LEGO® příběh

• USA The Lego Movie (více)

Příběh 3D filmu, natočeného pomocí počítačové animace podle původního scénáře, sleduje osudy Emmeta, obyčejné, pravidel dbalé a dokonale průměrné mini-figurky LEGO, která je omylem považována za nejvýjimečnější osobu, která jediná může zachránit svět. Je odveden do společenstva cizinců, kteří se vydali na velkolepou výpravu proti zlému tyranovi. Emmet je na takovou cestu až k popukání zoufale nepřipraven. (Warner Bros. CZ)

Phantasma odpad!

Očekávání byla velká a velké je i zklamání (alespoň u mě). Snad největší odpad mezi animovanými filmy. Neskutečně trapný děj a tupé dialogy a všechno graduje u uchylárny, kterou dali tvůrci do soundtracku. ()

KillHurt

Jako nejdelší reklama, co jsem kdy viděl, to má slušný příběh. Ale o kráse dětské imaginace, otcovské lásce a nevinností dětské duše, toho bylo natočeno už tolik, že to nemůže působit jinak než jako kýč. I když hlavní myšlenka je fajn (vlastně původní myšlenka LEGA - Hraj si dobře a hraj si jak chceš), moc ji v rámci obchodní strategie LEGA nežeru. Ne že by nebyla pravdivá, ale v závalu všech možných licencovaných sérií, ze kterých si postavíte supr věci, ale podle návodu, je těžko uvěřitelná. Dvacet let zpátky, kdy člověk dostal hromadu kostek a stavěl, by film vyzněl lépe. Ona i fantazie Mistrů stavitelů je svázaná: "Postavíme batmobil, batponorku, batkonev, batdeštník atd." Velký plus za dabing (Neeson, Daniels, Smulder, Williams, Freemana mám taky rád, ale už se mi začíná ohrávat). ()

kiros179

Po pravdě musím uznat, že k tomuto filmu jsem měl od začátku spíše negativní přístup, poté co jsem viděl v kině ukázky, připadalo mi to jako čistý product placement dotažený do nejvyššího možného stupně. Této nálepky se film nemůže z logiky věci zbavit, ale to to vlastně jedno. LEGO má to, co muselo bezpodmínečně splnit - je HRAVÉ a to přímo královsky. Ač jsem těžko někdo, kdo by zapadal do cílové skupiny diváků, mnoho scén u mě vyvolalo úsměv na tváři u některých jsem se řechtal i nahlas. Sledujeme klasický příběh from ZERO to HERO občas se tam mihne Batman, či někdo ze Star Wars, ale i to je vcelku vedlejší, protože svou hravostí je nové LEGO přesně takové, jako mělo být. évritýnk is ósoooooooom 80% ()

Sidarius

Už jenom kvůli těm popkulturním (parodickým) odkazům, skvělému provedení (takto to vypadá mnohem lépe, než ostatní lego filmy a hry, které jsou kompletně animované), velice netypicky uchopenému "Orwelovskému duchu" a vlastně i zajímavému příběhu (ano, konec je trochu patos, ale SPOILER – není to jen další parodický odkaz na Star Wars, kterými se to v tomto filmu jen hemží?) nelze, než hodnotit hodně vysoko! Na pět to ale podle mne není, protože k dokonalosti přeci jen pár věcí chybí (hlavně z pohledu čistě filmařského). Ale Batmanovi hlášky, kosmonaut z 80. let a odkazy na Star Wars pobavily i zahřály na duši ;-). PS.: Nechápu zajímavost "Postavu Supermana mal pôvodne nahovoriť Channing Tatum" od stefi7773, protože Channing Tatum postavu Supermana ve filmu namluvil. ()

MadMax3

LegoMovie si robí srandu a paródiu zo všetkého, ale čo je najdôležitejšie aj zo samotného Lega. Pôvodne najvariabilnejšia stavebnica sveta má teraz viac unifikovaných kocočiek ako motor F1. Ale to je len taký odkaz medzi ďalším odkazom, ktorý už bol trošku presladený - áno záver pán Ferrell! Dávam za štyri lebo presne tak sa cítia deti, keď sa hrajú , totálne bez hraníc, všetko je možné, no a niekoľko naozaj dobrých nečakaných vtipov - odkazov k tomu....eeeverything is awesomeeee. ()

Bery21

Lepších 50 %. Příjemná oddechovka, nic zázračného od toho nečekat. Kdo vyrůstal na legu tak určitě rád zavzpomíná... Aneb: Nikdo nemá rád když ti přestaví někdo tvé výtvory... :-) Víc lega, méně PC her pro děti!!! ()

Bifftekk

Batman nemá chybu a takhle jsem se dlouhou u animovaného filmu nepobavil. Nejlepší na tom je, že jsem si vzpomněl na své dětství a stavebnici lego! ()

MickeyH.

Vskutku originální, kreativní a zábavné. Nenudil jsem se ani na chvíli a závěrečné minuty bych teda nečekal. Je to film, který není těžký na přemýšlení a dá se u toho skvěle odpočinout a odreagovat. Koneckonců v LEGO® světě je všechno možné :) Poslední vteřiny to celé skvěle dovršily. Bolí mě břišní svaly. ()

kubilov

Je to celý z LEGA a vydrželo to u nás v kinech skoro půl roku, jenže co to sakra je!? Konečně mám odpověď! Vizuálně neskutečně promakaná komedie "pro celou rodinu", která potěší jak syna, tak tatínka (toho možná ještě víc), a zároveň i neskutečně hravá podívaná, ze které je přímo cítit, že si na ní Lord s Millerem dostatečně vyhráli a přecpali jí všemožnými přímými i nepřímými odkazy na hromadu známých postav z filmů, komiksů, knih nebo z internetu. Objeví se tak Batman spolu s Justice League, Han Solo, basketbalový tým USA, Gandalf, Brumbál, schizofrenní policajt, dokonce i NYAN CAT, atd, atd. A kdyby ani tohle všechno někomu nestačilo, objeví se i Will Farrell! A k tomu všemu navíc LEGO končí superpozitivně! I kdiš.. čo kdiš vjaštně ne ťak doceja? ()

MartinTerran

Další Lego film si jako vždy ze všeho dělá legraci a zde si bere na paškál postavy z všemožných filmů a kupodivu je to udělané dobře a vtipně. Co se týče příběhu ten je zas klasický, že lůzr má zachránit svět a bla bla bla. Z herců jsem bezpečně poznal Freemana, který se svým super charakteristickým hlasem provází Emmeta jeho cestou k tomu, aby se stal Mistrem stavitelem. Další dobrá role je Batman, ten je super snad všude. Šílená písnička o tom, že vše je super je strašnou směsicí různých žánrů a dlouhodobý poslech by vás přivedl do blázince. Hodnocení: 65/100. ()

george82

Je to příběhově neskutečná slátanina. Dalo by se říci, že je to přehlídka trademarku a nic víc. Zazní tam pár fórů, ale celkově je to hodně málo. Za mě trochu zklamání. ()

Emjecko

Parádní nástup, který zabila trapná snaha na konci filmu udělat z něj ještě něco víc. Spousta geniálních nápadů, zničených v záplavě těch příšerných. Hromada zábavných gagů a opravdu vtipných hlášek, které se však ztrácejí mezi těmi hloupými... Takhle nějak bych ještě mohl pokračovat, ono co se týká možností tohoto filmu, byly skoro až neskutečné, ale na každou věc, kterou bych vynášel do nebes, připadá bohužel vždy minimálně jedna, která to táhne do horoucích pekel, zastavíme se tak někde uprostřed, s nohama pevně na zemi a budeme rádi, ale je to škoda, protože nebýt aspoň toho konce (ach ten konec), byly by to i čtyři hvězdičky, takhle to jsou teda velmi pěkné tři hezky vedle sebe, ale jenom proto, že to hodnotím z pozice "dospěláka". (byť mám teda mnohem radši dětský pohled na svět) Budou to právě děti, které budou nadšené, já už si s Legem nehraji, a ten konec, ze kterého já jsem byl zklamaný, je pomalu připraví na to, že ve filmech existují i nečekaně geniální zvraty, které z filmu udělají Film.:-) ()

kubas369

Originál, který musíte prostě ocenit. Když někdo v poslední době příjde s něčím tak neošahaným a napaditým tak už jen kuli tomu to stojí za to. ()

DominikCZ

Potisícé stejný příběh, stejné myšlenky a stejné vtipy jako jsou ve většině animovaných filmů posledních let. Rango s jinou grafikou. Neoriginální nuda a ztráta času. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

02.11.2021

LEGO našlo nový domov

LEGO našlo nový domov

21.12.2019

Přestože série LEGO filmů odstartovala pod hlavičkou studia Warner Bros., společnost LEGO Group nyní hledá nový domov, který se jí nejspíš už dokonce i podařilo vyjednat. Série animovaných filmů… (více)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard