// Bylo by hrozně jednoduché ten film odstřelit kvůli jeho logickým přešlapům, naivním myšlenkám nebo hloupým hrdinům. To všechno bohužel platí a je to přesně důvod, proč film nejspíš jen málokomu utkvěje v hlavě a ve výsledku ho nikdy příliš nevychválí, jenže - a tohle je velké osobní jenže - zároveň vás v kině může až překvapit, jak zábavný ten děj vlastně je. Celá zápletka má spád, herci sice nedostali k ruce nic moc velkého, ale zato s tím dělají maximum a ve finále je celý scénář mnohem zásadovější, než bych od podobného žánru čekal. Nepodléhá žádným velkým klišé a jde si tvrdě za svým až do samotného konce. A to mi z nějakého důvodu bylo hrozně sympatické. Když k tomu tedy připočtu radost z Julie Roberts na velkém plátně v dobré, byť malé roli a nadšení z herecké spolupráce mezi Jackem O'Connelem a Georgem Clooneym, vychází mi čistých 6/10. Překvapivá radost.(2.7.2016)

Problém filmu vidím v tom že přestože se Clooney opět snaží seč mu síly stačí, tak nějak ta dramatická rovina filmu působí malinko nevěrohodně. Určitě je škoda, že scénáristům pomalinku začnou docházet nápady a tak se musí chtě nechtě do ulic, aby byl hlavní padouch náležitě potrestán. Julia Roberts má kariéru vlastně za sebou a ještě před 15 rokama by divák byl za film s duem Roberts/Clooney vděčný. Dnes kolem nás jen tak prošumí. Studio Sony má prostě i nadále smůlu na velké bijáky. 60%(23.8.2016)

Ze začátku mě film spíš nebavil,už to,jak bez emocí bylo to rádoby přepadení natočený,bylo dost na pohlavek.Navíc píčus ,co věřil na kecy baviče,a pak ho chtěl pod pistolí hnát k zodpovědnosti?Pak se ale film docela rozjel,a mě to začalo hodně bavit.Podle mě zručně natočený drama,na stoprocentně aktuální téma týhle zkurvený doby,a bejt tam vygradovanej konec,míň reálnej,šel bych na plnou palbu.Sedlo mi to až nevídaně.80%.(15.1.2017)

Sociálně-ekonomický výkřik hněvu, bohužel jen do tmy rychlého zapomnění. Jodie Foster pomoci „on-line“ vyprávění postupně utahuje thrillerové šrouby, úspěšně bourá některá očekávaná klišé (nákup Leeho akcií, vzbouřené hormony těhotné přítelkyně či vlažný dopad na občany u stolního fotbálku) a přitom nepokrytě brnká na feministickou strunu (ženské postavy jsou silné, rozhodné a emancipované, muži jen egoističtí, slabí a podlí). Jenže i přes to zběsile se stupňující tempo si nelze nevšimnout, jak je to celé bezobsažné a uhozené a teď nemyslím svět investičních makléřů a jejich naivních donátorů. Symbolem všeho budiž Clooneyho sebestředný moderátor, který se během hodiny nakazí lidstvím (zřejmě příznak stockholmského syndromu) a činí pak věci, kterým i přes Georgeovo sebevědomé herectví lze jen těžko uvěřit. No jo, tak zas za týden u dalšího dílu pořadu Money Monster a tentokrát s pětkrát větší sledovaností..(30.6.2016)

Julia a George opět spolu před kamerou a opět skvělí.. Napínávý jako kšandy přesto, že se děj prakticky odehrává pouze ve studiu, kde jeden nešťastník mává pistolí a vestou trhaviny, protože si myslí, že vinou jeho srabu je tv pořad místo vlastní blbosti. Bavilo mě to od začátku až do konce. Na pět to není, ale lepší 4 určitě.(10.1.2017)

• - Ve 32. a 66. minutě můžeme zahlédnout akční hru "Just Cause 3". (Dusty)

• - Patty Fenn (Julia Roberts) se původně jmenovala Nancy. (filmsim)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 1. (Stanley619)