• divak84

1* za tancujícího Clooneyho který snad podobnou postavu nikdy nehrál... Jodie byl průměrná herečka a jako režisérka je uplně nahovno.. opět komunita čsfd se svým vkusem tento nic noveho nenabízející film posunula do červené zony na zakladě ničeho.. plot příběhu naprost pruhledný a od začatku bylo jasne jak to skončí, včetně spřátelení obou protagonistů proti zlemu finančímu sektoru , ktery zde zosobnuje D.West. tradičně otravna Julia, Jack O Connel v pohodě. ale jeho postava bohužel strašně plytká. co 5 6 minut dělal to same a sice "shut the fuck uuuuup!" a zbran šla ke ksichtu clooneyho nebo někam jinam.. o ničem thriller ktery pozornost určitě nepřitahuje.nějaky pokus o satiru / kritiku finančního setkoru se vubec nedostavil...nuda(12.8.2016)

Námet určite zaujímavý, no čo sa dejovej línie týka, tak tie prvé dve tretiny filmy odohrávajúce sa v televíznom štúdiu sa postupne ocitali na hrane priemernosti. Záverečná tretina filmu, kde Lee a Kyle už v podstate spolupracovali, bola výborná a pútavá. Veľmi sa mi páčilo ako sa u Leeho po počiatočnej averzii postupne prebúdzala empatia a snažil sa Kyla podporiť, aj keď už pochopil, že ide len o psychologickú hru. George Clooney a Jack O'Connell, obaja super výkony! Len škoda, že tie prvé dve tretiny filmu pôsobili dosť jednotvárne, mohol to byť oveľa kvalitnejší thriller.(21.6.2017)

Film, který se na první pohled tváří celkem nezajímavě, s tématem, které se v poslední době dost omílá. Pokud tomu ale dáte šanci, možná budete stejně jako já příjemně překvapeni. Jedná se totiž o velmi slušné drama, které se ale zároveň nebere příliš vážně a nečekaně i pobaví. Když jdete navíc do kina v pátek večer unavení po náročném týdnu a film vás ani trochu neuspává, je to určitě dobré znamení :-) Film není složitý na pochopení a sleduje se jedním dechem.(29.5.2016)

Kdybych byla kravata, chtěla bych, aby mě nosil George Clooney. A kdybych bylo zrcadlo, nastavilo bych se Julii Roberts, abych jí připomnělo, že to ona byla kdysi pretty woman. Hra peněz je všude kolem nás a hraje se nonstop, takže žádné překvápko, že se dostala i na plátno. Na film jsem si vzpomněl teď nedávno během předzápasového studia Buly, při nekonečně bolestivém rozboru Záruby s Hostákem. Kéž by i na Kavčí hory někdy vyběhl nasranej finančník...(24.3.2017)

Jodie Foster si tedy vybrala téma pro svůj další režírovaný film. Vzheldem k tomu, že jsem si o filmu nic nepřečetl, tak jsem byl docela překvapený v co se to rozjelo. Podle názvu jsem čekal něco jiného, nezáživné drama z finančního prostředí. Ovšem film se vydal jinou cestou a ty peníze jsou jen zápletkou pro následný děj, který jde zcela mimo tuhle sféru. Je v tom zajímavá herecká sestava, takže za mě velká spokojenost. Protože film mi hodně sedl a od zvratu v úvodu už jsem to jen hltal a bavil se tím, jak si s daným tématem a jednotlivými situacemi jak se vyvíjely, poradili. Netvrdím, že je to nějak geniální, novátorské atd. ale prostě je to natočeno takovým stylem, který mi sedl a tak nemám nejmenší důvod dát menší známku než maximální. V postavě Leea je dost prvků, které nepůsobí zrovna věrohodně. Možná se dá říci, že George Clooneyeho postava je nejslabším článkem celého filmu, ale v tomto případě mi to nevadí. Policisté zde byli vystaveni do hodně pasivní role pozorovatelů a v podstatě jen jako potřebné téměř statické kulisy k danému tématu.(23.9.2016)

• - Lee Gates (George Clooney) nosí zlaté hodinky Omega Speedmaster. (Liqid)

• - Patty Fenn (Julia Roberts) se původně jmenovala Nancy. (filmsim)

• - Scénář k filmu figuroval v roce 2014 na černé listině nejpovedenějších nezrealizovaných scénářů. (filmsim)