Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TeeAge
  ****

  || Scenár: Roberto Orci, Alex Kurtzman, Damon Lindelof | Hudba: Michael Giacchino | Produkcia: J.J. Abrams, Bryan Burk, Damon Lindelof, Alex Kirtzman, Roberto Orci | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: Bad Robot Productions, K/O Paper Products, Skydance Productions | Rozpočet: 190 miliónov $ | Tržby: 465,378,661 $ || Vizuálne najstrhujúcejší film roku. Kjukumber nechal dobré mravy Holmesa na dovolenke a servíruje nám najlepšieho záporáka od Skyfallu. Tieto elementy však práve potláčajú inak jednoduchšiu štruktúru filmu, a chýba priestor pre vedlajšie postavy, ktoré v jednotke žiarili. Into Darkness je temnejším eposom, než jeho predchodca, z toho vyplývajúc nedisponuje oným sviežim vtipom a ľahkosťou rozprávania. Tento film je iný, inak dobrý, a práve preto si ho rád pustím aj nabudúce. Ps: Abrams by mal natočiť M.I.5, jeho trojka bola ajtak najlepšia z celej série :) 84% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(16.9.2013)

 • Morien
  *

  "Láska projde zkouškou, přátelství budou roztrhána na kusy..." Kecy prdy marmeláda, jak praví staré rčení. V poslední době mě velmi silně dráždí, když o sobě věci prohlašují, že jsou chytré, a potom nejsou. Za hlavní nedostatek považuji obsazení hlavního blonďáka, neboť prostě eh, takhle nevypadají praví muži.(29.1.2014)

 • DaViD´82
  ***

  Být věrný své nadšenecké geekovské dušičce, raději se pomrkáváním zavděčit trekkies či být poplatný blockbusterovým požadavkům trhu? Toť otázka, na kterou tentokrát Abrams oproti jedničce nenašel uspokojivou odpověď. A tak mezi těmito přístupy kolotá chvilku tak a chvilku zase onak. Rozháranost se tu projevuje ve všech aspektech. Na jedné straně vážně pojatý (a pohříchu ne zcela využitý) záporák s uvěřitelnou motivací ztvárněný charismatickým hercem a proti němu komediálně rozjuchaná posádka plná loutek do počtu. Je to sice emočně spockovsky chladné, ale přitom se tu prolije více slz než na pohřbu Kim Čong-ila. Tváří se to jako popcorn, u kterého není zapotřebí vypínat mozek, přesto se tu sypou z rukávů překombinované plány, které by působili debilně i v o několik řádech tupějších slátaninách. Jsou tu s nadsázkou pojaté indianajonesovské eskapády i pokusy o temnou osudovou epičnost a do toho je šroubovaně naroubované povinné deus ex machinovské cameo, do nekonečna recyklovaná hudba, nechtěně směšné metavariace (v čele s otřesnou scénou "zpoza skla") či utnutý závěr, který spíše než jako nevyhnutelné osudové vyvrcholení působí dojmem, že byl vyčerpán rozpočet a tak se jaksi nedostalo na ten pravý konec... Prostě nesourodý (a frenetickým střihem během akce znepřehledněný) výsledek, u kterého nejvíce zarazí, že přesně s tím samým neměl Abrams v případě jedničky sebemenší problémy.(7.6.2013)

 • Djkoma
  ****

  Do temnoty nenudí, neustále spěje k nějakému dalšímu bodu, postavy mají perfektní chemii, dialogy jsou vtipné, svižné, vizuální pojetí fantastické, akce přehledná... Kde je chyba? Je tohle vlastně ještě Star Trek? Koncept Star Treku potřeboval omladit, ale až takhle? Nebýt tu Enteprise, nebýt tu Federace, tak tohle mohlo být nosný prvek vlastní nové značky a ne jen novější popcornovou, ale i inteligentní zábavou, která je pod ochrannými křídly legendárního světa. Abrams neumí zklamat, ale dokáže nepřekvapit a to se přesně stalo, ať bude Enteprise se svým talířem vylétávat z oblak jak bude chtít (stejně jako z prstenců v jedničce). Pro člověka, co nezavadil o svět Star treku (a o druhý film Khanův hněv) to bude rajská hudba, ostatní budou čelit nepřekvapivé hře, která až moc sází na efekt a vlastní opakování. // Splněná přání (koncept Star treku výrazně omlazen, kořeněno akci, Hvězdnými válkami a moderní-blockbusterově nabušenou tváří) vs zklamání (žádná vlastní cesta/nový příběh, kde je více osobitá verze, z které není cítit touha po světelném meči...). (spoilery) Ve zkratce:většina filmu už někde byla, je to remake Khanova hněvu, neustálé vracení ke starému Spockovi nudí, Enterprise chytne gravitace, trosky okolo ní ne;-), SW Episoda 2+3, přehrávající přesto dominantní Benedict, Klingonové jsou nuly, závěrečná destrukce San Francisca na efekt, autoři nemají koule-> ať k vlastnímu příběhu, tak k zabití někoho z posádky, která bohužel je, až příliš početná na to hvězdné obsazení... PS: sami si po týdnu nebo dvou řekněte, na co si z toho filmu vzpomenete...(20.6.2013)

 • Dever
  *****

  // Distribútor: Paramount // Počet premietajúcich kín v USA: 3,907 // Otvárací Víkend USA: $70,165,559 //(21.8.2013)

 • - I v tomto filmu se můžeme setkat s podsaditým poručíkem Hendorffem "Cupcakem" (Jason Matthew Smith), který v prvním filmu se svými kumpány zbil Kirka (Chris Pine) v baru. Zde doprovází Kirka, Spocka (Zachary Quinto) a Uhuru (Zoe Saldana) na klingonskou planetu. Postava téhož jména se vyskytovala i v původním seriálu - byl jedním z "redshirts", kteří zahynuli v epizodě "Jablko". (mirliflore)

 • - Spoiler: Na planetoidu, kde doktor McCoy (Karl Urban) a doktorka Carol (Alice Eve) odjišťují torpéda, by měla být znatelně nižší gravitace a absence kyslíku. (Art_of_Can)

 • - Původně autoři počítali s tím, že hlavní zápornou postavu ztvární Benicio Del Toro. Z finančních důvodů však k jeho obsazení nedošlo. Dalším kandidátem do role filmového padoucha byl Demián Bichir, avšak z důvodu účasti na dalších projektech odstoupil. (Caszidy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace