Bouřlivé víno

Drama / Rodinný
Slovensko, 2012, 109x50 min

Scénář:

Diana Kacarová

Emil Horváth ml., Nela Pocisková, Juraj Loj, Monika Hilmerová, Maroš Kramár, Helena Krajčiová, Jana Oľhová, Marián Slovák, Eva Rysová, Ľuboš Kostelný (více)

Rodinný seriál z krásneho vinárskeho prostredia - Búrlivé víno, ktorý poteší najmä romantické duše. Určite vás zaujmú osudy dvoch vinárskych rodín, spojených dávnym priateľstvom a rozdelených klamstvom. Je to seriál, ktorý ponúka množstvo emócií, ktoré patria do životov každého z nás, ako je láska, priateľstvo, nenávisť a aj ľudskosť! (TV Markíza)

Jello Biafra odpad!

Búrlivé víno??? ale ľudia, nerobte si zo mňa srandu!!! Toto "víno" je riadne kyslé a dávno zvetralé čučo kúpené v obchoďáku Coop Jednota a ktoré je vhodné akurát pre opiáš bratislavských bezdomovcov. Ďalší brak z nekonečných slovenských telenoviel, ktoré postrádajú akúkoľvek kvalitu a ktoré pri dlhodobejšom sledovaní môžu nechcene spôsobiť poškodenie mozgu televízneho diváka. Takže len na vlastné nebezpečie. ()

D1705 odpad!

Tento seriál, kedysi taký ospevovaný sa stal obyčajnou juhoamericko-tureckou telenovelou. Dej je silený, divím sa, že ich baví vymýšľať stále nové zápletky a intrigy, niektoré postavy sú nedôležité a trápne, no prosto seriál, ktorý sa napriek týmto komentárom, stále vysiela a to znamená, že sa stále nájdu ľudia, ktorý túto hlúposť, ktorá nemá konca-kraja sledujú. ()

Astaroth12 odpad!

Hneď na začiatok, videl som dosť dielov aby som to mohol komentovať. Videl som viacero podobných seriálov ale tento je z nich totálne najhorší. Ten alebo tí scenáristi, čo tvoria tento serial sú vypatlaný kreténi. Ešte začiatok seriálu sa dal, ale potom tam nastali totálne nelogické veci a už to nejde zvrátiť, tak sa seriál potápa viac a viac do svojich sračiek. Hercov nebudem komentovať, lebo kde nieje dobrý scenár tam by si vylámal zuby aj sám Robert De Niro. Vždy pri pozretí niektorých časti, má až nadrapuje nad absurditou niektorých postáv. Tam keď sú aj nejaké problémy, tak len počujem od hercov. To nevyriešiš, to nerieš a tých bezduchých pitomosti je tam oveľa viac. Stále tam niečo riešia aj tak nič z toho. Ivan Dolinský(E.Horvat) aby dal podpisové pravo neznámemu človeku a nie vlastnej rodine, tak to sa nevidí ani v argentínskej telenovele a jeho terajšia žena predáva jeho dom bez dedičského konania a on majetok nadobudol pred týmto sobášom, tak ona nemá nárok, len jej a jeho deti, ale to scenáristi určite ešte vysvetlia, logicky ako inač. Jedine čo ma bavilo v tomto seriáli, tak to boli dve brigádničky, ktoré to tam aspoň na chvíľu rozveselili.A NA SLOVENSKU JE TO TAK- Inde vo svete sa píšu pred hercami producenti resp. réžia, ale tu nie. Asi nie sú hrdí na svoju robotu a ani by nemali byt. ()

patrik1177

Budem hodnotiť len to, čo som videl... čiže prvé 3 série. Potom ma to prestalo baviť. Keďže aktuálne vysielaná séria je posledná, trochu si zaspomínam, hoci naposledy som pozeral Búrlivé víno v roku 2014 a odvtedy som oveľa neprišiel. Pravdupovediac, vtedy som bol dosť naivný divák a to, čo nám ponúkli tvorcovia mi stačilo, dnes by som si Búrlivé víno už nepustil ani keby mi za to zaplatili. Dej sérií, ktoré som nevidel som si prečítal na internete a to mi dokonale stačilo. Spočiatku mal seriál veľkú sledovanosť aj veľký potenciál, škoda, že sa z toho vykľula nekonečná telenovela (ale vďaka Bohu sa už končí). Markíza ide so svojou tvorbou dolu vodou, mali by jej zakázať vytvárať vlastné seriály a ďalšie stupídnosti typu Farma. Keby od začiatku nekoncipovali Búrlivé víno ako denný seriál, ale povedzme 1 diel za týždeň s menej postavami a dejovými linkami, tak celý seriál mohol vyzerať a dopadnúť úplne inak. Hodnotenie prvých 3 sérií, ktoré som videl: 50%. P.S.: Keby som mal ohodnotiť aj zvyšné série, ktoré som nevidel, iba si prečítal dej a videl pár upútaviek v TV, tak hodnotenie by bolo ešte nižšie. ()

tommy187

Podľa mňa to nebol vôbec zbabraný seriál! Asi sa už opakujem, ale napriek tomu akú príšernú povesť majú slovenské seriály, ich kvalita nie je vôbec až taká príšerná. Napriek tomu, že sa nedá pozerať vkuse zabaviť sa pri ňom aj tak dá. Ako občasné zahnanie nudy určite. 1.séria : Myslím si, že režisér veľmi vhodne vykompenzoval všetky postavy, a vznikol z toho nesmierne zaujímavý kontrast. Nebyť prehnaného počtu postáv, tak kvalitatívne by to bolo ešte možno lepšie. A keby sa to nenaťahovalo ako turecké telenovely, bolo by to snáď "legendárne". 2. séria : Toto už režisér trochu prestrelil! S postavami to už síce spravil lepšie, ale dej už prestáva strácať na dramatickosti (odchodom Tótha). Takú dramatickú návnadu zaňho sa snažia spraviť Rita Kernová a Baksa. Inak bohužiaľ, nič.. Napriek tomu stále stráviteľné. Celkovo to vychádza na nejakých 20%. ()

• V 40. epizóde pozerajú deti jednu z predchádzajúcich častí seriálu. (Johnny.ARN)
  • Ninine (Nela Pocisková) BMW má značku začínajúcu písmenami VI, čo naznačuje, že vymyslené mesto Vínne je minimálne okresné mesto. (kacer4)
  • Počas nakrúcania si tvorcovia museli zavolať na pomoc naozajstných odborníkov v oblasti vín. Asi v štvrtine seriálu nevyhnutne potrebovali kvôli deju nájsť chorobu viniča, ktorá by sa však dala nejakým spôsobom uzdraviť. (Johnny.ARN)