Scary Movie: Děsnej biják

Scary Movie

Strašné kino

Komedie / Horor / Mysteriózní

USA, 2000, 85 min

Scary Movie je asi jedna z nejlepších parodii novější doby, spousta, ale spousta odkazu na hollywoodské filmy a teen horory, Vřískot, Tajemství Loňského Léta... Další díly už jdou dolů, dvojka je u mě jen trošku za jedničkou, ale 3 a 4 už je horší, asi nadobro Scary Movie skončilo, teď se můžeme jen tešit na Děsné dojáky a Velké bijáky…Shorty rulezz(21.1.2008)

Hodně vtipná parodie na horory, byť s o dost vulgárnějším stylem, než meli třeba Zucker-Abrahams-Zucker. Osobně za nejvtipnější postavičku považuju Raye, který se profiluje jako hard-core heteráč, byť je realita trochu jiná.... Cindy Campbell: Myslela jsem, že mě miluješ. Bobby: Ale já tě miloval, baby. Jenže po tak dlouhým celibátu se člověk diví, co to s ním dělá. Je to tak, Cindy, jsem gay. A pokud sis toho ještě nevšimla, Ray taky. Ray: Co?! Já nejsem gay. Bobby: O čem to mluvíš? Vždyť jsi mě vzal do toho klubu. Ray: A co? Hrajou tam dobrou hudbu. Bobby: A co výlet do San Franciska? Ray:Chtěl jsem tam jet na nákupy. Bobby (už téměř pláče): Ale... miloval ses se mnou. Ray: No tak za prvé, vykouřils mi ho... Bobby:To je jedno.(13.4.2007)

Historicky první Scary Movie parodie je hned vedle třetího dílu tím nejlepším z celé série, a to zejména díky výběru filmů, které jsou zde parodovány - největší prostor zde dostal kultovní Vřískot a Tajemství loňského léta, což jsou samy o sobě teenagerovské klasiky svého žánru. Anna Faris byla tehdy ještě takové "kuře" v rámci komedií a Regina Hall neměla ještě tolik prostoru (to se opět povedlo nejlépe v trojce). Zkrátka je to někdy nechutné, infantilní, slaboduché a předvídatelné, ale na druhou stranu také vtipné a místy nápadité.(9.9.2011)

SMÍCHOV (4:3) - Když Scary Movie dorazil v roce 2001 do ČR, byl jsem z toho tenkrát naprosto nadšenej a "sjel" jsem to x-krát v krátké době. K dnešnímu dni už ani nespočítám, kolikrát jsem to viděl, ale faktem je, že i po 13 letech mě to pořád baví. I když uznávám, že film jako takový je hrozná magořina :) Ale tak co, pokud se člověk nebude brát moc vážně, na 75 minut čistého času vypne, dostane se mu pořádného kopce legrace. Společně se Žhavými výstřely to považuji za jednu z nejlepších parodií vůbec. 80% (with J.) // (3.12.2014) NOVA CINEMA HD - O 8 měsíců později nám Scary Movie tentokrát naservírovala TV Nova (BTW...každou středu v prosinci by měli dávat další pokračování). No a já si pořád stojím za tím, že Scary jednička je jedna z TOP amerických parodií a to už je jí 14 let, neuvěřitelné, jak ten čas letí. Po dnešku samozřejmě nechávám 4 hvězdy a těším se za týden na dvojku. Stále 80%.(5.4.2014)

• ChArLeNe

Zo Scary Movies je 1. najlepšia, ostatok shit. Najvtipnejšie scény - stoner scary movie, killer rap, wazzup, do you know where i am. Treba spomenúť taktiež OST.(2.8.2013)

• - Sheriff (Kurt Fuller) má ve filmu zbraň Beretta 92FS Ráže 9 mm. (dc125)

• - Ve školní jídelně je na tabuli jako menu napsáno “Same Old Shit“, což překlad nepotřebuje. (Stocki)

• - Scénka, kdy na sebe několik postav křičí v telefonu "What's up???", v překladu „Co jéééé???", je inspirovaná reklamou na pivo Budweiser. (Mimesis)