Laře Croft (Alicia Vikander) je 21 let a právě zdědila obrovské obchodní impérium. Její otec, bohatý šlechtic a známý dobrodruh, Lord Richard Croft (Dominic West), zmizel beze stopy před sedmi lety, když byla ještě dítě. Od té doby se marně snaží najít nějaký smysl svého života. Když si přečte záhadný vzkaz, který jí otec zanechal, rozhodne se opustit Londýn a vyrazit do neznáma, aby přišla na to, co se jejímu otci doopravdy stalo. Vydá se po jeho stopách hledat legendární hrobku na mýtickém ostrově někde poblíž japonského pobřeží. Tato mise ale nebude jednoduchá – už jen dostat se na záhadný ostrov stojí Laru velké úsilí. Loď, která ji měla dopravit na pevninu ztroskotá v silné bouři a Lara se ocitá sama uprostřed neznáma, vybavená jen ostrým nožem, pevnou vírou a vlastní tvrdohlavostí. Pokud se jí podaří překonat své vlastní limity a přežít toto nebezpečné dobrodružství, stane se z ní skutečný Tomb Raider. (Forum Film CZ)

dudo24

Zbožňujem tematiku hľadania pokladov, mýtov a legiend. O to viac keď sa jedná o Laru Croft, silnú cieľavedomú a inteligentnú ženu. A ešte jedno o to viac, keď je hraná bohyňou ako Alicia Vikander. Naozaj som z filmu nesmierne nadšený, videl som to už tri krát. Veľmi sa mi páčil vývoj hlavnej postavy, keď človek ktorý sa len pretĺka životom, dostane impulz a už ho nič neodstaví od cieľa. Taktiež bolo dobre spravené, že z nej neurobili psychicky a fyzicky nezlomnú superhrdinku, ale trápila sa, vzlykala, utrpela zranenia a nedominovala v bojoch. Strašne si prajem aby spravili aj ďalší diel. ()

ScarFace_V8

Jako velký fanda herního Tomb Raidera jsem byl kolem filmu poměrně dost skeptický. Z trailerů mi hodně přišlo, že se snad budou snažit do filmu nacpat co nejvíc materiálu z prvních dvou her od rebootu. Ale z výsledku jsem byl hodně spokojený. Prokousání se přes poměrně nudných cca 20 minut kdy nám filmaři prostě museli ukázat, že Lara umí nějakou akci a řešit situace... jenže to si snad umíme samy domyslet a je to snad ten důvod proč ten film chceme vidět – je to přece Lara Croft. Co se, ale film už rozjel do situací nám známějších z her, jsem se začal opravdu bavit. Alicia též hodně překvapila. Hodně akce, hodně odkazů, Nick Frost… Podle mne další taková z těch mála povedených filmových adaptací her. Prostě sem už perte dvojku! ()

Sticks

Fakt ne, tady se s předlohou vytřeli zvratky po bujaré párty a zbytek stran se použil jako hajzlák. Fakt jsem doufal, že se něco víc dozvíme o postavách které na lodi měli cestovat společně s Larou a že jich bylo. Tak kde kromě toho začít? Absolutně nezvládnutá Lara, která je ve filmu vysloveně odporná. Upřímně na Laře ze hry jsem nejvíce obdivoval její vůli přežít, přičem bylo jasné, že má výcvik od otce. Tady je představena jako "boxerka" nebo něco na způsob MMA? Nesympatická holka, která jednou odmítá dědictví otce, pak zase přijíma - jéj on byl celou dobu dobrodruh a nic neřekl - pak odmítá: jediná památka po otci je amulet co mi dal a mám k němu citové pouto; raději jej zastavím ať mám peníze a nepřijmu dědictví. Tady je právě škoda, že se nevyužili postavy, které jsou ve hře. Mohli zde být dialogy, které by Laru ukázali jaká je. A že si místo tady zasloužili, protože ve hře nedostali tolik prostoru. Film je raději škrtá komplet a hodí tam Číňana, který v předloze není. Poté se Lara dostane na ostrov a je hned vržena do náruče zabijáků. Škoda, fakt jsem doufal, že zde bude určitá podobnost s hrou - lidé co se zbláznili, Lara co se brodí odpadnou místností na těla, twist v tom, že jeden z cestujících spolupracuje s bad guys, hodně obětování, že lidi kolem Lary umírají. Film jsem nedokoukal, tohle není Lara. Právě poprvé se měla setkávat s bojem až tady. ()

stafino

Žiadna logika, vo viacerých sekciách filmu sa len chytiť za hlavu. Napríklad, keď je ku koncu už v strede rebríka ponad tými kostrami, vrátila sa na zlú stranu a tam ho zhodila do jamy. Čo tak sa rozbehnúť na správnu a spraviť to isté? Jedna hviezda za krásu Alicie. 30% ()

blondboss

V tomto prípade sa dosť načŕta otázka, či tento reštart bol vôbec potrebný. Tomb Raider ako taký už za čias Angeliny ukázal, že ťažko upúta masy. Blockbuster to možno nazvať, ale bez duše so slabým scenárom, už použitým know-howom a navyše bez nejakých lepších akčných scén. Digitálne fajn a aj Alicia určite potešila, ale stále je to len priemerný dobrodružný snímok, ktorý neprináša nič nové. 55 % ()

J.Mayen

Tady uz nejde o zadne scifi jako puvodni filmi z Angelinou, je to syrovy film, s velkou spoustou nasili a rvacek, za coz davam plus,ale na druhou stranu, zase tu neni zadny novy napad, nicim novym film neoplyva, krom toho ze hlavni hrdinka snad od kazdeho ve filmu dostane poradne na budku. 2 hvezdy za to strileni z luku, vsechno ostatni omlete klise porad dokola, rozdne nelituju, ze jsem na filmu nebyl v kine, opet bych si musel rvat vlasy. ()

Marcas

První půlka je fantastická. Alicia Vikander je pro roli Lary jako dělaná a dodává filmu šmrnc. Bohužel druhá půlka je poněkud rozporuplná a to táhne film dolů. Mnoho nelogických věcí a příliš greenscreenu to sráží na "pouze" 3*. Přesto se hodně těším na další díl. ()

HennessyVSOP

Dávám tomu lepší tři hvězdy. Je to takový Indiana Jones, který se ale bohužel bere příliš vážně a postrádá vtip a nadhled. Jinak Alicia je v roli Lary vyloženě sympatičtější než Angelina (i když emancipace a rádoby uvědomnělost moderní společnosti cpaná všude možně už mi začíná vadit) a při filmu jsem si přišel vyloženě míň vypatlaně než u původní verze. Občas mě pobavily herní vsuvky, ale jinak slušná oddechovka, která neurazí, ale ani nenadchne. Pravděpodobně dost zbytečný film, ale v dnešní době, kdy se to hemží na plátně komiksama, bylo tohle docela slušný osvěžení v rámci dobrodružných filmů. ()

Lukys

Velmi milé překvapení v podobě řádně zfilmovaného a nefalšovaného dobrodružství, které dělá všechno tak, jak má. A některé věci, dokonce neočekávaně ve skvělém provedení. Mluvím tu o postavách, kterých tu není moc, ale všechny jsem si oblíbil bez ohledu na to, zda jsou zlé či dobré. Hlavní záporák mě potěšil svoji zcela chápavou a logickou motivací, ke svým zlomyslným činům (což se v akčních filmech moc nestává), ale také velmi slušným hereckým výkonem, který mu dodává potřebné charisma. A hlavní hrdinka Lara je jednou z nejlepších akčních postav posledních let. Její výjimečnost tkví v její zdárné obyčejnosti, které z ní nedělá žádného superhrdinu, ale "obyčejnou" sympatickou přeživší s velkým odhodláním. Této postavě zkrátka musíte fandit už od začátku a pomáhá k tomu i výborný herecký výkon, který schází většině dnešních postav v tomto žánru. Vše ostatní od výpravy, vizuálu, hudby až po jednoduchý, leč nabitý scénář, dělají tvůrci velmi zdatně Zkrátka a jednoduše se jedná o poctivé řemeslo a to se cení. Máte na to jít? To sakra jo! Proč? Protože já chci dvojku! Hned! A jestli to ten pátý Indy pokazí, nevadí. Myslím (a doufám, že se nemýlím), že Lara tu s námi ještě nějaký čas bude :) ()

darthboal

Restart hry se povedl a doufal jsem, že to vyjde i s filmem a troufnu si říct, že vyšlo. Jako hráč předlohy jsem čekal trochu více, nicméně pro nezasvěcené zcela jistě super podívaná, kterou hodnotím 4*. ()

BlackAdder87

Stejně jako u Wonder Woman jsem měl jisté pochyby ohledně castingu hlavní hrdinky a stejně jako u dříve jmenovaného jsem byl velice mile překvapen, neřkuli nadšen, protože líp si vybrat nemohli. Předně je důležité zmínit, že nová Lara si bere za předlohu poslední dvě hry, jejichž prvky míchá dohromady a přidává pár originálních motivů. Jako fanoušek obou zmíněných her jsem byl s filmem spokojen a i když mi díky tomu bylo pár "překvápek" jasných dopředu, tak mi to celkový dojem nezkazilo. Pokud od filmu někdo očekává něco ve stylu her před rebotem série, mohl by být zklamán. Za mě je to ovšem nejlepší filmový Tomb Raider (sory Angelino) a jeden z nejlepších filmů podle hry. ()

klara.leb

Netřeba komentáře, vše tu už bylo řečeno. Alicia Vikander je prostě a jednoduše božská. Od Anny Kareniny po Laru Croft, snad o této herečce uslyšíme mnohem víc ()

cortez

Normálně za 3. Příběh, ač se tváří komplikovaně tak je celkem jednoduchý. Hlavolamy taky vypadají složitě, tváří se záhadně, ale do tajů těchto rebusů divák zasvěcen neni. Prostě se musí smířit s tim že Lara je zřejmě od narození schopnější než profesor Langdon (šifra mistra leonarda) a jakykoliv hlavolam prostě není překážkou. Nicméně možná ta jednoduchost ktera divakovu mysl nepotrapi je pro tento typ filmu ok. Hvězdu navic za vykon Vikander (byť Andželina měla navic jiné prednosti:) a za to že hrám tento tomb raider špatné jméno nedělá. ()

Retrostalker

Som fanúšik hernej série Tomb Raider 1996 - súčastnosť. Nový film je podľa reštartu hry 2013 a nedopadol tak dobre ako hra ani ako som čakal. Hollywood sku*vil scenár hry, vyje*al sa aj na herný soundtrack ktorý je lepší než ten filmový a úlohu Lary dal herečke ktorá sa tam nehodí ani nepodobá. Hra je bez cenzury, rating od 18 , všemožný arzenál zbraní a scény z lukom pripomínajú časy ramba a obsahujú aj headshoty. Mladá Lara zažíva v hre boj o život a skutočné "Survive" v ktorom nechýba divá zver, chladnokrvný záporáci či temné sily. No film je cenzurovaný ,rating od 5 bez všetkého toho spomínaného v hre a scény z lukom sú trapošiny. Lara vo filme zažíva "Survive" pre deti. Pár scén z hry použité vo filme a ostatné je zmenené a stojí za hovno. Lepšie u mna dopadol amatérsky krátkometrážny film CROFT (2013) ako tento halabala blockbuster. ()

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

28.01.2023

Druhý Tomb Raider je mrtvý

Druhý Tomb Raider je mrtvý

29.07.2022

Adaptace herní série Tomb Raider se bude oficiálně znovu rebootovat. Chystané pokračování s Aliciou Vikander (Jason Bourne) se tak bohužel ruší, jelikož studio MGM, které bylo nedávno koupeno… (více)