Defiance

USA, (2013–2015), 27 h 38 min (Minutáž: 40–86 min)

Hudba:

Bear McCreary

Grant Bowler, Stephanie Leonidas, Julie Benz, Tony Curran, Jaime Murray, Jesse Rath, Trenna Keating, Graham Greene, Dewshane Williams, Nicole Muñoz (více)

Série(3) / Epizody(38)

Defiance (Odpor) je názov nového veľkolepého sci-fi dobrodružstva vychádzajúceho z rovnomennej počítačovej hry.  Dej seriálu je zasadený do blízkej budúcnosti, v ktorej mimozemšťania známi ako Votani prichádzajú na Zem s cieľom nájsť nový domov potom, čo bol ich solárny systém zničený. Keď však na planétu ľudí konečne dorazia a absolvujú zdĺhavé rokovania s vládami štátov, zistia, že na Zemi nie sú vítaní. Namiesto toho, aby odleteli preč, však vyhlásia ľudstvu vojnu a snažia sa Zem kolonizovať pre svoju vlastnú rasu. Vo vojne Votani nasadia roboty, ktoré transformujú povrch planéty: úrodnú pôdu vypália, naplnia ju priepasťami a atmosféru naplnia prachom a troskami. Po desaťročiach bojov si ľudia aj mimozemšťania uvedomia, že planéta sa postupne stáva neobývateľnou. Uzavrú preto prímerie, aby mali zvyška oboch rás šancu prežiť.
Hlavným hrdinom príbehu je Jeb Nolan (Grant Bowler), ktorý mal iba desať rokov v čase, kedy Votani dorazili na planétu. Jeb celý život slúžil v armáde, a keď sa vojna skončí, vráti sa do svojho domova v meste St. Louis. Zisťuje však, že prekvitajúce mesto sa zmenilo na tábor utečencov. Rozhodne sa prijať pozíciu hlavného strážcu zákona, keďže má najviac skúseností s nebezpečnými konfliktami medzi ľuďmi a mimozemšťanmi. Jeho úlohou je tiež ochrana obyvateľov tábora pred vojenskými zbehmi a ďalšími nebezpečnými návštevníkmi, ktorí z času na čas dorazia pred brány mesta. (Incantator)

Gord

Zatím tedy pouze 3, neboť to podle mě na první kousek je moc americky jednoduché.Herecké výkony silně pokulhávají za animací a nápad není nijak nový. Nicméně nevidím ještě brod. A nemohu přímo doznat, že jsem se vyloženě nudil. ()

Vykuk

Na neznámý seriál solidní efekty, ale jinak nezajímavé, hned na prvním díle jde vidět, že nemá smysl pokračovat, přestože téma by mělo co nabídnout... Už Terranova mě zaujala víc... ()

Kimkong

2. Série - Byl jsem poněkud zklamán. Celá ta hlavní zápletka ohledně zničení planety byla z počátku strašně pomalá a navíc nezajímavá. Jinak pokračování řešení vztahů mezi i jednotlivých hlavních rodinách. Nic co by jsme neviděli už v první řadě. Opravdu netuším, co by mohli dát do další řady. 3. série - Rozhodně nejlepší z celého seriálu. Opravdu nečekaný masakr tak dlouho pěstovaných charakterů a uvěřitelnější příběh, než tomu bylo v řadě druhé. Závěr byl malinko doják a stačil by jako slušné ukončení celého seriálu. ()

kiros179

Původně jsem měl myšlenku, že první dvě sezóny seriálu ohodnotím velice silnou čtyřhvězdou, ale poté co jsem se podíval na místní hodnocení, tak jsem se sám sebe zeptal co mě v prvních dvou řadách chybělo a věřte nebo ne - moc toho opravdu není. Za prvé musím tvůrce pochválit, že se očividně nechali inspirovat o Firefly a BSG, ale nepřišli pouze s tupou kopií, ale snažili se jít vlastní cestou - ano není to žádná opera hodná BSG, ale stále mě to nepřijde vůbec špatné. Obsazení je výborné, Grant Bowler je sympaťák, Julie Benz a hlavně Jaime Murray Milfky, nad kterými oko každého nerda nenechá nit suchou a pro mě osobně naprosto neznámá Stephanie Leonidas jako Irisa zvládá svou postavu výborně. V neposlední řadě musím kvitovat fakt, že se na konci druhé řady opravdu dočkáme vyústění děje a není to pouze lákadlo na další sezónu (jestli to bylo tím , že se neví jestli nějaká bude je věc druhá - EDIT bude). Pokud hledáte sci-fi seriál, který si na sci-fi pouze nehraje (tzn tuctový děj ve vymyšlených kulisách) s Defiance určitě nebudete litovat. EDIT: Po shédnutí třetí sezóny konstatuji, že Defiance zraje jak víno :)90% ()

dalibor.durcak

Miluju zrzky... A miluji rozmanitý svět Defiance. Na pár dní bych se tam rád vydal na dovolenou. Pro mne je to přesně ten svět, který mám rád, herci mi sedli (Stahma rullez!) Škoda, že jde jen o letní, krátký seriál. Umím si představit Defiance s šerifem jako klasický 22 dílný projekt. ()

pekas

Druhý Firefly to bohužel nebyl, ale mě to bavilo. Jaime Murray mi přišla skoro božská, ještě mnohem víc sexy, než v Dexterovi. Hlavní slabinou většiny seriálů, včetně tohoto, je, že nejdou odněkud někam. Pořád se snaží mít prostor do budoucna, kdyby se poštěstila další série. Jinak je to velice zábavné a poměrně drsné Sci-Fi. Charaktery vcelku reálné, nečernobílé, každej si hraje na ten svůj píseček a využije vše, co se mu zrovna hodí. Indogenská doktorka Yewl, nebo jak se přesně jmenuje byla správná ještěrka, Datak a Stahma príma rodinka, je tu celkem dost postav k oblíbení. Zdejších aktuálních 59% mi přijde hodně krutých, já bych tomuto seriálu dal za plno příjemných večerů a "dám ještě jeden díl a pak už půjdu spát" aspoň 82% ()

Taron

Musím říct, že mě pilot nadmíru příjemně překvapil, očekával jsem nějaké typické sci-fi béčko, ve kterém nepůjde o nic jiného než o dvacetiminutové akce a přestřelky laserovými zbraněmi... ovšem vypadá to, že má tento seriál slušný potenciál jak v hereckém obsazení, tak ve scénáři... uvidíme jak si tvůrci s povedeně promyšleným světem poradí v dalších epizodách... po pilotním díle hodnotím: 90 % ||||| po pěti epizodách se spíše přikláním ke 4* ||||| po třetí sérii se Defiance stává jedním z mých nejoblíbenějších seriálů a kvalitativně se tak zvedl, že musím přidat pátou hvězdičku ||||| Cítil jsem strašnou bezmoc, když bylo ohlášeno, že seriál nedostane 4. sérii, s odstupem musím, říct, že je to možná dobře, těžko říct, jak by to vypadalo... Nedokázal jsem si představit, jak to bude pokračovat... Tak možná je to lepší takhle než aby to bylo zbytečně nastavovaný... Je to parádní seriál a za pár let si ho s chutí ''sjedu'' určitě znovu. ()

warpcore

Klon Terra Nova, bezpochyby, zjavne a účelovo ! Typujem, že po prvej sérii dôjde k zrušeniu. Nudné a bez nápadu. Viem, že sa nepatrí hodnotiť po prvej epizóde, ale kedže sci-fi mám veľmi rád, dovolím si tútu drzosť už teraz. V tomto počine nevidím žiadnu perspektívu. ()

reypal

Zrovna mám období, kdy se mi začínají opět líbit sci-fi seriály, však už je to nějaká doba od konce Galacticy, Stargate, Outcasts...takže chuť by byla, jenže zatím to na další kultovku nevypadá. Pilot začal slibně, mix postapo, mimozemské invaze, proměněné Země a budování nové civilizace, proč ne ... ale po příjezdu do městečka to jde z kopce... začínají typické zápletky: starostka, sabotáž, nový šerif, divoká holka, problémy soužití, intergalaktický rasismus atd. Seriálu by podle mě prospělo kdyby městečko nechali zničit a vydali se do divočiny k vysněné Antarktidě :) ale to se nestane, takže to u sebe vidím na jednu sérii. ()

B3n

Obdivujem tvorcov za odvahu natočiť pomerne nudný pilot, ktorý obvykle býva určujúcim pre sledovanosť, hlavne u rozmaznaného amerického diváka. Neskôr sa dej rozbehne. Množstvo rás a niekoľko dejových línií je dobrým predpokladom na vznik kultového seriálu s bohatým dejom, avšak Defiance zatiaľ iba tápa, hľadá sa. Prakticky na všetkom je cítiť nedostatočný rozpočet, ale neuráža to. Našliapnuté má dobre, toto hodnotenie píšem po zhliadnutí 10. dielov a postupne sa celkový obraz začína pomaly otvárať. Ako tu už viacerí spomínali, je to hybrid Star Treku, Firefly a Mad Maxa, mne to najmä tými efektami pripomína seriál Farscape. Momentálne hodnotím 3* s potenciálom na 4. 2. séria po prvom dieli sklamanie a nuda... Strata času, neomarxistická propaganda. ()

Mustaffa

Tak já se k seriálu dokopal hlavně kvůli hře. Abych tak nějak byl víc v ději a chápal více různé souvislosti atd. Takže z první série jsem viděl akorát pilot a asi první čtyři epizody a musím říct, že je to taková béčková chujovina se vším všudy. Herci nejsou špatní, je to slušně obsazené a i zahrané, zato zápletka už více neoriginální být asi nemohla, efekty katastrofa stejně asi jako scénář. Ale musím uznat, že i přesto všechno dokáže děj sem tam zaujmout a není vyloženě špatný. Já si k tomu ještě připočítávám bodík za atmosféru, která je takovým mixem postapo a sci-fi. ()

Sakulnikov

Zajímavý nápad, ale nedotažený a nevyužitý. Místo řešení boje o přežití v nehostinném světě a případně politiku, tak seriál začíná uhýbat až do mytologické zápletky. Chybí tomu historický kontext. A taky mě čím dál tím víc štvou seriály, ve kterých mimozemské jazyky slouží jen k nadávkám. Chápu, že to je kvůli ratingu, ale stejně to ruší. ()

hwnd

Tento seriál jsem kdysi odložil hned po pilotu, nebyla to zas taková pecka a watchlist byl přecpán lepšími seriály. Po odvysílání poslední série a ukončení seriálu jsem ho konečně vtal na milost a víceméně nelituji. Země se nachází v nedobré situaci, planeta prošla různými průšvihy, kolem ní je spousta smetí z emzáckých plavidel, po zemi si courá několik mimozemských a robotických ras. Seriál sleduje městečko Defiance, kde se řeší jak se bránit okolí a přežít, jak docílit rozumného soužití lidí a emzáků. Není to zlé, vztahy, napětí, semtam i trocha humoru. Bohužel se na rohraní druhé a třetí série rozloučí několik postav, úroveň třetí řady tím trochu strádá, ale konec je fakt konec, což je fajn. Co se herců týče, tak - asi až na šerifa - ženská část silně převyšuje tu mužskou po všech stránkách. Bohužel se na Amandu, Stahmu, Berlin, Kanyu nebo třeba Christie jejich mužské protějšky absolutně nelepí a víceméně jim jen šedě sekundují. A nemohu nevyzdvihnout geniálně sarkastickou doktorku, která je prostě boží a klidně mohla mít nějaký paralelní sitcom. ()

M0rSalis

Pilot byl perfektní (až na místy dost trapné CGI efekty), od té doby to ale s celým seriálem šlo z kopce a teď už ani nemám chuť ho dále sledovat ... ()

Element2

Jeví se to zcela jako úplný pamrsk všeho vesmírného Sci-fi, děj je hodně nenáročný a někdy trošku postává, ale zcela mě zaujalo pojetí ras a jejich ztvárnění, a i když to má svoje mouchy, musím Defiance zařadit mezi "lepší" seriály. Možná jsem zmeškal nějaký prequel, ale počátečný stav atmosféry mi přijde hole vysvětlený, spíš nevysvětlený. ()

HennessyVSOP

Pilottak špatný nebyl, oceňuji především snahu (úspěšnou) přijít s něčím originálním. Herci jsou průměrní a samozřejmě efekty na nízké úrovni, což se ale dalo čekat vzhledem k tomu, jaká stanice se podílela na tvorbě. Bohužel ale s postupujícími díly totálně vybředne příběh a scénáře jednotlivých dílů do takového slabého nic až mě to pak absolutně unavilo a sérii sem ani nedokoukal. Škoda. ()

kramatos

Dokoukána 2. serie. Solidní 2* Škoda jen jak je u těchto emerických seriálů zvykem, že se občas charaktery chovají z ničeho nic naprosto neuvěřitelně a nelogicky. Perfektní příklad tohoto neduhu je Walking Dead. Prostě jedna postava je moc kladná, tak aby sme ukázaly že vše není černobílé, tak jí najednou nechámu udělat nějakou naprosto nelogickou věc, kterou by nikdy neudělala - prostě stupidní myšlení scénáristů. ()