Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

InJo

Scorseseho návrat na vrchol - komplexní, životný a většinu času nehorázně zábavný epos, jenž je plný amorálních hrdinů, drog a sexu. Scorseseho filmografie má fascinující záběr (navíc jsem od něj doteď asi neviděl film, který by se mi vyloženě nelíbil), ale strhující epické příběhy o vzestupu a pádu (ZUŘÍCÍ BÝK, MAFIÁNI, CASINO) jsou dle mého názoru jeho největší doménou. Tenhle film navíc představuje jeho (zatím) možná nejlepší spolupráci s Leonardem DiCapriem - ten by si zasloužil Oscara už jen za ty podmanivé motivační proslovy a za (už teď kultovní) gag s "mozkovou obrnou". VLK Z WALL STREET rozhodně není glorifikací Belforta (potažmo prohnilých brokerů obecně), ani totálně zhýralého stylu života. On toto všechno pouze prezentuje (nutno však dodat, že často s ryze komediální nadsázkou, která někdy může zdánlivě obrušovat satirické hrany) a utvoření si názoru nechává z velké části na samotných divácích. Tudíž kdo očekává doslovné a laciné moralizování (viz např. Stoneův WALL STREET), popřípadě okázalou katarzi, musí hledat jinde. Tříhodinová stopáž je sice možná zbytečná, na druhou stranu si ale nevybavím jedinou konkrétní scénu, kterou bych vystřihl. Trošku problém tak mám jenom s mírnou monotónností prezentovaného obsahu. 90 % ()

IQ Tiqe

Pokud jde o mě, tak šmejdi typu Jordana Belforta by měli viset, nicméně film stojí za vidění. Z několika důvodů: 1) DiCaprio hraje skvěle, 2) Margot Robbie je nádherná a taky umí (připomíná mi Grace Kelly), 3) často je to dobrá prdel („vyšukal jsem jí mozek z hlavy… …za 11 sekund“); třeba u scény s práškama jsem slzel jak nikdy před tím a 4) když zahrála hudba, byla to vždycky pecka. Škoda, že jsem některý finanční fígle nepobíral, takže mi v tom sem tam haprovala logika. Ostatně Jonah Hill se párkrát taky choval nelogicky jak čurák, ale je to podle skutečnosti… # [kino] # příběh *** | hudba **** | humor ** | akce * | napětí * | pustil bych si znovu **** ()

Tsuki

Jak napsal Pomo, současně cool i přízemní. Ten materialistický svět má svůj styl a ve tříhodinovém filmu dokáže vážně pohltit, ale na druhou stranu se z té nehorázné povrchnosti a hlavně explicitně zobrazeného sexu/nahoty budou někteří lidé na sedadle kina ošívat. Ale i to je možná dobře. Překvapilo to jako film a překvapil hlavně DiCaprio, který to zahrál úžasně - skoro mám pocit, že se tenhle chlápek rok od roku herecky pořád zlepšuje. No a místy to samozřejmě dost pobavilo, na čemž měl podíl nejen Jonah Hill. Vlk z Wall Street rozhodně stál za zhlédnutí v kině. ~(4,3)~ ()

Jordan

nie som si istý morálnym nábojom tohto filmu, no ak by som to mal zobrať čisto laicky a "od podlahy": bolo to príliš dlhé (samozrejme, videl som už aj filmy, ktoré mali 4 hodiny a nenudili ma, dĺžku meriam skôr vzhľadom na to, ako film dokáže udržať pozornosť a byť zaujímavý, aj hodinový film môže byť príliš dlhý a trojhodinový sa pre zmenu zdať krátky...); nemal kladného hrdinu, nikoho, na koho by som sa emočne naviazal, komu by som držal palce, s kým by som "šiel" - a nie je to primárnym kritériom hollywoodskej zábavy? lebo čo iné vlk z wall street je? starnúci a z formy blednúci scorsese po istej vekovej hranici rezignoval na vážne filmy a očividne si užíva "remeslo", ktoré dobre platí a pri ktorom sa človek môže pokochať nahotinkami; navyše - tento film mi v rovine hereckých kreácií liezol pekne na nervy; som pomerne zdravý heterosexuálny muž, preto sa nemôžem sťažovať na množstvo nahých krásnych žien, no herecké kreácie tohto typu výdatne zaostávajú za 1) na rôzne spôsoby zdrogovaným jonahom hillom; 2) na rôzne spôsoby do mikrofónu bľabotajúcim dicapriom; 3) nevýrazným chandlerom a ostatnmými postavičkami z firmy; poteší tak maximálne reiner, mccounaghey a dujardin; ale inak je to nesmierne predražená a eticky naozaj sporná zábava, ktorá navyše ani tak veľmi nebaví, ak si odmyslíme tie priehrštia sexu... veľké sklamanie, som rád, že film nedostal žiadneho oscara a úprimne si myslím, že dokonca aj nominácie boli prehnané... napríklad v kategórii scenár - ja sa v burze a finančníckom svete nevyznám, no predpokladám, že podobne na tom je 90% divákov - a tak som bol stratený; samozrejme, že nemusíte a ani nemôžete vedieť všetko, ale keď sa stratíte v ZÁKLADNEJ zápletke (čo to vlastne urobil zle a na čom ho chytili) akosi padá celý konflikt a napätie - a príčinou je okrem iného a v prvom rade zlý scenár! ()

LION-MR.T odpad!

Jsem zvědavej kolik zase obdržím zpráv,že jsem týhle kravině dal odpad a to,že nerozezná skvělý a kvalitní film a,že nemám vkus. ()

Vodnářka

Jako Scorseseho výber hudby fakt pecka...ale jinak? Sex, drogy, alkohol a peníze by mohly být super téma, je by pak nemohl stejnej vtípek střídat stejnější a mezi tím vším by mohlo být trochu děje... Ještě, že v Aeru mají vodku s citronem, po ní je ten film fakt docela vtipnej... ()

Carol Pifková

Začnem tým, že sú to slabé 3*... je to z veľmi jednoduchého dôvodu, áno pár krát som sa zasmiala ale keď som sa nesmiala tak som sa strašne nudila. Navyše z pohľadu na Jonaha Hilla sa mi chcelo vracať. Prišiel mi tu neskutočne odporný a hnusil sa mi ako vo väčšine filmov. Možno keby sa pri tom netrápim až 3 hodiny bola by som zhovievavejšia. Ale proste keď som si uvedomila, že je to len v polke a ja idem zomrieť nudou tak vážne som rozmýšľala, či sa na to, slušne napísané, nevykašľem. Nevykašľala a kvôli niektorým scénam sa to aj oplatilo ale v mojom prípade prevládalo viac tých nudných. Je fajn, že je to životopisný film, ale tie šukačkové scény či tie s drogami a tie, ktoré sa odohrávali v tej spoločnosti na mňa fakt nezapôsobili. No dobre tak niektoré tie scény s kurvami boli aj vtipné. Priznávam. Ale proste 3 hodiny tohto bolo na mňa proste veľa. Ale musím uznať, že Kaper bol naozaj perfektný a presvedčivý. Neznášala som ho ako keby je to fakt dáky kurevník (ako sa to dá slušne napísať?) a fetka zasratá. ()

Anderton

Ak by som zovšadiaľ nepočúval, aký je Vlk z Wall street nekonvenčne nakrútený a aká je to nonstop zábava, tak by som ho za takého možno považoval. Mne ale pripadá ako relatívne normálny film o človeku, ktorý to riadne prehnal a musel za to prirodzene zaplatiť. On však nezaplatil až tak mnoho a Scorsese z neho ani nerobí žiadneho diabla, čo je asi najväčšie prekvapenie. Nijaké zvláštne moralizovanie, iba štylizovaná realita a zábava z filmovačky. Občas z chovania ľudí vo firme zamrazí a divák sa zamyslí nad ukazovaným, potom ale zase príde k slovu party. Z nich tiež môže mraziť, ale najviac budete chápať film ako úvahu nad tým, ako človekovi zničia život drogy. Vôbec by som sa nečudoval, ak by Scorsese povedal, že natočil dve verzie. Túto a ešte jednu ako regulérnu zžieravú, moralizujúcu drámu, ukazujúcu prehnitosť postáv a sveta byznisu čisto v artovom štýle. Rozmýšľať nad tým, čo chcel záverečným miernym rozsudkom Scorsese povedať nemá zmysel, pretože ten iba kopíruje realitu. Ak by mu to teda chcel niekto vyčítať. ()

Frajer42

Nádherně zpracované tříhodinové nic. Leo DiCaprio si jeho one man show patřičně užívá a docela bych mu oscárka přál. Film je samozřejmě brutálně cool a s přibývající stopáží více a více. Vůbec se nedivím, že přitáhl do kin tolik lidí a je zde na csfd tak vysoko. Zde není vhodné smekat před prodejním umem Lea DiCapria v roli frajera, jehož jméno jsem asi 15 minut po skončení filmu dokonale zapomněl. Tady je třeba smeknout zejména před prodejním umem Martina Scorseseho. Natočil tři hodiny trvající snímek, kde se neustále opakuje to stejné, tedy neustále smilnící nahé kurvy, spousty drog, nejpoužívanější slovo v americe a hlavní cool postava, přičemž nějakých zvratů, či napínavých situací je tam absolutní minimum. Natočil to ovšem tak, že jsem tři hodinky nehybně čuměl a jistě bych si od něj koupil i to vypsané pero. Mohl bych tu samozřejmě napsat pár řádku moralistických keců, protože film celkem zřetelně glorifikuje veškeré zločince, podvodníky, a dokonce i braní drog a rozhodně to nezachrání pár závěrečných minut natočených ve stylu ,,Kdo seje vítr, sklízí bouři". Naopak vítám tento styl, kterým je to celé podáno. Přišlo mi to celé, jako docela vydařená satira. Dávám takových horších 5*. ()

leila22

Oslava chamtivosti. Sex, drogy a Wall Street. Čítala som na tento film mnoho kritík a rôznych názorov. Ja sa prikláňam k tým ktorý si tento film užili, Kombinácia DiCapria a Scorseseho = trojhodinová zábava. Scénka zdrogovaného Jordana plaziaceho sa po schodoch sa už poctivo a nadlho vryla do mojej pamäte. Z kina som odchádzala úplne spokojná, no dávam štyri hviezdičky. Predsa si myslím, že plný počet sa dáva iným filmom, ale to nemyslím akokoľvek v zlom. ()

boshke

Leo, který u mne až trestuhodně pozdě vyšel ze stínu Titanicu, opět exceluje a o jeho nesmírném talentu už snad nemůže pochybovat vůbec nikdo. Matthew na začátku filmu velice příjemně překvapil a ukázal, že hrát umí, když dostane příležitost v něčem smysluplném. O to více se těším na interstellar... Tři hodiny utečou jako nic, film je našlapaný a plný skvělých scén. Fáze mozkové obrny je dost možná tím nejvtipnějším, co jsem kdy v životě viděl. Velice zajímavé bylo, jak Scorsese z každé situace, která už už zaváněla "tak tady končí legrace", udělal ještě větší komedii... Určitě chci vyrazit na Vlčka znovu a dost možná se profetuje až do mé TOPky. Ale nepředbíhejme. Zatím "pouze" nadupaných 100% ()

Dzeyna

Už vážně nevím, jestli má smysl chválit Leonarda DiCapria, jelikož je to naprosto excelentní herec a muž. Ovšem, nemůžu tomu zabránit, jelikož tady předvedl, to co nikde. Byl vtipný, charismatický, šarmantní, okouzlující, inteligentní a to všechno a mnohem víc, i když byl pod vlivem drog. Celkový snímek je výborný a člověk se při něm ani chvilku nenudí, což je opravdu obdivuhodné při délce tří hodin. Ostatní herci jsou také výborní a opravdu se do toho vžili. V dámském obsazení je na co koukat, takže taky splněno, i když by to možná chtělo nějakou známou tvář. Atmosféra, která vás vtáhne do děje je opravdu maximální. U mě po dlouhé době něco jako "komedie" na úrovni, kterou můžou zařadit do mých pomyslných TOP filmů. Skvost! ()

AppleCore

Opožděnej účinek lemmonů zachránil vlka od tří hvězd, protože taková palba to zase nebyla a ani omylem ne lepší či srovnatelná s Casinem. Scorsese si tu odbyl svůj standard (s tím že skrze píchání, fetování a fuckování cílí na mladý publikum) na kterej se dobře dívá, klidně si ho dáte znova, jednu dvě scény třeba i opakovaně, ale budete-li chtít strhující pecku, váš blue-ray spolkne právě Casino. ()

MikeCool

Proč vyhrálo Oskara 12 let v řetězech a ne Vlk z Wall Street? "Vlk měl prostě smůlu v tom, že tam bylo moc sexu, moc drog a málo černochů..!" ()

Kothy

Tak jsem se k tomu konečně dostal. Nezklamalo mě to, ale ani nenadchlo. Leonardo DiCaprio, pět ukazuje, jaký je kvalitní herec. Jeho symbióza s Martinem Scorsesem je skoro na úrovni Johnnyho Deppa s Timem Burtonem. Každopádně pořád nechápu, jak může člověk v jeho věku natočit takový film. Nad tím vážně smekám. Ale teď k filmu. Je to docela zajímavé, ale určitě by to bylo stravitelnější, kdyby to bylo o něco kratší. Jonah Hill tu má skvělou roli, docela mě bavil. I tak byl Jordan Belfort borec. Z ničeho vybudovat takovou firmu a v postatě prodávat vzduch. Aspoň bylo dobré, že diváky nezatěžoval vysvětlováním těch ekonomických věcí. Ale všechno jednou začíná a taky končí. Pád byl stejně raketový, jako vzestup. Tak přece jen se nedá chlastat, fetovat a šukat děvky nafurt že jo. O tom je velká část tohohle filmu. Jeho motivační proslovy byly docela šílené. Nejvíc mě asi pobavila scéna, ve které byli s Donniem sjetí ze starých prášků. No nakonec dopadl docela dobře. Dostal jenom tři roky, to se dá... Margot Robbie byla naprosto úžasná. Je to vážně kus ženské. :) Docela jsem nechápal ty scény s bušením do hrudi. "Chci si zaskákat s Umpalumpy." :D ()

teutates

Nechtěně jsem si všiml, že pokud tady moc nepíšu, daří se mi v bodovém zašlehávání o něco víc, no bohužel daný testosteronovó - adrenalinový zážitek mně nutí napsat pár řádku. „Všichni co cosi v Ostravě znamenají… jsme se sešli v Ostravskem cinestaru“ (ehm, a že nás bylo) v tento pochmurný večer 2013. Jen mistr Verbal se sekl ve vedlejším sále. No ale tož k filmu, pokud už slečně Dicaprio za tohle nedají Oskara, tak už nevím za co!? Sice to není můj oblíbenec, nó do dnes mám noční můry z jeho sladkého ksichtu z Titanicu, no budíš. To samé Hill, ale ehm, to jsem nikdy nenapsal, never! Adrenalinově - testosteronový, sex - drogový zážitek... to něj co jsem v roce 2013 bože viděl, děkuji Scorsese. Gro. známých ksichtu, skvělá nálada, důležité odlehčení... 180 min, není kde zpomalit, proste khaaaa. (300 bitches yeaaah). Dobré jak cyp to bylo... 12/10. PS: Margot Robbie sex-appeal o 100 % nahoru a komu se to nelíbí, ať jsi prdel políbí. (what are you Daddy?) ()

swamp

Sedmdesátiletý Vlk z Hollywoodu, Martin Scorsese, natočil životopisný klenot o životě Jordana Belforta, makléře, který si ne zcela legálně vydělal mnoho milionů dolarů. Roli tohoto muže si s naprostou bravurou střihl (ona je to taková one-man-show) DiCaprio - a pokud nezíská Oscara tentokrát, tak už asi nikdy. :P Snímek trvá přesně 3 hodiny, ale vše běhá jak na drátkách, je to natočeno akčně, dynamicky, vtipně... a s ratingem R! Leo Vivat! ()

Okara

Jedna z nejlepších filmových událostí, započít nový rok nekonečně dlouho vyčkávaným snímkem. Navíc když je na režisérském křesle jedna z největších osobností současnosti, vše se točí kolem mého nejoblíbenějšího herce a natáčí srdcovní kameraman. Jediné, co mě trochu zarazilo, byla stopáž. Tříhodinové filmy prostě většinou nedokáží pohltit do děje. Ale Scorsesemu se to zkrátka povedlo. Fakt, že jsem se nepodíval ani jednou na hodinky to potvrzuje. Dost možná to bylo právě díky DiCapriovi. Předávání Oskarů a jejich hodnota jako taková pro mě absolutně nic neznamená, když herec takových kvalit jako je Leonardo stále doma žádného nemá. On vám prostě střihne cokoli. Omládne o 10 let, dostane několikanásobný orgasmus, chytne cholerický záchvat, svíjí se v agónii, zkrátka všechno. A vy mu jen zobete z ruky. Se svým hereckým talentem pak tak trochu zastiňuje ostatní světlé stránky filmu; vymyslete si jakoukoliv a zařaďte si ji na seznam těch pozitiv. Jako neuvěřitelný bonus pak je scéna s předávkováním, kterou nyní spontánně a subjektivně vyhlašuji jako nejvtipnější filmovou scénu všech dob. Tolik slz a křečí v břiše, že jsem šel domů jak troska. I přes všechny klady, superlativa a nevím co ještě zatím ale stále nejsem schopen dát plný počet. Možná to je jen nějaký můj zkrat a dodatečnou projekcí hodnocení zvýším, ale prozatím se Scorsese a Leo omlouvám. Nejlepší soundtrack z filmu 80% ()

DwayneJohnson

Původně jsem měl v záloze úplně jiný komentář. Sáhodlouhý, plný chvály a samých superlativů. Po těch zhruba třech hodinách, jsem však nucen konstatovat, že se nic takového nekoná. Tenhle Vlk z Wall Streetu, ve mně zanechal pouze lehce nadprůměrný dojem a v žádném případě nejsem schopen pochopit jeho, tak vysoké hodnocení. Občas sice vycení zuby a drápy, ale seká většinou do prázdna, aspoň pro mě. Stopáž je neúměrně dlouhá a určitě by jí slušelo zkrácení minimálně o dobrých čtyřicet minut. Leo odvádí svůj standartní výkon, který mě ničím neohromil, rozhodně jsem ho už viděl v daleko lepších rolích. Herecky se mu minimálně vyrovná Matthew, ve velmi krátké roli a také Jonah Hill, pro kterého začínám mít, pomalu, ale jistě nějakou slabost. Příběh má spád, tempo, dost úsměvných situací, kupu peněz, děvky, spoustu drog, ale já přece jen čekal něco trošku jiného, uvěřitelnějšího, nějakou lepší filmovou kávu, hlavně od Martina. Tahle zase za tolik nestála. ()

Ant

Film roku. Scorseseho a Dicapriův nejodvážnější počin. Nikdy bych nečekala, že budu scénu, kde se Dicaprio a Hill válí po zemi a ve smrtelné křeči se na sebe sápou jako jednu z nejlepších scén, co jsem kdy viděla, ale je to tak. Oslava zhýralosti, kterou si ale na konci nikdy nebudete chtít prožít, čímž pro mě ten film splnit svůj účel. 11/10 ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení