Zkušený lupič plánuje akci, která by mohla být dosud největším úspěchem jeho zlodějského gangu. Přitom se snaží vymyslet, jak se vymanit z pasti svého života i z města a zároveň uniknout agentovi FBI, který se snaží dopadnout jeho i jeho bandu bankovních lupičů. Ben Affleck nejen vévodí vynikajícímu hereckému obsazení, ale je také režisérem a spoluautorem scénáře napínavého, kriticky oceňovaného kriminálního thrilleru, který se odehrává – a často také exploduje – v drsných lokacích Bostonu. (Magic Box)

Crackonosc

Je fajn, že se Ben Affleck dal na režii, protože tvorba kvalitních filmů mu evidentně jde. Sice nejsem z jeho výtvorů až tak odvařenej jako všichni kolem, ale The Town mi v lepších chvílích připomnělo Heat a to už je nějaká chvála! ()

Lionheart

Slušný příběh, ve kterém si kluci a holky hrajou na poldy a zloděje v neslušném městě. Nadprůměr, ale na Gone, Baby, Gone to nedosáhlo. Každopádně Affleck by měl točit častěji. ()

Itar

Slabší, o moc slabší, než Gone Baby Gone. Mdlý scénář a nevyvážené herecké výkony (+ Jeremy Renner, Rebecca Hall | - Ben Affleck, Jon Hamm) sráží The Town nemilosrdně do kolen. Hudba je na Williamse taky dost nudící a narozdíl od (ne)podobně laděného Heat nedoplňuje dění na obrazovce nijak zvlášť. Ale abych jenom nekritizoval, režie se Benovi skutečně daří a důkazem budiž jedna z nejrealističtěji ztvárněných naháněček po městě. A... potěší taky Pete Postlethwaite. ()

Teabag

Užil jsem si to! Afleck mě v pozici režiséra dostal. A v hlavní roli se mi líbil taky. Nicméně Jeremy Renner mu velmi dobře sekundoval. A to jsem si před tím tuhle dvojici nedokázal vůbec představit! A navíc dívat se na Rebeccu Hall byla prostě radost... Ve filmu je k tomu velice solidní akce, takže já jsem spokojený. Mít to trochu temnější atmosféru, která by mě o něco víc zasáhla, dal bych 5*, ale ty 4 udělené rozhodně nejsou slabé! ()

dormouse

Příběh lidí, pohybující se dávno za hranicí zákona, mladých mužů z Charlestownu, údajné kolébce zločinu. Film má spád, ale Benu Afflekovi roli padoucha opravdu nelze uvěřit, přestože má snahu se napravit. ()

Prochy38

Jediné, co mě donutilo jednu hvězdičku vzít, je asi fakt, že byť je hrdina více-méně klaďas, já se přes jeho postavení ve společnosti nepřenesl a nemoh jsem ho začít mít rád. I když nikdy nikoho nezabil, vše dělal slušně... ale pořád to byl grázl, se kterými nám na tomto světě prostě dobře nebude. Na tu druhou stranu jde o velmi, velmi kvalitní a myslím trochu obcházené dílo. Herecky z těch všem 6 - 7 hlavních postav fakt na jedničku... Affleck - vynikající, Hall - krásná a výborná, Renner - famózní, B. Lively - kočka a dobrá ve své roli, ... a další a další. Režie vynikající. Pocit z filmu? Velké překvapení a na konci už jen nadšení - obrovské. ()

Lefty86

Moderní gangsterka , film je dobře natočený, Affleck není ani špatný herec a už vůbec nebude špatný rejža. Ve filmu se pořád něco děje a nenudí i když má dvě hoďky. Líbil se mi i Jeremy Renner. dávám 78% jen proto že 80 už se mi zdá moc. :-) ()

peetriss

Další důkaz, že Affleck je schopnějším režisérem, nežli hercem. Město je slabším (přesto stále poměrně kvalitním) odvarem, inspirovaným Mannovým majstrštykem Nelítostný souboj, zajímavým svou atmosférou, nápaditými hrami na honěnou v bostonských ulicích a zajímavou romantikou mezi lupičem a jednou z obětí. Souboj mezi rukou zákona a zločincem jemně pokulhává. Ben Affleck má svou režii pevně v rukou, na jeho poměry se sám sebe dokázal vybičovat ke strávitelnému herectví. Jeremy Renner je však přesto hravě překonává. Výborná je také Rebecca Hall. Thriller výborně pracující s látkou, avšak jen to té míry, aby se nevychýlil z osvědčených mainstreamových mantinelů. ()

orkadimenza

Město je typická krimi žánrovka z prostředí velkoměstské spodiny, kde zbraně, vloupačky a přepadení jsou na denním pořádku. Ben Affleck očekávaně zvládá režii lépe než své herectví, opět nezklame se svým věčně kamenným výrazem, ale musím uznat, že tu má několik velmi dobrých momentů a tuhle jeho roli bych zařadil mezi ty lepší. Kdo mě ale zaujal nejvíce byl Jeremy Renner, který předvádí opravdu famózní výkon. Stejně tak Jon Hamm v roli hlavního agenta FBI předvádí solidní výkon a také Rebeca Hall, která všechno zajímavě zamotá. Musím ocenit akční scény, kterých je tak akorát a jsou paradoxně lepší než většina scén z akčních filmů. Jediné co Městu chybí je nějaký výraznější moment (jako například v Gone, Baby Gone), který by z něj udělal výjimečné krimi drama. Závěr totiž není ani strhující ani těžko odhadnutelný. ()

janesX

Chválihodný akčný krimi thriller s romantickou zápletkou od Bena Afflecka, s Benom Affleckom. Napätie tu funguje skvele, lebo dotieravá a chytrá FBI je ani nie o pol kroka pozadu, často je na rovnakej úrovni a niekedy dokonca o krok vedie. Čisté filmárske remeslo, aj keď sem-tam s pocitom, že sme čo-to už niekde videli, nevadí - celok je súdržný a nemá slabšiu, či zbytočnú scénu. 85% ()

fastum

Škoda že se Affleck drží převážně milostné linky a neseznamuje nás pořádně s celým svým týmem zlodějů. Jejich postavy by mě zajímaly malinko víc. Jinak snad kromě občasných klišoidních momentů nemám moc co vytknout. Akce je dynamická a uvěřitelná, herci také nejsou špatní (táhne to Renner). Slabší čtyři :-) ()

LuckyStar

Krásně komorní, no ve dvou, třech scenách až jemně a intimně osobní film - který se ke konci přemění na Heat nového desetiletí. Ben Affleck je pan režisér. Najít hereckou dráhu ve vlastních filmech, od scénáře z Good Will Hunting, přes Gone, Baby, Gone až k The Town - a kousek po kousku sdělovat vlastní vykoupení chce um a hlavně to srdce. Film roku. ()

Zombi

Hodně povedená kriminálka, která má vše co k tomuto žánru patří. Silné charaktery na obou stranách zákona a mříží, výbornou akci, vykrádání bank, kamarádství na život a na smrt, pěknou ženskou, autentické prostředí a hodně dobrý scénář. Affleckovi (režisérovi) se to opět povedlo a nezbývá než smeknout a přát mu úspěch s dalším filmem, klidně by mohl dát něco akčnějšího. Affleck (herec) se mi taky líbil, stejně tak atmosféra celého filmu. Slušné 4 hvězdy. ()

Ricky_CZ

Ben by mohl hrát i masového vraha a pro tu jeho sympatičnost by jste mu fandili. Prostředí Bostonu a jeho výrostků je u filmů tohoto ražení vždy trefou do černého. K tomu přichází obsazení v čele s vynikajícím Rennerem, akční scény s nábojem (Ten zvuk!) a pěkné holky..Musím dát 5 :) ()

El_Rabbit

Kdyby Affleck odjakživa režíroval, tak nemusel bejt za blbce skrz dřívější herecký výkony. Naprosto super kousek :) ()

nany2121

Ako nebolo to zlé, dalo sa to. Typický tuctový hollywoodsky film, ktorý v sebe nenesie výraznejšiu emóciu či zápletku, resp. nepripravil si pre vás nič, čo by ste už niekde nevideli alebo vás nejako nadchlo či prekvapilo. Scenáristi si pre nás pripravili dve hlavne zápletky, ktoré sa navzájom doplňujú a ovplyvňujú jedna druhú. Na jednej strane máme krásnu Rebeccu Hall, ktorá zažíva svoj románik z bankovým lupičom, ktorého perfektne stvárnil Ben Affleck. A na druhej strane máme súboj ako keby dvoch rivalov v podobe bankového lupiča a špeciálneho policajta, ktorý mi strašne pripomínal súboj či preteky " kto z koho" vo filme Utečenec. Film celkovo hodnotím pozitívne, ale čakal som viac!!! ()

dehlie

kriminálka podľa môjho gusta. zločinec randí s rukojemníčkou? a prečo nie. na rozdiel od iných ma prekvapil aj herecký výkon bena afflecka, tradične potešila účasť rebecci hall. žánrová špička. ()

Yardie

Podle hodnocení zde jsem čekal něco více, takže pro mě mírné zklamání. Jako nebylo to špatné, ale ani nijak extra. Takový průměr. Příběh je už klasika, kterou jsme mnohokrát v různých variacích viděli. Zde je zajímavé prostředí a jistá syrová atmosféra. Ale zase taky není až tak moc, jak by být mohla. Připadalo mi to takové nedotažené. Možná to chtělo ještě více té syrovosti a i surovosti. Takhle poznáme špatné místo jen podle barev okolo a kulis, nikoliv atmosféry. Také jsem čekal trošku více akce. Ono se to tvářilo jako nějaké drama, možná i jakoby psychologické, ale na to to bylo moc plytké. A zase na akční thriller bylo málo akce. Možná si to chtělo vybrat jednu cestu. Každopádně i přes množství mých výtek se na to koukalo celkem solidně, nenudilo to, ale ani nenadchlo. Myslím, že podruhé bych se na to už nekoukal. Ale na jedno podívání je to OK. Howgh! ()

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Kdo si vyšlápne na Batmana?

Kdo si vyšlápne na Batmana?

09.09.2016

Sólový film s Batmanem stále nemá datum premiéry. Ben Affleck ho zřejmě dodá v roce 2018 nebo 2019, už teď ale známe alespoň záporáka. Čeká nás návrat Jokera nebo Deadshota ze Sebevražedného oddílu?… (více)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

20.08.2016

Warneři potvrdili Batmana, Marvel Spider-Mana

Warneři potvrdili Batmana, Marvel Spider-Mana

13.04.2016

Internet se momentálně raduje z teaseru Doctora Strange, tím ale comicsové zprávy nekončí. Dočkali jsme se totiž potvrzení dvou zvěstí, které fanoušky "trápily" řadu měsíců. Tou méně významnou… (více)