REC 3: Počátek

• Španělsko [REC]³: Génesis (více)

aannemer

Místy trochu naivní, ale co v tomhle žánru naivní být nemůže? Vždyť jsme se zatím nikdy nikdo v podobné situaci neocitl. A sotva se nám to kdy vyplní (naštěstí). Oproti předchozím dvěma dílům tvůrci konečně upustili od epileptické kamery (krom prvních 25 minut) a konečně je na obrazovce taky něco vidět. No, ale za víc jak dvě to nebude. Už jsem podobných magořin přeci jen viděl až příliš. ()

Pantai

Pro mě tento "díl" série REC vystihuje jedno slovo - kravina. Pokud se tento film snažil o jakousi parodii, možná bych ještě hvězdičku přidala, ale tak nějak mi při přijde, že to je často jen velmi nepodařená a nechtěná parodie. Hvězdička tedy patří celkem slibnému začátku a představiteli hlavní mužské role, který se mi líbí jako chlap, leč herecké schopnosti asi zapomněl doma ve skříni. ()

Kalda69

Nemuzu si pomoct ale i pres to ze to je celkem sr*cka, tak jsem se bavil skoro celou dobu. Snad i prechod z rucni kamery na kameru statickou (mysleno ze to neni jako predchozi dva dily zaznamenano kamerou od ucastniku masakru) tomuto deji svedci vice a scenka nevesty s motorovkou skoro nema chybu. Nevim jestli se nekdy odhodlam to zkouknout znova, protoze nejspis budu snizovat hvezdy ale to se uvidi az casem. ()

MiniRecenze

Kdo viděl předchozí dva díly,tak ví,že se mělo jednat o závěrečný díl ve kterém mělo být vše vysvětleno.Ovšem tomu se tak nekoná,na závěr si budeme muset počkat až na jaro 2013,pokud vše půjde,tak jak má.Ale teď se vrátím zpět k tomuto hororovému-akčnímu snímku,který bych označil za nejslabší.Vše působí tak lacině až je to k pláči,neboť předešlé dva díly byli nesrovnatelně lepší(kdo neviděl,tak koukněte).Scénář tady "neexistuje" kamera Vás někdy bude sr*t a triky jsou povedené jak které.Prakticky se na film dokoukáte kvůli nevěstě na kterou se bude dobře dívat a budete zvědaví,jak tahle krvavá jatka(svatba) dopadne.Snad ten poslední díl přinese rozzuzlení celé série a bude na větší úrovni. NEVĚSTA S MOTOROVOU PILOU!!! ()

underground

REC3 je filmová tragédie, Odklon od předešlých dvou dílů je značný a trojka už nenavazuje na své předchůdce záběry z příruční kamery (kromě začátku), ale vše je točeno normálně. Začátek filmu je velmi nudný, sledujeme svatbu formou domácího videa, přičemž jsou nám sem tam předhazovány záběry předpovídající budoucí katastrofu. Pak jde již vše ráz na ráz a ze skvělého svatebního večírku se stává noční můra. Bohužel však chybí kreativita a napětí. Souboje živých s mrtvými jsou krátké a nudné a režisér svým pojetím zombies mi zamotal trochu hlavu, abych nakonec zjistil, že zbytečně. Byl jediný důvod, který mě nenechal film vypnout - bažil jsem po rozuzlení filmu a bohužel jsem byl velice zklamán. Celkově na mě tento film působí jako nedodělaná slátanina bez špetky kreativity, kde vidím obrovský prostor pro rozvinutí příběhu, který byl nemastný neslaný. ()

Ace.A.T.L.

Auvajs.... Tak takovýhle navázání na luxusní předchozí 2 díly, takovouhle řídkou stolicí, je fakt škoda. Celej díl se nese v duchu toho, že se něco zrodí odněkud a lidi začnou točit nesmyslný záběry v těch nejnesmyslnějších situacích. Hrdinství některých lidí je až nepřirozený a celkově film ztrácí na kvalitě jména REC. To, že je to celý ve finále zaškatulkovaný do duchovna, je opravdu škoda. U tohole filmu se člověk spíš směje nad tím, že někdo natočí něco takovýho a naprosto očekávaný lekačky už nejsou ani lekačky, ale spíš posunutí filmu o pár chvil dál. Za mě 1* a URČITĚ NEDOPORUČUJU ()

@nthr4X odpad!

Bože, co tohle bylo? Komedie? Parodie? Začátek vypadal nadějně ale co se pak začalo odehrávat to mi rozum nepobral tfuj... ()

Nominant

Už to nie je to, čo to bývalo. Prvé 2 diely boli v pohode, no a tým by som aj skončil a už ďalší diel nenatočil. Alebo ak áno, tak nie pod týmto názvom. Jednoducho slabota, preto tá 1*. ()

sibskyn

Sice to vůbec nenavazuje a podstatě ani nedává odpověď, kde se ten virus vzal, ale nakonec jsem se celkem bavil. Není to nic co si budu dlouho pamatovat, ale určitě si to zaslouží lepší hodnocení, než jaké to má tady na csfd. ()

Emperor1

Kombinace hororu, komedie a romantiky nemůže fungovat, nemám moc rád tyhle žánrové slepence, to by muselo být jó dobře natočeno, abych takový film vzal na milost. A tohle by mě nebavilo ani v případě, že bych neznal REC 1 a REC 2, od kterých si tento snímek vypůjčil název. A ano, když už se to jmenuje stejně a nemá to za názvem nějaký vtipný doplněk, který by napověděl, že se jedná o zcela jinou kategorii, pak pochopitelně člověk má určitá očekávání a dokonce má tu drzost srovnávat. A tak srovnávám. Žádná atmosféra, žádný děj, ani ten humor jsem tam neviděl (snad ten první strejda a Sponge John), a když se tam začal ženich procházet ve středověkém brnění s kropáčem v ruce, bylo jasno. Záběry motorové pily zařezávající se do těl nemrtvých je už tak zprofanované klišé, že to už dnes jen těžko může někdo nazývat gore, tohle nezachrání ani hektolitry krve a cáry masa navíc. Tohle skutečně nemá srovnání se skutečnými perlami svýho žánru, jakými jsou např. The Evil Dead, Braindead, Soumrak mrtvých či Návrat oživlých mrtvol. Tohle je zmatení diváka, člověk čeká zábavu ve stylu předchozích dílů a dostane tuhle nepovedenou parodii. Ale tak někdo si touhle zombee řežbou udělal radost a svý fanoušky si to očividně taky našlo. ()

Mukade

...až zrazu začal nabiehať jeden komediálny prvok za druhým, čím sa to zmenilo na akúsi posratú PARÓDIU prvých dvoch Recov, z hororu sa stala priblblá komédia... Plaza je hlupák ! ()

naytsirk

I přes očekávání nejhoršího jsem nedoufal, že to bude až tak špatný..... Začátek se táhne, než se konečně strejda rozhodne pro nějakou akci...a to co nastalo potom.... ach jo.... a to jsem se opravdu oprostil od toho, že je to REC.... ()

lubbax

baterie kamery ve třetím díle této sérky už je značně vybitá a je to znát. sledujeme dosti nezajímavý příběh novomanželského páru, odehrávající se na pozadí jejich svatby, která však nedopadne zcela dle představ svatebčanů.nenápadité pobíhání z bodu a do bodu b, které je tu a tam okořeněno nějakou tou dekapitací, kterému chybí atmosféra, zajímavé postavy a v neposlední řadě i slušné či vtipné dialogy, takže to člověka který má něco nakoukáno brzy začne nudit. roztřesenou ruční kameru zde po úvodních minutách střídá klasická filmová, takže si můžeme v klidu vychutnat pohled na masky, který jsou vcelku vydařený. škoda jen, že se toho na plátně neděje daleko víc, prostoru pro akci tam bylo spousty, zůstal nevyužit. taková bezzubá sestřička předchozích dílů. ()