Scary Movie: Děsnej biják

• USA Scary Movie (více)

Zabiják v masce sleduje Cindy i její přátele. Má něco společného s tajemstvím loňského léta? Cindy a parta jejích nic netušících přátel se musí mít na pozoru... (SPI Film)

Duffman 97

Nevim jak vi ostatní ale já jsem se královsky bavil od začátku do konce.Zvlášť když je to parodie na mnou milované horory Vřískot,Tajemství loňského léta a Nezvratný osud. Doporučuje 9/10 zabijáků. ()

TragyCZ

Nehorázná hovadina, u které jsem se však neskutečně zasmál! :D Scénář musel psát někdo, kdo si právě dal jointa, protože tolik dementních vtipů v jednom filmu jsem snad ještě neviděl. ()

PowPow odpad!

Trapný fekální vtip, vata, Trapný fekální vtip, vata, trapný fekální vtip... To je Scary movie v kostce. ()

Jirkacek

První díl série Scary Movie: Děsnej biják z roku 2000 jsem si koupil na DVD v trafice o osm let později a schoval jej do šuplíku. Tam ležel dalších 12 let, než jsem se na něj podíval a tak tuto parodii na horory paradoxně viděl dříve moje děti než já. Dalším paradoxem pak byl fakt, že jsem jej neviděl prostřednictvím disku, ale vyhledal jsem si jej na HBO. Jelikož jsem předem věděl, že se jedná o parodii, neočekával jsem žádný hluboký umělecký zážitek, ale spíše jsem se chtěl zasmát a dobře pobavit. Zatímco jsem se opravdu několikrát ze srdce zasmál, namísto pobavení jsem byl znechucen sprostými scénami a velice, převelice pokleslým druhem zábavy. Chvílemi jsem se zelenal jako ty pověstné hory, jak mi bylo zle, chvílemi jsem se červenal jako lampička ve výloze vykřičeného domu, jak jsem se styděl. Film začal scénou, kdy se dívka Drew Deckerová (Carmen Electra) chystala dívat se na film a dělala si popcorn, když vtom jí zavolala tajemný muž, který se jí zeptal, jestli má ráda strašidelné filmy. Muž jí řekl, že se na ni dívá a má v plánu na ni zaútočit nožem. Drew utekla do zahrady, kam ji vrah pronásledoval, postupně ji svlékl do podprsenky a kalhotek. Když ji vrah bodl do ňadra, na noži mu zůstal silikonový implantát. Následně ji omylem srazil autem její otec, který byl zaneprázdněn svou ženou, která mu prováděla orální sex. Nakonec ji vrah zabil. V další scéně se objvila hlavní hrdinka Cindy Campbellová (Anna Faris) se svým přítelem Bobbym Prinzem (Jon Abrahams) ve svém pokoji. Vtom do pokoje přišel Cindyin otec a Bobby se schoval pod postel. Otec Cindy řekl, že odjíždí z města obchodovat se strýčkem Escobarem. Druhý den ráno se u školy objevila policie a novináři, kteří chtěli zjistit něco o smrti Drew Deckerové. Aby získala nějaké informace svedla novinářka Gail Hailstormová (Cheri Oteri) retardovaného bratra Buffy Gilmoreové (Shannon Elizabeth) zvláštního strážníka Doofyho Gilmorea (Dave Sheridan). Skupina přátel Cindy, kterými byli Brenda Meeksová (Regina Hall), Bobby Prinze (Jon Abrahams), Shorty Meeks (Marlon Wayans), Greg Cox (Lochlyn Munro), Buffy Gilmoreová (Shannon Elizabeth) a Ray Wilkins (Shawn Wayans) se shromáždili u fontány a bavili se o tom, že se vražda odehrála právě rok po jejich autonehodě. Tehdy jela tato skupina autem, pila alkohol, a Bobby omylem srazil muže. Všichni okamžitě předpokládali, že je muž mrtvý, ale ten byl pouze omráčen. Cindy chtěla zavolat policii, ale Greg s ostatními se rozhodli ho hodit do moře. Muž se během přesunu do kufru auta několikrát probral, ale někdo ho vždy náhodně omráčil, aniž by si toho někdo jiný všiml. Poté, co ho hodili do moře se dohodli, že to nikomu neřeknou. Když Cindy seděla ve školní učebně, dostala vzkaz, že někdo ví, co dělala vloni o Halloweenu. Ta začala vzpomínat na svoje rande s Bobbym a hned na to dostala vzkaz: "Ne, ty huso. Myslím toho mrtvého chlápka." a vyděsila se. Během školní soutěže o královnu krásy chtěla Buffy předvést dramatickou etudu, ale během vystoupení před publikem viděla, jak vrah zabíjí Grega a žádala obecenstvo o pomoc. Všichni si ale mysleli, že to je její číslo, a nepomohli jí. Buffy nakonec vběhla do zákulisí, kde se dozvěděla, že vyhrála, přičemž náhle zapomněla na Grega a vrátila se na pódium, kde slavila svůj úspěch. Stejnou noc byla vrahem napadena Cindy, ale zavolala policii a vrah utekl. Pak byl nalezen se stejnou maskou a nožem Bobby a byl zatčen. Cindy šla spát k Buffy domů, vrah jí tam znovu zavolal, a Bobby byl díky tomu osvobozen. Druhý den se Buffy vysmívala Cindy kvůli jejímu strachu z vraha a když byla ponechána o samotě, vrah ji napadl. Buffy neměla strach a parodovala klišé horrorů devadesátých let. Předstírala, že je vyděšená, utíkala dokola, upadla, zlomila si nohu, prosila vraha o to, aby ji nechal, dovolila mu, aby jí usekl hlavu. I po tom stále mluvila, vrah nevěděl, co s ní má dělat, a hodil její hlavu do nádoby ztrát a nálezů. V další scéně byli Ray a Brenda v kině na filmu Zamilovaný Shakespeare. Ray odešel na záchod, kde již poněkolikáté během filmu ukázal, že je gay, a byla mu probodena hlava mužským penisem. Pak si vrah sedl v kině vedle Brendy, ta po celou dobu filmu mluvila a začala i telefonovat. Když si vrah pomalu chystal nůž, aby ji zabil, někdo z obecenstva mu ho vzal a Brendu probodl. Pak ji začali bodat všichni z publika a Brenda zemřela před filmovým plátnem. Protože nechtěla Cindy zůstat přes noc doma sama, uspořádala party. Během oslav vrah zavraždil Shortyho spolubydlící Tatum (Marissa Jaret Winokur) v garáži. Pak zaútočil na Cindy a Bobbyho. Oba utekli a Bobby řekl, že on a Ray, který přežil "vraždu penisem", jsou dva vrahové, kteří spolu chtějí začít nový homosexuální život v Los Angeles, ale předtím musí odstranit všechny své známé. Vzápětí Bobby zastřelil Shortyho, pak se s Rayem připravovali na vraždu Cindy. Ale když řekli, že napodobují reálného vraha, reálný vrah se objevil a oba je zabil. Pak Cindy a vrah předvedli souboj ve stylu Matrixu, během něhož vrah utekl. Na policejní stanici Cindy přišla na to, že vrahem byl ve skutečnosti Doofy. Následoval záběr na to, jak Doofy, zbaven svého šíleného vzhledu, skáče do auta Gail Hailstormové a společně ujíždějí. Film skončil scénou, v níž šerif Burke (Kurt Fuller) a Cindy vyběhli ven a uviděli unikajícího Doofyho. Cindy začala řvát "NEEEEEEE" a srazilo ji auto. A byl konec vskutku nechutného filmu, na němž jsem našel jen špetku pozitivních věcí, nicméně ty nechutnosti a sprostoty opravdu převažovaly, což uškodilo i mému závěrečnému hodnocení. Suma sumárum, parodie Scary Movie: Děsnej biják ode mne získala dvě děsné hvězdy **. () (méně) (více)

mistr97

Scary Movie je docela koukatelná komedie pro puberťáky. Na daný žánr a zaměření na náctileté diváky oceňuji kvalitu humoru, některé vtipy byly opravdu povedené a příliš se neobjevovaly vtipy z kategorie trapných či nechutných. Postava zabijáka je také zdařilá a stojí hned za několika komickými situacemi. Nebere se vůbec vážně, ale i s chováním hlupáka mu jde práce pěkně od ruky. Celkově film není žádný zázrak, ale rozhodně to není ani propadák. 50 % ()

HAMLOCK

Abyste pochopili tento film musíte vypnout hlavu sednout si a smát se. Nečekejte samozřejmě nějaký úchvatný film spíše je mou povinností varovat vás před špatnými herci ,špatnou kamerou no prostě se vším špatným ,ale alespoň jedna věc je na tom to snímku dobrá a to je humor ,tento fekální humor nemá mezí a v podstatě hororový žánr je takovým nevýrazným pozadím tohoto filmu. 8/10 ()

sourekm

Na film Vřískot bylo parodií halda Scary Movie, Vím, co jsi dělal minulý pátek 13. a plno dalších. Možná by se film Vřískot dal považovat za virální snímek živený jeho parodiemi, bohužel tuto korelaci jsem na Google Trends neviděl. Ale rozhodně mezi nejúspěšnější parodie patří Scary Movie. A taky bylo vidět, že nejúspěšnější neznamenalo jen úspěch v malé komunitě, ale úspěch vůbec tak velký, že se do tohoto tématu zapojilo plno tvůrců s různými scénáři. Scary Movie tím na sebe víc stáhlo pozornost a nebylo pak divu, že následovalo pokračování. Nicméně ptákoviny nemají dlouhou budoucnost a to je všude. Yůtůbéři jako třeba Johny Valda, Ray William Johnson, Viral Brothers a celá řada tvůrců co točila karikatury, parodie a pranky časem ztratí originalitu protože každý klaun se časem okouká. Úspěšné komedie mohou zničehonic vyrabovat kina, ale druhý den už si na ně nikdo ani nevzpomene. Jejich úspěch je krátkodobý. Nicméně tenhle snímek se povedl pokud ho uvidíte jako první z celé řady a na ty druhé je lepší se raději nedívat. ()

BigJohn02

Viděl jsem to zase jednou po letech a docela jsem se smál. Některý fóry jsou sice trapný, ale je to prostě parodie, kterou dělali černoši. Shorty byl boží, ale tu uřvanou černošku bych v bijáku zabil daleko dřív. ()

K1K0

Prvá časť z celej série kultovej komédie ktorú pozná asi každý scary movie. Vtipné aj keď je to totálna blbosť a to je na tom to najlepšie. ()

Harding164

Pokud jste neviděli filmy, které Scary Movie paroduje tak vám to nic moc neřekne. Jinak je to taková průměrná parodie. Neočekávejte žádný propracovaný humor, tady se hraje na jednoduché gagy, které sice občas dokážou rozesmát, ale to je tak všechno. Přiznám se, že nechápu, proč je tenhle film tak oblíbený. Je to ten nekorektní humor? Uznávám, že je ho tu vrchovatě, ale některé vtipy přišly i mě přes čáru. Znám celou řadu parodií (např. Žhavé výstřely) které bych si pustil mnohem radši. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů