LEGO® příběh

• USA The Lego Movie (více)

Příběh 3D filmu, natočeného pomocí počítačové animace podle původního scénáře, sleduje osudy Emmeta, obyčejné, pravidel dbalé a dokonale průměrné mini-figurky LEGO, která je omylem považována za nejvýjimečnější osobu, která jediná může zachránit svět. Je odveden do společenstva cizinců, kteří se vydali na velkolepou výpravu proti zlému tyranovi. Emmet je na takovou cestu až k popukání zoufale nepřipraven. (Warner Bros. CZ)

DannyVlk

Je tam všechno, možná až moc všeho, ale "everything is awesome!" Místy to sice bylo až moc zběsilé Toy lego story, ale kdy vaše budování nebylo.. Musím zase někdy vytahat všechny kostičky a něco postavit! Chápu horší hodnocení, ale ve mě to probudilo dítě posedlé legem. Myslím, že je tu i potenciál na další díly, jen do toho! ()

TadashiCZ

Plní nápadů, skvělé dialogy a mnoho menších vtípků pro velké diváky. Graficky výborné a ten dojímající přesah malý se super tečkou. ()

Allein4

Kdyby takové herecké obsazení bylo v normálním hraném filmu, byla by to pecka. Takhle si ale za ně zahrály lego postavy. A je nutno říct, že dávka humoru byla velká, ale určitě ne zbytečně nucená. Příběh sám o sobě měl náboj, na druhou stranu byl naprosto zbytečně roztříštěný normálním lidským světem v podání Willa Ferrella. A zejména právě za tohle strhávám ty dvě hvězdy. Až jsem se ptal "proč?!", "proč v tak dobrém a svižném ději je taková nudná, zdlouhavá a doslova pitomá vsuvka?!". To prostě člověk nepochopí... Škoda, jinak by to byla docela pecka. 60 % ()

ANATHREIUS

Před X lety bych dal 5 hvězd. Dneska na to koukám trochu jinak,ale pořád to má nádherné kouzlo, a rád si vzpomenu,jak jsem lego rozsypal po celé místnosti a strávil u toho hodiny hodin. ()

Teen.AGE.r

Everything is awesome... Dvouhodinová reklama na LEGO, která opravdu pobavila a až do okamžiku, kdy se tam zjevil "člověk", klapala jako hodinky (sice trošku porouchané, komerční a vykradačské, ale funkční). Ta "velká myslenka", která v tom byla řekněme uvězněna, filmu ublížila, jenže kdo to v dnešní mladé společnosti dokáže rozeznat? Všichni mají teď v hlavě zasazenou "myšlenku LEGO", podporujicí onen vymatlávací song :D ...78% ()

Petr325

Maximálně vydařený nápad, který byl navíc i skvěle proveden! Snad každý si jako malý hrál s legem, kombinoval nejrůznější kousky, stavěl vesmírné lodě a tak nějak měl své "vyvolené" postavičky, které byly vždy ty kladné. Vymýšleli jsme všelijaké dobrodružné příběhy, vše jsme si postavili dle své fantazie a poté "realizovali své představy" a tím je vlastně i prožívali. Lego příběh nejen, že tyto představy realizoval, ale také dokonale ukázal, jaký je rozdíl mezi vnímáním lega z pohledu dospělých a dětí. SPOILER!!! - "Závěrečné překvapení" není žádná "velká myšlenka", jak je zde ironicky kritizováno, ale jen rozdíl v generačním vnímáním LEGA :) - KONEC SPOILERU!. 95% ()

Da_reba

Sorry, videl som len priemerný film, ktorý je veľmi populárny len kvôli značke LEGO. Ale pozerateľné to bolo :-) ()

michalkop

Prvotní dojem - tak dlouhé stop motion video s legem jsem ještě neviděl. Vypadá hodně nesourodě a až amatérsky, i navzdory tunám počítačové animace. Nejrušivější ze všeho je to proložení hranými scény. Nebýt jich, hodnotil bych film mnohem lépe, přestože by pak zůstala řada příběhových trhlin, ale myslím, že by to bylo mnohem lepší, než takhle bezzubý mravokárný film. Samotná dějová linka není moc čistá a je spíš pro děti a nezachraňuje to ani křečovitá snaha psychologicky probarvit postavy. 40% ()

eL.

Pro dospělé: trapný film těžící z popularity legendární stavebnice. Žádný hlášky co by stály za vyrytí do mramoru, žádná originální zápletka - nejzlejší z nejzlejších chce klasicky zničit svět a zabránit mu v tom má "hustá" ninja typka co ví všechno nejlíp, starej mudrc, kterej sere na vyškolení hlavního hrdiny a konečně on, spasitel: úplně klasickej debil co se ofc v průběhu filmu dozví, že je vyvolený k záchraně světa. Hvězdu si to zaslouží jenom pro všechny lego efekty, se kterejma si někdo vážně pohrál. Pro děti: Naprosto skvělý film, který vás bude bavit minimálně jako lovecká sezóna.... ()

c0udy

Vidět své oblíbené i hodně známe postavy v animované lego verzi, bylo úžasné, já sám mám lego filmy rád, ale je jich strašně málo. I když příběh stál celkem za starou belu, ale místy měl i své světlé stránky. A nejvíce mě rozesmálo to jak tam přiletěly ty Duplo hračky. Jinak padly tam i dobré hlášky a místy byl film celkem haluzní, ale to jsem přestál. To střídání s tím realným a lego světem se hodně povedlo. Pořád si musím ještě zpívat tu písničku "Všechno je tu boží.", je to opravdu návykové a haluzní. Jinak po stránce nápadu to bylo nad mé očekávání. Světy navzájem přehrazené zdmi = cestování mezi nimi pomocí tunelů, mistři stavitelé a mnoho dalšího, mě opravdu nadchlo. Asi nelepší lego film, který jsem viděl, ale není jich moc, tak se možná někdy natočí zase jeden, povedený kousek. ()

Luke_1

Asi zatím nejlepší animák letošního roku. Skvělé hlášky, Batman nezklamal. A ta hudba. The Lonely Island s hlavní písničkou sou skvělí. Takže můžu jen doporučit na zabavení dětí ale určitě i dospělých. Nebojím se dát 5 hvězdiček. ()

Nýdnol

Pamatuju se, když jsem jako malej dostal svoje první Lego. Od té doby se z Vánoc doma stal doslova rituál zahrnující prohrabávání kostiček a budování Lego města. Stavebnice z 80. a 90. let měli tu kouzelnou výhodu, že jste hlavní téma mohli kdykoliv rozebrat a přetvořit v cokoliv, co vám vaše fantazie dovolila. Bohužel se to ale nedá říct o dnešních vykalkulovaných sériích. Takže tu máme Lego ninji, Lego želvy ninji, Lego Star Wars, Lego Batmana, Lego Indyho Jonese a Lego nevim co ještě. Jednoduchá radost ze spojování kostiček je ale ta tam. Autoři Lego příběhu na to neuvěřitelně kápli a servírují nám příběh o tom, že být kreativní a dělat věci jinak, než jak nám diktuje systém je ta správná cesta. To celé je umocněno skvělým humorem, hláškami a kostičkově vychytanou animací. Zkrátka jak hlásá ta neuvěřitelně vlezlá písnička "Všechno je tu boží" a já prostě musím dát 5 kostiček, pardon hvězdiček. ()

teseth

"Všechno je tu boží" Ten song mi bude ještě hooodně dlouho znít v hlavě, protože tak chytlavou ústřední hitovku už jsem dlouho neslyšel a myslím, že ani neuslyším. K tomu povedený vizuál se zajímavým příběhem je zárukou parádní podívané. Jediné co mi vadilo je přechod do lidského světa. Toto tam být nemuselo. Zbytek je paráda. ()

mentos.

Příjemný návrat do dětství :) Proč stavět podle plánku, když spolu může žít Brumbál, Batman, Milhaus, Kleopatra, Robin Hood a Gandalf. ()

Reenergy

Příjemný film, který pobaví a nenudí a pokud nemáte vysoké očekávání, tak vás bude bavit od začátku do konce. Bohužel, je zde velký dopad, toho faktu, že je to hlavně pro děti, což si myslím, že u Lega, stavebnice, která je na trhu tak dlouho, že si s ní mohli hrát i naši rodiče, nebylo vůbec nutné. ()

Lal.V

Kravina, ktorú zachraňuje Batman a zopár geniálnych scén. Kebyže mám 10 tak to zrejme vypnem a vyberiem sa pozerať po 1000x nejakú disneyovku. Takto tomu dávam 50% kvôli zopár odkazom na známe scifi či komiksové filmy. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

02.11.2021

LEGO našlo nový domov

LEGO našlo nový domov

21.12.2019

Přestože série LEGO filmů odstartovala pod hlavičkou studia Warner Bros., společnost LEGO Group nyní hledá nový domov, který se jí nejspíš už dokonce i podařilo vyjednat. Série animovaných filmů… (více)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard