Poslední chlap

(TV seriál)
  • USA Last Man Standing
Trailer
Komedie
USA, (2011–2021), 70 h 32 min (Minutáž: 20–22 min)

Tvůrci:

Jack Burditt

Tim Allen, Nancy Travis, Molly Ephraim, Kaitlyn Dever, Hector Elizondo, Christoph Sanders, Alexandra Krosney, Amanda Fuller, (více)

Série(9) / Epizody(194)

Mike Baxter (Tim Allen) pracuje jako marketingový ředitel v obchodě se sportovním a hlavně rybářským náčiním. V práci si ho všichni váží a poslouchají, kdežto doma se cítí jako podřízený ženskému pohlaví. Svou manželkou (Nancy Travis) a svými třemi dcerami (Alexandra Krosney, Molly Ephraim, Kaitlyn Dever). Poté, co se po letech vrací žena znovu do práce, nezbývá Mikeovi nic jiného, než se začít o své tři holky pořádně starat. (Martin_W)

Trailer

Jenda

První série hodně milá a vtipná. Druhá serie vyměnila herečku u jedné z hlavních postav a jednu přidala, je pravděpodobně stejně vtipná, ale postava Tima Allena šla do módu "Old white man from FOX News", což je pro mě, jako zapřísáhlého liberála, dost otravné. Chápu, že je to záměr, a dá se z toho vyždímat hodně vtipů, ale mě už se na to nekouká tak dobře. ()

McClane

Hodnocení pilotu: Tak novej Kutil Tim není úplně špatnej, jen na můj vkus moc tlačí na pilu a za každou cenu se snaží nacpat všude fóry. Prototypy dcer jsou jako Haley (blbá a hezká) a Alex (malá a přemoudřelá) z Modern Family plus ještě jedna dcera s dítětem. Ale zkusím asi ještě pár dílů, třeba se scénáristi zklidněj. 60%. ()

Kulmon

Při hodnocení LMS se člověk neubrání srovnání s Kutilem Timem. Mike Baxter je podobný chlap jako Tim Taylor, jen se nepouští do velkého kutilství, takže ani nemá Timovy nehody. Humor Tim Allena ovšem zůstal podobný a stejně kvalitní. Změna nastala v tom, že Mike nemá tři malé syny, ale tří dospělé / dospívající dcery. Doba se změnila, Mike se pouští často do politiky, je zde navíc spousta rasistických narážek na souseda Chucka. Jestliže Kutil Tim skončil po osmé (nepodařené) sezóně, Poslední chlap končí v nejlepší formě a je to po šesti sezónách překvapení a škoda. Jediné hluché místo bylo prvních cca 5 dílů 2. sezóny, ovšem pak se vše vrátilo do stejných (výtečných) kolejí. Milovníci Kutila Tima přijdou na spoustu narážek, camea Richarda Karna či JTT. Nejlepší díl ze všech je ovšem ten (první ze dvou) s Patricíí Richardson (s04e12) jako vdovou po Timovi. Pokud bych se měl rozhodnout, který seriál je lepší, s těžkým srdcem bych asi dal přednost Kutilovi, možná ale jen kvůli nostalgii. Kvalitativní sešup se nekonal. ()

Gemini

První série, která běží na Primě Cool, mě mile překvapila. Tim Allen a "jeho tým" prostě pořád vědí jak na to, a tahle kombinace Tátových Holek s Kutilem Timem si mě získala, byť to není žádná novátorská záležitost - "jen" velmi dobré sitcomové řemeslo. Na každý pád si zaslouží červenou barvu, ale 70% mi přijde málo a 80% zase moc. Z toho plyne, že čtyři hvězdy tady taky mají zůstat. ()

phoebess

Návrat Tima Allena na televizní obrazovky jsem vítala trochu skepticky, ale i přesto jsem dala prvnímu dílu šanci. Po jeho shlédnutí jsem si říkala, co se mi na Kutilu Timovi tak líbilo, když je toto téměř totožné. Ale druhý díl mé pochyby trochu zviklal. A ten třetí byl ještě povedenější a já tak nenásilnou formou přišla tomuhle seriálu na chuť. Takové skopičinky tu chyběly, opravdu. :) A podle průzkumů si ve sledovanosti nevede vůbec špatně, takže kdo ví, třeba se dočkáme i další série. ()

Galerie (1 825)

• Ve druhé sérii si zahráli i Jonathan Taylor Thomas a Richard Karn, kteří po boku Tima Allena v seriálu Kutil Tim (od r. 1991) ztvárnili role jeho prostředního syna Randyho a asistenta Ala Borlanda. (Davo4)