Želvy Ninja (TV seriál)

Teenage Mutant Ninja Turtles

Animovaný / Dobrodružný / Akční

USA, 2012, 78x22 min

Jsou zpátky! Jak už tu bylo řečeno, jsou zpátky v tom nejlepším moderním světle. Jistě bych se nezlobil, kdyby byli želváci zpátky tak, jak si je pamatuju z dětství, ale s klidem zkousnu i tenhle moderní restart mojí dětský legendy. To, co jsme snad všichni na korytnačkách v dětství milovali, se vrátilo - charaktery. Tříska je Tříska, Leo je Leo, Raph je Raph, Donnie je Donnie, věrně ctí svoji animovanou předlohu z osmdesátek, jen ten Mikey se mi zdá hloupější a hyperaktivnější, ale což. Pizzy se podle mýho žere málo a animace by určitě taky mohla bejt lepší, ale všema dvaceti oceňuju, jak kombinují skvěle západní animaci s manga/anime prvky, kterých je požehnaně, ale jsou skvěle ukryté :) Želváci jsou zpátky a já jdu na druhou řadu. Jo a úvodní znělka, byť taky zmodernizovaná, už v první epizodě chytne starý děcka jako já za srdce. Protože TURTLE POWER!!!(12.3.2014)

Velice vkusný a chutný remake klasiky. Svižná akce, skvělé vtipy (můj oblíbený je samotná mluva krangů), samotný styl a když jsem si na zajímavý mix CGI, komixu a možná i anime (velké výrazy, čáry a vykřičníky nad obličeji) zvykl a zamoloval si ho, dále je tu fakt že po x zpracováních je to poprvé co želvy mluví, chovají se a vypadají jako Teenageři. A z toho vychází nejsilněší stránka, jejich charaktery. které se od sebe velice přirozeně odráží, každý se svými plusy i mínusy, stále hledají vhodnou cestu a v průběhu nakopávají jeden zadek za druhým!!!(5.6.2013)

Nejdřív, když jsem uviděl postavy a animaci, měl jsem velkou nedůvěru kouknout na tento skvostný seriál. Nicméně koukl jsem na pár dílů, jakožto dítě odkojeno původním seriálem... No co říct. Krása. Tento seriál snoubí prvky původního serálu z osmdesátých let, a má větší vtip a nadhled, se seriálem s animovaným seriálem z roku 2003, kdy využil akčnost boje, skoků... Jedna věc mi troško vadí nebo chybí - a to jedná se o velký New York - a "žádní lidé" na ulicích.... hmm je to víc komornější. A pořád si říkám, že oproti našemu seriálu z dětství mi tam něco chybí - už vím, želvy nechodí mezi lidi v přestrojení s kabátem a kloboukem ala Colombo. Ta poetika gangsterek mi tam chybí. Ale časek se možná dočkám. Zatím jsme v polovině druhé série a nádhera, luxus... Tak jsme u čtvrté sezony a želváci nám nedobrovolně opustili tento svět, tedy zemi. Uvidíme kde je to nasměruje. Některé díly výborné, některé slabší. Víte, chybí mi midstr Tříska. No ale víte, co je mi sympatické? Pořád jsem uvažoval proč Miky je tak fajn. Připomíná mí Joeyho z Přátel :)(24.4.2014)

• char_t

Vyrůstal jsem na původních TMNT. A tohle je výsměch - krásnou ruční animaci nahradily postavičky jak z plastelíny (asi je to zrovna moderní, nebo co), které želvy nepřipomínají ani zdaleka, navíc se chovají jak naprostí dementi... Originálu to nesahá ani po kotníky. PS: Leo, Donnie, Raph a Mikey, srsly? Italští mistři rotují v hrobech a postavy z původního seriálu taky.(17.3.2014)

• geklon

Jsou zpátky.... jupí, ale má to nějakej smysl, že se neustále modernizuje jeden a ten samý motiv? 80' seriál a následná 90' TMNT mánie má své neměnná pravidla. Michalangelo poslouchá muziku z Walkmana, né z mp3 a vše odehrává v ninja poselství. A to mi přijde, že nové verze prostě nerespektují... modernizace, zkrátka nesedí všemu. Kdyby Želváci byli čtyřicátnící, kteří jsou mentory a učiteli, nějakým mladým novým mutantům, byl bych nadšen. Takhle je to blbost.(22.2.2015)

• - Stanice Nickelodeon si po uvedení prvních dvou dílů objednala druhou sérii o 26 epizodách. (Agent24)

• - Ve 13. a 14. epizodě 2. série "Projekt Manhattan" se objeví želvy z původního seriálu Želvy Ninja (1987) doprovázené i původní hudbou. (Durdas)

• - Želví vysílačka má vyzvánění podle melodie z původního seriálu (od r. 1987). (Agent24)