Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mata77
  **

  Nepoznám pôvodnú verziu seriálu, takže nemám s čím porovnávať. Seriál som si vyhliadla ako možnú alternatívu sledovania TV, pokým čakám na ďalšie diely najobľúbených seriálov. Takže som neočakávala prevrat. Hodnotenie naň sedí, seriál sa buď páči, alebo až tak nie. Len veľmi ťažko sa tu dá nájsť stredná cesta. Pre mňa je to skôr slabší počin. Prácu režiséra Wooda poznám, preto som čakala vačšiu dynamiku deja, ale za to môže aj slabý scenár. Celkovo môžem povedať, že dejovo na mňa pôsobí dosť naivne a postavám som neuverila ani jedno slovo. Škoda, námet je naozaj zaujímavý, chýba mu ale misterióznosť, určitá dávka humoru a moment prekvapenia.(29.11.2012)

 • JohnCZ
  ****

  --- PRVNÍ SÉRIE --- Původní britský Primeval nám skončil a nastupuje americko-kanadský spinoff s názvem New World. Už jen to, že na seriálu pracují jména jako Amanda Tapping, Martin Wood a nebo Andy Mikita, slibuje mnohé. Postavy mi padly do noty a oblíbil jsem si je prakticky okamžitě. Stejně tak potěšila zbrusu nová znělka s hodně pěkným hudebním motivem. Škoda, že se soundtrack prozatím moc neukázal a během děje zazní spíše sporadicky. Co se týče scénáře, rozhodně není špatný, ale je škoda, že se hlavní dějová linka během první poloviny série nikam nevyvíjí. Za to polovina druhá začne nabírat na intenzitě po stránce příběhu a končí přesně v okamžiku, kdy bych chtěl strašně moc pokračovat dál. Budu se modlit za pokračování, seriál měl od počátku příjemně vzestupnou tendenci. Hodnocení série: 4/5(19.12.2012)

 • HERGImanCZ
  ***

  Nový svět aneb jak zkazit skvělý seriál! Nebo ne? Zprvu mi to tak připadalo. Skvělá atmosféra původního seriálu byla ta tam. Mělo to sice své světlé momenty, které byly ale následně zabité stupiditou postav. Částečně jsem litoval, že jsem si Nový svět vůbec pouštěl. Celý seriál rozhodně nedosahoval kvalit původního. První polovina byla opravdu katastrofální, efekty pteranodona a jiných tvorů vysoce podprůměrné. Tak v polovině seriálu se ale něco zlomilo a jednotlivé epizody začaly být zajímavější a postavy se přestaly chovat, jako by jim někdo prováděl pokusy na mozku, které měly za následek pokročilé stádium demence. Ke konci mě Primeval dokonce začal znovu bavit a začal mít tu správnou atmosféru, která byla prostě potřeba! Takže pokud jste schopni zkouknout 7 nudných epizod, abyste pak viděli 6 dobrých, pusťte si to. Na závěr bych ještě vytknul katastrofální změnu českého dabingu Connora Templa. Za to ale samozřejmě tvůrci nemůžou.(10.5.2017)

 • Lachtaan
  ***

  Mrzelo mě hodně dlouho, když přestaly v trafikách vycházet nové díly Pravěku útočí. Když jsem po letech narazil na pokračování, nedošlo mi, že se nejedná o další sérii, ale o velmi laciný kanadský spin-off, který jsem ukončil již po druhé epizodě. A i ta mě lákala jen kvůli přítomnosti podmořského hada, který stejně ve finále nedostal téměř žádný prostor. Hlavně se nedalo dívat s absencí 90% původního obsazení.(11.12.2019)

 • RedRose
  ***

  Puvodnimu serialu tento sotva staci a zatim je znatelne pozadu... Typicky priklad jak amici prevezmou skvely britsky napad a vydrhnou s nim podlahu... Hodnotim po 13-ti dilech a je to bez jakehokoliv dalsiho napadu nebo posunu nekam dal a o neco lepsi vizualni efekty to fakt nezachrani... Zatim nejlepsi dily jsou ty, kde se objevuje Andrew Lee Potts z puvodniho serialu... Na druhou stranu ani britove uz asi nevedeli jak dal a po pate serii to uzavreli, takze zbyva jen cekat jestli se tohle "pokracovani" nejak vyvine... Zatim jsem vcelku zklaman, ale jeste tomu dam sanci... 50%(15.3.2013)

 • - Přestože tvůrci divákům původně slibovali akvizi tvorů jak z minulosti, tak z budoucnosti, v seriálu byli ztvárněni nakonec jen tvorové z minulosti. (Pod)