Poslední chlap (TV seriál)

Last Man Standing

Komedie

USA, 2011–2020, 62 h 53 min (Minutáž: 20–22 min)

Tvůrci:

Jack Burditt

Tim Allen, Nancy Travis, Molly Ephraim, Kaitlyn Dever, Hector Elizondo, Christoph Sanders, Alexandra Krosney, Amanda Fuller, Luke Andrew Kruntchev, Evan George Kruntchev, Jonathan Adams, Joel David Moore, Erika Alexander, Ele Bardha, Ron Causey, Uriah Shelton, Christina Moore, Kenton Duty, Robert Forster, Richard Karn, Danielle Bisutti, Sarah Gilman, Robin Riker, Deborah May, Matt Shively, Maura Kidwell, Ali Williams, Matthew Boehm, Tye Sheridan, Clint Culp, Fletcher Humphrys, Jamie-Lynn Sigler, Alison Lani, Kim Kardashian West, Daphne Duplaix, Danny Jacobs, Kenneth Choi, Kelly Walker, Shira Scott Astrof, Evie Thompson, Beck Bennett, Ann Hu, David Anthony Higgins, Melanie Paxson, Maz Jobrani, Sal Lopez, Elizabeth Shapiro, Zachary Gordon, Don Lake, Joseph Whipp, Brandon Killham, Tim Acres, Krizia Bajos, Jordan Masterson, Patrick Bristow, Ryan McCartan, Phil Proctor, Shane Coffey, Jonathan Taylor Thomas, Brendan Brandt, Carla Jimenez, Bo Barrett, Jerry Minor, Hope Lauren, Nadji Jeter, Elaine Loh, Bob Stephenson, Greg Pitts, John Marshall Jones, Calvin Jung, Spence Moore II, Alex Skuby, Aina Dumlao, Emily Rutherfurd, Steve Talley, Mike Rowe, Frankie Muniz, Larry Joe Campbell, Patricia Richardson, Jere Burns, Natalie Distler, Mel Fair, Jet Jurgensmeyer, Phil Abrams, Laura Silverman, Molly McCook, Jay Leno, Susan Sullivan, François Chau, Krista Marie Yu, Tisha Campbell-Martin, Bill Engvall, Rochelle Robinson, Melissa Peterman, Allan Murray, Bianca Lopez, Jackie Seiden, Philip Maurice Hayes (vyp.), Terry Bradshaw, Stacie Greenwell, Mcabe Gregg, Grace Rowe, Ava Davila, Lauren Tom, Alex Solowitz, Joey Luthman

Shlédl jsem zatím prvních 8 epizod a můžu říct že je to celkem zábavný sitcom. Okrajově se podobající Allenovo prvnímu Kutilu Timovi, práce podobně "chlapská" jako kutilství a tři syny nahradili tři dcery a dokonce jeden vnuk aby se přizpůsobily věku hlavní hvězdy. Možná ještě hodnocení pozměním ale 70% je zatím odpovídající.(27.1.2014)

První série, která běží na Primě Cool, mě mile překvapila. Tim Allen a "jeho tým" prostě pořád vědí jak na to, a tahle kombinace Tátových Holek s Kutilem Timem si mě získala, byť to není žádná novátorská záležitost - "jen" velmi dobré sitcomové řemeslo. Na každý pád si zaslouží červenou barvu, ale 70% mi přijde málo a 80% zase moc. Z toho plyne, že čtyři hvězdy tady taky mají zůstat.(30.12.2012)

Při hodnocení LMS se člověk neubrání srovnání s Kutilem Timem. Mike Baxter je podobný chlap jako Tim Taylor, jen se nepouští do velkého kutilství, takže ani nemá Timovy nehody. Humor Tim Allena ovšem zůstal podobný a stejně kvalitní. Změna nastala v tom, že Mike nemá tři malé syny, ale tří dospělé / dospívající dcery. Doba se změnila, Mike se pouští často do politiky, je zde navíc spousta rasistických narážek na souseda Chucka. Jestliže Kutil Tim skončil po osmé (nepodařené) sezóně, Poslední chlap končí v nejlepší formě a je to po šesti sezónách překvapení a škoda. Jediné hluché místo bylo prvních cca 5 dílů 2. sezóny, ovšem pak se vše vrátilo do stejných (výtečných) kolejí. Milovníci Kutila Tima přijdou na spoustu narážek, camea Richarda Karna či JTT. Nejlepší díl ze všech je ovšem ten (první ze dvou) s Patricíí Richardson (s04e12) jako vdovou po Timovi. Pokud bych se měl rozhodnout, který seriál je lepší, s těžkým srdcem bych asi dal přednost Kutilovi, možná ale jen kvůli nostalgii. Kvalitativní sešup se nekonal.(12.7.2017)

Vemi povedená rodinná komedie, která ve spoustě možných prvcích odkazuje na rok 1991 a Kutila Tima. Není to náhoda, jelikož jak hlavní protagonista tak režisér zůstali, pouze o dvacet let zestárli, nabyli zkušeností. A byť se to na první pohled nemusí zdát, působí Last Man Standing ucelenějším a hutnějším dojmem. V prvé řadě oč jde: Tak, jako měl Tim Allen v Kutilu Timovi krásnou, příjemnou ač trochu kousavou manželku a tři syny, zde vyměnil pouze kluky za holky, které jsou logicky o trochu starší. Tim v rámci postavy Mika Baxtera tak svádí nekonečnou bitvu proti ženskému pokolení, od kterého si odpočine pouze v zaměstnání. Ano, opět něco pořádně mužského, tentokrát prodejna outdoorového vybavení. A i zde má dobrého přítele. Trochu navíc pak ještě mladíka, ze kterého si tropí srandu (ač ne tak jako svého času z Ela Borlenda). Přestože mohou některé vtipy působit uměle, jsou v rámci sitcomu výborně vypointované, odkazují na současné společenské dění i na tradiční genderové rozdíly. Tim na to navíc není sám, jelikož minimálně dvě jeho seriálové dcery mu skvěle sekundují a samy jsou nositelkami mnoha gagů. Co navíc potěší, že po kvalitně nastartované první sérii jsem uprostřed té druhé téměř unešen. Zdá se mi, že nejen že ještě stoupla kvalita, ale drží se i vyrovnanost jednotlivých epizod, kdy jsem se zatím ani u jedné nenudil. Z LMS se stává se stává jeden z velmi dobrých amerických seriálů. (75 %)(2.12.2012)

První série hodně milá a vtipná. Druhá serie vyměnila herečku u jedné z hlavních postav a jednu přidala, je pravděpodobně stejně vtipná, ale postava Tima Allena šla do módu "Old white man from FOX News", což je pro mě, jako zapřísáhlého liberála, dost otravné. Chápu, že je to záměr, a dá se z toho vyždímat hodně vtipů, ale mě už se na to nekouká tak dobře.(29.4.2015)

• - Ve druhé sérii si zahráli i Jonathan Taylor Thomas a Richard Karn, kteří po boku Tima Allena v seriálu Kutil Tim (od r. 1991) ztvárnili role jeho prostředního syna Randyho a asistenta Ala Borlanda. (Davo4)