Scary Movie: Děsnej biják

Scary Movie

Strašné kino

Komedie / Horor / Mysteriózní

USA, 2000, 85 min

Tenhle "Děsnej biják" mě opravdu pobavil, i přes některé až skoro pubertální vtípky. Za důležité považuju, že jsem se po většinu filmu smála, což se o třeba o jiných komediích říct nedá. Takže nebudu pokrytec a dám poctivé 4 hvězdy. Ostatně parodii člověk náležitě ocení jenom pokud viděl původní film, který je parodován. Proto jsem si závěr tohoto děsného bijáku vychutnala až potom, co jsem viděla Obvyklé podezřelé.(30.3.2010)

Už samotná myšlienka zparodovat Vreskot (aj keď sa samozrejme vtipkuje aj na účet iných filmov) sa mi zdá pochybná, pretože objekt sám sa už nebral veľmi vážne. Humor má navyše nevalnú úroveň, je často predvídateľná, čo je u humoru dosť podstatná chyba. Aj v hlušine sa ale nájde pár perličiek. Len to mohlo byť všetko vzaté z inej stránky. Napríklad sa tu mohol spracovať aj nejaký inteligentný dej, ktorý by nás príbehom sprevádzal a zároveň si robil vtipne srandu z tých rádoby klasík ako je "Piatok trinásteho", "Haloween", "Tajomstvo minulého leta", "Vreskot" ...(14.1.2015)

• depony

edit hodnocení: Namísto 4 dávám jednu ... a to za pár vtipných momentů "Prosím, pane zabiják, nezabíjejte mě!" nebo nástup Dawsona ... ale jinak to bylo oplzlý, trapný, předvídatelný ... Kdysi mi to připadlo nejspíš vtipný, teď jsem to dokoukal a nějak postrádám ty humorné pasáže, na které jsem tak rád vzpomínal ... tak s čím jsem si to kruci spletl?:)))(6.7.2004)

• Gilmour93

Není žádným tajemstvím loňského léta, že když se řekne parodie pro náctileté, obvyklí podezřelí jsou K.I.Wayans, či duo trotlů Friedberg, Seltzer. Intelektuálové v tu chvíli spouští vřískot a já se jim nedivím. Ono totiž pokud parodované snímky neznáte, zůstanou jen zastydlé frky na téma bukanýrství, hulení, pšoukání a nadrženost, což má za následek, že se zasmějete asi tolika vtipům, kolik má ruka nezručného dřevorubce prstů. A to je u filmu, který má být vtipný, závažná chyba v matrixu. Pokud si však přejete prostřednictvím sledování filmu sjednotit obsah vlastní hlavy s obsahem dýně na Halloween, považujte výše napsané za bezpředmětný blábol..(2.11.2012)

• Marek1991

Vo svojej dobe bol tento film komerčným zasiahnutím terča a vďaka paródii a nadnesenosti sa táto komédia stala priam kultovou pre generáciu vtedajších pubertiakov, detí a mladých ľudí. Bolo to rovnako obľúbené ako filmy, ktoré to parodovalo. Ja som však často nikdy nešiel s väčšinou a pozrel som si to až teraz po skoro 13 rokoch. Avšak zisťujem, že môj humor je úplne iný a keďže som sa na tomto filme nedokázal dobre zasmiať a nudil som sa, tak to hodnotiť dobre nemôžem. Prišlo mi to skôr ako korektné vzhľadom k všetkému, čo to parodovalo, skôr to bola taká nepriama skrytá reklama na tie filmy. Prišlo mi to, ako keby si na seba nejaká firma urobila paródiu, aby sa priblížila aj mladej generácii.(5.5.2013)

• - Scénář vznikl kombinací dvou scénářů k nezrealizovaným filmům. (lubos111)

• - Šerif dá Cindy v pohári silnú čiernu kávu, no keď Cindy vypadne z ruky pohár, tak je káva zrazu svetlá. (DonParegio)

• - Jennifer Coolidge byla nabídnuta role slečny Mannové, roli odmítnula (Stocki)