poster

Domek z karet - Série 2 (série)

Drama

USA, 2014, 11 h 2 min (Minutáž: 48–60 min)

Komentáře uživatelů k sérii (25)

 • TeeAge
  *****

  Ukážka bezhraničného pokrytectva a nevymysliteľných klamstiev. Celé je to na takej filmárskej úrovni, že je z toho divákovi naozaj zle. Majstrovské dielo, vo svojom zmysle.(10.3.2016)

 • Kaka
  ****

  Koncepčně jiné než první díl. Jednička byla popotahování figurek na šachovnici. Dvojka už je smělé vyhazování a bitva zásadních figur o vítězství. Intenzivnější a celistvější než jednička, akorát zbavené wow efektu a některých naprosto zásadních zvratů. Na druhou stranu nabízí dvojka nebývale velkou dramatičnost a strhující vyhrocené finále.(18.12.2018)

 • Ouwen
  *****

  9/10 - Tak jsem nakonec přistoupil na hru Franka. Druhá série mi přišla vymazlenější, více strhující a více zajímavá, hned v pilotu doslova šokantní (Zoe), jenže tu je jeden problém. Tohle nejde napsat bez spoileru - Frank si opět ušpiní vraždou ruce a krom Lucase se to nějak moc neřeší, prostě to odezní a zhruba po polovině této série si nikdo ani na to už nevzpomene. Potěšila skvělá postava hackera, nějaké infa o Deep webu a až na pár kiksů ve scénáři chválim seriál za vytříbenou autencitu. Prezident konečně má i koule a když se mu něco nelíbí, na férovku to vybalí. Clair vychladla a projevuje i kolikrát lítost, rozhodně však nechyběj pořádný podpásovky, zejména když Claire a Frank se daj dohromay. Remy a Raymon vynikající konkurence! Zejména první jmenovaný má skvělou slovní zásobu a bavila mne jeho přirozenost. Nejlepší postava je pro mne ovšem Meechun, skvělej vývoj, o proti první sérii už působí sebejistě a bavila mne každá konverzace s nim. Druhá série obsahuje i dost solidní hudby a pěknou porci humoru (Frank čučící na porno, trojka mezi Claire, Frankem a Meechunem) a vizuál stále špičkovej, režie absolutní extra třída, tak povedenou vidím málokdy. A konec je zřejmě každýmu jasnej: Frank na špici. Ještě mne jinak bavily konfrontace mezi Sethem a Dougem. Druhá série nabídla zlepšení na všech frontách, i s ohledem na fakt, že na jednu z nejdůležitějších postav první série se po půlce zapomnělo, jsem rád že mne bavila každá scéna do úplnosti.(8.10.2016)

 • Chrysopras
  *****

  Nezbývá než smeknout před scénáristy, jejichž um korunuje Mistr KS(30.6.2016)

 • vyfuk
  *****

  Druhá série se hned první epizodou osvědčila jako něco, co nejen perfektně naváže na první sérii, ale bude hrdě pokračovat v následujícím odkazu. Pravdou je, že první díl je hodně tučný špek, na které budete jet a mazat skoro až do osmého dílu, kde vás zbytek nějak pomalu a jistě přestane bavit tím, že ani sami nevíte, co se tam děje a proč něco, co by mohlo být na deset minut se hrne a švihá do deseti i více epizod. Kevin Spacey s diváku komunikuje méně, což je škoda, protože to je hlavní tahoun a traidmark seriálu, místo toho spíše do kamery kouká s tím svým zadostiučiněným pohledem. Vše se to ale zkompenzuje poslední epizodou, která je téměř v každém ohledu masterpiece. Looking forward to season 3 and 4.(28.1.2016)

 • angloumene
  *****

  Není zrovna pravidlem, aby druhá série předčila tu první, v případě Domku z karet to ale platí. Tato série nabízí ještě víc napětí a propracovaných politických intrik, než jsme měli možnost vidět. Rozhodně ji tedy můžu doporučit všem fandům pletichaření na nejvyšší politické úrovni.(17.9.2016)

 • andrii
  *****

  Čisté a dokonalé probodnutí novými zbraněmi. Už si mne ruce. Chytil hozené rukavice. Velikán intrik a manipulace. Kevin Spacey opět vybrušuje diamant ledového cynismu, ledového instinktu, ú(s)porné vypočítavosti, odřezává emoce pod povrchem, sluchem mysli potahuje příkrou ukázněnost jinovatkou, stíná stíny, zahlazuje emoční jizvy, z/a/držuje dávivě jízlivé slzy. "Prezident je mrtev, ať žije prezident."(25.6.2016)

 • El-Barto
  ****

  Pokračování Frankovi cesty Bílým domem, kdy jen lže lidem do očí, využívá je a dělá z nich debily, je zase perfektní. Už jsem z toho ale nehledal čelist někde na podlaze jako před rokem.(3.8.2016)

 • Garch
  *****

  začátek 2. série vynikající. Poté útlum druhé čtvrtiny. Ale jen zdánlivý - takový klid před bouří". ...PS: hudba je boží (nejen na konci 8. epizody) Nezamotat se v geniální hře na mnoha šachovnicích je opravdu výzva.(21.10.2016)

 • hazdrova
  ****

  Toto bola jazda. Cestou nastalo pár zvratov, párkrát ma to už s tými Číňanmi už nebavilo, ale v tejto sérii som sa zamilovala do Franka Underwooda - konkrétne do jeho hry, zápalu, ťahania figúrkami a celému jeho majsterštyku! 4,2*(5.11.2019)

 • Likan7
  ****

  Mě naopak dvojka tak neučarovala jako jednička. Bez postav Kate Mary a Coreyho Stolla seriálu chybí divácky přitažlivější postavy. Stále to je scénáristická a režisérská špička, která hravě překonává celovečerní filmy, jemný závan zklamání tu ale prostě je.(29.1.2019)

 • lakart
  *****

  Co dodat...stále je to super a bez chyb. 100%(22.3.2019)

 • iz67
  ***

  Byť mě to vtáhlo, tak Frankovy aktivity proti všem mi přišly už too much (proti první sérii, která byla tak akorát), což trochu snižuje prožitek.(16.4.2017)

 • strom-z
  ****

  Po zhlédnutí 4 řad musim říct, že tohle je podle mě jasně ta nejlepší. Je podle mě dobrý seriál dokoukat do konce čtvrtý, ale třetí řada z mýho pohledu klesne v kvalitě a přesvědčivosti o pěknejch pár stupňů a tak dobrou úroveň to už nenabere...(16.7.2018)

 • J.e.r.e.c
  ****

  Rozdělení na řady je pouze symbolické, jedná se o nepřetržitý proud děje, bez nějakého vyvrcholení, a hned úvodní díl druhé série mi celkem nakopal prdel. Zároveň se ještě vyostřil můj předchozí náhled a já definitivně přestal House vnímat jako politické dílo. Dá se říct, že to pomohlo, jakmile člověk přehlédne chatrnější základy a soustředí se pouze na dramatickou klenbu, vystoupí monumentálnost Bílého domku z karet v celé své kráse. Tomu pomáhá kupa vážně silných momentů, mezi kterými vyniká televizní interview Claire v epizodě č.4. Platí to, co v první řadě – síla jednotlivých dílů je nevyrovnaná, některé zatloukají do podlahy, jiné vás pouze přemostí o pár dnů dál. A stejně jako prve, i tentokrát ke konci spolu se stahujícími se mračny roste i úroveň seriálu. Zakončení je ovšem ještě ultimátnější a finální záběr prostě stojí za to! 85 %(8.5.2016)

 • ForGump
  *****

  95%(3.6.2017)

 • lobo87
  *****

  85%(2.11.2017)

 • AndyMars
  *****

  Náročky som čakala s 5* na druhú sériu, pretože tie prvé sú väčšinou výborné, ale nie najlepšie. Nemýlila som sa a druhá séria prišla s údernejším a ešte zaujímavejším dejom. Prvá séria je však tiež na vysokej úrovni, len ten rozbeh vždy musí byť a všetko sa plne ukáže až neskôr. Páči sa mi, že nie každý diel je robený na šokovom princípe - len aby sa v ňom niečo stalo a dej skôr postupne kulminuje ku koncu. Dúfam, že ostatné série nebudú preplácané a scenáristi nebudú vedieť kam z konopí. Zatiaľ im písanie totiž ide perfektne.(31.10.2018)

 • zigy
  ***

  S odchodem novinářky to jde do kytek se sexappealem. Pokračují jen intriky, a to tak zašmodrchané a nesrozumitelné, že bych scénáristy poslal učit se do Dánska na Vládu. Tady je jen zvědavost, jak to dopadne s Frankem a jeho plány na moc.(7.2.2019)

 • 0verseer
  *****

  “If we never did anything we shouldn't do, we'd never feel good about doing the things we should.” Na druhú sériu som sa maximálne namotal a práve táto séria ma prinútila pridať House of Cards do kategórie obľúbené seriály. Kevin Spacey si po celý čas svoju úlohu zjavne užíva a človeka vystavuje obavám z toho, čo by bolo keby v reále nebol hercom, ale politikom ;) Ak by som mal vyzdvihnúť jednu vec, ktorá sa mi na HoC tak páči, bola by to akási vyzretosť. Ako celok totiž pôsobí veľmi dospelo, čo mu dáva potrebný pocit uveriteľnosti. Druhá séria nastavila latku veľmi vysoko, no napriek tomu dúfam, že v tretej uvidím ešte viac...(8.10.2017)

<< předchozí 1 2