Při hodnocení LMS se člověk neubrání srovnání s Kutilem Timem. Mike Baxter je podobný chlap jako Tim Taylor, jen se nepouští do velkého kutilství, takže ani nemá Timovy nehody. Humor Tim Allena ovšem zůstal podobný a stejně kvalitní. Změna nastala v tom, že Mike nemá tři malé syny, ale tří dospělé / dospívající dcery. Doba se změnila, Mike se pouští často do politiky, je zde navíc spousta rasistických narážek na souseda Chucka. Jestliže Kutil Tim skončil po osmé (nepodařené) sezóně, Poslední chlap končí v nejlepší formě a je to po šesti sezónách překvapení a škoda. Jediné hluché místo bylo prvních cca 5 dílů 2. sezóny, ovšem pak se vše vrátilo do stejných (výtečných) kolejí. Milovníci Kutila Tima přijdou na spoustu narážek, camea Richarda Karna či JTT. Nejlepší díl ze všech je ovšem ten (první ze dvou) s Patricíí Richardson (s04e12) jako vdovou po Timovi. Pokud bych se měl rozhodnout, který seriál je lepší, s těžkým srdcem bych asi dal přednost Kutilovi, možná ale jen kvůli nostalgii. Kvalitativní sešup se nekonal.(12.7.2017)

První série hodně milá a vtipná. Druhá serie vyměnila herečku u jedné z hlavních postav a jednu přidala, je pravděpodobně stejně vtipná, ale postava Tima Allena šla do módu "Old white man from FOX News", což je pro mě, jako zapřísáhlého liberála, dost otravné. Chápu, že je to záměr, a dá se z toho vyždímat hodně vtipů, ale mě už se na to nekouká tak dobře.(29.4.2015)

Kdo by si nepamatoval Kutila Tima? Tim Allen se po letech vrací do světa sitcomů a tvůrci mu to značně ulehčili. V roli patriota a republikánského voliče Mika Baxtera má místo tří synů tři dcery, místo kutilského pořadu pracuje v obchodu s loveckými potřebami a chybně parafrázované Wilsonovy citáty nahradil jeho vlastní video podcast, ve kterém se snaží aktuální problémy jeho rodinky naroubovat na loveckou tématiku. Last Man Standing je klasickým rodinným sitcomem, který nenadchne ani neurazí, ale osobnost Tima Allena mu dodává ten správný šmrnc. Potěšilo také cameo Timova kutilského parťáka Richarda Karna. ##### Napsáno pro www.marastmusic.com(3.8.2013)

Návrat Tima Allena na televizní obrazovky jsem vítala trochu skepticky, ale i přesto jsem dala prvnímu dílu šanci. Po jeho shlédnutí jsem si říkala, co se mi na Kutilu Timovi tak líbilo, když je toto téměř totožné. Ale druhý díl mé pochyby trochu zviklal. A ten třetí byl ještě povedenější a já tak nenásilnou formou přišla tomuhle seriálu na chuť. Takové skopičinky tu chyběly, opravdu. :) A podle průzkumů si ve sledovanosti nevede vůbec špatně, takže kdo ví, třeba se dočkáme i další série.(10.12.2011)

Shlédl jsem zatím prvních 8 epizod a můžu říct že je to celkem zábavný sitcom. Okrajově se podobající Allenovo prvnímu Kutilu Timovi, práce podobně "chlapská" jako kutilství a tři syny nahradili tři dcery a dokonce jeden vnuk aby se přizpůsobily věku hlavní hvězdy. Možná ještě hodnocení pozměním ale 70% je zatím odpovídající.(27.1.2014)

• - Ve druhé sérii si zahráli i Jonathan Taylor Thomas a Richard Karn, kteří po boku Tima Allena v seriálu Kutil Tim (od r. 1991) ztvárnili role jeho prostředního syna Randyho a asistenta Ala Borlanda. (Davo4)