Temný případ - Série 2

(série)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2015, 8 h 23 min (Minutáž: 56–86 min)

Tvůrci:

Nic Pizzolatto

Kamera:

Nigel Bluck

Colin Farrell, Vince Vaughn, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Ritchie Coster, David Morse, Christopher James Baker, Ronnie Gene Blevins (více)

Epizody(8)

Temný případ se vrací na HBO s novým hereckým obsazením i novou kauzou, jež se odvíjí na pozadí vyprahlé kalifornské krajiny. Bizarní vražda svede dohromady tři policisty a zločince, kteří se ve snaze najít pravdu a vykoupení musí vymotat z pavučiny konspirace a zrady. Colin Farrell ztvárňuje postavu kompromitovaného detektiva Raye Velcora z fiktivního průmyslového městečka Vinci poblíž Los Angeles, který zároveň stojí na opačných stranách zákona. Vince Vaughn se představí v roli kariérního kriminálníka Franka Semyona, jemuž hrozí, že ztratí vybudované impérium, když nečekaná vražda obchodního partnera převrátí jeho plány na poctivé podnikání naruby. Pokud jde o korupční praktiky, nejbližším spojencem Franka je jeho morálně rozpolcená žena, bývalá herečka Jordan (Kelly Reillyová). Rachel McAdamsová hraje nekompromisní šerifku Ani Bezzeridesovou, jejíž rázná povaha a netradiční etika jí často staví proti systému. Ve hře je také válečný veterán a důstojník kalifornské dálniční hlídky s problematickou minulostí Paul Woodrugh v podání Taylora Kitsche. Ten objeví místo činu vraždy, což spustí vyšetřování zahrnující tři odlišné policejní týmy, několik kriminálních konspirací a miliardy dolarů. (HBO Europe)

MartinezZ

Nebylo to špatné, ale taky nic závratného. Klasická kriminálka, která se od necelého dvouhodinového filmu liší jen rozdělením na několik čátí a přidáním postav, které by se do filmu jinak nedostaly (celá dějová linka s cajtem na motorce např.). Vince jako mafián se srdcem docela příjemně překvapil, seriál samotný ale ani nepřekvapil ani nenadchnul, prostě tak nějak jen byl a celé dto dění mi bylo poměrně značně šumák. Oproti první sérii s Woodym a ujetým Metthewem a atmosférou byla druhá série dost slabota, kterou podtrhl poslední díl, kdy si Colin s Rachel v posteli hráli na Matthewa a jeho mimoňské filozoficko-psychedelické hlody (dost slabě nutno podotknout). Hodnocení S02: slabé *** ()

GodComplex

Zatimco prvni serie pro me byla zklamani, tak druha je naopak prijemne prekvapeni. Sice uz ten pripad neni tak temny, jak nazev serialu v prekladu napovida, ale charaktery/herci mi tady sedli mnohem vic, ma to skvele songy, vcetne excelentni uvodni znelky a obcasnych performanci v baru. 7/10 ()

kaylin

Nemůžu si pomoct, ale mě prostě druhá série tak nebavila. Postavy tady jsou problematické, podobně jako v první sérii, ale tam jsem měl oba detektivy rád. Tady jsem si nenašel vztah v podstatě k žádné z postav, možná nejvíce k Vincovi, což jsem čekal nejméně. A poslední díl, který je skvělý, to prostě nezachrání. ()

movieband

Dějově to spadá skoro do čistého průměru. V jednotlivých dílech, se ale najdou světlé chvilky, které tomu dodají správné grády, které jinak postrádá celá druhá série. Po první sérii vyloženě zklamání. Většinu času je to neslané nemastné, a jen občas se objeví záchvěv podobé atmosféry, tajemna a napětí, jak tomu bylo v první řadě. Pizzolatto se nechalo až moc unést úspěchem a chtěl navázat na něco, co pravda, potřebuje trochu víc času. Vždyť jak dlouho psal první sérii, kolikastránkový thriller to byl. Dvojka Temného případu už nemá to, co vynášelo jedničku do řad masterpiece kousků. A sice scénář, který sám sobě šlape na paty, jak je vyšetřování drsné, s novými indiciemi, a dostatečně zajímavé postavy. Ve dvojce si ukousl velké sousto, narval tam kolem 4 postav, a ani jedna nebyla dost zajímavá, neměla v sobě dostatečnou sílu na to, aby diváka dokázala zaujmout. Škoda toho. S takovou neměly druhou sérii vůbec točit. ()

Maq

Stejný recept jako první série, ale výrazně slabší příběh, slabší charaktery. Tím více divák cítí, jak je to účelově natahované. Ocenění zasluhuje především ambivalentní závěr. ()

Foma

Svádí to ke srovnávání s první sérií, takže - jednička je filosoficky hlubší, dvojak ujde, ale volí spíš nevyřčenost. Herce bych asi nesrovnával, myslim, že Farrell a Vaugn obstáli výborně, je pravda, že Harrelson s McConaughym byli výjimečný, ale ve dvojce se taky snažej :-). Ze ženskejch postav mi přišla nakonec nejzajmavější Kelly Reilly, na McAdamsovou jsem si musel zvykat. Příběh je to složitej, přitažlivej, temnej a dost beznadějnej, a to i oproti jedničce. Tý temnoty bylo tentokrát až příliš. Radost mi udělali s Chargerem a scénou v sekvojovým lese :-). ()

joker.george

S celým obsazením jsem byl spokojený už od samotného castingu a v průběhu seriálu jsem nebyl z herců ani jednou zklamaný... Úvodní titulky jsou opět vypiplané a i to ukazuje, jakou práci si tvůrci se seriálem dali, aby dopadl co nejlépe... A to se odráží i na příběhu, dialozích, prostředí, hudbě, prostě na všem... a to dělá z tohoto seriálu opravdu něco výjimečného... Nejvíce jsem ale na druhou řadu pyšný díky tomu, že zde byla manželka hlavního gangstera naprosto normální žena, která neděla žádné neuvědomělé scény ani výjevy, byla si vědoma toho, co se kolem ní děje a brala to s rozvahou a rozumem, ale hlavně byla pro svého muže po celou dobu oporou... ()

Streeper

Druhá série byla pro mě o malinko lepší a záživnější než ta první, ale hodnotím stejně. Když to srovnám mělo to své plusy a mínusy stejně jako ta první. Herecky je to opět dokonalé, téma jiné, co mě ale štve, že výsledek je opět stejný. Pozor přijde spoiler. Štve mě, že i u druhé série je do toho namočená policie, chápu, že tím chtějí tvůrci něco naznačit, ale opakovaný vtip není vtipem, a pro mě to platí i u příběhů se stejným rozzuzlením. ()

Nach

První série se stala klasikou, k níž jsem se minimálně jednou znovu vrátil. Druhé série jsem se bál. A to zcela oprávněně. Můj strach se zde potvrdil. Temný případ 2 je celkem chytře pojatý příběh, pohřbený pod nánosy nezajímavých postav, kterých je tu kvantum. Nezajímavého kriminálního případu, který se pak větví do války mafie, kde mi nakonec bylo ukradeno, kdo je vrah a proč se děje, co se děje. Ano, ústřední trojce je skvěle zahraná. Plus pár dalších rolí. Ovšem všechno na poli osmi epizod připomíná nesourodý guláš v němž se vyznat chce pomalu poznámkový blok. Což by nebyl problém, kdyby to alespoň bylo zajímavé s atmosférou první série. Takto bohužel snižuji hodnocení ne o jednu, ale rovnou o dvě hvězdy. Velká škoda. 60% ()

panMartin

Ufffff, to byla zase krasojízda. Překvapilo mě zprvu, že se změnilo kompletně herecké obsazení, lokace, ladění příběhu, vlastně se jedná o úplně jiný seriál, jen se shodným názvem. Stejně jako v první sérii mě první a druhá epizoda uvedly akorát do chaosu, který se ale stejně jako u prvotní řady začal brzy rozplývat a pěkně temně rozkrývat všechna tajemství. Napětí stoupá, děj se zamotává, vše nabírá na obrátkách. Colin Farrell, Vince Vaughn, Taylor Kitsch a Rachel McAdams hrají přímo skvěle. Je potřeba sledovat pořádně děj, zápletka se dost větví, ale stojí to za to. Celé je to však opět s výbornou atmosférou, hudbou, úvodní písní a kamerou. Finále je pak napínavým a hodně stylovým bonbónkem na závěr. Závěr se dal tak trochu čekat, ale to nic neubírá na kvalitě seriálu. Nečekejte happy end. Těch 75% nějak nechápu. ()

Deyw

Ted zpetne to clovek doceni..takovych skvelych hercu 🤌 ten pribeh je skvela krimi a jeji vyvrcholeni je tresnicka na dortu..colin je fakt skvelej a asi me nejvic bavi jeho serialove role.. --> prvni serie je neprekonatelna - to je opravdu skvost a jeden z nejlepsich crime miniserii ever..libi se mi jak je kazda serie sva.. vzdycky jsem bral 2serii jako nejhorsi, ale ted vim ze je skvela, ale jen proste jina.. 🙂 davam 4/5 a jdu na 3sezonu ()

sugythesugar

Pizzolato ukázal, že prvá sezóna nebola náhoda a servíruje na striebornom podnose totálne odlišný príbeh - či atmosférou alebo otázkou morálky. Dostávame sa do prostredia, kde by v pohode mohol žiť Dude (Lebowski) a do toho mafiánska tématika, korupcia a vnútorný démoni. Pri posledných minútach dojovo a dramaticky nahustenej epizódy je vidieť, že mal Pizzolato pripravený podobný spôsob retrospektívneho rozprávania - tentokrát dvoch ženských hrdiniek investigatívnemu novinárovy, ale zrejme by sme od začiatku tušili, kto prežije a kto nie. Takže vo výsleku som rád. Farrel tu podáva skvelý výkon, ale vždy keď je na scéne Vaughn, tak si kradne scénu pre seba. McAdams je tu v polohe, v akej som ju ešte nevidel ale mala by si takéto úlohy vyberať častejšie. Počiatočný prípad je tu prakticky iba katalizátorom k celkovému deju, ktorý epizódu po epizóde poodhaluje karty. A v posledných dvoch častiach sa dostávame do neskutočne naloženej kriminálke. Depresívne ukončenie s malým plamienkom nádeje je čerešnička na torte a tak druhá sezóna (bohužial veľmi nedocenená fanúšikmi prvej) drží slovo a je skvelým nástupcom prvej sezóny. 9/10 ()

Cedr

Oproti S1 docela ostrý tonal shift a nepříliš dobrý první dojem. Bizarní mono/dialogy Vince Vaughna a Colin Farrel vše spolehlivě podrží a zbytečnost sekundárních linií zbylých "detektivů" přestane vadit. S odstupem času stejná pecka jako S1. ()

Gothar

Zo začiatku som mal tiež trochu zmätok v deji, ale po 3.-4. dieli už bolo všetko podstatné vysvetlené. Atmosféra je opäť temná a depresívna, ale iným spôsobom ako v 1. sérii. Herci ma príjemne prekvapili, Colin Farrell a hlavne Vince Vaughn mi vždy sedeli skôr do humorných rolí, ale v True Detective ukázali, že ani dráma im nie je cudzia. Rachel McAdams bola tiež v pohode, ale väčšinou mala aj tak nahodený len jeden zamyslený výraz :) Scenár bol prehľadnejší a druhá séria sa mi páčila rovnako ako prvá. 90 % ()

Mrkvič

Druhá série Temného případu je tak odlišná než první a o tolik lepší, že ji musím okomentovat zvlášť. Sice první tři díly jsou porod a opět jsem si říkal, že mohl být natočen dvou a půl hodinový film a nemusel jsem se nudit 8 hodin. Jenže v druhé sérii to logiku má. Postav je více, děje je více, případ je zamotanější. Od čtvrtého dílu ale série už není ani trochu utahaná a nudná. Sice jsou místy pomalejší pasáže, ale ty jen pomáhají navodit atmosféru a ještě více se sžít s postavami. Natočená akce je parádní a není jí úplně málo. Ale hlavně ta gradace, pestré a mnohoznačné postavy, jejich představitelé a nakonec i samotné rozkláčování, co a jak a kdo s kým. Super. ()

Lachtaan

Věřím, že zdejší ultra pokles procent odradí nejednoho diváka, já ale rád seriály kompletuju (pokud se následující série nepropadnou do opravdu tristních čísel), dali jsme tedy šanci i druhé sérce Temného případu a ani trochu nelituju. Nechci tu být v pozici, kdy budu naprosto odlišné sezóny srovnávat, jen je třeba zmínit, že jsem si tenhle oktet epizod poměrně užil a hlavně jeho obsazení, takový Taylor Kitsch mě tu bavil znamenitě, pan Farrell už je herecká jistotka. [viděno na HBO Max] ()