Chicago: Zákon ulice (TV seriál)

The Chicago Code

Chicago: Zákon ulice

Akční / Krimi / Drama

USA, 2011, 9 h 45 min (Minutáž: 45 min)

Robert Duncan

Jason Clarke, Jennifer Beals, Delroy Lindo, Devin Kelley, Channon Roe, Warren Kole, Victoria Gabrielle Platt, Melissa Ordway, Frederick Koehler, Billy Lush, Patricia De Leon, Jeff Perry, Anita Nicole Brown, Robyn Coffin, Joe Minoso, William Smillie, Todd Williams, Phillip Edward Van Lear, Colby French, Amy Price-Francis, Camille Guaty, Brad William Henke, Adam Arkin, John Heard, Christian Stolte, Steven Culp, Shannon Lucio, Matt Lauria, Tevis R. Marcum, Cynthia Kaye McWilliams, José Zúñiga, Lesley Bevan, Kevin Bigley, Matt Trudeau, Ben Marten, Karin Anglin, Kurt Naebig, Usman Ally, Andy Ahrens, Nelson Lee, Stephen Louis Grush, Armand Schultz, Rebecca Spence, Manny Montana, Billy Dec, Justin James Farley, Francis Guinan, Deidrie Henry, Yosh Hayashi, Patrick St. Esprit, Marcello Thedford, David Furr, Howie Johnson, Jessalyn Wanlim, Michael A. MacRae, Mary Beth Fisher, Patricia Rae, Betty Buckley, Isaiah Washington, Rockmond Dunbar, François Chau, Jill Latiano, Tom Irwin, Stacy Haiduk, John Cassini, Todd Williams, Aldis Hodge, Cathy Cahlin Ryan, Matt DeCaro, Tamlyn Tomita, Brian Boland, Chelcie Ross, Kevin Doyle, James Vincent Meredith, Cathleen Coyle, Mike Nussbaum, José María Mendiola, John Hoogenakker, April Parker-Jones, Mary Hollis Inboden, Henry Godinez, Coburn Goss, Jeremy Isaiah Earl, Walt Sloan

dosti slibná podívaná, scénář se rozhodně neřadí mezi ty blbé a herecky je taky zvládnut více než dobře, ale některé postavy jsou přeci jen plošší než by mohli, stejně jako trošku předvídatelný děj. Navíc se u mne v posledním dílu nedostavil pocit, že děj vrcholí v nějaké závratné výšině, což je škoda(19.1.2013)

Chicago Code má vysoké ašpirácie a mnohé prvky sa im daria - celé to vyzerá dosť cool, celkom sa im darí vykresliť takú etnicky rozmanitú atmosféru Chicaga a aj monológy postáv v pozadí sú celkom zaujímavé. Zo začiatku sa mi však napriek tomu zdali jednotlivé postavy tak trochu jednorozmerné. Myslím si však, že postupom času sa to zlepšuje a získavajú hĺbku. Plus nemôžem si pomôcť, hoci mám z Jennifer Beals zmiešané pocity, k seriálu ma určite nalákala hlavne ona.(14.3.2011)

Je to kvalitny kriminalny serial zamerany viac na postavy ako jednotlive nekonecne zapletky typu CSI a jeho milion klonov. Celym serialom sa tiahne jedna velka podzapletka. Postavy nie su ciernobiele ale kazda ma svoje kladne aj zaporne vlastnosti. Kasting sa tiez vydaril na jednotku. Bohuzial ako je dnes zvykom, co je kvalitne to sa zrusi po prvej serii. Nastastie tvorcovia stihli narychlo adekvatne ukoncit serial a tak je vysledkom kvalitna miniseria, ktoru sa oplatí vidiet. 8/10.(30.9.2014)

• korbitch22

Hlavní hrdina je nesympatický a arogantní čurák, který šuká svojí bývalou manželku a podvádí svojí mladou snoubenku, k tomu je závislej na energeťáku a řeší dalši rutinní a klišovité případy podle sračkovitého scénáře.Nevim jestli je smutnější, to, že se najde tvůrce a dokonce producent, který chce tyhle kýčovité sračky natáčet, nebo že si takový odporný brak najde své vypatlané a věrné fanoušky.Příšerná sračka.(9.9.2013)

Strhujúce, reálne, inteligentné, vypracované do detailov, ironické záverom a najmä od začiatku až do konca prepletené jedným veľkým dejovým ťahadlom. Seriál ani na jednej časti nestratil z kvalít a tak ako pri začiatku, aj pri konci som bol ohromený. No, pri konci trochu viac :-D. Parádny seriál, ktorý i napriek jeho b-éčkovosti, čo sa týka kamery a spracovania ako takého (absencia aspoň ako takého strihu je zarážajúca), je tento seriál niečim výnimočný. Je to jeho, už mnou spomínaná, reálnosť a inteligencia. A ešte raz :-), aj ironický záver. Všetko je domyslené a nikde som nenašiel chybu. Krása a odporúčam všetkým čo chcú vidieť logickú mini sériu s dotiahnutým koncom a jasným záverom. PARÁDA!(18.9.2011)