Reklama

Reklama

Chicago: Zákon ulice

(seriál)
  • USA The Chicago Code (více)
USA, 2011, 9 h 45 min (Minutáž: 45 min)

Tvůrci:

Shawn Ryan

Hudba:

Robert Duncan

Hrají:

Jason Clarke, Jennifer Beals, Delroy Lindo, Devin Kelley, Channon Roe, Warren Kole, Victoria Gabrielle Platt, Melissa Ordway, Frederick Koehler, Billy Lush (více)
(další profese)

Epizody(13)

Přestože k tomu nedostala svolení z vyšších míst, superintendantka Teresa Colvinová sestavuje tým, který má vyšetřovat prohnilou státní správu. Osloví i bývalého parťáka Jareka. Když se ukáže, že nitky vedou k radnímu Gibbonsovi, který mimo jiné neváhá odstraňovat nepohodlné svědky, rozhodne se Jarek Terese pomoci... (oficiální text distributora)

Recenze (32)

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Akce 8/10/// +poutavý scénář, dobře napsané a zajímavé postavy, výrazní herci ve svých rolích, pěkně padnoucí hudba, především pak nosné téma a záporná postava pro celí seriál, v neposlední řadě působí to dost reálně -tak předně by mě rozhodně nevadila druhá řada, je potřeba sledovat každou část aby jste byli v obraze/// Velice příjemná kriminálka. Postavy si vás brzy získají a jednotlivé scény rovněž tak. Klaďasům budete fandit, výrazné záporné postavy naopak budete chtít chytit. K tomu všemu jeden tajný policista a příjemný český dabing a máme to seriál za lepší 4*. Nechybělo moc a byla by tu pátá./// Celkem 84%/// ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

dosti slibná podívaná, scénář se rozhodně neřadí mezi ty blbé a herecky je taky zvládnut více než dobře, ale některé postavy jsou přeci jen plošší než by mohli, stejně jako trošku předvídatelný děj. Navíc se u mne v posledním dílu nedostavil pocit, že děj vrcholí v nějaké závratné výšině, což je škoda ()

Reklama

Skleni 

všechny recenze uživatele

Strhujúce, reálne, inteligentné, vypracované do detailov, ironické záverom a najmä od začiatku až do konca prepletené jedným veľkým dejovým ťahadlom. Seriál ani na jednej časti nestratil z kvalít a tak ako pri začiatku, aj pri konci som bol ohromený. No, pri konci trochu viac :-D. Parádny seriál, ktorý i napriek jeho b-éčkovosti, čo sa týka kamery a spracovania ako takého (absencia aspoň ako takého strihu je zarážajúca), je tento seriál niečim výnimočný. Je to jeho, už mnou spomínaná, reálnosť a inteligencia. A ešte raz :-), aj ironický záver. Všetko je domyslené a nikde som nenašiel chybu. Krása a odporúčam všetkým čo chcú vidieť logickú mini sériu s dotiahnutým koncom a jasným záverom. PARÁDA! ()

chicab8 

všechny recenze uživatele

Seriál reflektuje boj pár nezkažených policistů s korupcí prolezlým aparátem města Chicago. (klišé) Rolí oněch nezkorumpovaných (i když tady člověk nikdy neví) se ujala skvělá Jennifer Beals s mrazivým pohledem a nesmlouvavými praktikami (love her) a sympatický drsňák s dobrým srdcem (klišé) Jason Clarke. Pozoruhodným "zloduchem" je zde chicagský pohlavár Delroy Lindo, který ovládá sektor ochránců zákona i těch, co zákon porušují. Bitva kdo s koho (dobro kontra zlu) je tedy na snadě. Seriál poměrně úspěšně ukazuje, jak hluboko a rozvětveně taková korupce koření, navíc je tu podpora silných hereckých charakterů, ovšem to nepřebíjí mnohá klišé a tisíckrát omleté zápletky, charaktery postav atp. Seriál je průměrnou krimi oddechovkou, která přináší klasický scénář černobílého světa.. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Je to kvalitny kriminalny serial zamerany viac na postavy ako jednotlive nekonecne zapletky typu CSI a jeho milion klonov. Celym serialom sa tiahne jedna velka podzapletka. Postavy nie su ciernobiele ale kazda ma svoje kladne aj zaporne vlastnosti. Kasting sa tiez vydaril na jednotku. Bohuzial ako je dnes zvykom, co je kvalitne to sa zrusi po prvej serii. Nastastie tvorcovia stihli narychlo adekvatne ukoncit serial a tak je vysledkom kvalitna miniseria, ktoru sa oplatí vidiet. 8/10. ()

Galerie (117)

Reklama

Reklama