Želvy Ninja (TV seriál)

Teenage Mutant Ninja Turtles

Animovaný / Dobrodružný / Akční

USA, 2012–2017, 47 h 50 min (Minutáž: 22–25 min)

Rapf: Leo, víš co se vylíhne z obřího vosího vejce? Ne? Tak já ti napovím. Obrí vosa. Majky: Ale Raphe to není nápověda, vždyť jsi mu to prozradil. - - - Tohle podání ŽN je famózní a nezbejvá než tleskat. Seriálu fandím, protože jestli nějaký postavičky z mého dětství mají šanci uspět i dnes, jsou to právě tyhle 4 želvy. 95 procent. Zakončení čtvrté a především páté série fakt pecka.(9.4.2015)

BOMBA!!! Konečně animovaný seriál, který má temnou atmosférou (a často fakt velkou), skvělý humor a nekončící akci! Některé díly jsou opravdu promakané a vžiju se do nich tak, že vůbec nevnímám okolí - takhle se pozná dobrý film i seriál! Celý scénář je dokonale propojen do sebe a vždy radostně hltám to, co tvůrci vymyslí v dalších dílech. Nejvíce povedené jsou však závěrečné díly všech sérií, které vždy vygradují do obřích až temných rozměrů: První řada - epický souboj Tříska vs. Trhač! 2. řada - Krangové ovládli New York a poražené želvy prchají pryč z boje!! 3. řada - Triceratopsové zničili celou planetu Zemi!!! 4. řada - Závěrečný souboj želv proti Super Trhačovi!!!! Mickyho vtípky jsou někdy opravdu k popukání a neshody s Rafem také stojí za to! Mistra Třísku vzhledově změnili, což je jen dobře - je vyšší a rozhodně se mi líbí více, než jeho předchůdci. Trhač je také ve své roli výborný - objevuje se sice velmi málo, ale o to více z něj pak jde strach! Tuhle želví partičku prostě miluju a pro mě rozhodně jejich nejlepší seriálové zpracování.(14.4.2015)

• OG_Swifty

Je až neskutečný, jak dobrý rating "nové" želvy mají - podle mě se jedná o něco tak strašnýho, že jsem snad nikdy nedokoukal jediný díl... April je nějaký malý dítě, želvy jsou hnusný a úplně dementní a i znělka stojí za hovno. Shredder je hnusnej, jeho kumpáni taky a krank - ani nemluvim. Sensei taky otravnej a co mě sere nejvíc, je celá ta grafika CGI - to je TAK odporný. Prostě fail, je až s podivem, že originál z roku 1987 má dodnes nejlepší grafiku..(21.1.2016)

Velice vkusný a chutný remake klasiky. Svižná akce, skvělé vtipy (můj oblíbený je samotná mluva krangů), samotný styl a když jsem si na zajímavý mix CGI, komixu a možná i anime (velké výrazy, čáry a vykřičníky nad obličeji) zvykl a zamoloval si ho, dále je tu fakt že po x zpracováních je to poprvé co želvy mluví, chovají se a vypadají jako Teenageři. A z toho vychází nejsilněší stránka, jejich charaktery. které se od sebe velice přirozeně odráží, každý se svými plusy i mínusy, stále hledají vhodnou cestu a v průběhu nakopávají jeden zadek za druhým!!!(5.6.2013)

Jsou zpátky! Jak už tu bylo řečeno, jsou zpátky v tom nejlepším moderním světle. Jistě bych se nezlobil, kdyby byli želváci zpátky tak, jak si je pamatuju z dětství, ale s klidem zkousnu i tenhle moderní restart mojí dětský legendy. To, co jsme snad všichni na korytnačkách v dětství milovali, se vrátilo - charaktery. Tříska je Tříska, Leo je Leo, Raph je Raph, Donnie je Donnie, věrně ctí svoji animovanou předlohu z osmdesátek, jen ten Mikey se mi zdá hloupější a hyperaktivnější, ale což. Pizzy se podle mýho žere málo a animace by určitě taky mohla bejt lepší, ale všema dvaceti oceňuju, jak kombinují skvěle západní animaci s manga/anime prvky, kterých je požehnaně, ale jsou skvěle ukryté :) Želváci jsou zpátky a já jdu na druhou řadu. Jo a úvodní znělka, byť taky zmodernizovaná, už v první epizodě chytne starý děcka jako já za srdce. Protože TURTLE POWER!!!(12.3.2014)

• - Ve 13. a 14. epizodě 2. série "Projekt Manhattan" se objeví želvy z původního seriálu Želvy Ninja (1987) doprovázené i původní hudbou. (Durdas)

• - Stanice Nickelodeon si po uvedení prvních dvou dílů objednala druhou sérii o 26 epizodách. (Agent24)

• - Želví vysílačka má vyzvánění podle melodie z původního seriálu (od r. 1987). (Agent24)