Reklama

Reklama

Želvy Ninja

(seriál)
  • USA Teenage Mutant Ninja Turtles
Trailer
USA, (2012–2017), 47 h 50 min (Minutáž: 22–25 min)

Předloha:

Kevin Eastman (komiks), Peter Laird (komiks)

Hrají:

Sean Astin, Rob Paulsen, Greg Cipes, Mae Whitman, Hoon Lee, Seth Green, Kevin Michael Richardson, Josh Peck, Nolan North, Jason Biggs, Brian Bloom, Kelly Hu (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(124)

Leo, Donnie, Raph a Mikey jsou zpět, tedy přesněji řečeno přicházejí v nové podobě. Třetí seriálové zpracování původně komiksového konceptu Kevina Eastmana a Petera Lairda přináší zcela nové pojetí čtveřice zmutovaných želv vycvičených v japonských bojových uměních. Tvůrci jednak zvolili nápaditou animaci, která kombinuje počítačově vytvořené 3D modely s flashovou animací a komiksovými zkratkami a symboly. Kreativní a odlehčený vizuální styl výtečně souzní se zastřešujícím zaměřením seriálu na mladší děti. Namísto siláctví druhého seriálového zpracování z roku 2003 tak nový seriál vzniklý v produkci dětského televizního kanálu Nickelodeon vyniká nadsázkou a hravými nápady, ale i nosnými změnami oproti tradičním prvkům želváckého světa. Samotní čtyři hrdinové v krunýřích jsou profilováni ne jako nebojácní bojovníci, ale spíš coby kluci, kteří postupně poznávají svět kolem sebe a učí se zdokonalovat své schopnosti. April O'Neilová tentokrát není dospělá reportérka, ale v souladu s omlazením hlavních postav se z ní stala šestnáctiletá holka, která se náhodou s želváky skamarádila a díky výcviku pod vedením mistra Třísky často hrdinům výrazně pomáhá. V různě pozměněné podobě se objevují také tradiční záporáci v čele s Trhačem a mimozemským padouchem Krangem. Seriál se díky svěžímu zpracování stal hitem a úspěšně přetavil klasický koncept do moderního díla pro novou generaci televizních diváků. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (62)

J0ke3R 

všechny recenze uživatele

Pár slabších dílů neovlivní jinak našlapanou jízdu všemi pěti sériemi. Vyrůstal jsem na klasických Želvy Ninja z 80. let, proto jsem byl k této verzi zprvu spíše skeptický. Po shlédnutí prvního dílu se vše změnilo a já zjistil, že mi nové želvy strašně sedly! (tedy až na animaci, na kterou jsem si musel tak nějak zvyknout) Mimojiné mě zaujalo jak se tvůrci rozhodli střídat lokace. Ze začátku se vše odehrávalo v New Yorku, později na venkově, dále pak ve vesmíru a díky cestování časem jsme se mohli podívat i do minulosti nebo třeba do dimenze se želváky právě z osmdesátek. Potěšili mě hlavně hororové díly s klasickými monstry. Nesmím samozřejmě zapomenout na Trhače. Ten byl super! ... Po shlédnutí posledního dílu musím zamáčknout nostalgickou slzu :D ... A TEN KONEC!! (z mého pohledu to nešlo lépe ukončit) ()

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pokud někdo jako já vyrůstal na původních kreslených Želvy Ninja (1987) , tak tohle mu musí připadat jako špatný vtip. Možná to má modernější svižnější dialogy, ale na originál to nemá. Naprosto hnusná digitální animace, které té původní stylem Disneyovské nešahá ani po kotníky. jako malý důkaz budiž, že na iprima je jako náhled použitá kresba právě z toho legendárního seriálu. ()

Reklama

Lefty86 

všechny recenze uživatele

Ty kterým se říká želvy jsou na místě které je toto místo pro ty jež na ty jimž se říká želvy koukali v minulosti na ty jimž se říkalo želvy v původním seriálu :-D Želvy ninja v každé podobě upoutají mou pozornost a tahle podoba je rozhodně výborná, zmodernizovaná. Už jsou fenoménem a pro mou generacinostalgií, některé animace postav se mi nelíbí, např. ten Chris Bradford (alá Chuck Norris) ve čtvrtém díle je podivnej nebo ten pavouk ve třetím byl dost kýčovitej. Ale jinak je to velice vydařený restart fenomenálního seriálu. I tady se mi nejvíc líbí a nejvíc se stotožňuju s nervákem Raphaelem, Michelangelo je větší ztřeštěnec, Donatello míň koumá řekl bych a i Leonardo není tak svědomitej. A Trhač je tu málo vidět, ale je skvělej děsivej. ()

Figu 

všechny recenze uživatele

Můj tříletej synek jde lehce v mých šlépějích a želváky taky občas rád nahodí před oko. On má oproti mě ovšem tu nevýhodu v tom, že je obklopenej takovým kvantem pohádek, že kolikrát vybírá, až přebere... My byli zvýhodnění tím, že za nás toho v devadesátkách zase tolik na výběr nebylo a želvy byly takovým naším malým prvním průkopníkem do světa akce, soubojů a pomsty... Tyhle novější nejsou špatný, ale rozhodně těm "našim" nesahaj ani po chlupatý kotníky mistra Třísky! 60% ()

Mauric 

všechny recenze uživatele

Srdce plesá. Nový želví seriál se prezentuje hravostí, spádem, akcí, vtipem, nápaditostí, trochou komičnosti a minimem moralizování. Obzvláště jednotlivé charaktery jsou vesele odlehčené - Tříska a jeho moudra, jež dokáže vyjádřit způsobem, jenž mě vždy spolehlivě sesadí ze židle, Mike a jeho dokonalá prostoduchost, Donatelo.. ...ale to poznáte sami. :) Jediné, na co si člověk musí zvyknout, je jednoduchá animace, která mi u želv perfektně seděla, ale u např. April dost bodala do očí. Těším se na pokračování! ()

Galerie (1 503)

Zajímavosti (11)

  • Ve 13. a 14. epizodě 2. série "Projekt Manhattan" se objeví želvy z původního seriálu Želvy Ninja (1987) doprovázené i původní hudbou. (Durdas)

Reklama

Reklama