Scary Movie: Děsnej biják

Scary Movie

Strašné kino

Komedie / Horor / Mysteriózní

USA, 2000, 85 min

Scary Movie je asi jedna z nejlepších parodii novější doby, spousta, ale spousta odkazu na hollywoodské filmy a teen horory, Vřískot, Tajemství Loňského Léta... Další díly už jdou dolů, dvojka je u mě jen trošku za jedničkou, ale 3 a 4 už je horší, asi nadobro Scary Movie skončilo, teď se můžeme jen tešit na Děsné dojáky a Velké bijáky…Shorty rulezz(21.1.2008)

CITÁT - Když už jsme zabily, tak ho můžeme i okrást!........... Scénář : Marlon Wayans, Shawn Wayans, Buddy Johnson, Phil Beauman, Jason Friedberg a Aaron Seltzer. Kamera : Francis Kenny. Hudba : David Kitay. CHYBY VE FILMU - 1 - Skok sebevraha provází viditelné prohnutí trávníku, kam dopadá. 2 - Okolo 17 minuty je záběr na Shortyho auto. Je bez kouře uvnitř, ale při dalším záběru je plné kouře. 3 - Když parta vzpomíná, jak přejeli toho člověka, tak zabrzdí a zastaví auto tak, že část auta přesahuje do druhého jízdního pruhu, ale o chvíli později je auto srovnané podél oddělovacího pruhu. "Scary Movie" byl pracovní název pro film Vřískot. CITÁT - Máma taky říkala, že nemáš strkat ptáka do vysavače!(3.5.2011)

Už samotná myšlienka zparodovat Vreskot (aj keď sa samozrejme vtipkuje aj na účet iných filmov) sa mi zdá pochybná, pretože objekt sám sa už nebral veľmi vážne. Humor má navyše nevalnú úroveň, je často predvídateľná, čo je u humoru dosť podstatná chyba. Aj v hlušine sa ale nájde pár perličiek. Len to mohlo byť všetko vzaté z inej stránky. Napríklad sa tu mohol spracovať aj nejaký inteligentný dej, ktorý by nás príbehom sprevádzal a zároveň si robil vtipne srandu z tých rádoby klasík ako je "Piatok trinásteho", "Haloween", "Tajomstvo minulého leta", "Vreskot" ...(14.1.2015)

• depony

edit hodnocení: Namísto 4 dávám jednu ... a to za pár vtipných momentů "Prosím, pane zabiják, nezabíjejte mě!" nebo nástup Dawsona ... ale jinak to bylo oplzlý, trapný, předvídatelný ... Kdysi mi to připadlo nejspíš vtipný, teď jsem to dokoukal a nějak postrádám ty humorné pasáže, na které jsem tak rád vzpomínal ... tak s čím jsem si to kruci spletl?:)))(6.7.2004)

• ChArLeNe

Zo Scary Movies je 1. najlepšia, ostatok shit. Najvtipnejšie scény - stoner scary movie, killer rap, wazzup, do you know where i am. Treba spomenúť taktiež OST.(2.8.2013)

• - Natáčelo se od 16. srpna do 18. října 1999 v Kanadě a v Kalifornii (USA). (Varan)

• - Snímek se umístil na 30. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

• - Ve scéně, kdy jsou Brenda (Regina Hall) a Ray (Shawn Wayans) jsou v kině, je před začátkem filmu na plátně červená plocha a upozornění, že následující podívaná je jen pro nevyzrále jedince. Mimo další těžko přeložitelné vulgarity je zde také drobný text uvádějící "Mysleli jsme si, že bude vtipné sem tohle vložit. Polibte nám a vypněte si pauzu, co tam teď máte." (DareDeer)