Star Trek: Do temnoty

• USA Star Trek into Darkness (více)
USA, 2013, 132 min (Alternativní 127 min)

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho, Benedict Cumberbatch, Anton Yelchin, Bruce Greenwood, Peter Weller, Alice Eve (více)

V roce 2009 představil tvůrce J. J. Abrams (seriál Ztraceni, Star Wars: Síla se probouzí) novou filmovou podobu legendárního Star Treku. Celá sága se vrátila na úplný začátek, kdy se na palubě nejmodernější hvězdné lodi U.S.S. Enterprise setkala dvojice hlavních hrdinů, budoucí kapitán James T. Kirk (Chris Pine) se svým pozdějším prvním důstojníkem Spockem (Zachary Quinto). Moderní filmové zpracování v podobě výpravného intergalaktického dobrodružství se setkalo s vřelým diváckým přijetím a už o čtyři roky později se vesmírná posádka vrátila v dalším pokračování ve filmu Star Trek: Do temnoty. Jak napovídá samotný název, tentokrát se jedná o velmi náročnou a nebezpečnou misi. Posádka vesmírné lodi Enterprise dostává za úkol dopadnout záhadného vesmírného teroristu Johna Harrisona (Benedict Cumberbatch). Ten se po teroristickém útoku na archiv Hvězdné flotily ukrývá na nepřátelské klingonské planetě a hrozí, že se mu podaří rozpoutat ničivou válku, která může zničit celý vesmír. (Česká televize)

Suchic

,,Now, shall we beginn'' A máme tu další díl Star Treku. Dlouho jsem přemýšlel, jak mám vlastně tento film okomentovat . Takže to vemu pěkně zkrátka. J.J. Abrams, stejně jako u prvního dílu, předvedl skvělou práci, ne-li lepší. (efekty, kostýmy, výprava, apod.) Co se děje týče, prakticky se nedá nic vytknout. Máme zde klasického neklasického záporáka versus The Enterprise avšak ta myšlenka celého toho mi přišla poněkud chudší než v prvním díle. (přece jenom cestování časem, alternativní realita zní trošičku zajímavěji) Co mi ještě trošičku vadilo, byla občasná nepřehlednost akčních scén. Všechno se na můj vkus moc třáslo a hýbalo. Půlhodinový záběr na padající Enterprise po chvilce taky přestane bavit. Co ale na plné čáře tento snímek zachránilo je jedna věc. Konkrétně jedna osoba. A je jím, kdo jiný než, Benedict Cumberbatch. To byl prostě herecký výkon roku. Jeho oči, hlas, pohyby tomu dali tak neskutečné grády, že to byl asi můj nejoblíbenější záporák všech dob. Doufám jen v to, že ho uvidím a uslyším stále častěji. ()

Pickardino

Ne az tak prijemne prekvapivy jako predchozi "restart", nicmene co lehce zkazi zbytecne natahovane akcni sceny to dozenou slovni prestrelky mezi Kirkem a Spockem, a Benedict svou pouhou pritomnosti.. Epizoda VII je snad ve spravnych rukou.. ()

davebono

Bavil jsem se teda parádně. Tenhle díl si určitě pustím znovu. Aktuální témata, například otázka genetiky(dokonalý člověk) či mimo-civilizační ovlivňování(domorodci v Amazonii) , ve Star Trek kabátu, to se prostě musí vidět. Ať už je tu další objevování světů s posádkou hvězdné lodi Enterprise. Společně jsou silní a Scotty je nenahraditelný. ()

Tanee

Takmer všetko, čo som od tohto filmu očákavala, sa splnilo. Perferktne spracované pokračovanie, ktoré sa vyrovnalo predchádzajúcemu filmu, či ho možno aj prekonalo.Množstvo napínavých akčných scén a dokonalé vyzuálne efekty. Benedict bol v úlohe zloducha bezchybnný a dodal filmu "šťavu", len škoda že sme sa o jeho postave vo filme až tak veľa nedozvedeli.Film na mňa urobil dojem, takže právom získal 5* :) . ()

ZekiZeki

Čtyři roky jsme čekali než Orci, Kurtzman a Lindelof přijdou s berným scénářem a než si J.J. Abrams udělá čas hned poté, co si natočí vysněný malý dětský film Super 8 (jenž nakonec nebyl taková bomba jak se čekalo). Dlouhé čekání na sequel Star Treku se nakonec vyplatilo. Nijak sice nezastírám, že se mi jednička líbila ještě o trošku víc, neboť byla svižnější, vtipnější a propracovanější. Dvojka si ale jde jinou cestou, svou vlastní, originální. Snaží se koncept posunout dál. Nekopíruje osvědčené. Přichází s novými nápady. Není jich sice mnoho, ale jejich nedostatek kompenzuje věc, která jedničce velmi chyběla - geniální záporák v podání Benedicta "Sherlocka" Cumberbatche. ()

Ivuska71

Star Trek zbožňuju už od dětství, od prvních dílů. Už v roce 2009 jsem měla strach, co s ním udělají. Byla jsem nadšená a z nového Into Darknes jsem nadšená ještě víc. J.J. Abrams je kouzelník a stvořil ještě víc fenoménovější fenomén, než jakým Star Trek byl předtím. Jestliže mi v předchozím Star Treku neseděl plytký padouch, tak teď můžu být spokojená. Benedict Cumberbach jako Khan - skvělá volba! Vlastně se ani nedá nazvat padouchem, spíš bych řekla, že je vypracovaným negativním hrdinou. Ostatní hrdinové se nám také pěkně vyvíjí - Uhura a Spok řeší problémy ve vztahu, Kirk zraje, charaktery se prohlubují... Na film jsem koukala s otevřenou pusou přikovaná do sedadla. Přitom to nebyla z mého pohledu jen akce na akci. Prostě paráda, jednička s hvězdičkou, tedy s pěti hvězdičkama. Zůstávám i nadále nadšenou, nekritickou fanynkou. ()

endoskop

Rok sa s rokom zišiel, k tomu ešte ďalšie dva, a nový Star Trek prišiel. Vlastne k nám priletel, a to v plnej sile. Into Darkness si ponechal pozitíva predchodcu, ako je výborná kamera, hudobný podklad, vizuál, a pridal ešte niečo, čo mi na prvom vesmírom dobrodružstve chýbalo. A to lepšiu atmosféru a hlavne emócie, ktoré konečne prenikli zo škrupiny obaľujúcej prvý diel. Možno to bolo práve kladením väčšieho dôrazu na postavy alebo spomalením a osudovosťou (samozrejme len v rámci blockbusterového žánru), ale konečne som sa mohol hlbšie ponoriť do príbehu a viac sa stotožniť s posádkou lode Enterprise. Čo sa týka chémie medzi jej členmi, funguje výborne - či už ide o Spocka a Kirka, alebo zvyšok posádky. Nadšenie bolo aj z kvalitných dialógov a efektov, ktoré od roku 2009 stihli pokročiť. Nový Star Trek sa však nevyhol ani chybám, ako použitie pár obohratých scenáristických motívov alebo klučiek, lenže to nie je nič, čo by znehodnocovalo snímok. Na záver musím konštatovať, že sa film vydaril a dokázal využiť predchodcom dobre vyšlapanú cestu. ()

Unr3aI

Takze ako zhrnut vsetky pocity...Najlepsie prirovanie je divoka jazda na drahom aute. Velkolepe dielo, uzasne priam dych beruce ukazky nekonecneho studeneho vesmiru. Uz len tieto sceny cloveku ktory miluje astronomiu sposobuju husiu kozu. Dalej taktiez nemozno nespomenut vymakane emocie medzi hlavnymi postavami. Ubehne tak rychlo, ze si ani si neuvedomite ze vlastne pozerate blockbuster, ktory presahuje 2 hodinovu stopaz. Abrams je proste pan scifi zanru a kazdy kto pochybuje by mal vyhladat urychlene odbornu pomoc. ()

Sathine

Já jsem byla nadšená, strhnutá do děje a nervózní při každém vypjatějším okamžiku, i když mi bylo jasné, že to dobře dopadne. Jsem ráda, že udělali Star Trek pro "masy" a hodně věcí předělali, i když fandové originálu nejsou vůbec nadšení. Mě to ale baví, líbí se mi to a s radostí půjdu na každý nový díl této série. ()

kadous

Tak z toho filmu mám rozporuplné pocity. Je to velmi hezky natočeno, herci také v pořádku, hezky se na to kouká, ale nějak u toho postrádám scénář a nějaký příběh. Je to víceméně sled akčních scén a proč k nim dochází, či co řeší, to je vlastně vedlejší. Hlavní záporák je také charismatický, ale vůbec nic se o něm, jeho motivech či původu, člověk nedozví. ()

Linsang

Po předchozím díle, který mě opět naladil na vlnu Enterprise, se v kině dostavilo lehké zklamání. Akce sice vesměs velkolepá, ale občas jsem měla pocit, že mi J.J. Abrams předhazuje všechny efekty jen proto, aby zakryl absenci kvalitního scénáře. Překvapivě největší zklamání se dostavilo v podobě padoucha, což je pro mě docela šok, neboť od Benedicta Cumberbatche jsem zejména po shlédnutí ukázek čekala záporáka úplně jiného levelu. Celkově ovšem příjemný letní blockbuster, který nikoho nemůže urazit. ()

StrangeZs

Star trek krátký příběh o tom, kterak se jedna pošahaná posádka vydala na velké (opravdu velké, ani nevíte jak moc velké) lodi vydala do světa. A že to za to bude stát vám nemusím dvakrát říkat, díky Abramsovově pokusu nacpat do star treku trošku realističnosti nám všechny ty lodě pěkně narostli do velikosti. Najednou vypadají třikrát větší a krásnější. Člověk se prostě neudrží neříkat si WOW tomu říkám lodička. Zvláště když je Enterprise prezentována velikostně asi tak jako půlka běžného města :). Akce tentokrát není, tak zběsilá jako v roce 2009, ale o to výbušnější (když tady něco bouchne. Budete si to pomatovat to si buďte jisti.) Dialogy jsou vybroušené, postavy se neustále špičkují a strefují jedna do druhé. Člověk se nemůže nesmát, nemůže neradovat zvláště, když příběh je v podstatě jen o přátelství mezi uchem a Vulkáncem, kteří se rozhodli, tak z nudy zachrání svět ve starém stylu původních filmů s dávkou trošku toho moderna, které polovinu fanoušků tak štve. Ale za mě tohle mohu kdykoliv a už se těším na příště...naprosto super :) (Viděno v IMAX 3D..a kupodivu 3D smysl mělo narozdíl od jiných předělávek) ()

MakinaB

Ale jo, bylo to dobrý. Zase moje oblíbená kombinace - vtip a akce. Bavila jsem se, i když občas příliš mnoho informací najednou. Je tom prostě scifárna a po vizuální stránce dokonalá a když film začínal a rozjela se ta známá melodie, div jsem neposkakovala na sedačce. Nedokážu posoudit, jak se to snoubí s předchudci star treku, protože jsem na tento vlak naskočila až v roce 2009 a bohužel nemám ani chuť se pouštět do dalších 10 filmů a několika desítek řad seriálu a jejich spin-off. Možná bohužel nebo bohudík, ale prostě nevím do čeho jdu a proto jsem napnutá. Ostatní ....aaaa Khan a mají po srandě, ví co je ten hejhula zač. Já si to mohla vychutnat. Herecké výkony úžasné a záporák mi úžasně sednul. Jediné co nedoporučuji je 3D, všude to jiskří a já občas nevěděla co se tam děje. Ale jinak úžasný film a hlavní hrdiny si prostě oblíbíte :-) ()

Parsek

Podívaná první třídy umocněná imax 3D. Vtáhne vás a nepustí. Nicméně je to zábava, a jen ona. Komu to stačí, ten bude spokojen na 200%. Aby nedošlo k mýlce, nepřipadá mi na tom nic divného, je to vizuální jízda kde i scénář docela šlape. I když příběh je skutečně plochý, jednoduchý a neinvenční. Já osobně ale od Star Treku očekávám nějaký přesah, určitou "chytrost" a do určité míry "vědeckost". Tu jsem hledal marně - přesto jsem se ale obrovským způsobem bavil. ()

fikee

Nebudu srab a dam 5* i presto, ze tento Startrek neni dokonaly - Pegg a Cumberbatch si soustavne kradou sceny a twist s prezitim neprezitelneho uz zdaleko kricel "Tady jsem." Na druhou stranu Abrams natocil temer dokonaly koktejl vizualne ohromujicich scen, drobnych dobrych vtipku a poctive fyzicke akce (srovnejte si finale Startreku s finale Pomsty Sithu) a podeprel ho intelegentnim pribehem. ()

SKl247

Slušná nakládačka všetkého, čo by správny akčák mal mať, no dokonalé to stále nie je. Za normálnych okolností by som teda hodnotil 4*, no videl som to v IMAXe a už dávno som nevidel také efekty, ktoré by ma zarazili do kresla a klincovali veľkolepými zvukovými efektami. ()

zipS

"byla to hezká podívaná" ... v podstate sa na plátne stále niečo dialo, čiže to človeka neťahalo do spánkovej mdloby .. a čo je hlavné, hlavný záporák bol faktže záporný a nie toporný ako v iných filmoch snažiacich sa byť blockbusterom. jj abrams to jednoducho "umí" ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Star Trek má nového Pikea

Star Trek má nového Pikea

11.04.2018

Zatímco studio Paramount řeší, jak bude vypadat další filmový Star Trek, seriálový bratránek Star Trek: Discovery směle uhání kupředu. Na konci patnáctidílné první série (a tady možná chcete přestat… (více)

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle