Den nezávislosti: Nový útok

• Nový Zéland

• Austrálie

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2016, 120 min

Tak o dvě třídy horší než skvělá jednička, ale pořád hodně příjemný biják, který těží z cool triků a zábavnosti postav. Škoda jen, že skvadra mladých letců, co by měla být novými Willy Smithy, je zcela nezajímavá. Kupodivu i rozšiřování vesmíru není vůbec špatné a na pokračování - třeba jen v komiksové podobě - bych rád mrknul. (6/10)(1.7.2016)

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 10/10/// PLUS: Je to Emmerich a kdo má rád jeho filmy, tak si přijde na své, jeden z nejefektivnějších filmů letošního roku, byl jsem na 2D verzi, ale tady si myslím, že 3D má smysl, nové postavy nakonec celkem dobře fungují, za ty původní budete rádi, že je uvidíte a že se s nimi po 20ti letech znovu setkáte, je tu humor a dialogy, který pobaví MÍNUS: chybí tomu víc emocí, když je vyhlazena značná část civilizace a na nikoho (ani na diváky) to moc nepůsobí, asi je něco špatně, na první shlédnutí se to nedá úplně vstřebat a stálo by za to před filmem shlédnout předchozí snímek, závěrečných asi 10 minut bylo i na mě příliš (hloupá scéna: autobus, děti, záchrana psa)./// Shrnutí: Tohle bude snímek hodně vděčný pro recenzenty, kteří si s chutí smlsnou na chybách (jak je možné, že když samotné postavy prohlásí, že zavařily motor a nepůjde s letounem manévrovat, tak o chvilku později ve stejné scéně si to krásně střihnou jak potřebují), přesto to bude úžasný film pro nadšené fanoušky, kteří na film čekali dlouhých 20 let. Zároveň má pokračování Dne nezávislosti trochu tu smůlu, že přišlo po tak dlouhé době, do jiné generace diváků zvyklé na ledacos./// Celkem 80%/// Viděno podruhé v TV 28.4.2019(13.7.2016)

"Tohle je mise BOZ. Přímý zákaz všech civilistů a diktátorů." Tak nám vzplála další z bitev, které se nedají vyhrát a vzhledem k dění v první díle patrně ani prohrát. Takže Královno raď. Za mě se na to tedy koukat dalo, i když tu leteckou akrobacii vesmírným bordelem patrně nedokážu úplně ocenit. Nicméně táta a syn Levinsonovi občas pošimrali mou bránici, svérázný prezident Whitmore mne zase rozesmíval svým patriotismem, Dr. Okun ke své holé zadnici přidal i skvělou sbírku netradičních nástrojů a sekání mimozemšťanů katanou si při prvním kontaktu rovněž vyzkouším. Jenže pak tam byli ti synové, dcery, manželky či nevlastní pravnuci původních hrdinů a ti mě zaujali snad jen svou mimořádnou nezajímavostí.(12.12.2016)

Já nevím co se to se mnou děje, možná už mi opravdu měkne mozek, ale přestávají mi vadit úplně tupý filmy, ba co víc dokážu se na nich i zabavit. Emmerich servíruje pokračování který je ještě blbější než jeho předchůdce kterýho si budu muset taky zopáknout a eventuálně pozměnit hodnocení, protože jedno se tomu vocasátorovi megalomanskýmu upřít nedá a sice to, že i když jsou jeho filmy vraždou mozkových buněk, tak destrukci a akci má zmáknutou aspoň jede oldschol a všechno přehledně žádná rozhekaná kamera nebo megakokotskej střih a světe div se už i tohle dokážu dneska ocenit! to jsem teda hluboko klesl... Takže takhle samozřejmě, že to je další typická Rolandovina tudíž píčovina, až na to, že tady se to už nebere ultra vůbec vážně tohle už sklouzává do zábavnýho trashe a tenhle posun Emmerichovi schvaluji. Místy už prostě paroduje a dělá si srandu sám ze sebe. Ve White house Down to ještě nefungovalo, ale tohle je jiná guilty pleasure kategorie. Sračka, ale zábavná. Dal bych 2*, ale fláknu tam 3*, ať je Laco správně zmatenej.50%(23.6.2016)

Ale jo, bavil jsem se. Navazat po dvaceti letech neni nic lehkyho a i kdyz se tu vicemene opakuje to samy, co minule, vsechno je jen ocekavane ve vetsim, i tak film dokaze bavit. Rozjezd je sice lehce vlaznej, chybi tu nejaky napeti, ale tvurci prijemne prekvapili s tim, ze se nebali nechat zarvat nektery vedlejsi postavy, u nekterejch jsem to necekal. No a pak se rozjede klasicka bitva emzaci vs. lidi, film uz do konce plyn neubere, nejaky to napeti se taky dostavi a triky jsou ocekavane vybrouseny. Jen by to chtelo do hlavnich roli pilotu nekoho vic charismatickyho. Takze i kdyz se nejedna o nic prelomovyho, jen poctive odvedenej sci-fi/katastrofickej film, ja jsem spokojenej, ostatne nic vic jsem ani necekal. A pripadnymu dalsimu dilu bych se vubec nebranil.(5.2.2018)

• - Celosvětová premiéra proběhla 20. června 2016 v Los Angeles. (Varan)

• - Jako první potvrdil svou účast herec Bill Pullman. (Reapper)

• - S příchodem první upoutávky na Den nezávislosti: Nový útok, se na internetu spustila virální stránka "War of 1996", kde jsou na zobrazené časové ose zaznamenány nejdůležitější události, které následovaly od útoku mimozemských nájezdníků až skoro po současnost, včetně osudu plukovníka Stevena Hillera, kterého si v prvním díle zahrál Will Smith. (MartyZcz)