Želvy Ninja

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles
USA, (2012–2017), 47 h 50 min (Minutáž: 22–25 min)

Předloha:

Kevin Eastman (komiks), Peter Laird (komiks)

Sean Astin, Rob Paulsen, Greg Cipes, Mae Whitman, Hoon Lee, Seth Green, Kevin Michael Richardson, Josh Peck, Nolan North, Jason Biggs, Brian Bloom, Kelly Hu (více)

Série(5) / Epizody(124)

Leo, Donnie, Raph a Mikey jsou zpět, tedy přesněji řečeno přicházejí v nové podobě. Třetí seriálové zpracování původně komiksového konceptu Kevina Eastmana a Petera Lairda přináší zcela nové pojetí čtveřice zmutovaných želv vycvičených v japonských bojových uměních. Tvůrci jednak zvolili nápaditou animaci, která kombinuje počítačově vytvořené 3D modely s flashovou animací a komiksovými zkratkami a symboly. Kreativní a odlehčený vizuální styl výtečně souzní se zastřešujícím zaměřením seriálu na mladší děti. Namísto siláctví druhého seriálového zpracování z roku 2003 tak nový seriál vzniklý v produkci dětského televizního kanálu Nickelodeon vyniká nadsázkou a hravými nápady, ale i nosnými změnami oproti tradičním prvkům želváckého světa. Samotní čtyři hrdinové v krunýřích jsou profilováni ne jako nebojácní bojovníci, ale spíš coby kluci, kteří postupně poznávají svět kolem sebe a učí se zdokonalovat své schopnosti. April O'Neilová tentokrát není dospělá reportérka, ale v souladu s omlazením hlavních postav se z ní stala šestnáctiletá holka, která se náhodou s želváky skamarádila a díky výcviku pod vedením mistra Třísky často hrdinům výrazně pomáhá. V různě pozměněné podobě se objevují také tradiční záporáci v čele s Trhačem a mimozemským padouchem Krangem. Seriál se díky svěžímu zpracování stal hitem a úspěšně přetavil klasický koncept do moderního díla pro novou generaci televizních diváků. (Česká televize)

Recenze uživatele Scanerior k tomuto seriálu (5)

Želvy Ninja (2012)

Tento seriál je opravdu neskutečně povedený, ať už to jak skvěle dokáže skloubit dějové linky různých postav, ukázat zajímavé akce nebo vůbec pracovat s příběhem samotným. Seriálu se povedlo mistrovsky představit všechny hlavní postavy, ať už se jedná o želvy, Trhače nebo Krangy. Seriál dává opravdu důraz na postavy a jejich příběh obecně. Hlavní dějové linky jsou propracované a nechybí opravdu zásadní zvraty příběhu. Je tu relativně dost vedlejších epizod, které obecně u podobných seriálů moc nemusím, nicméně v tomto případě mi to vůbec nevadilo, jelikož seriál těchto epizod dokáže využít třeba i později k dalšímu ději a tvůrci se v tomto seriálu rozhodli opravdu využít potenciál mnoha postav. Animace je perfektní a také cením dokreslení některých dějových linek v poslední sezóně. Crossover se staršími Želvy ninja také potěšily, stejně jako celý tento seriál. ()

Annihilation: Earth! Part 2 (2015) (S03E26)

Finále této série je opravdu pompézní. Je tu boj mezi všemi nejznámějšími záporáky Želv ninja a navíc se tentokrát Trhačův klan "spojí" s Třískou proti Triceratonům. Tohle je skvělé temné finále série, které skončí opravdu dost zajímavě a zároveň výborně připraví příběh pro vesmírná dobrodružství, která mají jasný cíl. Už od 24. epizody 3. série finále nabere ohromný spád a zajímavý příběh, nemluvě o skvělém teaseru na Triceratony již v minulé sérii. Jednoduše je to "Do Kranga!" povedené. ()

Série 4 (2015) (S04)

Obsahuje spoilery: Tato sezóna je naprosto ohromující. První vesmírná část nabízí pestrá dobrodružství, která může nabídnout jen vesmír a druhá polovina nás vrací zpět do New Yorku do finální bitvy. Vesmírná dobrodružství jsou svěží a trochu jiná než předchozí dobrodružství, navíc je tu spousta nových zajímavých postav. Druhá část pak představí zajímavou novou "hrdinku", emotivní scény a především poslední vzestup a pád Trhače. Ve finále propracovaná senzační sezóna. ()

Trans-Dimensional Turtles (2016) (S04E10)

Naprosto skvělá epizoda! Tady se opravdu na výbornou podařil crossover s předchozími želvy ninja. ()

Série 5 (2017) (S05)

Tato sezóna slouží jako velice pěkný a povedený bonus, kterého si velice cením. Je tu hned několik různých příběhů, které se snaží dovyprávět některé nedokončené dějové linky, avšak jsou tu i opravdu bonusové příběhy. Je skvělé, že tvůrci se vrátili zpět k různým postavám, aby dovyprávěli jejich příběh a "vnesli tak klid do duše fanoušků". Měl jsem stejnou myšlenku u jiného seriálu a jsem rád, že tato myšlenka dokončení dějových linek a bonusových epizod klapla alespoň zde. Hned první příběh z této sezóny, který se mi zdál ze začátku ne moc zajímavý nakonec velice doceňuji. ()