Chicago: Zákon ulice (TV seriál)

The Chicago Code

Chicago: Zákon ulice

Akční / Krimi / Drama

USA, 2011, 9 h 45 min (Minutáž: 45 min)

Tvůrci:

Shawn Ryan

Robert Duncan

Jason Clarke, Jennifer Beals, Delroy Lindo, Devin Kelley, Channon Roe, Warren Kole, Victoria Gabrielle Platt, Melissa Ordway, Frederick Koehler, Billy Lush, Patricia De Leon, Jeff Perry, Anita Nicole Brown, Robyn Coffin, Joe Minoso, William Smillie, Todd Williams, Phillip Edward Van Lear, Colby French, Amy Price-Francis, Camille Guaty, Brad William Henke, Adam Arkin, John Heard, Christian Stolte, Steven Culp, Shannon Lucio, Matt Lauria, Tevis R. Marcum, Cynthia Kaye McWilliams, José Zúñiga, Lesley Bevan, Kevin Bigley, Matt Trudeau, Ben Marten, Karin Anglin, Kurt Naebig, Usman Ally, Andy Ahrens, Nelson Lee, Stephen Louis Grush, Armand Schultz, Rebecca Spence, Manny Montana, Billy Dec, Justin James Farley, Francis Guinan, Deidrie Henry, Yosh Hayashi, Patrick St. Esprit, Marcello Thedford, David Furr, Howie Johnson, Jessalyn Wanlim, Michael A. MacRae, Mary Beth Fisher, Patricia Rae, Betty Buckley, Isaiah Washington, Rockmond Dunbar, François Chau, Jill Latiano, Tom Irwin, Stacy Haiduk, John Cassini, Todd Williams, Aldis Hodge, Cathy Cahlin Ryan, Matt DeCaro, Tamlyn Tomita, Brian Boland, Chelcie Ross, Kevin Doyle, James Vincent Meredith, Cathleen Coyle, Mike Nussbaum, José María Mendiola, John Hoogenakker, April Parker-Jones, Mary Hollis Inboden, Henry Godinez, Coburn Goss, Jeremy Isaiah Earl, Walt Sloan, Dan Waller, Charin Alvarez, Dean Hill, Michael Patrick Thornton, Bruce Nozick

Hodně dobře vymyšlené, provedené a zahrané. Přiznám se, že jsem nikdy nebyl fanda do filmů o policistech a příbězích z jejich života a tak dále, ale zde jsem prostě musel udělat vyjímku. Propletence nejen soukromých, ale i pracovních životů hlavních hrdinů a přitom ještě řešení všemožných svízelných situací je jen třešnička na dortu skvělé televizní seriálové série...Pokud budete mít jen chvíli volného času, ať už jste fanoušek tohoto žánru či jako já donedávno nejste, zkuste ho věnovat tomuto kousku, pěkně díl po dílu ;)(12.6.2011)

Seriál reflektuje boj pár nezkažených policistů s korupcí prolezlým aparátem města Chicago. (klišé) Rolí oněch nezkorumpovaných (i když tady člověk nikdy neví) se ujala skvělá Jennifer Beals s mrazivým pohledem a nesmlouvavými praktikami (love her) a sympatický drsňák s dobrým srdcem (klišé) Jason Clarke. Pozoruhodným "zloduchem" je zde chicagský pohlavár Delroy Lindo, který ovládá sektor ochránců zákona i těch, co zákon porušují. Bitva kdo s koho (dobro kontra zlu) je tedy na snadě. Seriál poměrně úspěšně ukazuje, jak hluboko a rozvětveně taková korupce koření, navíc je tu podpora silných hereckých charakterů, ovšem to nepřebíjí mnohá klišé a tisíckrát omleté zápletky, charaktery postav atp. Seriál je průměrnou krimi oddechovkou, která přináší klasický scénář černobílého světa..(3.3.2011)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Akce 8/10/// +poutavý scénář, dobře napsané a zajímavé postavy, výrazní herci ve svých rolích, pěkně padnoucí hudba, především pak nosné téma a záporná postava pro celí seriál, v neposlední řadě působí to dost reálně -tak předně by mě rozhodně nevadila druhá řada, je potřeba sledovat každou část aby jste byli v obraze/// Velice příjemná kriminálka. Postavy si vás brzy získají a jednotlivé scény rovněž tak. Klaďasům budete fandit, výrazné záporné postavy naopak budete chtít chytit. K tomu všemu jeden tajný policista a příjemný český dabing a máme to seriál za lepší 4*. Nechybělo moc a byla by tu pátá./// Celkem 84%///(9.7.2012)

90% Výborný seriál ze života policajtů, který působí naprosto uvěřitelně. Hlavní hrdinka to nemá ani trochu snadné, město je prolezlé korupcí a chlapi nejsou moc rádi, že je řídí žena. Navíc je zde výborná dějová linie s tajným policistou, který je nucen dělat nepěkné věci a povedla skoro lépe než ve oscarové Skryté identite. nejlepší je ovšem hlavní mužský hrdina Wysocki, která podvádí svojí přítelkyni se svojí bývalou manželkou. Celý seriál je spíš za 4 hvězdičky, ale za závěrečné tři díly musím dát pět. Gibbons je opravdu pořádně mazaný lotr bez zábran, ne nepodobný pánům na pražských radnicích a magistrátu.(5.10.2011)

• korbitch22

Hlavní hrdina je nesympatický a arogantní čurák, který šuká svojí bývalou manželku a podvádí svojí mladou snoubenku, k tomu je závislej na energeťáku a řeší dalši rutinní a klišovité případy podle sračkovitého scénáře.Nevim jestli je smutnější, to, že se najde tvůrce a dokonce producent, který chce tyhle kýčovité sračky natáčet, nebo že si takový odporný brak najde své vypatlané a věrné fanoušky.Příšerná sračka.(9.9.2013)