The ABCs of Death

• Slovensko Abeceda smrti (festivalový název)
Povídkový / Horor / Thriller / Animovaný / Komedie
USA / Nový Zéland, 2012, 129 min

The ABC's of Death je ambiciozním dílem, které bylo natočeno na části, na kterých se podílelo v režii přes dvě desítky světových talentů filmového žánru. Inspirován dětskými vzdělávacími knížkami ABC, je film složený z 26 jednotlivých kapitol, kde ke každému režisérovi je přiděleno jedno písmeno abecedy. Režiséři potom dostali volnou ruku jak vytvořit příběh, kde nesmí chybět téma smrt. (Nivenx)

klukluka

Některé povídky se mi líbily, některé míň, a některé vůbec. Po dvou dnech od zhlédnutí se mi vybaví už jen DOG pro svoji z mého pohledu mimořádnou práci s kamerou - tahle povídka se mi líbila určitě nejvíc. Vybavuje se mi ještě ta se závody v onanii, ta byla zajímavá. A pobavila mě T is for Toilet. Jinak spíš šeď, přestože se tady občas děly šílený věci. Zvláštní, že už jsem tak otrlej. ()

borec999

Na každé písmeno abecedy 1 krátky film. Pri poviedkových filmoch je (z vlastnej skúsenosti) takmer nemožné aby všetky filmy boli kvalitné a tak sa obvykle miešajú kvalitné s menej kvalitnými. Na tomto projekte sa podieľalo viacero režisérov, ktoré hororovým fanúšikom budú niečo hovoriť (Nacho Vigalondo, Ti West, Andrew Traucki,Adam Wingard,Xavier Gens,Ben Wheatley,Jason Eisener či Srdjan Spasojevič) o to prekvapivejšie je, akým nevýrazným filmom Abeceda smrti vo výsledku je. Najväčšiu časť tvoria poviedky veľmi slabej kvality (nevyhneme sa aj čudným bizarnostiam a trápnym kúskom) a tých podarených je asi 4-5. Najviac v pamäti mi utkvela tá od režiséra Srbského filmu Srdjana Spasojeviča. Celkovo to však za 2 hodiny života nestálo. Veľké sklamanie. 15% ()

Corpsegrinder

Moje očekávání to splnilo, nevim co si představovali ostatní ale dalo se počítat s tim, že při takovým počtu režisérů různejch kvalit zde bude pár sraček ale taky pár v pohodě kraťasů. Začnu těma špatnejma, kterejm vládne rozhodně Westův kraťas (doslova) "M is for Miscarriage", tam se to ale možná dalo čekat protože jsem od něj jako první viděl Cabin Fever 2 (ten mě bavil) a až pak třeba Innkeepers (ty mě nebavili) a co tak čtu tak to s nim jde z kopce dál a dál. Další nad kterým jsem kroutil hlavou bylo "F is for Fart" od Iguchiho což je typická japonská prasárna (od japek si v celým ABCs užijete až až), "Q is for Quack" stálo taky za hovno i když se to ze začátku tvářilo originálním pojetím celkem fajn, "C is for Cycle" příliš nevyužilo potenciál a "E is for Exterminate" byla nesmyslná blbost. No a to je asi výčet těch nejhorších, pak jsou tam nudný vaty (např. "O is for Orgasm" což je pouze artová vizuální onanie), ty vynechám a přejdu na fajnovky, a radši hezky podle abecedy abych na nic nezapomněl. "D is for Dogfight" potěší hlavně vizuálem, pro znalce filmů kterej viděl hromadu těch nekvalitních bitek člověka a psa to bude dobrý, ke konci i zlomyslně úsměvný. "G is for Gravity" mě zaujalo hlavně nápadem, utopení se v moři z pohledu první osoby působí aspoň na mě dost hnusně, šokuje to a nemusí to používat tunu krve a mrdky. "J is for Jidai-geki" je spíš komediální záležitost a zároveň asi nejlepší japonskej kraťas ze všech. "R is for Removed" je jak povídka vystřižená od Stephena Kinga. "S is for Speed" je velice zajímavej kraťas znázorňující útěk před Smrťákem s celkem zábavnou pointou. "U is for Unearthed" je horkej kandidát na nejlepší kraťas ze všech, točenej z pohledu první osoby podobně jako G is for Gravity ovšem tentokrát se vžijeme do role monstra (pravděpodobně upíra) kterýho vytáhnou z rakve a začíná na něj lov v lese (pravděpodobně to většina lidí viděla v traileru). "V is for Vagitus" potěší hlavně milovníky sci-fi akce protože je tu přestřelka jak prase a taky velice slušný gore. "W is for WTF?!" je opravdu NOMEN OMEN ale mě jako milovníka prací na adult-swimu to potěšilo. "Y is for Youngbuck" se taky řadí hodně vysoko do žebříčku nejlepších, což jsem čekal od chvíle kdy jsem zjistil že to točil Eisener, tvůrce Somráka s brokárnou a vánočního Treevenge. Nechutná pedofilní epizodka kde však nezasahuje Rutger Hauer s Remingtonkou ale někdo jinej. To vše za doprovodu naprosto geniální electro muziky. No a to je asi vše, celkově jde o vydařenej projekt ve kterým si každej něco najde, ať už jste citlivka nebo úchylný prase :) ()

Sancty

Abeceda smrti je ukážkový príklad toho, ako ťažko ide natočiť poriadny krátkometrážny film. Na jeden skvelý a zhruba tretinu dobrých pripadá väčšina priemerných až tragicky zlých segmentov. Celkovo 26 pohľadov na hororový žáner od 27 režisérov z 15 krajín sveta. Animák T is for Toilet je najzábavnejší a zároveň najkrvavejší zo všetkých, aj keď je celý z plastelíny. Za zmienku ešte stoja D is for Dogfight, ktorý je kompletne natočený v spomalenom zábere, R is for Removed, pri ktorom som naozaj pociťoval napätie, S is for Speed, ktorý ako jediný disponuje vypointovaným záverom, V is for Vagitus s poriadnou dávkou sci-fi, J is for Jidai-geki, ktorý je druhý najzábavnejší snímok antológie a X is for XXL s najbrutálnejším obsahom. O najväčšie sklamanie sa postaral Ti West so svojím, zrejme najlenivejším príspevkom, M is for Miscarriage. Ambiciózny projekt, ktorý nanešťastie skončil niekde na pol ceste. ()

MareT.

Jako napad se mi to hodne pozdava, ale vysledek uz pokulhava. Nesourode to je jak blazen, tech dobrych je zatracene malo a jeste se mi to vse zdalo moc samoucelne. Nedoporucuju, protoze tech asi 5 dobrych za to taky nestoji. ()

t.mon

Je bohužel pravda, že více jak polovina příběhů je špatných či průměrných. Ty nejhorší jsou: F is for Fart - trapná a úchylná zvrhlost; W is for WTF! - tahle hnusná změť střihů a blbosti, to snad nemohli myslet vážně. Potom ty průměrné: M Is for Miscarriage - minutová blbůstka bez příběhu, Ti West hodně sklamal; H Is for Hydro-Static - vtipné, ale špatně provedené, O Is for Orgasm, Q Is for Quack Adama Wingarda - vtipné, ale od Wingarda jsem čekal víc Výběr těch nejlepších: X Is for XXL Xaviera Gense - brutalitk, při které vás zamrazí; D is for Dogfight - zajímavý nápad, perfektně provedené, L Is for Libido - úchylnost, ale krvavá a zajímavá, oceňuju; Y is for Youngbuck - pedofilní podivnost, ale s perfektním závěrem. Nezapomeneme ani na T is for Toilet Leea Hardcastla a jiné animované srandičky. Celkově převládá průměrnost a špatnost a doufám, že druhý díl bude lepší. ()

iampatrik

20% Popravdě jsem nevydržel a zhruba v půlce abecedy tenhle mišmaš vypnul. Nelze hodnotit 26 "povídek", které jsou ve většině případů nudné a zase nudné (samozřejmě nemůžu hodnotit film celkově, když jsem ho neviděl do konce, ale to si taky nezaslouží, když jsem se s díváním přemáhal už snad u 7 písmenka). Nečekejte žádný příběh, jasně daný hororový (někdy ani to ne) subžánr, ale jen směs 26 různých krátkých "příběhů". ()

J*A*M*A*L

Několik podprůměrných kraťasů shrnuto do jednoho filmu. Nápad dobrý, výsledek katastrofa. Pokud máte nějaké hororové kraťasy za sebou tak zážitek z tohohle filmu bude asi stejný jako z ostatních jiných hororových kraťasů. Z 26 filmů jsem našel asi tak pět který za to trochu stály, jinak odpad, spoustu vyloženě nesmyslných scén, kterým by se ani pětiletý dítě nesmálo (F je přesně ten případ), o to děsivější je, že to bylo natočeno dospělým člověkem (jestli vůbec). Za mě osobně vyhrálo L jinak mezi nejhorší patří určitě F, Y z toho co si pamatuju na tohle radši rychle zapomenout. ()

TERRORDROME

26 režisérov a každý z nich dostal 5000 dolárov na natočenie poviedky podľa jedného písmena abecedy. Že je výsledok značne rozkolísaný neprekvapí, ale rozdiely v tom ako jednotlivý tvorcovia dokázali s rovnakým rozpočtom naložiť je až zarážajúci. Začnem tým najhorším, tu obecne jasne "vyhrávajú" segmenty Miscarriage a Gravity čo boli skôr len amatérske videá z blbého dňa než niečo premyslené. Tretie miesto u mňa potom vyhráva černošská kokotina Pressure, ktorá zas dlho predlho nudne speje k nevalnej pointe. Pointa je vôbec niečo na čom sa snaží stavať väčšina tých priemerných poviedok, pričom doplácajú na to že nie sú moc úderné ani objavné. Trebárs tá vec s papagájom čo prezradí neveru, alebo strašenie detí vrahom, ktorý nakoniec naozaj príde. A taký Ingrowned so ženskou vo vani som celkovo nejako nepochopil. Takže to celé jednoznačne vyhrávajú tie segmenty čo plne tlačia na diváka úchylnosťou, vizuálom alebo srandou. Aj keď taký Orgasm je proste len nejaká LSD halucinácia s bublinami a animovaný Klutz o nespláchnuteľnom hovne asi príliš... o hovne. Ako prvý to vo filme pozitívne rozbalí všeobecne asi najlepšie hodnotený Dogfight, skutočne precízny a silný zážitok. Vagitus ide až na pokraj možností daného rozpočtu so zbesilou akciou, robotmi a prepracovanejším sci-fi príbehom ktorý si žiada celovečerák. Libido je zas vymakaná úchyláreň o chlapovi núteného zúčastniť sa smrteľnej súťaže v masturbovaní, Jidai-Geki vtipná záležitosť o veselom harakiri a Hydro Electric Difusion kostýmna groteska s nacistickou mačkou a hrdinným britským psom ktorému po nakopaní vyletia gule cez ústa. Osobne ma pobavil aj Iguchiho Fart kde japonská školáčka radšej volí smrť udusením žltozelenými prdmi svojej učiteľky a je vcucnutá do jej zadku. Dobré boli ešte aj Speed o feťáčke čo v drogovom opojení uteká pred smrťou, Unearthed o love na upíra z jeho vlastného pohľadu, Young buck o chlapcovi čo zúčtuje s pedofiným školníkom pomocou vypchatej jelenej hlavy za doprovodu 80-tkového diska, Toilet o zabijáckom plastelínovom hajzli a samozrejme XXL o tučnej babenke a jej splatterovej liposukcii. WTF bolo skrátka WTF s obrovským mrožom, amazonkou a inváziou zombie klaunov, ale mne sa páčilo. No a napokon som si nechal Zetsumetsu môjho obľúbenca Nishimuru. Neviem o čom to bolo, možno reklama na ryžu, ale každopádne hustá nálož s hákovými krížmi, kozami, chlpatými aj vyholenými kundami, mini vtákmi, maxi vtákom s vyskakovacím nožom a japonským dr. Divnoláskom. Takže aj napriek nevyrovnanosti to tie zaujímavejšie a nadupanejšie poviedky nakoniec vytiahli na štyri vrhacie hviezdy zabodnuté do hlavy. ()

smetyl

ABCs of death je pro mě celkově hrozné zklamání. Čekal jsem spoustu zajímavých příběhů a přišlo jich jenom pár a ty vážně dobré by jste spočítali na prstech jedné ruky. A -Černů humor do úvodu. Ale prakticky o ničem, krom brutality. /// B - Druhý příběh už má zajímavější příběh a je to v poměru k tomu co bude následovat vlastně dost dobré. Pěkně natočený a hlavně s pointou i lehkým náznakem atmosféry /// C - Konečně originální nápad. Nic převratnýho ale originalitou vyniká. Asi by to potřebovalo o něco delší stopáž, aby mohl být příběh promáknutější. /// D - Pecka!! Jeden z top kratasů týhle kompilace. Perfektní kamera a všechno to zapadalo a vypadalo tak jak mělo. /// E - Nápaditá kravina. Možná tak do animáče pro malé děti. Nenadchlo mě to. F - A co bylo tohle mi řekněte ??? Ty hovada z východu se asi úplně pomátly a do hrororového výběru kraťasů přispěli totálním nesmyslem nad kterým zůstává rozum stát. Přetočit. /// G - Moc pěkně natočená blbost. O ničem. Bez pointy./// H - Netušim, co tady tohle vůbec pohledává. Kreténská podivnost. /// I Týpek a svázaná žena ve vaně. Nasype to do ní injekční stříkačkou a my sledujeme její smrt. Tohle bylo hodně depresivní. Včetně toho parádního monologu./// J Ti Japonci jsou vážně a doslova úchylný hovada. Sledujeme samurajskou popravu a katovi, popravovaný kazí práci děláním xichtů, které přejdou v úchylné a DEBILNÍ až trapné představení. (vypadávání očí a podobně). Přetočit. /// K - Trapnost. Ubohost. Animovanej nesmysl. Tenhle film je vážně něco úplně jinýho než jsem čekal! /// L Výborně, konečně něco tak úchylnýho a krvavýho, že film aspoň za něco stojí. Zvrácený nápad. Přesně takhle jsem si představoval, že to bude vypadat. Líbily se mi ty maskovaný lidi. /// M - Tak tohle nechápu. Nesmysl bez efektů a bez hereckých výkonů s tak půlminutovou stopáží. Režisér asi spláchl spolu s děckem do hajzlu i rozpočet. Jinak si to vysvětlit neumím. N - Tak tohle mě pobavilo. Takovej papoušek vám může pěkně zavařit. Hezký/// O - Surrealistické podání orgasmu, které sahá až k hranicím smrti. Nejperfektněji vizuálně zpracovaná povídka z celé sbírky. /// P - "Tlak" Režisér se pokusil do pár minutek nacpat příběh, který by si zasloužil mnohem delší stopáž, proto je docela obtížné se v tom orientovat. A navíc je takové nemastné neslané a kromě rozšlapaných koťátek v tom nevidím nic originálního. /// Q - Režiséři se rozhodnou zabít kachničku, protože neví co s písmenem Q. No dopadne to úplně jinak. Docela úsměvná kapitola filmu. /// R - Hodně mě to zaujalo ale koncept byl jaksi nedovysvětlen nebo mi něco chybělo k tomu abych to celkově pobral. Ale maskřík dobrej. /// S - Výborně! Naprostá pecka jeden z TOP kraťasů celého výběru. Holka utíká před zakukleným ďáblem, který ji ale nakonec dostane. Až konec odhalí, co tím ďáblem bylo myšleno. /// T - Nechápu proč se tolik tvůrců vyžívá ve fekálnosti ale tohle už je několikátej snímek, kde tohle téma probíhá. Záchod je snad nejčastější místo, co se objevuje v tomhle výběru. Tohle bylo ale dobrý modelínový gore. Pobavilo. /// U - Zajímavá naháněčka z první osoby. /// V - Docela nápadité a výžinvé sci-fi. Zajímalo by mě, jak dosáhli tak pěkných efektů s 5000 dolarů. W - Sbírka nesmylsností, zapletených do sebe, s narážkami na W vás vede k tomu si u toho říákt WTF? A to byl nepochybně i záměr tvrůrce. /// X -Hnusná tlustoška se rozhodně projednou ukončit veškeré posměšky co jí padají na hlavu a stát se štíhlou. Podaří se jí to za jeden večer pěknýho gore. Ale jak se dá čekat, nebude to zrovna pěkný. Na pár vteřin si zažije ten pocit být hezky štíhlá. /// Y - Pedofilní dědek, dostane v závěru pěknou odplatu za svojí úchylnost. Z - "Japonci jsou zasraný úchylný zkurvysyni." A to vystihuje celou závěrečnou povídku. Neni třeba nic dodávat /// () (méně) (více)

E´Tonno

Zopár kraťasov je vyslovene na odpad, väčšina na jednu až dve hviezdy a len zopár na mňa zapôsobilo. Tými boli: C - Cycle, D - Dogfight, E - Exterminate, L - Libido, N - Nuptials, P - Pressure a X - XXL. ()

wampire23

Mierne sklamanie. Jasné, že sa nedalo očakávať, že všetky minipríbehy budú stopercetntné. Niektoré dokonca aj sú. Dogfight, Libido, XXL a možno ešte zopár. Škoda, že niektoré sú ale meganudné a odfláknuté. Celkovo však nemôžem povedať, že by som sa nudil. Ale viac ako jedno pozretie to tiež nebude, ()

Wancohoff

chapem rozporuplne hodnotenia..predsa len 26 pribehov odlisnej kvality sa tazko hodnoti..no ja som sa bavil ci uz na tych kvalitnych, alebo prave aj na tych absurdnych... 70% ()

BlackHood

A- Blbost. 1/5 za vraždu. B příběh ujetý, dítěti říkat takové pohádky... Ale alespoň mě tato povídka donutila chodit spát4/5.C velmi zajímavé, dokonce jsem i cítil i napětí :) 4/5 D chudák pejsek. Zápas byl dobře udelaný, rvačka dobrá, akční povídka, vůbec nenudila. Ale nejvic me dostalo to, že v ní je chyba: Retvívr skočí na boxera a kousne ho do ruky. A v dalších záběrech, ve kterých jde vidět jeho ruka, tak jde zřetelně poznat, že mu neteče krev. 4/5 Akce byla skvělá, prozatím nejlepší povídka. E pavouk vypadal moc počítačově, hl. hrdina nesympatický, jeho herecký výkon ubohý.BEZESMYSLU 0/5. F nemám slov. Takovouhle hovadinu vypustit mezi lidi... odvaha... 0/5 G sračka, vážne nechápu. 0/5 H co to? V podstatě moderní pejsek a kočička:) 2/5 I další kravina bezesmyslu. Nevím co víc dodat. 0/5 J blbost... 0/5 Ktentokrát animovaná komedialní pohádka, ale zase ujetý příběh, blondýnka se jen snaží zbavit gumoveho hovínka, které ji nakonec zabije, ach jo :O.2/5 L uchylná hra se zajmavým námětem, kdo si rychleji vyhoní přežije. 3/5 M - trvalo to dvě minuty a byly to 2 nejhorší minuty tohoto filmu 0/5. N skvělé5/5. O záběry na bublinky, na ženu, na cigaretu. To je celá povídka bezesmyslu. 0/5 P další blbost, kterou jsem nepochopil a a navíc zavraždily tam koťátko :( a to byla taky jediná vražda v povídce 0/5. Q nudná blbost 2/5 R nic moc2/5 S aspoň akce, honička a celkem se líbilo, jen jsem nepochopil konec 4/5. T tak tohle mě navnadilo, abych si koupil plastelínu a udělal si z ní panáčky a mučil je. Celkem ušlo, zvlášť, když se bojíte záchodů ( zvlaštní fóbie, někdo k vám příjde a řekne: mám strašný strach ze záchodů a chce se mi čůrat ) 3/5. U konečne něco zajímavého. 4/5. V akce s robotem skvělá, celkem dobrá sci-fi povídka 4/5. W kdyby to bylo o té ježibabě a prsaté brunetce, tak by to bylo srandovní a zajmavé, ale režisér promarnil svůj dar a natočil blbost. 1/5 . X hodně krve a asi přestanu jíst sladké ;) 3/5. Y blbost:( 0/5 Z poslední povídka a blbost. 0/5. Konečně konec. NEJLEPŠÍ POVÍDKY: B,C,D,S,U,V,N(jediné povídky, které mě bavily.) BLBOSTI: E,F,G,I,J,M,O,P,Y,Z. Mně se většina povídek nelíbila, některé dobré kousky ale zaslouží ocenit. Tento "film" si raději nepouštějte, ale pokud máte rádi horory, tak se vám aspoň pár povídek musí líbit. Strašidelnost 1/4 Brutalita 3/4 Film u mě má 50 bodů ze 130. ()

Darren98

A is for Apocalypse, 3*, úvod a první snímek, otevírající tuto povídku o 26 příbězích, přičemž dává zostra najevo, jakých hranicí nepřístupnosti mládeže film dosahuje, pro úvod se hodí. B is for Bigfoot, 3*, průměrný příběh, který nijakým prvkem nečiní sám sebe špatným filmem, ikdyž ani nijak výjimečným. C is for Cycle, 4*, po dvou průměrných příbězích tu je první, co upoutá pozornost, který ukáže vyšší možnosti ABC's of Death. D is for Dogfight, 5*, zjevně nejlepší povídka, podle veřejnosti, a to hned na začátku filmu, opravdu, režie, kamera, hudba, příběh, efekty, vše je senzační. E is for Exterminate, 2*, naopak první slabší díl, který má efekty k smíchu a celý snímek vypadá, že není tak vážný jako dosavadní díly. F is for Fart, 1*, tak toto byla kravina, po dobrých až skvělých příbězích a trochu slabšímu Éčku tu je ještě o mnohem horší eFko, zjevně nejhorší povídka, u které nezbývá nic jiného, než se tomu leda tak chlámat, pokud se tomu nezasmějete, nebudete z toho mít nic. G is for Gravity, 2*, by se nejlépe asi dalo popsat slovem "nicneříkající", kombinace pohledu první osoby a nulového obsahu mluvení způsobila, že děj se stává nudným. H is for Hydro-Electric Diffusion, 2*, povídka, u které je asi nejtěžší uhádnout název, přičemž to celou dobu vypadá na "Hot-Dog". I is for Ingrown, 3*, opět tu je dosti kvalitní příběh, který na chvíli nechává zapomenout na kraviny. J is for Jidaj-Geki, 3*, je humornější než ostatní a není to kravina jako eFko, předvádí se tu skvělý nápad, že by se kat rozesmával, ovšem vzbuzuje pocit, že vše, v čem hrají asiati, je docela blbost. K is for Klutz, 2*, animovaná změna oproti ostatním povídkám, taky blbost, ne kravina, občas vtipná, občas nechutná, ale v úvodu skvělý pohled na to, jak vypadají holky na záchodě. L is for Libido, 4*, velice perverzní a úchylné, opravdu povedené představení Libida, odpovídá svému jménu. M is for Miscarriage, 2*, Velice slabý obsah, podobně jako Géčko, obzvlášť po tak dlouhé povídce jako je eLko, ale nejhorší povídka bych tomu neříkal jako ostatní, vše je lepší než eFko. N is for Nuptails, 2*, tohle je nenucený příběh na zasmání, ikdyž se nejdřív leknete, protože tam spatříte asiaty. O is for Orgasm, 5*, velmi velmi VELMI perfektní zachycení všech detailů a pocitů tohohle jevu, snad nejlepší, jaké může být. P is for Pressure, 5*, nátlak člověka z toho jde opravdu cítit, thrillerizující jako film od Darrena Aronofského. Q is for Quack, 3*, režisérovi to vyšlo, jeho povídka je vskutku vyčnívající oproti ostatním, vynikající, výjimečný a originální, příběh o režisérovi, který neví co má natočit, je skvělý právě tím, že o tom je ten příběh. R is for Removed, 4*, tento příběh je docela těžko pochopitelný, ikdyž tu je dosti jasný pohled pomsty. S is for Speed, 3*, hezky natočená povídka, smrt, coby smrtka, mexická hudba, drogy, je to z různých pohledů jiný, než ostatní povídky. T is for Toilet, 3*, plastelínová změna oproti ostatním povídkám, velice pěkná animace a propracovanost s plastelínou, vtipné i brutální. U is for Unearthed, 4*, zde je pohled z první osoby, vlastně stejně jako u Géčka, akorát tady už je sytý příběh. V is for Vagitus, 4*, ze začátku máte pocit, že to bude Videogame, pak začne ta drama část, je to rozhodně zajímavý příběh, na to jak je krátký tam je hodně věcí - dítě, robot, záporák, ilegální občané, akční střílečka, sci-fi. W is for WTF!, 4*, tohle je povídka, která nejvíc dostává svému jménu, a to je třeba ohodnotit, prakticky přes celý snímek si jen říkáte "Co to kurva je ...", takže opravdu nejlepší možná povídka na motivy WTF!, která může být. X is for XXL, 4*, shrnutí všech holčičích názorů na to, že jsou tlusté, má to drama stránku a je to i dost brutální ke konci. Y is for Youngbuck, 4*, zobrazení tuctového úchyláka, pedofila a perverzáka, jeho výraz mluví za vše, zároveň zde jde o příběh pomsty, vše je to doprovázeno hudbou, která je jednak docela pozitivní a zároveň dost psycho. Z is for Zetsumetsu, 2*, ... ... Nevím, co si o tom mám myslet, ale potvrzuje to pravidlo, že vše, v čem jsou asiati je šílený. To by bylo, celkové průměrné hodnocení všech těchto počtů hvězdiček je 3,19, což by bylo za 3*, jenomže tu je ještě zbytek. Nápad na něco takového je vskutku geniální, doprovázený atmosférou krvelačnosti, kostiček abecedy na podlaze rozlité krve. Takže čtyři hvězdičky. () (méně) (více)

Hapretor

Abeceda demence. Nechápu, jak někteří mohli vymyslet tak příšerně dementní historky bez nápadu a špetky rozumu. Zvláště východní tvůrci. Jedna hvězda za Dogfight, kreslenou historku s hovnem a blonďatou slečnou - tam byl aspoň pokus o vtip nebo pointu. Jinak opravdu demence na entou !!! - Nestačil jsem se divit. Málem jsem si hlavu ukroutil. ()

fr3ak

No.... jak začít. Ty pocity jsou pořád čerstvé (bohužel :D). Samotný nápad poskládat "abecedu smrti" je opravdu výborný a klobouk dolů, že se ho povedlo realizovat. Jenže zásadní problém vidím v tom, že pozvaným režisérům byla zřejmě ponechána absolutní volnost. A výsledek? Někteří se vyblbli, někteří na to vzali originálně a pak jsou tu Japonci jejichž výtvory slovy popsat fakt nejde :D Celkově velké zklamání, hlavně z pohledu jmen, která za tím stojí. Uvidíme co předvede dvojka... ()

Rathalos

Perverzne,krvave,chore,uchylne,brutalne,zabavne,smutne a dalsie vlastnosti,ktore najdete v tejto serii poviedok od roznych reziserov,z ktorych poniektorych by som asi poslal liecit sa na psychiatriu,ak chcete zmes vsetkeho,pozrite si tento hororik,len pozor,obcas treba mat silny zaludok...:-) ()

Nerine

Trauma na celej život. Jedině epizoda s prostitutkou mi něco dala – zbytek se pokusím co nejrychleji zapomenout. Slabším povahám a dětem rozhodně nedoporučuji! ...... S odstupem 3 let musím dodat, že se mi podařilo zapomenout i tu prostitutku. Mám však v paměti zřejmě natrvalo vypálený obrázek nožem ořezané tlusťošky, která se tak stala na kost hubenou. ()