Den nezávislosti: Nový útok

• USA Independence Day: Resurgence (více)
USA, 2016, 120 min

Věděli jsme, že se jednou vrátí. Využili jsme proto k obraně všech možností a zdrojů Země. Studovali jsme ukořistěné mimozemské technologie, plány a způsob myšlení vetřelců. Poučili jsme se z předchozího boje o přežití i z cesty k našemu vítězství. Ale bude to stačit? Jsme připraveni na to, co se nyní z hloubi vesmíru blíží k naší Zemi? Nebo nás před zánikem zachrání hlavně naše vynalézavost a důvtip? Jak je vůbec možné čelit vesmírné lodi, která k zaparkování potřebuje celý Atlantský oceán? Den nezávislosti režiséra Rolanda Emmericha před dvaceti lety nově vymezil žánr katastrofického filmu, přinesl nový typ celosvětové katastrofy a ohrožení veškerého lidstva. Nyní se vrací, aby dokončil to, co tenkrát započal. Souboj lidstva s brutálním, bezcitným a technologicky nadřazeným mimozemským nepřítelem bude buď vítězný, nebo poslední, protože v případě porážky žádný člověk nepřežije. (Cinemart)

Lucinda458

Tak... Zase se totálně vymknu z běžného hodnocení a dám plný počet hvězd. A proč? Protože si myslím, že si to ten film zaslouží! Plnohodnotně! Ne jenom, že mi to přineslo nostalgické momenty, kdy jsem si sebe vybavovala jakou malou holčičku, která seděla před televizí a hltala každý moment z prvního dílu... Bylo toho víc. Vážně se mi líbilo zpracování filmu. Efekty, obsazení, hudba, vtipné narážky. Celý film jsem se bavila a je tu toho ještě dost, co bych mohla vyzdvihnout. Třeba zpracování přistání lodi. Nebo samotnou královnu. Na film jsem se těšila a taky že jsem si ho užila. Jiné hodnocení ani dát nemůžu. ()

Tomrou

Chtěl bych dát dvě hvězdy, ale za to velké zklamání dávám jen jednu. Prostě hovadina pro 10 leté děcka. Nemá to cenu ani komentovat. [35%] ()

Athamas

Presne podľa očakávania "starý dobrý Deň nezávislosti" v novom :D ale ja som sa aj napriek tomu dobre pobavil vtip o 100000000 dolároch na lodi mi vyčaroval úsmev na tvári ;) 4 stars... ()

ciapok odpad!

wow. a vraj súčasný akčný scifi film už nemá čím prekvapiť. Táto kokotina dokázala zničiť povesť pôvodnému ID. ()

Rorschach_SK

"Pôjdeme nakopať pár mimozemských zadkov." V Holywoode je asi nejaká tvorivá kríza, pretože nám v posledných rokoch servíruje jedno zbytočné pokračovanie po cca 20 rokoch za druhým. Všetky majú podobnú štruktúru - nepodarená vykrádačka, herecké obsadenie nedosahuje úroveň predchodcov a sami prinášajú tupý príbeh - viz. Jurský svet či Terminátor Genisys. Ako je na tom Deň nezávislosti: Nový útok? Presne rovnako. Osobne sa nečudujem Willu Smithovi, že keď si prečítal scenár, nechcel mať s pokračovaním nič spoločné. Prvý Deň nezávislosti je revolučný film, nie snáď v príbehu či hereckých výkonoch (aj keď táto nová mladá generácia by im mohla max. čistiť topánky) - ale minimálne z trikovej stránky. V Novom útoku sa nedočkáme ani tej malej inovácie - scenár je ako z dielne štúdia Asylum, herci absolútne nestrhnú a nezaujmú, triky síce neurazia a akcia je dostatočne výživná, ale toho digitálneho bordelu bolo až moc (hlavne v scéne prvého útoku, keď si Roland zaspomínal na natáčanie 2012). Humoru je tu tiež menej a niektoré scény sú až emmerichovsky trápne a nasilu napasované (áno napr. školský autobus). Snímok má snáď jediné pozitívum, táto vypočítavá pračka na prachy si ledva zarobí na vlastné náklady a ďalšie pokračovanie snáď nevznikne. ()

Superbia

Tento film se hodí pro filmařské školy, aby žákům ukázali jak to nemá vypadat! 2 hvězdy za dobré efekty, herce a povedený dabing. Strašně jednoduchý scénář, který je velice nepovedenou kopii prvního dílu. Když se na to bude dívat malé dítě, tak ho to možná uspokojí, ale jako očekávaný návrat velice povedeného a nadčasového filmu z roku 1996? Jestli čtete tento komentář a líbil se Vám první film, tak na tohle pokračování raději nechoďte! Jen to ve Vás vyvolá rozpolcené pocity, které budou spíše negativní, i když se je zřejmě budete snažit podvědomě obhajovat. Raději se na něj podívejte v časech největší nudy doma. Ušetří Vám to peníze. Pokud se přesto rozhodněte do kina jít a chystáte se vzít i svou drahou polovičku, která nemá moc v lásce SCI-FI a chcete aby se to změnilo. Tak tohle Vaší snahu vrátí o dobré 3 roky na zpět. Přesně tak, jako se to dnes stalo mě. Ps. Hlavně, že se nezapomnělo na časté zmiňování pozitivního multikulturalismu, "dojemné" proslovy a frenetické potlesky. ()

kristovanoho

Mejkemerikagrejtegen aneb bílo-černo-žlutá letka zachraňuje svět, exprezident se obětuje a probudit se z koma ještě nikdy nebylo tak snadné. Vše samozřejmě zabalené v tuně efektů. Jak u mě nostalgie poměrně funguje, tak tady jsem zůstal netečný jako Nečasovo stará při Petříkovo koitálních pokusech. Ani ťuk pičo. Byť úplná apatie se nekonala. Naopak, kvůli stříkajícímu patosu jsem měl problém dokoukat bez blicího kyblíku. A teď už vstříc třetímu dílu, útokům pod velením virtuální koule a ještě mnohem pestřejší rasově-genderové směsce. Jestli neuvidím andorgynního stíhače Sergeje, majícího traumata ze zneužívání jeho strýcem Kamilou, tak jste fakt kokoti. ()

JurkoNatalka

J: Pre fanúšika v dnešnej dobe už kultového 1.dielu bola návšteva kina povinnosť. Neviem či to bolo sposobené nedostatkom alebo naopak velkou konzumáciou drog u scénaristov, ale miestami som krútil hlavou nad scénarom a nad počinaním hlavných postav. 40per. N: Pár percent za skutočnosť, že sa nachádzame väčšinu času vo vesmíre a pár za občasný príjemný epileptický efekt na filmovom plátne. Inak vpodstate len jednotka s lepšími efektami a s niekedy ešte debilnejšími dialógmi (kdežto jednotka si to s ohladom na rok svojho vzniku mohla ešte ako tak dovoliť). 40per. Celkové skóre: 40per. ()

Lucky Eda

moc postav vsichni jsou stejne dobri jako jejich rodice strasny badass.. prostě vam jdou oci sem tam z tech uzasnych leteckych bojovych scen..spatlane vse dohromady pripominky minulosti..tvl nepritel naseho nepritele je nas spojenec hmm cekal jsem,ze treba prileti nejaky jini emzaci kteri lidstvu pomuzou vystrili je ,vyklesti jim chapadla a vsechny dalsi emzacky praktiky.. ale svym zpusobem se lidstvu take dostalo pomoci ,otevreny konec tak sand ta trojka do tretice vseho dobreho a bude to lepsi jak tohle ..film pardne zacal pak vam do hlavy cpou spoustu nesmyslu slo by to udelat lepe. ()

poola

Sice tam chyběl humor, ale jinak dobré. Oddechovka nad kterou nemusíte přemýšlet a pobaví. K tomu účelu byl film vytvořen a posloužil dobře :-) ()

megacik

Typická popcornovka, bez nejakého zvláštneho zmyslu, aj keď možno povedať, že tento hurá systém viac-menej funguje, na tento daný druh filmu. Koniec je typicky americký, k čomu prispieva najmä to, že viaceré osoby, ktoré sa milujú, predsa len musia prežiť, a to za každú cenu, aj keď im za uchom vybuchne neutrónová bomba. Ostatné bezmenné osoby umierajú rýchlo, a vo veľkých počtoch. Keď vypnete mozog, budete sa aj celkom dobre baviť. ()

LiSaiFun

Celkový styl vyprávění mi silně připomínal přehled zpráv. A vyvolávalo to ve mně zhruba stejné emoce. Ani na chvilku se to nezastaví, jeden obraz střídá druhý, a přitom to v divákovi vzbouzí akorát tupou lhostejnost. Stejně to musí dopadnout dobře... Takže kdyby tam bylo aspoň nějaké jiné překvapení!? Ne. ()

potok.009

Oproti někdejší fenomenální "jedničce" se toho změnilo pramálo a to je o 20 let později k nevíře. Byla to kravina na entou. ()

Drslw

Film absolútne totálne nezávislý na logike, fyzike, dokonca ani na vlastných pravidlách, ktoré platia iné na začiatku a iné na konci filmu. Ale v určitých okamihoch sa na to pozerá dobre... A bolo to aj oveľa menej nafúknuté než jednička. (Bohužiaľ, asi bude aj trojka.) ()

goodridge

úprimne nečakal som, že to bude až takto zábavné. samozrejme hlúpostí a nelogickostí je tam veľa. ale keď vypnete hlavu tak sa poriadne zabavíte ()

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

30.04.2017

Návraty do slavných rolích jsou teď v Hollywoodu velmi populární. Nejvíc na ně sází Harrison Ford, který se vrátil jako Han Solo a brzy ho znovu uvidíme jako Ricka Deckarda i jako Indiana Jonese, a… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

10.02.2014

Roland Emmerich (Godzilla, Útok na Bílý dům) se už několik let snaží oživit pokračování Dne nezávislosti. Asi nejznámější blockbuster německého režiséra vydělal v roce 1996 přes 800 milionů dolarů,… (více)

Will Smith a nejhorší den jeho života?

Will Smith a nejhorší den jeho života?

26.10.2013

To zní jako vydatný bulvár, ale ve skutečnosti jde o zápletku nadpřirozeného thrilleru Selling Time studia 20th Century Fox, ve kterém by si chtěl zahrát Will Smith. Scénář Dana McDermotta je o muži,… (více)