REC 4: Apokalypsa

[REC] 4: Apokalypsa

(festivalový název)

Horor / Thriller

Španělsko, 2014, 96 min

asi jediné veľké negatívum toho filmu bola, s prepáčením, tá stará baba, tá stará pizda. Sry sry, ale bola neskutočne otravná. Normálne starým ľuďom nenadávam :)). WTF tam hľadala?! xD(13.1.2015)

• wick

Velmi slabé...pokračování bez napětí, které nemělo vzniknout.(26.1.2015)

Tak je to asi nejslabší díl z řad REC, ale i tak je to pořád dobrý. Akce, krev a posedlí zombíci na tankeru. Rozhodně nepočítali s koncem pod vodou zase :D :)(8.2.2015)

Další důkaz toho, že ne všechno zlato se tady na csfd třpytí. Mě série REC nadchla (když pominu totální selhání Balaguera se svým Sin Nombre), krom snad slabší trojky,ale i tu jsem mohl, doufám, že svým full house hodnocením tu alespoň trochu filmu vylepším fasádu, já byl nadšenej a nevim co tu pořád remcáte :-). To že většina negativně hodnotících je ve fanklubu Twiglight ságy ještě neznamená, že REC 4 je špatný film.(14.2.2015)

Je to samá kontroverze, která nedává beztak odpovědi na předchozí otázky. Je to slušná akce, ale prostě si nemůžu pomoct, první dva díly byly daleko napřed. Napětí, krvelačnost i mrazivost, která z nich šla se zde neopakuje a tak jako u ostatních pokračování jiných filmů spadl i oblíbený REC do naprosté tuctovosti televizního bijáku, který asi ani nemá na to, aby běžel v kinech. Jednička byla vskutku bomba, něco co tu bylo, ale podané tak, že člověk na to co bylo (Paranormal activity a Blair witch) v podstatě zapomněl. Dvojka se nesla ve stejném tempu, zodpověděla pár otázek, ale další nastolila. No a pak přišlo nekonečné čekání. Třetí díl si veskrze odskočil, ale byla to slušná akce, více krve i brutality, přesto nijak nepřekvapila až na možná originálnější pojetí stylem běžný film / kamera. No a toto? Vše výše zmíněné tomu v podstatě chybí, ne úplně, pořád se jedná o celkem zajímavý film, ale už vlastně nic nepřináší a tudíž ani nic nedá. Za shlédnutí to stojí, aby si člověk tu ságu uzavřel, ale tím vlastně uzavře celý REC do šuplíku a konec. A to je škoda, potenciál tam byl.... 60%.(1.3.2015)

• Fritaaa

Škoda, velice slabé. Ne tak hrozné jako třetí díl, ale ani zdaleka ne tak brilantní jako díl první a druhý. Je vidět snaha, ale to mi v tomto případě nestačí. Jde o takový snímek bez nápadu, kde se pár lidí nahání po lodi se zombíkama a chybí tomu něco, co by film odlišilo od dalšího tisíce zombie hororů.(14.3.2015)

• jan.moravec.

Tohle se nestalo...Odmítám uvěřit tomu že to takhle zničili. Skvělé první dva díly vystřídalo tohle? TOHLE nudné NĚCO...končím...(7.4.2015)

Prvý REC bol jedným z prvých hororov ktorý nám priniesol štýl „found footage“. Štvorka neprináša už nové nič. A ani ten „found footage“ už nemá, ale to je dobre lebo tento štýl je už aj tak okukaným štandardom. A tak zostal už len chabý príbeh plný hluchých miest a blbé dialógy. Akcie je dostatok. no niekedy s nej máte prd pretože kamera sa občas strašne trasie. To asi by tak veľmi nebilo do očí ako mizerne sú zombíci zamaskovaný. V niektorých scénach, však atmosféru vyvolať dokáže a zombie opička potešila. Milovníci hororov tak pravdepodobne budú celkom spokojný, ak nebudú očakávať veľa. 61 %(9.5.2015)

• HororSamael

Tak to jsem nedal. Cekal jsem hodne, ale ceho je moc, toho je prilis.(25.5.2015)

• Gluminator

Nic novýho, jen další nabalování a snaha vytěžit co nejvíc ze značky. Pár dobrých úseků, ale tady už není čím překvapit. 50%(6.8.2015)

Doufal jsem a musím říct,že jsem trochu zklamán.Očekával jsem trochu jiné pojetí celého příběhu a věřím,že tohle byl předposlední nebo nejlépe poslední díl.Už to má sklony aby to spadalo a napodobovalo sérii RE ,což se od prvních dvou dílů takhle vůbec nejevilo.K filmu samotnému musím zase uznat,že jsem byl potěšen z přítomnosti hlavni herečky,která udržuje tuhle zombie naháňečku.Celkově jde o atmosférickou a krvavou podívanou. NADPRŮMĚR!!!(15.9.2015)

Dost zklamání oproti trojce která byla super. Už ze samotného názvu to mohlo být hodně o něčem jiném, ale bohužel.. nicméně, alespoň to něják ukončili. 65%(30.10.2015)

Hm residentuje nam to(14.12.2015)

Jo je to něco jiného, alě mě se to opět líbilo. Prostě survivor horor na lodi se spoustou zombíku, kterej je dobře natočený, tak proč ne? navíc zombí opičky jsou cool.(13.5.2017)

• david666

Inu tohle se moc nepovedlo. Vůbec nic nového jen recyklace, navíc ty střihy kamery byly strašné.(3.3.2018)

• filzip

Prý máme očekávat klaustrofobické scény.Ani náodou !! Byl to pouze na diváky ubohý tah a reklama, aby diváci a fanoušci po zkaženém třetím dílu - Genesis dali ještě Apocalypse šanci.Absolutně je film o ničem.Dokonce i ta Anchela ve filmu neměla pořadnou roli ani scénu, kterou bych dokázal ocenit na tom filmu.Kamera uplně laciná jak u klasického béčkového filmu.Jako další věc, co nechapu, proč se film jmenuje Apocalypse, když se tam nic jako ve smyslu Apocalypse neděje.Závěr filmu skončil tak hloupě a bez nápadu, že nevím ani co k tomu už dodat.V jednu chvili jsem popravdě zapomněl, že to co jsem sledoval byl vlastně Rec.Absolutně film o ničem.Ale za úvod a agresivní zombie postavičky dávám 2** , tedy hodnotim 45%. Hruza a děs.Víc zklamanej být už nemohu. TEDY MÉ HODNOCENÍ VŠECH ŘAD : Rec - 72% Rec 2 - 75% na horror super ! Rec 3 - 40 - 45% ani nevím ... Rec 4 - 45%(30.11.2014)

Čakal som niečo lepšie, ale dostal som najslabší diel celej série. Čo sa týka deja, mal som párkrát dejavu, dokonca scény s motorom od záchranného člnu mi pripomenul, scéu z BRIANDEAD a to je už celkom starý kúsok. Na mojej strane sklamanie, ale mohlo to byť aj horšie. Takže za mňa slabé 3*.(15.12.2014)

• MirINDay

Promiňte mi ten výraz - co jsem to zrovna viděl za sra*ku? Chtěl jsem se podívat na REC. Chci scény kamery, first person view, chci cítit strach kameramana a nechci žádný béčkový film se zombíkama, kde všichni dokola opakují slovo "vamos!". Kdybych měl hodnotit díl ze série Rec, okamžitě a bez váhání dávám odpad!. Jestliže přimhouřím oči a začnu hodnotit film jako takový, dám mu 2 hvězdy. Uděláme teda kompromis.. 1*(18.12.2014)

• Karel.Racek

Posmrtný nervový záškub.(19.12.2014)

• Lucky Eda

jde to dře to.. takové menší klišé ..strach nulový , přiběh fajn celkově mam rad filmy z prostředi laboratoře a poté nekontrolovatelnemu rozsireni viru(31.12.2014)