Star Wars: Poslední z Jediů

• Česko Star Wars: Epizoda VIII - Poslední z Jediů (více)

RoyBatty444

Na pozeranie výborné. Čo sa preberania pôvodných námetov z 5ky týka rovnaké ako VII-čka. Utekanie pred impériom, mladý padavan sa učí majstra na odľahlom mieste, zrada novej postavy a vnútorný boj hlavných postáv. Našťastie má film aj veľa vlastných nápadov a to nie vždy dobrých (prehnaný humor, nezaujímavá vedľajšia linka, nešikovnosť prvého rádu prenesená zo VII-čky). Na plátne dobré IMAX, 3D s tit. ()

mrGhostly

Osmý díl je v mnoha aspektech v podstatě o předání ságy Star Wars další generaci, a to se celkem povedlo. I když s nějakými hodně zbytečnými chybami. Obavy o "poplivání předchozích dílů" z poněkud rozporuplných prvních ohlasů se naštěstí naopak nepotvrdily. Film zachází se všemi staršími i novějšími postavami důstojně. Nepřišlo mi, že by se nějak zásadně změnil u některé její směr a význam, nebo že by se zapomnělo na její minulost. I když se někdy chovají trochu nečekaně nebo se těžko chápou jejich cíle, postupně do sebe vše začne zapadat. Myslím, že je naopak docela hezké, že nejsou staří známí zobrazeni jako bezchybné bytosti které našly osvícení, ale jako lidé, kteří si přese všechno nesou celou svou osobnost, včetně nějakých "špatných" stránek. Neskutečně to pomohlo ke snazšímu přechodu na nové postavy (plné rozporů), který se tak nedařil u sedmého dílu. Navíc se díky tomu na konci i lépe rýsuje rozlišení dobro-zlo, který bylo již minule trochu rozmazané a ve velké části tohoto dílu doslova za neprůhlednou mlhou. Občasný humorný tón mi přišel trefný, bylo ho tak nějak akorát a nekazil celkový dojem temnějšího filmu... a to říkám z pozice člověka, který na toto začíná být doslova alergický. Vizuál je fantastický, bitva na solné planetě naprosto skvostná. Plnému hodnocení brání některé "WTF" momenty, jako například režisérovo pojetí fungování síly, kde se utrhl ze řetězu, předvídatelnost některých událostí v kontrastu s velkými zvraty v ostatních a především příběhová prázdnota, kdy se děj celého filmu odehrává "v několika hodinách" a vlastně se toho ani tak moc nestane. Spíše se vyvíjejí příběhy postav. Jelikož se ale jedná o prostřední díl, tedy náběh na trojku, tak je to OK. // 2D // dabing // 16. 12. 2017 // 80% ()

DarkViper

záporák na hovno jen kvůli tomu uberu hvězdu... Crylow ren je ostuda ze všech SW nejhorší padouch, sám bych to zahrál daleko líp :D omg kilnul vlastního tatu jen aby dosáhl větší moci a jediný co dokáže se světelným mečem je porazit se od holky která ještě neumí ani ovládat sílu a rozbíjet vybavení křižníku. ()

Martinko991

Dvojka len potvrdila čo jednotka naznačila, že sa to nikdy nevyrovná klasickým prvým 3 hviezdnym vojnám a môžete mať techniku, rozpočet, kameru či efekty akékoľvek jednoducho časti od IV. do VI. ostanú legendary. Ale nevravím, že to bol nejaký zlý film zabaviť sa dalo akcia, efekty, hudba všetko skvelé. "Nový Vader" či nástupkyňa "Skylwalkera" však už pre mňa ani náhodou nie, možno nový Imperátor sa zdal fajn... No nič videl som, nič som nečakal a ani nič extra som ani nedostal, no každopádne som zvedavý ako to ukončia. ()

KeittoRoche odpad!

Totální nelogická sračka a urážka Star Wars. ----- Nevěřte lidem kterým se tahle zkurvenina líbí. Nepřijímejte takové kriply na důležitější pozice ve vaší firmě. Nerozjíždějte své podnikání s nějakým kriplíčkem který tvrdí, že je tohle dobrý film - dříve nebo později vás ubohý mozek takového blbečka přivede do problémů. Tolerujte lidem tuto dementní zábavu, ale nikdy nevěřte člověku, který nové Star Wars chválí a berte jeho názory a inteligenci vždy velmi s nadhledem. ()

Robbie

Hviezdne Vojny: Epizóda VIII - Nuda a klišé. More nevýrazných postáv a zbytočných dejových línií, násilne citovo vydieračské dojímavé a héroické scény, trápne pokusy o suchý humor, nekonečná stopáž a výpovedná hodnota 0. Chvíľami som si pripadal že pozerám ďalší diel Avengers, len s menej digi-bordelom a podstatne lepšími efektami a vizuálnou stránkou celkovo. A to je jediné čo môžem pochváliť. Pekné obrázky. Inak je to úplne klasický plytký hollywoodsky "trhák" a zároveň jediný film SW ságy na ktorom som zaspal v kine. Preto sa vraciam k mojej pôvodnej viere, že SW sú len 3 filmy a ostatné nadobro vypúšťam z hlavy. ()

KreeDmaN

Poté, co se mi film rozležel v hlavě (a znovu shlédl Epizodu IV), jsem musel snížit hodnocení z 5* na 4*, protože ve mně převládlo zklamání z toho, co se ságou Disney provedlo. Nejhorší SW (jak někteří vykřikují) to určitě není, ale zarytý fanoušek, který světem SW žije už X let a hrál i např. Jedi Outcast, Jedi Academy nebo četl jakýkoliv obsah, který překračoval epizodu VI, bude zklamán. Pro nové diváky, kteří si před epizodou VII dali maratón všech pizod I-VI, to bude skvělé pokračování Abramsovi "sedmičky". Nemůžu se ale zbavit pocitu, že nám, kteří jsme si vysnili pokračovaní na základě dosavadních epizod I-VI (a dodatečného "legends" obsahu), Disney plivl do ksichtu se slovy "Vaše fanfikce jsou nám u prdele, děláme nové filmy pro nové miléniální publikum." Vizuálně a hudebně skvělé. Scénář občas kulhá a postrádá logiku. Na film ale doporučuji jít, i když to jen podpoří rozhodnutí Disney dát kapitální SBOHEM staré sérii a 40 let starému odkazu. ()

dennieko

Musím dát plný počet, protože byly chvíle, kdy ve mně vzplanul ten plamínek nadšení, který jsem měla u první trilogie. Může mi ale někdo k sakru říct.... SPOILER 1. Rey 2x máchne mečem - výcvik je kompletní - je neporazitelná. Zajímavé. Luke, který má být nejlepším jedi všech dob trénoval sakra o dost dýl... 2. Proč musejí tvůrci zabít postavu, co tenhle děj drží pohromadě a utvrzuje diváky, že ano, přece jen tam je něco z původních dílů, neboli to, co přesně potřebujeme! Z postavy Luca šlo vytřískat mnohem víc. Větší zklamání na mě na konci filmu potkat nemohlo. ()

darthhomer2

Tenhle film je fakt super a nechápu jak mu někdo může dát odpad.Já teda ještě pochopim 2 hvězdičky, ale odpad a 1 hvězdička je přehnaný. A úplně nechápu lidi kteří tvrdí, že je to sračka jenom kvůli tomu, že SW koupil Disney. Nezáleží na značce, ale na kvalitě. Jak jsem si psal v diskuzi tak vím co všem vadí (spoilery) - Snoke není nepotřebná postava je důležitý z důvodu toho, že vybudoval PRVNÍ ŘÁD a vycvičil Kylo Rena. Vedlejší linie s Finem a jeho Vietnamskou kámoškou Rose není úplně tak dobrá, ale přece nemohli sedět jen tak na prdeli a nechat se nakonec zabít. Jo a taky zabili Phasmu. Další co pár lidem vadilo byl trůní sál a to že ho jenom okopírovali. Já říkám co je jako na tom, že má trůn. No přeci každej správnej záporák má trůn. A to je ještě ke všemu starý. On přece nemůže celej den stát na nohou. Na 100% má už v prdeli kičle. Další je to že všem vadila honička lodí PRVNÍHO ŘÁDU a Povstalců. Johnson prostě chtěl nějak podrtit povstalce a nechtěl to udělat najednou tak to udělal postupně. A hlavně kdyby to nebylo takhle tak by to budto bylo tak, že by zase uletěly a všichni by byly zase nasraný, že kopíruje. Druhá možnost je, že by je rovno zničili a všichni by zemřeli a vzhledem k tomu, že nový SW je mířený na děti tak tohle by bylo moc silný. Rytíři z Renu nejsou Snokova stráž ty se totiž jmenují - Elitní Pretoriánská stráž. Leia není Superman snad každý přece ví, že je z rodu Skywalkerů a má jisté předpoklady k tomu že umí používat sílu. Anakone je tu Rose. Podle mě to není vůbes špatná postava, ale tvůrci mohly použít jakou koliv rasu mimozemštanů ve vesmíru, ale ono prd. Oni tam dají Vietnamku. ()

kodwin

Prostě Star Wars. Není pro každého. Místy zábava, místy nuda. Prostřední část byla zbytečně natahovaná. Líbila se mi Daisy Ridley, pár akčních scén a kasíno. Jsem unešen z toho, jak to může byznysově tak fungovat. ()

sibskyn

Neříkám, že bych se nebavil, to právě naopak. Akcí je to nabité a rozhodně nenudí. Jenom mi ten film příjde prostě zbytečný. Po dějové stránce nemá co nabídnout a hlavně mi připadá, že vzali pátý díl, trošku ho upravili a švihli to na plátno, aby to opět sypalo prachy, takže cíl tu byl jasný - vyrýžovat z toho co nejvíc penízků co to dá, ale zase jak jsem řekl, tak jsem se bavil a není mi líto ani toho času a ani těch peněz co jsem musel vynaložit, abych to zhlédl. ()

Grid

Sentimentální nuda podaná od Disney plná multikulturních černochů a hrdinek a rádoby silných projevů jak z telenovely. Je strašně znát jak do toho mluví investor. Nemůžu opomenout ani uhrovitý xicht Adama Drivera, kterého snad vytáhli z Posledních vládců větrů. ()

Gelaos

Chválím, že Johnson se nebojí jít proti konvencím, a tak relativizuje Sílu, Jedie i samotného Luka. Někdy to jde dobře, jindy to bohužel dře. Finnova heist mise i útěk rebelské flotily za moc nestojí, nejlepší je komorní ostrovní pasáž s Rey a Lukem. Zklamáním je Snoke - ta postava měla neskutečný potenciál, který tu z 99 % nebyl využitý. Kylo Ren se odminula zlepšil - je rozervanější, ambicióznější a nepředvídatelnější než minule. I tak jsou ale nováčci hluboko ve stínu původních postav. Výprava, akce a triky parádní. Možná je Last Jedi až moc komorní, ale oproti na místě stojící sedmičce se nebojí pohnout ságu kupředu - takže za 4*. ()

Malda26

Více se soustředí na linii příběhu, méně na souboje, které mi tu ze všeho nejvíc chyběli a když už se nějaký objevil, byl krátký a ve většině, jste si dokázali tipnout jak skončí. Film měl pomalé tempo a jaksi mě ani nepohltil jak předešlé díly, ale i tak jsem se bavil a hlavně z povedených humorných scének se žvejkalem. ()

Werrona

Hlučný digibirodel, který místy nudí. Postavy neudrží pozornost, nebudí sympatie, emoce, nic. Přehlídka ztraceného času. ()

Jarda68

Takhle si představuji Star Wars pro dospělé.Konečně někdo umře,konečně mají postavy nějaké vnitřní dilema...90% ()

Edrik

Tak jestli tohle není nejsmutnější film roku, tak už nevím. Ani se mi to nechce vyslovit ale i Zdeněk Troška by to zvládnul lépe. Jestliže sedmička byla zábavná kopie čtyřky, tak osmička je nepovedená kopie pětky. Přišlo mi, že autoři si nastříhali papírky s klíčovými momenty (zrada přítele, AT-AT souboj proti Odboji, Mistr učí učedníka na odlehlé planetě, Tauntauni, dokonce i ty pískající lítací potvory v pětce žrali Falconu kabely - chyběl už jen fešák v karbonitu) dali je do helmy D. Vadera a náhodně tahali. Výsledek poslepovali nelogickými a nesmyslnými činy hlavních postav, okořenili to prvoplánovým humorem aka Marvel a servírují v nesmyslně dlouhé stopáži se školáckým střihem. Herecké výkony taktéž nikterak nenadchli. Adam Driver se stále nenaučil hrát (natož hrát záporáka) a zbytek party vzali do týmu jen proto, že se doážou citově rozbrečet na place. Nechci tu jen spoilovat, tak se zeptám admirálky ''Mám fialové vlasy'' - to tam dop* nemáte autopilota, když už umíte létat i hyperprostorem?!? A překvapení na závěr – ne není mi 30 a víc! Závěr: Dojná kráva pro vydojený diváky! ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu