REC 3: Počátek

• Španělsko [REC]³: Génesis (více)

Jenislávek

Pěkná nevěsta s motorovkou je sakra málo pro pokračování (pro mě) dokonaly jedničky a ucházející dvojky. Třeba to čtyřka vytáhne, ale tohle byl sjezd ze čtyřproudovky na slepou polňačku. ()

Franc1s odpad!

Řekne mi někdo, kdo může takovou sr*čku vypustit do světa? Ještě, když předešlé dva díly byly jiná paráda! Zde už se ani nejede předešlým stylem na ručo-fedro kamerku, děj celej předvídatelnej, nesmyslnej až tragicky debilní, už jsem se ani nestačil chytat za hlavu. Do toho všeho nesmí chybět rytíř skoro na bílám koni(ok to by ještě šlo), ale že se ukáže opět ženská s motorovkou, ze které se stane z minuty na minutu ségra Kung-fu-Rockyho a valí ty zombíky hlava nehlava, to jsem opravdu nečekal. Ještě na konci tomu dá korunu ta zombílovestory a musel jsem se mlátit hlavou do zdi. Tohle fakt nee, prosím ať je čtverka nášup jak předešlý díly. ()

Denila

Kdy zmizel amatérský záběr to jsem ani nepostřehla. Část s motorovou pilou to úplně zabila.. a konci, tomu jsem fandila. Tak a teď nevím co z toho.. ()

Hashirama odpad!

To, čeho jsem se tolik bál, se do puntíku vyplnilo a ač to z tohoto komentáře tolik nevyplývá, vzniká tu pode mnou Trasimenské jezero. Celou noc roním slzy zklamání a hněvu. Paco tentokrát zkombinoval found footage (10 %) s pokusem o profi snímek (90 %) a jak se dalo čekat, nepromítal bych to ani na umělecké seanci v Bohnicích. Jenom tupá nelogická zombie řežba, samostatně neschopná obstát a v sérii absolutně nepotřebná. Totální omyl. ()

alienemo

Toto je zlý sen pre fanúšikov prvých dvoch dielov a pre fanúšikov hororu je to nočná mora., Vo filme nefungje nič. Žiadna atmosféra, napätie, herci tam nie su žiadny. Dej tam nie je, všetko jasné a nalinkované len tak aby bolo. Hlavný hrdina je pako. a ta mátoha v bielyh šatách ma štvala od začiatku. Od prvej minúty som jej prial smrť aj keď som tušil že to tak skoro nebude. Najdesivejší je začiatok. 20 minút čučíte na nejaku svadbu o ktorej protaganistoch nič neviete, je vám to ukradnuté a ešte aj nudné. Najväčší bonus prvých časti, a to ručná kamera za každú cenu je tu uplne vymenené za klasiku filmu. Soundtrack a filmova hudba su des a hrôza. Ktokoľvek sprasil takéto niečo by mal byť hneď infikovaný a zožraný. O víruse sa dozviete prd. To že ho šíri pohryznutie psa vieme už z prvého dielu. Zbytočnosť najjvyššieho kádru. ()

Demonic189

Sklamanie jak vráta od stodoly. Ak by išlo o nejaký sólo počin, tak jakštakš fajn, ale takto zhovädiť perfektnú sériu? A zaver filmu? Chcelo sa mi úprimne grcať! Hnus velebnosti. Jediný bod najmä za sexy nevestu, ktorej by som spravil aj päť malých drobcov. ()

Hellknight12

Dnes pozreté po rokoch. Druhý krát pozreté a za mňa je to najslabšia časť série. Mne to príde ako Genesis bez Genesis. Čo to malo znamenať? Čakal som, že to bude mať niečo spoločné s Rec 1+2 ale očividne okrem bezduchych zombie to so sériou nemá vôbec nič spoločné. Áno je tu Gore ale to mi bohužiaľ nestačí. Kde je to prepojenie? Čo mi ušlo? Herecké výkony ani komentovať nejdem. Celkové hodnotenie za mňa je 20%. Aj to s prižmúrením okom. ()

Shredder

Prve dva dieli serie REC radim medzi najlepsie horory noveho milenia. Obidve casti mali vsetko, co by spravny horor mal mat a myslel som, ze trojka bude minimalne rovnako dobra. Ale staci malo a to aby tocil Plaza bez Belaguera a uroven klesla takmer na same dno. "Found footage" vystriedala klasicka filmova kamera a vsetko co predtym tak fungovalo - napatie,strach, lakacky a premyslene scenky je prec. Namiesto toho tu mame nieco, co viac pripomina priblblu komediu, s televiznym lookom, nezaujimavymi hercami a simplicitny dej, pocas ktoreho sa vlastne nedeje nic ine okrem toho, ze jednu postavu za druhou zozeru. Nebal som sa, nanajvys tak nudil a keby bola stopaz dlhsia, pravdepodobne by som to vypol, jednoducho treti REC je maximalnym sklamanim. 10% ()

departed odpad!

Anorektička s enormně vykulenejma očima a španělskej Jan Šťastný se dokáží vycítit a jejich láska nezná mezí. Anorektička se div při každém dalším kroku neposere strachy, ale jen co vezme do rukou motorovku, která nejspíš váží víc, než sama anorektička, tak s ní začne rozřezávat pseudo-zombíky levou zadní. No, a ke konci se ještě se Šťastným, rozstřílení na maděru, chytnou za ruku, jako abychom i my diváci věřili v ,lásku až za hrob' či co. Prostě zbytečnost. ()

Zombiepod

Dvojica sa rozdelí a potom to takto vyzerá. Aspoň je pekne vidieť, kto mal aký podiel na kvalite prvých dvoch dielov. Aby bolo jasné - Rec 3 s nimi nemá príliš spoločného. Pochopil som to tak, že nám Genesis malo objasniť vznik vírusu, no dozvedeli sme sa len to, že strejdu veterinára pohryzol nakazený pes (čo bolo už aj povedané v jednotke, len tak mimochodom) a z nejakého neznámeho dôvodu tam naskákal ďalší tucet nakazených, nevedno odkial, a svatba sa strhla na krvavé jatky, a to poriadne. Autentickú kameru Plaza odhodil po dvadsiatich minútach a s ňou aj všetku atmosféru, hrôzu a stiesnenosť, ktorými predchádzajúce časti prekypovali. Popustil uzdu svojej Braindeadáckej fantázie a rozhodol sa natočiť tupý, zbytočný a sériu ponižujúci film, ktorý vyznie skôr ako paródia, alebo komédia, ale vtipné mi to teda vôbec neprišlo. Navyše tie tupé emočné kecy a scénky, ktoré len rozťahovali stopáž filmu, oh come on! Čudujem sa sám sebe, že som to vôbec dopozeral do konca. Asi za to mohla len sexi nevesta s motorovkou :) Už len počkať, čo vykúzli Balagueró so svojou Apokalypsou. ()

Adrai

Jednička výborná, dvojka velmi slušná a leccos vysvětlující. Trojka - nic. Film má s předchozími díly společný jen ten název, ruční kameru (teda jen kousek) a zombíky. Jinak nic. Dle obsahu má vysvětlovat původ viru. Kde prosím? Dědu tam kousl pes a to bylo ono? A kde k tomu přišel ten pes? A kdo byli ti co vrthli na svatbu skrz plátno? A co ti ve žlutých ochranných oblecích? Velká škoda že se to celé nenese v duchu 28 dní jako cca poslední třetina - nevěsta přeřezávající všechno a každého kdo jí zkříží cestu (pravda - chtěl bych vidět jak v reálu startuje tu motorovku na koleni a upravuje si s ní šaty) ... ()

Conducteir

U tohoto dílu REC jsem se teda vůbec nebál. Naopak. Velmi dobře jsem se bavil v dobrém slova smyslu. Neni to REC na kterej jsem byl zvyklej ale neubírá mu na kvalitě. Jedniné co mě maličko nudilo byl začatek se svatebním obřadem a oslavou . Asi to bude tím, že videa ze svateb nesnášim. ()

Indy21

Rejža to posral jak to šlo. To mělo bejt REC 3? Ne, to byl paskvil, který s tím neměl nic společnýho. Dvě hvězdy za odvahu. A že jsem se těšil na nepokračování Rec. ()

Renci

Pre mňa totálne zlyhanie na všetkých frontoch. Film obsahuje niekoľko parodických momentov,ktoré strašne kazia celkový dojem, popri úžasných úvodných 15 minútach (ktoré len pripomenú v čom boli prvé časti také dobré) to pôsobí ako facka, a ja osobne som bol z toho zdesený. Áno, herci sú celkom fajn, najmä hlavná ženská postava je fakt super. Plaza toči svoj pohľad,svoj film a pravdepodobne mu bolo jedno ako diváci budú reagovať keď vyjde spomedzi zabehnutých koľají, a je to veľmi,veľmi smutné. Brutalita stúpla hore, strach dole. Kamerová práca je iná, po úvode už to celé nie je točené tak, ako sme si zvykli,ale úplne ináč, aj keď nepopierateľne kvality novej kamerovej práce tam sú Pár scén sa fakt vydarilo, ale je ich fakt len zopár, zvyšok je veľmi čudný zlepec brutality, čierneho humoru, trápnych scén. Najväčšie hororové zklamanie roka 2012, a osobne už neverím že Rec 4 sa z takého bahna vykope... ()

BrianStorker

Pokud zde někdo tohle srovnává s Vetřelci, tak by si to měl nejprve srovnat ve vlastní hlavě. REC1 bylo koukatelné, REC2 neurazilo, ale ani nenadchlo. REC3 je již zcela zbytečné... ()

MrBrightside

Po výbornej jednotke a slušnej dvojke som sa na [REC]³ veľmi tešila... ale zbytočne. Zombie telenovelu som vidieť nechcela, ďakujem. ()