Pro dva policisty to měla být běžná šichta… dokud se nestali terčem drogového kartelu... V Los Angeles jsou pouliční policisté Brian a Mike nerozluční parťáci – novodobí kovbojové, kteří hlídkují na ulicích v době, kdy latinskoamerické gangy svádějí boj o moc s těmi afroamerickými. Brianovi a Mikeovi se několikrát „poštěstí“ a odhalí šokující obchody s drogami a lidmi. A díky tomu se dostanou do hledáčku mexického kartelu. Podaří se dvojici přátel uniknout z vlivného dosahu vražedného narkobarona? Odzbrojující thriller natočil podle vlastního scénáře americký režisér David Ayer, který měl s kriminálními náměty bohaté zkušenosti (Training Day, Temný stín nad L.A., S.W.A.T. – Jednotka rychlého nasazení, Drsný časy). Tentokrát se však rozhodl vylíčit policejní život z lidské stránky spolu s jeho každodenní rutinou. Nebyl by to ale Ayer, který natočil také akční snímky jako Rychle a zběsile, aby policejní práci neproměnil v dynamickou jízdu. A je to právě bezprostřednost a až nepříjemná blízkost, při níž se cítíme, jako bychom byli přímo účastni pouličnímu dění, jež prostupuje celým vyprávěním. Ať už se to týká rodinné oslavy, klábosení v autě či přestřelek, Ayer s kameramanem Romanem Vasjanovem snímají akci pomocí ručních kamer, objektivů na uniformách či autech, pouličních sledovacích zařízení. Když k tomuto postupu, jenž dnes už dělá kde kdo, přisadíme nezkrášlený prostor ulice jižního Los Angeles (kde Ayer vyrůstal), výsledkem je autenticky působící drama, které je po právu označováno jako jedno z nejlepších svého druhu za poslední dekádu. (Česká televize)

kagemush

Tak jasně, rejpal by si povzdechl, že tu už zase máme párek správných chlapů, neoliberál by mohl kňourat že jsme zas ,,nuceni" sledovat pokryteckou glorifikaci policejní brutality, -no a my co si myslíme že Miami Vice , nebo Mizerové jsou ve srovnání s tímto dílkem jen opulentně natočené srajdy, zas s radostí konstatujeme , že tohle je sakra dobrý film. ()

roorybacky

Celkově vzato zajímavé oživení žánru. Líbí se mi hra na autentičnost, nicméně byly zde i momenty, kdy té roztěkané kamery bylo tolik, že to zabraňovalo jakékoliv orientaci v probíhající akci. Dalším nedostatkem je fakt, že film se tváří po celou svou stopáž velmi realisticky, aby tuto svou snahu potom zazdil scénou jako vystřiženou z osmdesátkového akčního béčka. Finále je sice vydařené, ale jelikož Harsh Times jsem dal 4*, musím zde jít zákonitě trochu níže. ()

M.i.k.e

to co Ayer načal v Harsh Times a vylepšil ve Street Kings dovedl v Patrole k absolutní dokonalosti.Syrová a hodně drsná záležitost,která diváka chytne a nepustí po celou dobu filmu.Ruční kamera na oné syrovosti ještě přidává a byť už je tenhle postup hodně ohraný,v tomhle případě dává opravdu ten spravný pocit "reality".Pro mě osobně obrovské překvapení (byť sem čekal dobrý film) a rozhodně kandidít do top 10 letošního roku...90% ()

Lischai

Hodně dobré! Polovina je fantastická konverzační legrace a polovina jakože dokument o špatné čtvrti LA. Gangsteři byli sice trochu z papíru, ale takovou skvělou chemii mezi hlavními hrdiny jsem neviděl od dob Cassidyho a Kida. Rozhodně stojí za vidění. ()

Havaj8

Já přes tyhle krimi-gangsta-policejní filmy moc teda nejsem, ale tady byl hlavní aspekt ke shlídnutí Jake. Spolu s Peňou dali dohromady skvělej pár, ve kterým to fungovalo parádně a proto ani záběry do jejich všedního civilního života nevadil. Možná že přece jenom do svýho repertoáru tenhle žánr zasadim, kdo ví. Nicméně, vzhledem k tvrdšímu průběhu filmu nikdo nemohl čekat happend a uznávám, že mi i v tomhle dílku slza ukápla. Na konci se to snažili ještě odlehčit tou scénkou, zřejmě aby lidi neodcházeli z kin hotový, ale i tak to musela bejt síla... ()

Martin741

Vyborny film od /teraz uz asi/reziserskeho maga Davida Ayera, ktory prekvapivo nema hlavnu zapletku. Skor stavia na udalostiach zo zivota dvoch policajtov v meste Los Angeles, kde zaujme najma vyborny Jake Gyllenhaal, ale pozadu neostal ani Pena. Film ma prijemne okamihy /svadba, utuzenie kamaratstva dvoch policajtov ...../, ale aj temne stranky /zmasakrovane tela ....../. Krasny zaver filmu dojme divaka k slzam, a preto idem vysoko : 89 % ()

Figu

Drsnej, syrovej a smutnej flák! Je krásný to souznení mezi hlavníma hrdinama příběhu! Opravdu dva borci, kamarádi, kolegové s přátelstvím na krev! Ayer to natočil kurva vyváženě, kdy tenhle osobní život Briana a Mika hodil do rovnováhy s jejich prací včetně boje proti zákeřnýmu gangu zmrdů! To, že se řítí tahle story pomalu, ale jistě k mrazivýmu konci, je víc než jasný od začátku. Vskutku reálně natočenej film, kterýmu dopomáhá i luxusní herectví Gyllenhaala a Peñi! 75% ()

Langy10

Docela silný film pro tvrdé povahy. Po pár minutách shlédnutí jsem myslel, že z toho kina odejdu, ale pak mě to velice zaujalo! Doporučuji! Skvělý film. Je zde videt jaky to je opravdu dělat mezi gethem! 92% ()

MrPierc

Film je jako emocionální kulka letící skrz život dvou policistů, kteří natáčí svojí práci i život. Jde jim o život každý den, žijí ve stresu, který normální úředník nezná = každá chvíle může být jejich poslední. I přes ten všudypřítomný tlak a strach, žijí dále své životy - milují, vtipkují, plánují do budoucna. Provázanost dvou parťáků až do samotného konce, kteří si věří. Položili by za sebe život. I přes škádlení, vtipkování a postrkování hluboko uvnitř tomu druhému podávají svůj život na dlani. Je to jako druhé manželství. Hádají se, usmiřují se, společně se usmívají. Každý den se podporují a tvoří tomu druhému duševní i fyzickou oporu. Film je nasnímán hlavně z policejních autokamer, osobních kamer a ještě hlavní scény umocňují v tzv. POV. Pocit, že jsou na ulici jen oni dva a proti nim celé skupiny gangů, jsou velmi frustrující. Přesto film dokáže rozesmát, znejistit a adrenalinově nakopnout. Je to přesně takové reálné, jaké byste čekali. Všichni mají strach, ale válčí každý den o přežití. Nikdo není z kamene. K tomu vyvážený soundtrack. Jeden z nejlepších filmů tohoto roku a to patří mezi malorozpočtové. Vypadá to, že si za pár dní budu muset film pustit ještě jednou. Teď rychle sehnat soundtrack! ()

shyster

Skvělý film o práci policistů v LA. Ústřední dvojici to slušně klape a věříte jim všechny ty proslovy o velké rodině, protože v jejich případě to tak asi i bude. Režisér a scénarista v jednom zvolil nezvyklý postup, kdy je nám příběh a budování postav ukázáno v malých příbězích, které dohromady vytváří pevný celek. ()

carlos 2010

Tak trocha pocta americkým policajtom. Ten spôsob natáčania ma niekedy otravoval. Ináč slušné herecké výkony, ale chýbala nejaká slušná zápletka. ()

WoWoW

Drsný film z drsného Los Angeles ve kterém se pohybují podle mého trochu lehkomyslní policisté Taylor a Zavala. Oba herci zvládli své úlohy naprosto na jedničku (tedy klidně bych jim za to pět hvězd dal). Co jsem však nepochopil a těžko kdy pochopím byl výběr kamerových technik, kterými byl film natočen. Nemám to rád a to ani Patrola nezměnila. Pro mě skvělý film, kterému dává pořádnou podpásovku ten zbytečný dokumentární styl. ()

MA.KI

Americký kriminální film / drama Davida Ayera nahlížející pod pokličku losangeleského podsvětí, a to díky aktivní činnosti dvou pohodových policejních parťáků (Brian Taylor – Jake Gyllenhaal a Mike Zavala – Michael Peña). Pro snímek je signifikantní především zvolená forma a též výrazná epizodičnost děje. ~ Pseudo-realismus navozující digitální kamera sice maximálně vtáhne do děje, obzvláště v akčních scénách, avšak během ostatních situací "ze života" působí zbytečně, až jako jakési trapné home video. Nebýt síly a opravdovosti posledních 20 minut a také neoddiskutovatelného umu navození téměř dokonalé autenticity, zřejmě uvažuji jen o průměrném hodnocení, jelikož některé sekvence byly skutečně zbytečné (nestačilo o rodinném životě jenom mluvit?), stejně jako občasné prosakování manýr americké společnosti. ~ Každopádně po většinu stopáže jsou POV perspektiva (= point of view, díváme se očima určité osoby), záběry z ruční kamery či z kamery umístěné v policejním autě a DALŠÍ "NORMÁLNÍ" ZÁBĚRY (je to minus?) mimořádně efektní i efektivní. End of Watch zároveň reflektuje fenomén dnešní doby – potřebu mluvit do kamery, nahrávat se, předvádět se, exhibovat… Mluvíme stále o odrazu reality či už o stylizaci? ()

bourec

Filmem Street Kings jsem měl za to,že Ayer bude chrlit jednu pecku za druhou.Ale Patrola prostě vyloženě pecka neni.Sice na to kamerový snímání sem si docela zvyknul,ale příběhově jen průměr.Škoda.Tenhle film měl o dost větší potenciál.60%. ()

Rocky88

Zde se hodí ono příslovečné "forma pohltila obsah". Forma ujde, obsah žádný. A Anna Kendrick by mě utáhla na vařený nudli. ()

joker.george

David Ayer mě přesvědčil, že je více než zručný rutinér a dokáže k látce přistoupit osobitě a s citem. Kdyby tomu, tak nebylo, tak by mě mohl sotva dostat hned dvěma rozdílnými konci... Práci mu však značně usnadnilo duo Gyllenhaal&Peña, které zvládá humor, přestřelky i drastické scény, které režisér úspěšně šponuje na maximum i díky netradiční kameře. Na tu si nemůžu stěžovat, protože je používána s rozmyslem, a když to má smysl. ()

Streeper

Co se mi na to moc líbilo byla ta kamera, chápu, že asi ve skutečnosti by to policii nedovolili, aby natáčeli místo činu nebo na samotném okrsku, ale právě díky té kameře celý film působil velmi realisticky. Navíc parťáctví mezi Jakem a Michaelem vážně hodně funguje a proto byl pro mě konec velmi bolestivý. Je super vidět film, který ukazuje pravdivost toho, jak to mají obyčejní policajti v těchto částech těžké. Občas i samotný gang má větší moc než policie a to je na tom to smutné. ()

wohna

Film z policejního světa. Film o dvou policistech, o dvou nerozlučných kamarádech v práci i mimo ni. Zajímavé, místy vtipné, akční, člověk může jen koukat a přemýšlet, zda-li to tak doopravdy vypadá a zda-li je na LAPD taková sranda, jak to vypadá. POV záběry z Gyllenhaalovi kamery jsou skvělé, dává to filmu jiný úhel pohledu. Film potěší. Závěr je tak trochu smutný, ale přece nemůže být všecko nalajnované, aby to dopadlo nejlíp ne? Oba dva hlavní herci jsou dobří a spolu tvoří perfektní dvojici. David Ayer překvapil. Zatím jeho nejlepší film. ()

enjoi

End of Watch sází na atraktivitu first person kamery a daří se mu to na 100 %. Film vás okamžitě vtáhne a neuvěřitelně rychle uteče, protože se prostě v každé vteřině něco děje. Ústřední dvojice herců se do role policistů skvěle vžili a je radost se na film dívat. Velmi, velmi příjemné překvapení. 80 % ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Tom Hardy opouští Suicide Squad

Tom Hardy opouští Suicide Squad

16.01.2015

Že to znělo až příliš dobře na to, aby to byla pravda? No, byla to pravda, ale herci míní a Hollywood mění. Řeč je samozřejmě o comicsové týmovce Suicide Squad, jejíž snové obsazení ještě včera… (více)