scenár jak z Nesbovej (nórsky spisovateľ) knižnej predlohy. Má to síce i svoje hluché miesta (čo by bolo pri dvoj a polhodinovej dĺžke zázrak ak by sa tak nestalo), ale v konečnom dôsledku som bol celý ten čas v slušnom napätí a aj preto si tento pochmurne ladený thriller zaslúži plné hodnotenie. ()

S.Quentin QUALE

Áčkovej thriller, kterej táhnou vzhůru především Jake Gyllenhaal, Terrence Howard a režisér Villeneuve. Jackman hraje taky seč mu dech stačí, ale tohle není jeho parketka, mně se sem nehodil a ani jeho postava nebyla emocionálně dotažená do konce. Film je sice šíleně dlouhej, ale ani minutu nenudí, navíc má kontinuální atmosféru a několik opravdu výborných scén, což ho řadí mezi nadprůměr, ale hned dodávám, že tady už byly letos i dříve lepší kousky. 85% ()

Allien.9

Strašně ráda bych dala víc - a možná to časem udělám, ale prozatím zakotvím na hodnocení 3 a půl hvězdy. Atmosféra některých pasáží by se nicméně dala krájet a je úplně jedno, že se jedná o prachobyčejné scény jako je objev mrtvoly ve sklepě fary, pronásledování podezřelého lesem nebo lezoucí hadi (skvělá scéna!). Kdo chce, může si přičíst hvězdu za Jakea Gyllenhaala, protože jeho detektiv Loki, o němž se od začátku do konce nic nedozvíme, neboť jeho osobní život není pro vývoj události ničím přínosný, je po dlouhé době konečně uvěřitelným detektivem. Na rozdíl od sci-fíček "Kriminálka *doplňte město*", kde stačí hodina až dvě a pouta *simsalabim* náhle zaklapnou, obchází Gyllenhaalův "hrdina" potenciální svědky, listuje tunami papírů, hledá souvislosti s jinými případy a přesto nic nemá. (Dokonce i symbol bludiště mi docvakl tak o 15 minut dříve než jemu:-)). Za obrovské negativum považuji především ne-herečku Mariu Bello a chvílemi i zbytek obsazení, což mě - vzhledem ke zvučným jménům - dosti překvapilo. Edit: Po druhém zhlédnutí o hvězdu zvedám. Edit: Po třetím mám zase nutkání ji ubrat... Jak je to hergot možné?! ()

misterz

Páčilo sa mi, že si film zachoval určitú dávku napätia po celú dobu. Na druhú stranu však, nebolo to až tak napínavé ako napr. Tiesňová linka. A keďže napätie v priebehu filmu negradovalo, tá pomerne veľká stopáž iba uškodila. Mohlo to byť aspoň o polhodinku kratšie. A ten koniec. Ten mi teda vôbec nesadol, a to z racionálnej i pocitovej stránky. Zdal sa mi nedorobený a odfláknutý. Tam kde bolo vo filme treba ubrať tak autori pridali a tam kde bolo treba pridať tak zobrali. Herecké výkony boli super, hlavne Hugh Jackman bol výborný, asi málokto by tak presvedčivo dokázal zahrať pocity beznádeje a frustrácie, radšej si to ani nechcem predstaviť. Brzdí to však priemerná réžia a odfláknutý koniec. U mňa s odretými ušami 70/100. ()

Peytl

Protože jsem díky filmu v časovém skluzu, nebudu se s komentářem nějak párat, herecky dokonalé, atmosféra na jedničku, kamera, klapka, jedéééém (kdo by to byl řekl, že budu psát jak místní demence), ovšem na to, že tento spektákl trval něco kolem čtrnácti dní, jsem se toho mnoho nedozvěděl (že píšťalka píská)...respektive vím téměř hovno, pokud je někdo bystřejší (lillien???), nechť mi, prosím, nazvrací do pošty a osvětlí mi tak ...vše. ()

Vančura

Pro mě osobně rozhodně výjimečný divácký zážitek. Do kina jsem jel strašně unavený, tudíž jsem se trochu bál, abych u toho neusnul, ale to fakt nehrozilo :-) Od první minuty tenhle biják dokonale našponoval mou pozornost a nepolevil do posledního záběru, tak perfektně a napínavě je to natočeno. Hugha Jackmana moc nemusím, ovšem Jake Gyllenhaal je boží - v lepší roli jsem ho zatím neviděl. Strašně mě bavil nadhled, který dokázal herecky propůjčit své postavě detektiva. Při sledování jsem si vzpomněl na celou řadu podobných filmů z poslední doby, které může ZMIZENÍ připomenout - namátkou jsou to třeba snímky Výměna nebo Vendeta, které určitě stojí za srovnání. No, celkově vám řeknu, že mi při sledování nebylo moc do smíchu - osobně tento typ filmů prostě nedokážu sledovat nezúčastněně. A kdybych měl sám děti, asi bych ten film vidět nedokázal vůbec. Marná sláva, asi na starý kolena pomalu vyměkávám. Každopádně za mě jasných 5 hvězd - osobně už jsem dal v minulosti plný počet i mnohem slabším filmům. ()

Omnibus

O polovinu míň působivé než Touha po pomstě, zato však skoro dvakrát delší, pocitově i třikrát. Pane Villeneuve, bylo to vážně nutné? Jako psychologická sonda do duší rodičů unesených dívek to moc nezaujalo (pár tablet prášků na spaní na nočním stolku to nevytrhne) a detektiv Loki? Furt jen přežvykoval párátko jako nějaká kráva. A s tím tikem by vážně měl jít k doktorovi, na to se nedalo koukat. //Následují SPOILERY. // Navíc neuměl pracovat s počítačem (asi proto pak vzteky roztřískal klávesnici), protože si u hlavního podezřelého ani neproklepl v databázi obyvatel jeho „rodokmen“, než ho propustil. Dtto pak u sledování Kellera Dowera, jak míří do jisté ulice, Lokiho samozřejmě ani nenapadlo juknout se hned do katastru nemovitostí, co tam asi tak dotyčný mohl pohledávat. Plus mi vadilo až příliš mnoho náhod v příběhu. Únosce dětí se přijde vyzpovídat jak na potvoru ke knězi, který má sám mravnostní škraloup v databázi FBI, a po pěti letech na to kápne nemlich detektiv, řešící pokračování jeho únosů... A další a další obezličky, jako ta s hady a vepřovou hlavou v dřezu. Jasně, hustota pošuků na kilometr čtvereční je v Americe určitě vyšší než u nás. A náhoda je svině, dejme tomu. Ale takováto kumulace náhod, to už je scénáristická berlička jako prase. Nakonec ale aspoň tři hvězdy dám, za tu „soukromou válku s Bohem“, to byla drsná, ale uvěřitelná motivace k únosům. ()

liskam

Zvláštní film se zajímavou atmosférou. Překvapivě dobrý Jackman, překvapivě nevýrazný Gyllenhaal. Těžko soudit komu se bude líbit a kdo z něj bude otrávený. Za mě 70%, zejména za tu atmosféru. ()

mzss1

|74%| Tak jsem byl na tento snímek docela zvědavý a nakonec jsem se dobře bavil. Dostal jsem opět něco jiného a to se cení. Výrazně nadprůměrný a netypický psychologický thriller, kde funguje více aspektů - drama, napínavost, nepředvídatelnost, atmosféra atd. Úplně velká pecka to není, pro mě rozhodně ne, ale to asi záleží také na věci názoru. Největším zklamáním a největší chybou je asi finále a nevyužité scény filmu, které se ke konci moc neupnuly. No nic, začnu hezky popořadě. Zklamání se u mě z tohoto finále dostavilo, protože jsem myslel, že to bude bomba, ale holt mi nesedlo moc finále, tak co s tím nadělám, film vydařený je, tak nebudu moc kritický nyní. Úvod netrvá snad ani 10 minut (slušné tempo, rychlé, nenaáročné seznámení s postavami) a hned se jde na věc. Celkově atmosféra onoho ročního, zimního období je hezky vsazena do děje. Zima, bezradnost, temnota. Prostě tento film mi dal něco víc, to rozhodně. Takže film jako celek působí téměř stejně, až poslední zrhuba čtyřicetiminutovka se začne měnit jiným směrem. Kdežto většina filmu se táhne v pomalém tempu, což vůbec nevadí a vůbec nenudí. Charaktery postav, dlouhé záběry, kdy je vidět jejich přemýšlení, chování atd - to mě zaujalo. Že by psychologický prvek ? To si netroufám tvrdit, nehraju si na odborníka, ale vyloučené to není. Takže herecké obsazení je na tom přímo výborně. Každý dokázal zabavit. Herecké duo Jackman a Gyllenhaal - nejlepší herci tohoto snímku - jednozančně. Mě víc bavil Gyllenhall - úloha cílevědomého detektiva, který neumí v případech prohrávat - jde si cílevědomě za svým. Avšak nepůsobí úplně profesionálně, ale přesto hrajě přesvědčivě. Jeho klidná zkoumavý pohled, jeho vztek když už se mu ke konci skoro vůbec při pátrání dařit nebude, to vše mě nesmírně zaujalo. Jackman zahrál též výborně, ikdyž úloha zoufalého a nekompromisního otce je už ohraná, i zde si mě získal. Zbytek herců netřeba nějak dlouze rozebírat. I role zaostalého chlapa se povedla. Po celou dobu jsem byl ve velkém napětí. Hltal jsem každou vteřinku. Detektivní linie, kdy sledujeme vyšetřování detekiva byla vydařená, taková obyčejná, ale aspon to celé nebylo moc přepracované, bylo to reálné. Linie otce, který si šel tvrdohlaě za svým byla také zajímavá. Všechno tohleto vyvrcholení mě bohužel nemile překvapilo při dvou věcech. První nebudu vyzrazovat a ta druhá je finále. To jsem teda nečekal jaký nastane menší zvrat a moc dobře spracované to teda nebylo. Jako říkám, věc názoru, ale když je něčím pokažené nebo slabší finále, hned mě to zklame. Ono nejde ani tak o pokažené finále, ale i o některé odhalené, scény, které mě ve filmu bavily a ke konci přijdou úplně zbytečné, když je finále úplně jiné. Asi to nikdo moc nepoznal, ale já ano. Opět připomínám, že si nehraji na odborníka, ale to mě docela uzemnilo. No, vypadá to, že jsem moc kritický, přesto se mi film jako celek líbil, takže nemá cenu dávat nižší hodnocení. Snímek nebyl přepracovaný, byl celkem jednoduchý, ale to scé kouzlo jistě měl, takže se nedivím, že se z toho stal úspěšný film, který se mnoha lidem líbí, včetně mě. Já jen byl po celou dobu filmu tak unešený a finále mě neoslovilo, ale zklamalo, takže proto to asi vypadá jako negativní psaní, ale tak to není. Hudba byla velmi slušná, hodila se do většině scén - hlavně do těch tíživějších. Takže ještě to shrnu jako celek abych to napsal povzbudivěji. Temný thriller, který je v mnoha směrech netypický, má výbornou atmosféru, výboré charaktery postav, napínavost, nepředvídatelnost, ale určité chyby má. Emoce zde ale fungují bezchybně, to uznávám. Hlavně finále je nejvíc pokažené a slabé. Žádné velké překvapení a dokonce ani né moc vysvětlené některé události. No, nevadí, já se přesto bavil dobře a o to přeci jde. Nebudu to dál okecávat, ještě se někdy k filmu vrátím. () (méně) (více)

kingik

Naléhavé drama, ve kterém jsou podezřelí všichni, včetně režiséra. Slyšte, slyšte velevážení! Na vědomost se dává, že se ztratily dvě holčičky, Anna a Joy. Jedna bílé pleti a druhá tmavé pleti. Nehledejte za jejich zmizením žádný rasový podtext nebo motiv. Ještě před chvílí se radovaly v kruhu rodinném a ted jsou fuč. Pátrat se bude více jak dvě hodiny v sychravém, listopadovém počasí. Kabáty, šály, teplé bundy, dobrou obuv a grog sebou. Hlavním podezřelím se stává retard z přilehlého okolí, který má sice IQ květáku, ale přesto řídí karavan. Policie se k únosu staví laxně, až na zarputilého detektiva Loki (Jake Gyllenhaal) s tikem v očích, ale ani on se nemá v pátrání čeho pořádně chytit. A tak se Keller Dover (Hugh Jackman), tatínek jedné z holčiček, rozhodne jednat a pátrat na vlastní pěst a vymlátit z retarda přiznání. Fim neustále osciluje mezi dramatem a thrillerem, a aby se dal s jistotou zařadit do jednoho z nich, nesměl by tak dovedně balancovat mezi oběma. Navíc nedocházelo k výraznému vzájemnému stírání nebo dokonce porušování zaběhaných žánrových pravidel na úkor jednoho či druhého. Ožehavý problém nastal hlavně ve dvou případech. Jedním je přepálená, cca.150 minutová stopáž. A druhým je diskutabilní a nepříliš pravděpodobný závěr. Aby byl co nejzajímavější, muselo se něco slevit z logiky. A nebylo toho zrovna málo. Přísně logický závěr tedy rozhodně nečekejte. Naopak čekejte perfektního Hugh Jackmana v roli zoufalého táty a zajímavě obsazeného Jacka Gyllenhaala do role zarputilého detektiva, který chce v případu udělat jasno. Tihle dva dostali největší herecký prostor. Film si zachovává svůj sympatický civilní rozměr a drží se stanoviska nehrát za každou cenu na efekt. Stávalo se, že občas něco film načal a nedokončil, respektive nic moc nevysvětloval. Stejně tak některé odhalené stopy a vodítka spadaly do kategorie "příliš náhodné". Jako celek je to dobře udělaný film s atmosférickou režií, který je jako dělaný pro chladné, podzimní večery. A rozhodně je dobré po něm sáhnout, i když mohl být i krapet napínavější. Mé hodnocení: 60% ()

Snorlax

Dokázala jsem si film užít, i když pointa byla jasná již v polovině. Hodně se povedla atmosféra a také musím ocenit to, že Loki nedisponoval žádnou nadpřirozenou schopností, což je u amerického filmového detektiva značně unikátní. ()

sochoking

Konečne poriadna kriminálka od čias Se7en a Dano v originál pedofilných okuliaroch zo sedemdesiatich rokoch! Len škoda, že niekedy to vyzeralo, akoby to točili pre blbcov... ()

dr.horrible

Prisoners nie sú tým druhom filmu (ako som sa tu dočítal), ktoré vás nudia pre prehnanú stopáž. Stále sa niečo deje, stále a režisér pri tom dokonale mätie diváka a buduje atmosféru, že by sa za ňu nehanbil ani David Fincher. Len škoda že práve to mätenie je postavené na nedomyslených situáciách a logických kixoch (muž s hadmi). Nebyť ich, bolo by to za päť. 85% ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina