Želvy Ninja (TV seriál)

Teenage Mutant Ninja Turtles

Animovaný / Dobrodružný / Akční

USA, 2012–2017, 47 h 50 min (Minutáž: 22–25 min)

Nejdřív, když jsem uviděl postavy a animaci, měl jsem velkou nedůvěru kouknout na tento skvostný seriál. Nicméně koukl jsem na pár dílů, jakožto dítě odkojeno původním seriálem... No co říct. Krása. Tento seriál snoubí prvky původního serálu z osmdesátých let, a má větší vtip a nadhled, se seriálem s animovaným seriálem z roku 2003, kdy využil akčnost boje, skoků... Jedna věc mi troško vadí nebo chybí - a to jedná se o velký New York - a "žádní lidé" na ulicích.... hmm je to víc komornější. A pořád si říkám, že oproti našemu seriálu z dětství mi tam něco chybí - už vím, želvy nechodí mezi lidi v přestrojení s kabátem a kloboukem ala Colombo. Ta poetika gangsterek mi tam chybí. Ale časek se možná dočkám. Zatím jsme v polovině druhé série a nádhera, luxus... Tak jsme u čtvrté sezony a želváci nám nedobrovolně opustili tento svět, tedy zemi. Uvidíme kde je to nasměruje. Některé díly výborné, některé slabší. Víte, chybí mi midstr Tříska. No ale víte, co je mi sympatické? Pořád jsem uvažoval proč Miky je tak fajn. Připomíná mí Joeyho z Přátel :)(24.4.2014)

Moderně, vkusně a zručně uchopený restart. To důležité-co dělá želvy želvama jak jsme je zamlada zbožnovali-zůstalo nezměněno, tozn. jednotlivé charaktery(možná jen ten Mike je větší blázen než si ho pamatuju :D ), vtip a až naivní lehkost. Fakt nemám slov jak mě pokaždé usazuje na prdel jak chytlavě jsou jednotlivé charaktery prokreslovány, kolik narážek-mnohdy né úplně pro děti-tam tvůrci vpašovali, jaký drajv a živost má každý díl. Animace je jednoduchá, ale špičková a perfektně podtrhuje snažení scénáristů.. Klobouk dolů.(22.12.2012)

Nindža Korytnačky "po novu", v CGI, s poněkud "duševně krank" Kr(a)angem, tradičně směšně drsným Trhačem, omlazenou April, podivnými zlými mutanty, a zcela novou postavou, záporačkou(?) Karai. A se zvykem prodejných distribučních gay prostitutů zkracovat všechna jména - což zatím vyvrcholilo Ellou místo Cinderelly (a analogicky Elkou místo Popelky, což je LoboTomio). Kromě téhle úchylky všechno celkem dává smysl... na poměry sci-fi seriálu pro děcka, jehož hrdiny jsou antropomorfní ninjutsu želvy:) Baví mě zdejší verbální i vizuální humor (Booyakasha!;)), baví mě funkční vztahy mezi postavami (které v "těch mých" Želvách vlastně neexistovaly), nemám výhrady proti "své" a na poměry televizního seriálu dostatečné animaci. Bojové scény vypadají velmi slušně, želvy dokonce předvádějí se svými zbraněmi pozorovatelné techniky - bohužel pobíhání mezi laserovými paprsky v "náklon 45 stupňů už od kotníků, ruka se zbraní zapažená vzad" anime stylu se s tím dost tluče. Ale celkově prostě proč ne, už dlouho mě žádná aktualizace nějaké zavedené značky takhle nepobavila. Včetně nařachané úvodní znělky;) 80%(2.3.2015)

Nostalgie, oddechová zápletka a spousta humoru je skvělý večerníčkoví mix, na který rád mrknu nejen před spaním. Je to jeden z restartů ale povedených a poměrně věrný předloze. Seriál je cílený opět na děcka ale humor je tak častý a do pohody že u mne je plná spokojenost. Snad jen některé animace a výlevy jsou ve stylu Naruto a ruší. Animace je propracovaná tak akorát, grafika je trošku horší ale zdaleka ne šeredná. Na tomto seriálu může vyrůstat další generace fandů TMNT.(24.8.2014)

• geklon

Jsou zpátky.... jupí, ale má to nějakej smysl, že se neustále modernizuje jeden a ten samý motiv? 80' seriál a následná 90' TMNT mánie má své neměnná pravidla. Michalangelo poslouchá muziku z Walkmana, né z mp3 a vše odehrává v ninja poselství. A to mi přijde, že nové verze prostě nerespektují... modernizace, zkrátka nesedí všemu. Kdyby Želváci byli čtyřicátnící, kteří jsou mentory a učiteli, nějakým mladým novým mutantům, byl bych nadšen. Takhle je to blbost.(22.2.2015)

• - Želví vysílačka má vyzvánění podle melodie z původního seriálu (od r. 1987). (Agent24)

• - V 2. epizodě 3. série "Buried Secrets" si Raph před čištěním koupelny nasadí plynovou masku. Zvuk který přes ni vydává při dýchání, zní jako zvuk vydávaný Darthem Vaderem. (Luwie)

• - Ve 13. a 14. epizodě 2. série "Projekt Manhattan" se objeví želvy z původního seriálu Želvy Ninja (1987) doprovázené i původní hudbou. (Durdas)