Scary Movie: Děsnej biják

Scary Movie

Strašné kino

Komedie / Horor / Mysteriózní

USA, 2000, 85 min

S těmihle americkými parodiemi (dneska už legitimní subžánr americké filmové komedie) je to samozřejmě především věc osobního vkusu a naladění, uměleckého tu není zhola nic, ale já si stojím za tím, že v případě tohoto prvního dílu to teda sranda byla, i když někdy docela blbá... (za povšimnutí ale stojí, jaké filmu tu tvůrci vlastně parodují - mimo všudypřítomných hollywoodských velkofilmů a nějakých těch povinných hororů tu je aluze i na takový film, jako jsou Singerovi Obvyklí podezřelí!)(15.6.2007)

Bojte se, lidé dobří, přichází lavina nekorektně ujetých a nablblých parodií s názvem Scary Movie a měnící se číslovkou za názvem. Tato série paroduje tak, že spoustu soudobých kinomegahitů prostě ztrapní a to je vše. Říkáte si, že tohle umí kdekdo? Máte pravdu. Ale pár těch malých bezzvýznamných plusů by se našlo. U Shortyho jsem se fakt zasmál, ale hodně, proto níž s hodnocením nejdu. Je to sice blbost jak noha, ale docela zábavná a roztomilá, i když někdy teenegrovsky nesmyslně nechutná. Wayans se držel ještě na uzdě a nabídl několik galakticky povedených vtípků. Dokonce i konec to mělo originální :) A nejlepší hláška v dějinách Scary Movie: "Run, bitch! Ruuuuuuuuuuuuun!!!!"(10.8.2008)

Všechny díly jsem viděla hned za sebou a tak mohu říct, že právě jednička je jednoznačně nejlepším dílem celé série. U mnoha vtipů jsem se dost pobavila, přestože jsem neviděla ani Vřískot, ani Tajemství loňského léta. Tento díl měl určitě také nejlepší zápletku a trochu napětí při odhalování, kdo je ten v masce. Parodie nejsou zrovna mým oblíbeným žánrem, ale zde jsem se prostě pobavila :) Uvažuji dokonce o tom, že na páté pokračování zajdu do kina.(25.7.2012)

Scary Movie. Ať si říká kdo chce, co chce - pro mě je to film u kterého se směju od začátku do konce a můžu se na něj koukat dokola a pořád se tomu budu smát... Asi ten film spousta z Vás bere vážně, ale on by se brát vážně vůbec neměl. Jasně, že je to kravina, ale já u toho brečím smíchy. Nejlepší je Anna Faris, úplně skvěle hraje ten vystrašený výraz... V tomto prvním díle mě toho pobavilo hodně, ať už je to ta reportérka, která neví koho přefiknout, aby dostala informace, ať už je to předvádění herectví na Miss nebo tělocvikář v sukni... :D Pro mě špičková zábava. A vadí Vám nechutnosti? Proč se jim taky nesmát. Jak té reportérce tekly nudle z nosu, to jsem se taky válel smíchy. A nakonec: právě u tohodle filmu nemám rád názor ''Komu se to může líbit'' nebo ''Kdo se u toho může smát''. Každý máme jiný vkus. A já se bavil výborně. Tenhle film mě prostě KDYKOLI rozesměje. A mnoho scén je opravdu geniálních.(15.7.2009)

Scary Movie: Děsnej biják můžeme posuzovat - stejně jako skoro každou jinou parodii - z mnoha stran. Buď ten film budeme brát vážně a tím pádem nedoceníme jsou genialitu vtipů nebo uvolněně, prostě jako parodii, od které nečekám nijak silný poutavý příběh, a máme velikou možnost pořádně se zasmát. Každý správný divák si jistě vybere tu druhou variantu a tak jeho bránice dostane pořádně zabrat a dokonce si možná řekne: "Sakra, tahle parodie má i smysluplný příběh..." Je fakt, že kromě opravdu zdařilých gagů narazíme i na totální propadáky, po jejichž zhlédnutí divák raději dělá že film neviděl, ale lidi, berte to přece s humorem...(8.2.2006)

• - Šerif dá Cindy v pohári silnú čiernu kávu, no keď Cindy vypadne z ruky pohár, tak je káva zrazu svetlá. (DonParegio)

• - Když se Ray (Shawn Wayans) zabodává nožem do Bobbyho, zmíní se o zrušené televizní show Wayans Brothers, měl na mysli show The Wayans Bros., ve které v letech 1995 – 99 hrál společně se svým bratrem Marlonem. (Stocki)

• - Spoiler: Scéna, kde Brendu (Regina Hall) každý bodá v kine, je paródia na Vreskot 2 (1997). (WalterIK7)